mn9, również podzielam zdanie divhashmorexa - że ten portal nie musi być do końca rzetelnym źródłem informacji. Choć faktem jest, że TruPhone ma przydzielony wyróżnik MNC 33, co mogłoby świadczyć o tym, że zamierzają działać w modelu Full MVNO.
Co do ilości operatorów - Truphone de facto byłby ósmym, a nie piątym operatorem. Pewnie zapytasz - skąd się wzięła różnica 3 opów? Otóż Ci trzej operatorzy infrastrukturalni - Mobyland, Centernet, Aero2 od dawna istnieją i mają licencje na 1800 (dwóch pierwszych) oraz 900 i 2600MHz (Aero2).
Z tego co było mówione w mediach poza budową sieci mieli sprzedawać własne usługi, a także udostępniać sieć innym operatorom.
W przypadku usług skończyło się na Centernecie, który ma markę wRodzinie - widziałeś żeby oni zawojowali rynek?
W przypadku udostępniania sieci innym operatorom - wszystkie 3 podmioty przejął Soloż-Żak i początkowo na tych 3 sieciach działał jedynie Cyfrowy Polsat. Ostatnio do niego dołączył Plus, ale zaowocowało to jedynie wprowadzeniem internetu LTE w Plusie, a nie obniżką cen.
A jak zauważył tiger93 - częstotliwości się kończą, a jedyne które są wolne leżą w pasmach 800 i 2600MHz i będą na pewno przeznaczone pod LTE.
Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!
Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2