DAJ CYNK
 • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 • Strona 43 z 44
 • 1
 • 40
 • 41
 • 42
 • 43
 • 44
 #966446  autor: kaspeed
 15 gru 2017, 19:21
Folx na dzis dalej lejek 3/1

folx.com kod polecający:​68678939
1miesiac za darm​o aktywacja 9,99​ z tym kodem 1mi​esiac darmo.
 #966519  autor: klaudia123
 16 gru 2017, 00:00
harys pisze:Play teraz stoi pod ścianą i raczej ręki nikt do niego nie wyciągnie.
zapłać dostaniesz...
sa pisze:Pewnie tak ale jak widać gdy potrzeba potrafią się dogadać.Co nie zmienia faktu że play musi nie ma wyboru zwiększyć ilość własnych nadajników bo roaming zaczyna ich przygniatać .Mówiąc wprost dojrzewają do przymusowej zmiany.
PLAY = wifi sieć... i długo długo to się NIE zmieni...


Kryniczanin pisze:Play powinien na początek zablokować całkowicie roaming krajowy w miejscowościach gdzie ma swój zasięg.
Nie zablokuje, bo te jego 2-3 stacje, na 5-8 partnera obsługują POL i jakoś pokrycie mają, zbyt słaba jest siateczka pokrycia miast... Rozwiązują to magnetyzmem sieci własnej = mniej reklamacji.
viggen pisze:P4 to jest zaleta taka, że śmiga od razu na najnowocześniejszej technologii, od razu zaczął od 3G i ma monolit techniczny (wszystko na Huawei). Gdyby mieli zasięg ogólnopolski mogliby być nr 1 w Polsce jakościowo.
Do pewnego momentu, wystarczy oprogramowanie do H, bez ingerencji sprzętowej - ale PLUS za sieć, jak już są to wszystko co mają...


PLAY do końca świata będzie jechał na roamingu, nie wybuduje sieci jaką ma NW! - wioski, drogi... zawsze dziura. Musiałby zrobić jedno - wejść na miejsca Nw! - albo poprzez swoje graty, albo emitować swój sygnał z ich infrastruktury - która jest na to gotowa... Niedawna współpraca z O ma na tym polegać, dostawią się do stacji wlanej O. Ale jest problem Excel...
Play po wybudowaniu własnej sieci, może mieć roaming tylko np. w 2g - tańszy... lub wszystko ale z lejkiem na @net.
Zadziwiająca jest polityka Nw! - hipersuper a ciągle grzebią, dokładają, wymieniają a $$$$$ leci.. A Play co, stacja = wszystko co mamy ma obsługiwać i .

Co do Ofert, PLAY będzie je miał gorsze - a raczej konkurencja będzie polepszać. POJEMNOŚĆ to zaleta Nw! - o ile nie zaoszczędza na stacji. Plusa celowo pomijam, od czasy wykrojenia LTE900, mam problem z połączeniami 17-19 :smt005 cofamy się cofamy...

lte+ 35/3, lte 15/8, 3g 14/8 jakoŚ... NW! :D
 #966529  autor: Kryniczanin
 16 gru 2017, 05:54
Nie zablokuje, bo te jego 2-3 stacje, na 5-8 partnera obsługują POL i jakoś pokrycie mają, zbyt słaba jest siateczka pokrycia miast... Rozwiązują to magnetyzmem sieci własnej = mniej reklamacji.
Jest bardzo wiele miejscowości gdzie mamy stosunek 1:1 w liczbach stacji a fizycznie na stacji Play ma dużo więcej pasma od N.

Są też miasta gdzie Play ma przewagę choćby Dzierżoniów.
 #966531  autor: iphoneski
 16 gru 2017, 06:57
Kryniczanin pisze:
Nie zablokuje, bo te jego 2-3 stacje, na 5-8 partnera obsługują POL i jakoś pokrycie mają, zbyt słaba jest siateczka pokrycia miast... Rozwiązują to magnetyzmem sieci własnej = mniej reklamacji.
Jest bardzo wiele miejscowości gdzie mamy stosunek 1:1 w liczbach stacji a fizycznie na stacji Play ma dużo więcej pasma od N.

Są też miasta gdzie Play ma przewagę choćby Dzierżoniów.
Podobnie Bydgoszcz, wszystkie stacje z kompletem pasm. U mnie z play 2600 jest lepszy sygnał niż z 1800 Orange.
O plusie nie wspominam, bo nie dość, że słaby zasięg to jeszcze to co dociera przeciążone do granic.
 #966763  autor: WOJTAS
 17 gru 2017, 07:21
U mnie dalej blokada 3-1, widocznie gdzieś testują podniesienie prędkości
 #966768  autor: piotrzet
 17 gru 2017, 09:40
Szkoda? Chcesz mieć normalne prędkości to się przenieś do konkurencji a nie. Bardzo dobrze tak straciłby tylko na tym Orange

