Telekomunikacja jak na dłoni

[a2mobile] Oferta prepaid Aero2

Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: [Aero2] Nowa oferta prepaid "a2mobile"

Postprzez Dorotea » 12 gru 2017, o 14:28

Nie wierzę w przypadki i "losowe wybieranie" numerów przez spamerów. Jakoś przez tyle lat nikt losowo go nie wybrał dopiero w a2mobile... Poczekam jeszcze, czy takie sytuacje będą się powtarzać, bo jeśli tak to sieć a2mobile jest dla mnie spalona.
Dorotea
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Sieć: VoIP Play

Postprzez jovi123 » 12 gru 2017, o 14:47

byłem w tej sieci dwa dni i również w tym czasie trzy telefony z reklamami , generalnie ta tania sieć okazuje się droga a w bajki o super internecie bez limitów i tanich połączeniach wierzą tylko dzieci i grupa naiwniaków. W fakt mobile dzwonią ale tam miesięcznie jest 40 min i 40 sms za te telefony reklamowe , a w A2 jeszcze płaci się 10gr za min sami oceńcie
jovi123
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez Ramirez » 12 gru 2017, o 14:54

Bez przesady. Jestem tam od 8 miesięcy i takich telefonów przez ten czas miałem ze 4. Z taką częstotliwością to trudno powiedzieć aby dane sprzedawali.
Ramirez
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 58
Model telefonu: Moto Z Play
Sieć: Plus

Postprzez rudymax » 12 gru 2017, o 18:02

Dorotea napisał(a):Przeniosłam z Play numer, który wiele lat był nigdzie niepodawany, nikt go nie znał, nikt na niego nie dzwonił. Oczywiście w a2mobile nie udzieliłam żadnych zgód marketingowych. Niestety widzę, że atakuje mnie spam z numeru 224626600 więc z czystego numeru zrobił sie niepewny. Czyżby a2mobile przehandlowało mój numer?

Nie chcę nic sugerować, ale spotkał mnie podobny przypadek przy przeniesieniu, ale do całkiem innej sieci. Numer był przenoszony przez kuriera. Inny numer który przeniosłem do a2mobile jest czysty.
rudymax
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez marcin19883 » 12 gru 2017, o 18:31

Ja kiedyś przenosiłem kilka nr i na żadnym a2mobile nie było reklam. Czy numer do kuriera był podawany ten sam? bo jeśli tak, to może nr spisują w firmie kurierskiej do reklam czy coś. :-)
marcin19883
Spamer ;)
Spamer ;)

Sieć: PLAY, ORANGE, PLUS, T-MOBILE

Postprzez sa » 12 gru 2017, o 20:24

Dorotea napisał(a):Nie wierzę w przypadki i "losowe wybieranie" numerów przez spamerów. Jakoś przez tyle lat nikt losowo go nie wybrał dopiero w a2mobile... Poczekam jeszcze, czy takie sytuacje będą się powtarzać, bo jeśli tak to sieć a2mobile jest dla mnie spalona.

Moim zdaniem to raczej wina procesu przeniesienia tj droga trwająca aż tydzień,bo kurierzy niby załatwiają sprawę w jeden góra dwa dni od zlecenia(wymieniałam kartę sim to wiem że zlecenie przez telefon jeden dzień a następnego dnia rano już nowa simka była u mnie,i to z tej samej firmy kurierskiej co papiery na przeniesienie załatwia więc jak trzeba to a2 nie oszczędza) ale papiery przez tydzień potrafią leżeć nie wiadomo gdzie ani w jakich warunkach co sprawia że tu moim zdaniem tkwi przeciek.Co do operatorów i "ochrony danych" w ich przypadku moim zdaniem to wręcz fikcja,bo dodam że są ludzie co mieli latami telefon w np. orange i zero dziwnych telefonów i smsów a po przymusowej rejestracji nagle okazuje się że na ich numery dzwonią obce firmy a niektórzy nawet znają dane osobowej takich osób skąd o to jest pytanie.
Ostatnio edytowano 12 gru 2017, o 20:27 przez sa, łącznie edytowano 1 raz
sa
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 42
Model telefonu: SE Cedar ,Nokia 206
Sieć: OFnK,oDnowa,RBMsiema.pl.Fakt

