DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #965551  autor: Semicolo
 11 gru 2017, 12:35
Tak jak w tytule, aktualnie wszystkie pliki oraz aplikacje własne znajdują się na SD, cache regularnie czyszczę. Z początkowego "8 gb" zrobiło się około jednego giga z czego kawał zużywają aplikacje wbudowane (dla siebie po oczyszczeniu mam max 400 megabajtów, co nie pozwala nawet zaktualizować chroma). Wie ktoś może co może powodować taki problem, brak możliwości aktualizacji aplikacji i wieczny komunikat o braku pamięci są mocno uciążliwe.
 #967438  autor: hdfunpack
 20 gru 2017, 17:17
Możesz zainstalować tą aplikację - analizuje ona pliki na telefonie pod względem wielkości i pozwala na ich usuwanie.

https://play.google.com/store/apps/deta ... ilemanager

Po otworzeniu, należy przewinąć na dół strony i kliknąć w "Analizator pamięci". Po chwili, na trzecim miejscu od góry powinien pojawić się przycisk "duże pliki".

Zapewne są jeszcze inne aplikacje służące do wykrywania dużych plików, ale ja akurat używam tej więc ją polecam.
Jeżeli problem nie leży w zajmowaniu pamięci przez obszerne pliki, to można kliknąć w "pamięć masowa" na górze i aplikacja pokaże co w telefonie zajmuje najwięcej miejsca.
Poza tym, aby zwolnić trochę pamięci w telefonie, można wyłączyć część aplikacji od Google, które są instalowane przez producenta telefonu, a których niewiele osób używa. Aby to zrobić trzeba wejść do ustawień, wybrać aplikację (np filmy play, kiosk play, google+ itp) i kliknąć odinstaluj aktualizacje, a potem wyłącz. Można też w sklepie Play wyłączyć automatyczne aktualizacje aplikacji, których rzadko używamy, bo na ogół nowsze wersje zajmują więcej pamięci.