DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #61935  autor: szarej
 19 mar 2006, 15:11
troche siara, że nie ma możliwości przewijania :/
to bardzo wkurzające musi być :/

a przynajmniej da się zatrzymać film lub mp3 w dowolnym momencie (np. oglądam sobie film, a kolega coś ode mnie chce, więc zatrzymuje film, gadam przez 2 minuty z kumplem i wracam dalej do filmy w momencie, w którym zatrzymałem)??



mam jeszcze jedno pytanie: jakim programem można odtwarzać pliki w formacie gp3 na kompie?

 #61950  autor: kamil1221
 19 mar 2006, 15:37
Tak da sie to zatrzymac, ale naprzyklad jak ktos do ciebie zadzwoni to sieautomatycznie zatrzymuje, lub jak smsa dosteniesz.

A co do programu to dobrym programem jest QuickTime Player, ale ten PVauthor tezma wbudowany odtwarzacz.
Zaraz dam link.
A jeszcze istnieje program Philipsa :arrow: ... Platforma4 Player.

Quick Time Player - 22MB
Platforma4 Player - 4 MB

 #61954  autor: orB
 19 mar 2006, 15:47
Aż mnie temat zaciekawił :D a filmy można oglądać na fullscreenie na tym sagemie?

 #61956  autor: Bartek_L
 19 mar 2006, 15:49
do odtworzenia 3gp ja bym polecił VLC media player, nim odtworzysz chyba wszystko (3gp, mov, mpeg, mp4, avi, mp3, amr, aac, ogg, etc.etc. )

 #61962  autor: kamil1221
 19 mar 2006, 15:58
orB pisze:Aż mnie temat zaciekawił :D a filmy można oglądać na fullscreenie na tym sagemie?

Tak mozna - jak juz wlaczymy film (zaczniemy odtwarzac) kilkamy strzalka w lewa strone i robi sie full na caly wyswietlacz.
Aby znow powrucic do malego ekraniku wystarczy zrobic to samo co wyzej.

 #62044  autor: szarej
 19 mar 2006, 19:47
a ostatnia rzecz jaka mi przychodzi do głowy to, czy można walnąć napisy do filmu??
pewnie nie, ale chce się dowiedziec ;]

 #62046  autor: orB
 19 mar 2006, 19:52
1. Nie można jako osobny plik.
2. Możesz razem z filmem.
3. I tak ich nie będzie widać :)

 #62050  autor: szarej
 19 mar 2006, 20:23
a teraz najgłupsze pewnie ze wszystkich pytań: czy można przenieść plik tekstowy (np. z rozszerzeniem *.txt) i sobie to później poczytać jak smsa??
np. jakbym chciał sobie przeczytać jakieś opowiadania w drodze pociągiem, to czy mogę?? :>

 #62078  autor: Kaczy
 19 mar 2006, 21:48
szarej pisze:a teraz najgłupsze pewnie ze wszystkich pytań: czy można przenieść plik tekstowy (np. z rozszerzeniem *.txt) i sobie to później poczytać jak smsa??
np. jakbym chciał sobie przeczytać jakieś opowiadania w drodze pociągiem, to czy mogę?? :>

Lepiej to zrobić inaczej.

Jest taki program (ReadManiac Builder Wizard- ktoś kiedyś w jakimś miejscu na forum podał adres, skąd można go ściągnąć- użyj opcji szukaj).
Program ten przerabia plik *.txt na midlet Javy.
Masz wtedy dodatkowe opcje takie jak zoom, wyszukiwanie słowa, obracanie o n*90 stopnii tekstu.

...::: Made for loneliness :::...

 #62111  autor: Frasio
 20 mar 2006, 06:51
Kaczy pisze:
szarej pisze:a teraz najgłupsze pewnie ze wszystkich pytań: czy można przenieść plik tekstowy (np. z rozszerzeniem *.txt) i sobie to później poczytać jak smsa??
np. jakbym chciał sobie przeczytać jakieś opowiadania w drodze pociągiem, to czy mogę?? :>

Lepiej to zrobić inaczej.

Jest taki program (ReadManiac Builder Wizard- ktoś kiedyś w jakimś miejscu na forum podał adres, skąd można go ściągnąć- użyj opcji szukaj).
Program ten przerabia plik *.txt na midlet Javy.
Masz wtedy dodatkowe opcje takie jak zoom, wyszukiwanie słowa, obracanie o n*90 stopnii tekstu.
To jest link do tego programu

A tu temat o tym ;)

Obrazek

 #62197  autor: szarej
 20 mar 2006, 18:35
ej, a mogę sobie filmiki przesyłać z kompa przez IRDĘ??

 #62210  autor: kamil1221
 20 mar 2006, 19:09
szarej pisze:ej, a mogę sobie filmiki przesyłać z kompa przez IRDĘ??

Jasne ze tak.
Mozesz to zrobic przez IrDE z poziomu Windowsa, lub zsynchronizowac telefon z komputerem przez program dolaczony do sagemam - WellPhone.
Jeszcze masz do dyspozycji Bluetootha, kabel USB.
W zestawie jest tylko ladowarka, sluchawki, bateria, instrukcja, telefon, plyta WellPhone.
USB Bluetooth do kompa to wydatek ok. 60-70 zl.
Kabla nie polecam, a co do IrDY to jest on wolniejsza niz Bluetooth.
A jak bedziesz mial karte pamieci to polecam zakup czytnika kart pamieci - to jest najszybszy sposob na przesylanie danych.
Ale ja korzystam z Bluetootha - jest super.