https://www.speedtest.net/result/a/4751935806.png
 #966769  autor: Kryniczanin
 17 gru 2017, 09:48
Szkoda? Chcesz mieć normalne prędkości to się przenieś do konkurencji a nie. Bardzo dobrze tak straciłby tylko na tym Orange
Twierdzisz, że konkurencja Play w żadnej ofercie nie ogranicza prędkości :?: :smt005 :smt005 :smt005
 #966770  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 17 gru 2017, 09:54
Kryniczanin pisze:Twierdzisz, że konkurencja Play w żadnej ofercie nie ogranicza prędkości
Nie wiem jak @piotrzet, ale ja twierdzę, że tylko Play ( i wirtualni na jego infrastrukturze) ograniczył prędkości we wszystkich ofertach w roamingu krajowym.
I mam szczerą nadzieję, że Orange nie zgodzi się na ich podniesienie.
 #966774  autor: bxx1
 17 gru 2017, 10:04
Dokładnie lejek musi być.Wpuszczenie playa na lte orange to nieporozumienie,też kiedyś byłem w play,i nie po to zmieniłem sieć na orange(nju)żeby znowu uciekać bo internet będzie chodził jak dawniej w play...tyle chociaż,że dile i inne gady nie mają w roamingu no limit,na szczęście.
 #966791  autor: mungo
 17 gru 2017, 12:15
Kryniczanin pisze:T-Mobile ograniczył prędkość w ofertach na kartę jakoś nie widzę takie samego jęczenia.

Kolejny przykład A2M.
Co ty w ogóle porównujesz? Lejek 15Mbps z lejkiem 5-10 razy mniejszym? Pojedynczą promocję w ofercie na kartę, ze wszystkimi ofertami u operatora. Zmianę która została bez zapowiedzi wprowadzona nagle i nawet pracownicy sieci na początku nie wiedzieli co się dzieję, kontra ofertę którą wprowadzili jako opcję, z której zawsze można się wycofać?
Jęczenie jest proporcjonalne do skali problemu. Na T-Mobile też jęczą, tylko zwykle to są ssaki które by chciały mieć wszystko za darmo. Na Play jęczą wszyscy, bo zmiany w Play dotknęły także mniej świadomych rynkowo klientów.

Na A2M ssaki nawet nie jęczą bo toż to już jest praktycznie za darmo ;)

Dodatkowym problemem jest własna sieć Play, która jest wg moich obserwacji totalnie zapchana. LTE w Play działa czasem tak wolno, że gdyby nie lejek na roamingu krajowym, prędkość na roamingu 3G była by sporo lepsza... Może inni mają podobne obserwacje i stąd jeszcze więcej jęków.

Moim zdaniem Play powinien ograniczać roaming krajowy, ale powinien o tym informować klientów, żeby ten wiedział co bierze. Są na rynku już 10 lat. Po tym czasie powinni być niezależną siecią. Co dziś stoi na przeszkodzie żeby już dziś wyłączyć roaming w dużych miastach? Dziury będą, tak jak są u innych operatorów. Mi też się zdarza w Krakowie nie mieć zasięgu Plusa czy Orange, lub mieć słaby, a Play potrafi tam być. Jeśli bym miał np mieszkać w tych miejscach musiał bym zmienić operatora.

Nie opłacalne pokrywanie całego kraju przez Play? Niech zostawiają dziury świadomie. Twierdzą że gdzieś się nie opłaca budować. Idą do drugiej sieci, która ma tam zasięg. Sieć mówi że faktycznie ma mały ruch na stacjach obsługujących ten obszar i klienci Play dostają wstęp do tych konkretnych stacji. Play oraz druga sieć konfigurują sieci pod tamtego partnera, żeby to działało płynnie... Orange z Playem mówią teraz enigmatycznie o głębszej współpracy. Ja liczę że właśnie coś takiego mają na myśli.
 #966793  autor: Ubinoob
 17 gru 2017, 12:22
Ależ biadolicie... To tylko biznes. Póki nie będzie to miało zbyt dużych negatywnych skutków na infrze O/N! (czyli takich odczuwalnych przez PRZECIĘTNEGO użytkownika) to wcale się nie zdziwię jak lejka nie będzie. Do tej pory wjazd był maksymalnie na UMTS i lejka przez długi czas nie było, a wspólne U900 T/O było jeszcze bardziej dowalane przez Playa i było dobrze.

Ja to widzę w taki sposób (moja osobista opinia):
- TM umożliwiał dostęp do swojego LTE, ale Play nie chciał, żeby użytkownicy w roamingu mieli dostęp do LTE. Ciągle było podkreślane, że LTE tylko w ich własnej sieci i żeby koniecznie wybierać sieć własną.
- Następstwem w/w było dojeżdżanie U900 N!, które i tak jest bardzo wąskie, jak na dwóch operatorów, a co dopiero jeszcze Play. U900 dlatego, że U2100 jest zazwyczaj w miastach, a tam Play ma już jakąś własną sieć, a zatem najbardziej obciążone zostaje U900 na terenach wiejskich.
- O z TM mogło zacząć się kłócić, że Play poprzez TM dowala ich U900 w skutek czego wymuszono lejek, a Play dla ujednolicenia, wprowadził go też na Plusie.
- Po nieciekawych przebojach, weszła nowa umowa z Orange.. I uwaga, nagle zmieniła się strategia. Już nikt nigdzie nie wypisuje, że "LTE tylko w sieci własnej". Rzecznik bardzo niechętnie komentuje kwestie LTE w Orange.. Wynika z tego, że Orange WYMUSIŁ dostęp do swojego LTE. W ten sposób efektywniej rozłoży ruch Playa na swoich/wspólnych zasobach i na technologii o wiele lepiej wykorzystującej widmo.
- Kwestia lejka to kwestia testów i obserwacji, co prawdopodobnie jest właśnie czynione.

To jest moja opinia, nie jest poparta żadnymi informacjami z pewnych źródeł.
 • Strona 43 z 44
 • 1
 • 40
 • 41
 • 42
 • 43
 • 44
 • 1
 • 40
 • 41
 • 42
 • 43
 • 44