DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

• Strona 42 z 44
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
 #930978  autor: viggen
 12 cze 2017, 12:28
sa pisze:
harys pisze:@viggen a Ty na miejscu kogoś z N! Wpuscilbys Playa na maszty? Nikomu nie zależy na tym żeby play miał taniej.
@Gosc ja byłem w play dwa dni. Wystarczyło mi
Hm znam nadajnik gdzie na jednym maszcie są O ,T i play i nie widzę by to im przeszkadzało.Dodam że play ma z nich najlepiej i najstabilniej działające 3g.
I tak może być.
Play ma mniej nadajników zazwyczaj więc sieje mocniejszym sygnałem - zarówno 3G jak i LTE. N! ma bardziej gęstą siatkę więc nie sieje takim sygnałem.
Liczę że N! w końcu pójdzie po rozum i zacznie siać LTE1800 mocniejszym sygnałem niż U2100 - bo to aż się prosi.
Niestety trochę za późno
Taki model biznesowy P4. Pomęczą się ale trochę wody upłynie. Chyba, że ktoś ich wcześniej kupi.
Gdyby w końcu mieliby zasięg własny ogólnopolski to wtedy mogłaby być to sieć nr 1. Ale czy się kiedyś tego doczekamy? ;)
Play powinien na początek zablokować całkowicie roaming krajowy w miejscowościach gdzie ma swój zasięg.
Mogliby ale mimo swojego zasięgu w wielu miastach ma za dużo dziur i roaming jest niezbędny tak czy siak.
 #930979  autor: Spacedust
 12 cze 2017, 12:29
Kryniczanin pisze:Play powinien na początek zablokować całkowicie roaming krajowy w miejscowościach gdzie ma swój zasięg.
Za takie coś dostaliby gigantyczną kartę od UOKiKu. Ma być roaming nawet gdyby to było tylko 512 kbps.
 #930980  autor: harys
 12 cze 2017, 12:31
@viggen niedługo każdy bedzie mógł mieć kawałek Playa. Wchodzą na giełdę w wakacje. Pytanie na co pójdzie kasa z emisji. Czy na zaspokojenie '' potrzeb'' dotychczasowych właścicieli czy podniosą kapitały a cash pójdzie w inwestycje
 #930985  autor: hoegaarden
 12 cze 2017, 12:37
harys pisze:@viggen niedługo każdy bedzie mógł mieć kawałek Playa. Wchodzą na giełdę w wakacje. Pytanie na co pójdzie kasa z emisji. Czy na zaspokojenie '' potrzeb'' dotychczasowych właścicieli czy podniosą kapitały a cash pójdzie w inwestycje
Lwia część pewnie pójdzie na spłatę długów: http://www.parkiet.com/artykul/26,15152 ... cieli.html
 #930987  autor: viggen
 12 cze 2017, 12:42
@harys
Nikt nie wiem co będzie z Play. Może ich kupi ktoś z zagranicy i zainwestuje w stacje bazowe? A może Play rozmontują, bo w końcu zrobił co miał zrobić na rynku - obniżył ceny (przy pomocy UKE i Strężyńskiej ale zrobił). Każdy podmiot kupi po kawałku P4 a potem za kulisami sie dogadają :)

P4 to jest zaleta taka, że śmiga od razu na najnowocześniejszej technologii, od razu zaczął od 3G i ma monolit techniczny (wszystko na Huawei). Gdyby mieli zasięg ogólnopolski mogliby być nr 1 w Polsce jakościowo.
Tylko powtarzam - czy do tego kiedyś dojdzie? Obawiam się, że nie. Roaming nie zniknie (taki model biznesu P4 - wg mnie narzucony przez UKE na inne sieci aby wpuszczać obowiązkowo na nadajniki swoje Play) i na pewno voice zostanie. Zauważmy, że Play na razie o VoLTE w ogóle nie myśli a pasma na voice (głównie 3G 2100) są przerzucane na LTE, gdzie voice nie ma. A te ok 12 mln gadających gęb trzeba gdzieś pomieścić ;) (pozostaje połamane 900 na 3G i 2G, oraz 2 nośne na 2100 a to troszkę mało) oraz 1800GSM (średniej jakości), które pewnie z czasem również do LTE wrzucą))

Odnośnie długów. Każda sieć lata na kredytach, tylko że Play to taki Dawid przy Goliatach Orange/TMobile. Wydaje mi się, że P4 chce w końcu zacząć zarabiać. Sprzedaż akcji pójdzie na łatanie zadłużenia a to pozwoli na kolejne kredyty. Kolejne kredyty, oszczędność na roamingu i kasa na stacje powinna być. Ale to opinia moja. Nikt nie wie co ta sieć ma w planach.
 #931001  autor: sa
 12 cze 2017, 13:44
Kryniczanin pisze:Play powinien na początek zablokować całkowicie roaming krajowy w miejscowościach gdzie ma swój zasięg.
O to jeszcze nie przejdzie za dużo dziur w zasięgu na terenie jednego miasta.To że w mojej dzielnicy zasięg jest super nie znaczy że tak jest gdzie indziej.Play musi zdecydowanie zwiększyć ilość nadajników by się na ten krok zdecydować.
 #931165  autor: marcz123456
 13 cze 2017, 12:36
Byłem właśnie ostatnio u rodziny na wsi, gdzie jest dość szarpany zasięg. Najlepiej wychodzi Orange, potem T. Na końcu Plus i Play.
U siebie mam znowu odwrotnie, korzystam z zasięgu Plusa, bo najlepszy.
Już jakiś czas temu do zasięgu Orange był brak dostępu, ale okazało się że również T mi zablokowali. Musiałem się zadowolić słabym macierzystym i Plusem.
 #950967  autor: Ruben
 17 wrz 2017, 11:33
Jak u Was jest z tym powrotem do lejka 3Mb? U mnie na TM i Orange jest 3/1 a na Plusie 3/2.
  • Strona 42 z 44
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43