 #63193  autor: Przemek
 25 mar 2006, 18:18
A czy ktoś mógłby mi podać orientacyjną cenę zdjęcia simlocka z tego telefonu?Albo punkt gdzie mogę kupić bez simlocka?
Najlepiej na allegro :-D

 #63219  autor: kamil1221
 25 mar 2006, 20:09
Przemek pisze:Albo punkt gdzie mogę kupić bez simlocka?
Najlepiej na allegro :-D
Ten telefon bez simSmoka kupisz np. w mediamarkt, saturnie.
A co do allegro - to rzadko sie tam pojawiaja bez simSmoka - a jak juz sie jakis pojawi to jest no wlasnie z mediamarkt - i cena tez jest spora (nawet 700zl), wiec oplaca sie kupic w sklepie.

A co planujesz jego kupno ?? :happy4:

 #63234  autor: Przemek
 25 mar 2006, 20:38
Zastanawiam się nad jego kupnem,ale mam mixa w Plusie i musiałbym usuwać simlocka,a pewnie swoje kosztuje.Nie wiesz może ile kosztuje w MM albo Saturnie?

 #63457  autor: szczeka
 26 mar 2006, 14:31
w media markt jakies trzy miesiace temu kosztowal 749zl.

 #64078  autor: Tragedya
 29 mar 2006, 14:24
Ja również mam kilka pytań dotyczących tego telefonu.
1. Na jak długie słuchanie wystarczy jedna naładowana do pełna bateria?
2. Czy telefon obsługuje karty pamieci o pojemności 1GB (można juz taką kupić)
3. Co sądzicie o bateriach firmy foof, bo często jestem poza domem, a mam taki głupi zwyczaj zapomninania ładowarki, z drugiej strony nie chciałbym przepłacać na baterię oryginalną.
4. Jaka jest jakość dołączonych słuchawek, oraz jaki jest ich rodzaj (douszne, nauszne)
Miałem jeszcze jakieś pytania, ale chwilowo zapomniałem.

PS. Kartę pamięci 1GB mozna kupić (najwyraźniej w promocji) za 149zł w toruńskim sklepie tryton (ma sklep intenetowy tutaj).

 #64108  autor: kamil1221
 29 mar 2006, 17:31
Tragedya pisze:Ja również mam kilka pytań dotyczących tego telefonu.
1. Na jak długie słuchanie wystarczy jedna naładowana do pełna bateria?
2. Czy telefon obsługuje karty pamieci o pojemności 1GB (można juz taką kupić)
3. Co sądzicie o bateriach firmy foof, bo często jestem poza domem, a mam taki głupi zwyczaj zapomninania ładowarki, z drugiej strony nie chciałbym przepłacać na baterię oryginalną.
4. Jaka jest jakość dołączonych słuchawek, oraz jaki jest ich rodzaj (douszne, nauszne)
Miałem jeszcze jakieś pytania, ale chwilowo zapomniałem.
ad.1 - wedle producenta wystarczy na ok 8 godzin - mi wystarcza na ok.7
ad.2 - telefon obslugue na 100% karty 512MB, ale nie dam glowy ze bedzie obslugiwal 1 gig - ale raczej bedzie mogl to zrobic, bo nic nie pisze ze na jakies ograniczenie.
ad.3 - ojjj ... nie iwm jak sie zachowuja - ale jezeli bedzie miala wiecej niz 920 mAh to napewno bedzie lepiej trzymac.
ad.4 - sa bardzo dobrze zrobione (widac ze sie starali), dzwiek jest przyjemny i fajnie sie sluch, sluchawki sa douszne.

 #64110  autor: Tragedya
 29 mar 2006, 17:44
Teraz pomyślałem, że przeciez moge karte wypróbować w sklepie, bo robiłem tam zamówienie na kilkadziesiąt tys zł (dla gminy w której pomieszkuje zeby nie było, ze taki bogaty jestem:)) i mnie tam znają, więc nie powinno być problemów. Bardzo mnie cieszy dosyć długi czas odtwarzania i to, ze jesteś zadowolony z jakości słuchawek.
mam nadal dylemat czy kupić normalny odtwarzacz MP3, czy dokupić pamięć i czytnik kart. Może wy mi doradzicie? ;)

 #64113  autor: orB
 29 mar 2006, 18:04
Tragedya pisze:PS. Kartę pamięci 1GB mozna kupić (najwyraźniej w promocji) za 149zł w toruńskim sklepie tryton (ma sklep intenetowy tutaj).
To nie jest karta pamięci do sagema, sagem obsługuje micro SD a nie mini SD. 1GB Micro SD kosztuje ponad 200zł więc nie wiem czy się opłaca. Nie ma gwarancji że sagem to uciągnie, a wiadomo że do najszybszych nie należy. Też mam telefon z kartami, ale do słuchania muzyki mam swojego creative'a :)