Postprzez Dorotea » 12 gru 2017, o 20:26

Nie wykluczam firmy kurierskiej, bo tacy oszczędni, że nie pakują w koperty ochronne dokumentów. Tak, czy siak za dobór kuriera odpowiada sieć i niesmak pozostaje.
Dorotea
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Sieć: VoIP Play

Postprzez sa » 12 gru 2017, o 20:34

Dorotea napisał(a):Nie wykluczam firmy kurierskiej, bo tacy oszczędni, że nie pakują w koperty ochronne dokumentów. Tak, czy siak za dobór kuriera odpowiada sieć i niesmak pozostaje.

Akurat do kurierskiej firmy nic nie mam bo korzystałam z ich usług w innych sytuacjach tutaj moim zdaniem to a2 pod tym względem zwyczajnie "sępi" i idzie po kosztach jak najniższych a firma kurierska nie będzie się wysilać za małą kasę skoro za to samo od innej firmy(np. orange tez numery on line przenosi prze tą sama firmę) oferują znacznie lepszy poziom zabezpieczeń.
sa
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 42
Model telefonu: SE Cedar ,Nokia 206
Sieć: OFnK,oDnowa,RBMsiema.pl.Fakt

Postprzez Rebeliant » 12 gru 2017, o 20:56

Ja dziś przeniosłem i zauważyłem, że kurier na tym arkuszu gdzie wpisuje dwie ostanie cyfry PESEL-u ma jakieś kratki z wyborem tak/nie. Może tam coś jest, choć nie mają prawa na tej podstawie przetwarzać danych bo tego się nie podpisuje. Dlatego też nie robiłem afery.
Natomiast lipa, że przy kurierze nie można poczytać na spokojnie tych papierów. Powinni pomyśleć o jakichś stacjonarnych punktach, choćby sklepy z płazem w logo, z którym współpracują.
Rebeliant
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez marcin19883 » 13 gru 2017, o 12:58

Kurier ma kartkę z pytaniami, czy dane poprawne. Żadnej zgody tam nie ma. Widziałem przecież tą kartkę, jak kurier podpisywał
marcin19883
Spamer ;)
Spamer ;)

Sieć: PLAY, ORANGE, PLUS, T-MOBILE

Postprzez sql » 14 gru 2017, o 09:25

Czy macie problem z tym, iż telefon traci zasieg i pomaga wyłącznie wyłączenie i włączenie telefonu ? U mnie występuje problem na jednym z numerów. Zrobiłem zgłoszenie i czekam. Czy znacie jakieś rozwiązanie ? Problem występuje zarówno w 2G jak i 3G.
sql
Zapalony dyskutant
Zapalony dyskutant

Pochwały: 2

Postprzez rudymax » 14 gru 2017, o 10:40

sql napisał(a):Czy macie problem z tym, iż telefon traci zasieg i pomaga wyłącznie wyłączenie i włączenie telefonu ? U mnie występuje problem na jednym z numerów. Zrobiłem zgłoszenie i czekam. Czy znacie jakieś rozwiązanie ? Problem występuje zarówno w 2G jak i 3G.

Jeżeli masz roaming ustawiony na automatyczny, przestaw na krajowy (zakładam, że używasz w kraju).
rudymax
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez jovi123 » 14 gru 2017, o 13:52

a jak ustawić coś takiego jak roaming krajowy np. w iphone? jest wybór operatora automatyczny albo wybór konkretnego operatora
jovi123
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez Remington » 14 gru 2017, o 15:11

W menu karty SIM. Siedzi to w Ustawienia-Telefon-Aplikacje SIM.
Remington
Moderator
Moderator

Postprzez jovi123 » 14 gru 2017, o 19:48

Remington napisał(a):W menu karty SIM. Siedzi to w Ustawienia-Telefon-Aplikacje SIM.

mam tam tylko tani roaming , jeśli chodzi o roamingi
jovi123
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oferta na kartę i mix