Opera mini ma więcej możliwości optymalizacji pobieranych danych, można przecież całkowicie wyłączyć obrazki z reguły dedykowane aplikacje do np. WP pobierają zdjęcia dobrej jakości bez kompresji.
Opera Mini jest najlepszym rozwiązaniem by zaoszczędzić pakiet danych, softwarowa przeglądarka czy dedykowane aplikacje nie są tak oszczędne.
Odnośnie RSS będziesz miał więcej pobieranych danych, bo często do samych wiadomości są dodawane zdjęcia, pamiętaj, że często wiadomości RSS są tylko ogólnikowe, po więcej informacji i tak musisz wejść na stronę, więc oszczędność żadna.
Podsumowując, żeby oszczędzić transfer trzeba unikać obrazków lub obrazów w wysokiej jakości.
Oszczędzanie pakietów danych nie leży tylko w aplikacjach, zależy też ile telefon dziennie łączy się z internetem i jak operator nalicza dane czy co 1kb może 25kb, a może 100kb.