Nowe kodeki to przyszłość, nie ważne czy Video czy Audio. RMVB był powszechny w czasach kiedy Neostrada 1 mb/s to było coś, a neostrada 6 mb/s miała limit transferu do 50 GB m/c, nikt wtedy nie myślał o FullHD, a H264 był w planach.
RMVB był z pierwszych kodeków (tuż przed FLV) i QuickTime posiadający możliwość jakiekolwiek video streamingowego. To, że stał się najpopularniejszym formatem piratów z przyśrubowanym bitrate to oddzielna kwestia.
Gdyby nie nowe kodeki nie było by meetingów online, FullHD/4k dostępnego w VOD, czy coraz to popularniejszego "Grania w chmurze" bez VP9/H265/AV1 zapotrzebowanie na transfer byłoby spokojnie większe o 30-40% (o kosztach i infrastrukturze nie wspominając - CDNy)
Prośba do Ciebie. Nie mierz wszystkich operatorów miarą tego (dziada, skansena technologicznego) Plusa :roll:, który nie ma w planach na najbliższy rok w ogóle cokolwiek robić z Band-C. Nawet pomimo pasma TDD2600 monopolu na 5G i tak działa gorzej od pozostałych operatorów.
Plus to jedyny operator, który pomimo posiadania w najwięcej pasma świadczy najgorsze jakościowo usługi.