DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #785230  autor: BARON76
 17 lut 2015, 01:30
Witam mam na firmę 3 numery w tmobile z taryfą jak w tytule, no limit na rozmowy wszędzie w eu oraz 3 GB internetu w roamingu. W sumie to miałem bo tmobile ma w głębokim poszanowaniu podpisane umowy i dziś dostałem aneks z zmianą warunków umowy. Z no limit robi się 1000 minut z 3GB Robinson 1GB w roamingu. Pytanie moje czy tak można. Ja rezygnując z umowy miałbym solidną karę a oni ot tak zmieniają i nic??? Oczywiście mogę się nie zgodzić na to i bez kar rozwiązać umowę. Pytanie jak potraktowane będą telefony. Czy mimo takiego wybryku operatora mam je dalej spłacać? Ogólnie tego mega mózga co to wymyślił powinni odstrzelic. Co radzicie.
 #785279  autor: BARON76
 17 lut 2015, 12:11
To jest chora firma. Biorąc abonament z telefonem nie wnikałem że w kwocie abonamentu jest rata za telefon.abonament to abonament, dziś dzwoniłem się doinformować w BOA to mi ręce opadły. Teraz najlepsze słuchajcie, obecny abonament 149 netto na stronie z ofertą wygląda zupełnie inaczej ale spoko, są i droższe no i myślę sobie dopłacę do droższej taryfy więcej 50 złotych będzie więcej internetu i w kraju i za granicą i tam dalej nielimitowanych rozmowy w UE. Ale to wszystko to tylko slogan reklamowy dla naiwnych. W regulaminie bowiem widnieje zapis że w wypadku dużego wykorzystania internetu, rozmów, sms operator zastrzega sobie możliwość ograniczenia do 1000minut. Tak więc jaki duży by abonament nie był i co by nie było w nim obiecane to wszystko jest gdy się z tego nie korzysta. Korzystasz tracisz to co kupiłeś gdyż mają taki zapis w regulaminie. Świetnie co? Dziadostwo odradzam każdemu tych naciągaczy Umowa obowiązuje tylko jedną stronę, tmobile ma to w poszanowaniu....
 #785320  autor: kamil1221
 17 lut 2015, 16:25
Jeśli operator w trakcie trwania umowy zmienia warunki świadczenia usług, przysługuje Wam prawo rozwiązania takiej umowy.
Jeżeli telefon był zakupiony w systemie ratalnym, nadal będziecie musieli za niego płacić zgodnie z warunkami sprzedaży urządzenia.
 #785330  autor: f3lide
 17 lut 2015, 17:26
Oczywiście że bym chętnie zrezygnował jednak pani na infolinii poinfrmowała mnie iż jeśli oferta była brana z telefonem to nie mogę tego zrobić. Albo muszę wyrównać cenę telefonu!!! Ponad 2000zł czyli wychodzi nie wiele mniej niż jak bym opłacał abonament do końca.
 #785332  autor: sa
 17 lut 2015, 17:36
To normalna praktyyka w t-mobile.Kiedyś na tym forum pewien gośc opisał przypadek swój że zmarł mu ktoś z rodziny(chyba ojciec) i miał najpierw problem by rozwiązać umowę,a potem drugi z umową spłaty telefonu ,bo o ile za usługi telekomunikacyjne umowę mu rozwiązano to za telefon już nie i rachunek wystawili z nakazem do zapłaty...Dobry przykład na przyszłość masz firmę ? To nigdy nie brać telefonów od opa tylko same simy,a telefon z wolnej sprzedaży choćby w MM.W końcu jak potrzeba neta to lepiej już tablet czy lapka z modemem brać może wyść to taniej niż umowa z telefonami...szczególnie w t-mobile.A te ich ostatnie zapisy w umowach na firmę o karze do 5 tysięcy złotych też nie zachęcają do tej firmy.A w tej sytuacji zostaje tylko przeliczyć co się bardzej opłaca zerwanie tej umowy czy ciągnięcie do końca mimo zmiany warunków na gorsze.
 #785335  autor: f3lide
 17 lut 2015, 17:59
Ciekawy jestem na ile wyceniają sobie mój telefon (iPhone 6 16GB) bez abonamentu bo może się jeszcze okazać że zerwanie umowy będzie droższe niż jak bym płacił abonament do końca.
 #785371  autor: st.konsultant
 17 lut 2015, 21:02
f3lide pisze:Ciekawy jestem na ile wyceniają sobie mój telefon (iPhone 6 16GB) bez abonamentu bo może się jeszcze okazać że zerwanie umowy będzie droższe niż jak bym płacił abonament do końca.
Sprawdź na harmonogramie rat ile będziesz musiał zapłacić za swój telefon. W taryfie ProFirma JUMP XL, jak dobrze pamiętam, rata wynosi 110 zł.
 #785373  autor: sql
 17 lut 2015, 21:05
Do kiedy można zrezygnować z usług T-Mobile w związku ze zmianą warunków w taryfie XL ? Dodam że jeszcze nie otrzymałem żadnego pisma.
 #785376  autor: st.konsultant
 17 lut 2015, 21:12
BARON76 pisze:Oferta była brana z telefonem jako całość. Nie była brana dla telefonu, ten bym zakupił w lepszej cenie gdzie indziej. Dlaczego ja mam ponieść konsekwencje widzimisię operatora???

Rozwiązanie bardzo nie fer dla Klientów, ale niestety zgodne z regulaminem.

Zapis o tym, że umowa ratalna jest oddzielną częścią:

"1.4.1.
Abonent zobowiązany jest do zapłacenia 18 comiesięcznych rat za nabyte urządzenie/telefon zgodnie z powyższą tabelą.
Raty płatne są przez Abonenta zgodnie z postanowieniami Umowy Sprzedaży na Raty, która nie jest częścią Umowy. Terminy płatności poszczególnych rat oraz ich wysokość określone są w ?Harmonogramie Spłaty Rat?, który jest załącznikiem i integralną częścią
Umowy Sprzedaży na Raty, ale nie staje się częścią Umowy.
Części treści Umowy, w tym w szczególności niniejszych warunków, mówiące o warunkach Umowy Sprzedaży na Raty mają charakter wyłącznie informacyjny. W celach informacyjnych precyzuje się, że oświadczenia dotyczące Umowy Sprzedaży na Raty, znajdujące się bezpośrednio nad podpisem Abonenta i bezpośrednio nad podpisem Operatora, nie są częścią Umowy, jednakże Abonent i Operator wiążą się nimi składając pod nimi podpis. Warunki umowy sprzedaży ratalnej telefonu/urządzenia określone są w Umowie Sprzedaży na Raty.
Przez pierwsze 18 pełnych Cykli Rozliczeniowych Abonent płaci Abonament za Zestaw, promocyjną opłatę cykliczną za limit danych z Usługi Internet Connect (początkowy) oraz opłaty za Raty.
Abonament po upływie czasu oznaczonego obowiązywania Umowy będzie równy Abonamentowi Promocyjnemu za Zestaw po upływie pierwszych 18 Cykli Rozliczeniowych, zgodnie z powyższą tabelą."
 #785377  autor: st.konsultant
 17 lut 2015, 21:15
sql pisze:Do kiedy można zrezygnować z usług T-Mobile w związku ze zmianą warunków w taryfie XL ? Dodam że jeszcze nie otrzymałem żadnego pisma.

Nie każdy dostaje takie pismo. Dotyczy to tylko osób, które intensywnie korzystają miesiąc w miesiąc z roamingu.