DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Bada OS
Wszystko, co związane z Bada OS

Moderator: Moderatorzy

 #495259  autor: forum_tg
 08 sie 2011, 23:33
mam pytanie jak zrobić, żeby opera podczas właczania dawała mi możliwość wyboru czy chcę korzystać z wi-fi, czy z korzystania z dostępu do internetu od operatora (np przez wap).
Do tej pory w Nokii miałem wybór jak chcę się łączyć, zmieniłem telefon i juz za żadne skarby nie umiem tego zmienić.
Otóż często mam możliwość korzystania z wi-fi, więc nie ma sensu tracenia pakietów.

 #495277  autor: ezaq
 09 sie 2011, 08:02
W nowych wersjach Opery można zdefiniować z którym punktem dostępu przeglądarka ma się łączyć domyślnie. Sprawdź: ustawienia -> zaawansowane -> połączenie -> zawsze pytaj.

 #495289  autor: forum_tg
 09 sie 2011, 10:19
mam opere 6 i nie mam takiego ustawienia, ;(
gdy daje: ustawienia >> zaawansowane>>
to mam:
protokół
test sieci
folder zapisanych stron
klawiatura opery
odnośniki na stronie głównej

A może to trzeba gdzieś w telefonie ustawić?
np :
ustawienia >>..
komunikacja lub aplikacje?? ale tego to już nie wiem. próbowałem sam i nie potrafie nic wymyślić.


od konsultanta Samsunga otrzymałem informację, że jeżeli ma się włączony WI-FI w telefonie i telefon łapie jakaś sieć, to automatycznie będzie łączył się przez wi-fi a nie wykorzystywał pakiety internetowe.
Po prostu ma w sobie już ustawiony wyższy priorytet dla wi-fi. czy mógłby ktoś z Was to potwierdzić ew zaprzeczyć?

 #506576  autor: arfa2
 03 paź 2011, 21:17
chyba tak jest tydzień temu kupiłem sgs plus i aktualnie mam włożoną kartę Heyah na koncie z zerem zł, a neta korzystam za pomocą wifi i łączy się automatycznie także myślę że to prawda. Też się o to pytałem i mi tez tak powiedzieli