DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 21 z 24
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
 #944731  autor: -Gosc-
 12 sie 2017, 17:09
umcusumc pisze:Jakość połączeń jest średnia lub słaba. W Polsce o niebo lepiej.
Też to zauważyłem w Czechach, czyli coś jest na rzeczy, dawniej jakość połączeń głosowych była lepsza.
Kolega z abo plusa - wrzuciło go z automatu do O2 w Czechach.
Ja z Orange OFNK - to samo do O2.
Jakość połączeń u niego i umnie podobna od słabej do ledwo dobrej. Miejscami w Brnie koło dworca praktycznie poszatkowana nieczytelna rozmowa, dopiero któraś próba połączenia spowodowała jakąś poprawę. Ogólnie połączenia głosowe w roamingu w Czechach oceniam jako słabe.
 #944820  autor: reboot
 13 sie 2017, 10:24
Co do T-Mobile to lecą w kulki, bo jedyny operator, do którego wpuszcza to Telekom.de.
Pójdzie reklamacja w tej sprawie, bo o ile w miastach mogę odpuścić i machnąć ręką, bo z reguły w miastach wszystkie sieci mają podobny zasięg, to podczas wycieczki na Rugię gdzieś w środku Meklemburgii okazało się, że ja w Telekom.de mam E, a kolega w Play ma o2 i H+ i przez dziadowatą politykę T-M nie mogłem zmienić operatora na innego z listy.

Prędkości na speedtest to 15/15 i ping ~70.

Poniżej zrzuty ekranu z próby logowania się do VDF i EPLUS. Było ich kilka, za każdym razem identyczne komunikaty.
W Vodafone komunikat Karta sim nie pozwala na połączenie z tą siecią.
W E-Plus komunikat Nie można nawiązać połączenia. Spróbuj później.

Obrazek Obrazek

WKS
 #944834  autor: umcusumc
 13 sie 2017, 11:34
A ja w Play z kolei nie mam wstępu do telekom.de. Nie chce mi się tego zgłaszać, bo vodafone i O2 skutecznie zapewnia mi dostęp do sieci. W Polsce mam dostęp do wszystkich sieci (po zgłoszeniu w play24).
 #944943  autor: umcusumc
 13 sie 2017, 21:58
W Play po wykorzystaniu ok 1.2 GB (wg licznika telefonu i wg play24) przyszedł sms o wykorzystaniu 80% pakietu. Problem w tym, że rozpiska zamieszczona na www i sms przysłany z nr 115 mówi, że powinienem mieć 2.47 Gb. Reklamacja poszła.
 #946108  autor: aquick
 19 sie 2017, 19:32
Tak przy okazji - jestem w Ostródzie koło Olsztyna i przy wyszukiwaniu sieci widzę takie cuda Orange 3G i Orange PL 3G i w zalogowaniu VDF kod 26034 który się wymienia z Orange i T Mobile -> Networks?

Obrazek
Obrazek

Obrazek
 #952419  autor: reboot
 23 wrz 2017, 22:08
Moje spostrzeżenia - miałem 1zł na głównym i niecałe 204 zł na promocyjnym w Play i spędziłem dziś chyba godzinę na telefonie w Czechach testując i... wciąż mam 1zł, a promocyjne uszczupliło się o kilkanaście złotych haha.
Niestety darmowy internet nie chce dobrze działać :(
(dodam, że internet i promo zł są z bonusu 200zł/20GB/RWK).

Dodatkowo w sieci T-Mobile w taryfie T3 z włączoną opcją Międzynarodowej Strefy T-Mobile wciąz to samo - operator wali klienta w kakao ograniczając wybór operatora roamingowego do lokalnego TiMobajla.
Mam zakaz wejścia do O2 CZ, VDF CZ oraz O2 SK i Orange SK.
"Karta sim nie zezwala na połączenie z tą siecią".

WKS
 #952859  autor: adziu82
 26 wrz 2017, 16:45
Panowie, mała ciekawostka, okolice Drezna, kolega kupił na weekend startera Orange ( OFnK ) załadował za 30zł, nie uruchomił żadnego pakietu, na razie pierwszy dzień leci 1MB za 1gr.

RawStyle
 #953118  autor: muchakk
 27 wrz 2017, 20:45
Czy wam Orange również zmniejszyło pakiet na transmisję danych w roamingu? Mi obcięli o 1.6GB pakiet... tuż przed moim wyjazdem. Właśnie jestem w trakcie wyjaśniania bo jak dla mnie jest to troche dziwne.

Edit:

Orange zmniejszyło pakiety roamingowe praktycznie każdemu o ~600mb. U mnie przy okazji tej zmiany powstał jakiś błąd i będą to weryfikować bo zdjęli mi za dużo...

Chcesz kartę kredytową bez zaświadczeń o dochodach i gratis 50zł :)? Skorzystaj z TWISTO i użyj kodu KAMILK62 w trakcie wnioskowania o kartę :)
 #953121  autor: muchakk
 27 wrz 2017, 21:11
Patryku w artykule piszą o tym, że niektórzy otrzymali większe pakiety niż przewidywał to cennik. Ja miałem pakiet zgodny z cennikiem. Teraz z 4,63GB zrobilo mi sie 3,09

Chcesz kartę kredytową bez zaświadczeń o dochodach i gratis 50zł :)? Skorzystaj z TWISTO i użyj kodu KAMILK62 w trakcie wnioskowania o kartę :)
 #953124  autor: muchakk
 27 wrz 2017, 21:27
Wszystko jasne, dzięki! :)

• Strona 21 z 24
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21