DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1117826  autor: basttek2
 18 cze 2021, 16:17
Ostatnio pojawił się wysyp promocji internetowych - Niestety tylko dla wybranych. Wymagają one bowiem apki, konta bankowego i podpięcia karty. Ot takie wymuszenie dla naszego dobra
A co z tymi, którzy nie mają smartfonów, konta, karty albo niechcą się wszystkimi danymi dzielić z operatorem. Jest sporo nietechnicznych, ostrożnych, seniorów itp
To jest celowe działanie operatorów, bo możliwości techniczne były i są
/aby np zwyczajnie doładować konto a nie przez apke/
Teraz wasze zadanie: podzielcie się jakimiś przemyśleniami/sposobami jak:
-właczyć te promocje nie mając smartfona
-jak zrobić doładowanie przez apke nie korzystając z karty
-jak zrobić doładowanie bez smartfona
 #1117829  autor: Remington
 18 cze 2021, 16:51
Zakładasz nowe konto tylko po to by zacząć kontrowersyjną dyskusję? Nie zdziwię się jeśli autor więcej nie weźmie w niej udziału lub zrobi to pod innym nickiem.

Jednak temat ciekawy, choć odpowiedź jest banalnie prosta: trend, moda, skoro polecenia zapłaty w Polsce nie wypaliły, a dawno znane na świecie obciążanie kart tak.

Po kolei:

1.Promocja/oferta dla smartfonów jest dla smartfonów. Pytanie więc jak uruchomić ją bez smartfona jest zwyczajnie nietrafione.

2.Orange Flex daje możliwość zasilania konta na zapas i karta nie jest do tego potrzebna, wystarczy BLIK. A Virgin ma zwykłe doładowania, choć był pierwszy z tą nową formą płatności.

3.Rzekome dzielenie się danymi z operatorem to fake. To nie operatorzy przechowują dane karty jak było to kiedyś (pamięta ktoś jeszcze płatność faktur za pomocą „stałego obciążenia karty”?). A co do danych, to operatorzy wiedzą o nas znacznie więcej, wspomniane dane karty to przy tym pikuś.

4. Pytanie ws. karty odwrócę: jak płacisz za Netflixa bez karty?
 #1117830  autor: iphoneski
 18 cze 2021, 16:56
Jeśli masz takie spostrzeżenia to oznacza, że nie rozumiesz istoty działania takich promocji. One nie powstają dlatego, że operator to dobry wujek i chce dać ci prezencik. Takie promocje powstają, by wypromować konkretne usługi, w tym przypadku aplikacje operatorów, automatyczne zasilenia itd. A jeśli nie zamierzasz z tych rozwiązań korzystać to nie jesteś w grupie adresatów. Reszta twojej argumentacji jest o kant kuli rozbić.
1: jeśli ktoś nie ma smartfona to po co mu tyle internetu? Do starej Nokii gdzie można jedynie sprawdzić maila?
2: Osoba starsza/nietechniczna wykorzystuje tyle internetu? Chyba nie.
3: Nie chcesz podpinać karty? To zrób przelew, zapłać blikiem i po problemie. Nie masz konta? To poproś o zasilenie sąsiada i oddaj mu kasę w papierkach.
4: Nie chcesz się dzielić danymi z operatorem? Przecież operator ma już twoje dane - rejestracja numeru dowodem osobistym.

Ludzie się roszczeniowi zrobili do niewyobrażalnej formy. Dostawać coś za darmo i bez przerwy źle. Albo trzeba ściągnąć apkę, albo za mało dają, albo czas na wykorzystanie za krótki, albo znowu nie można przez apkę tylko trzeba SMS za 20 groszy wysłać. Nie podoba się? To nie korzystaj.
 #1117837  autor: basttek2
 18 cze 2021, 19:50
Staropolskim "niechcem ale muszem" wyjaśniam

Do:Remington
-Zakładam konto aby uzyskać porady/dowiedzieć się coś a spotykam się z atakiem
-Wskaż możliwość zapytania o cokolwiek bez rejestracji to skorzystam
-tematów nie porzucam, w tematach nawiązuje dyskusje

ad.1) To nie jest oferta/promocja tylko dla smartfonów. Powinna być dostępna dla każdego. To tylko celowy zabieg operatorów aby wykluczać poszczególne grupy.
ad.2) Flex to jednostkowy przypadek
ad.3) Nie bądź naiwny, wszyscy przez których ręce przepływają jakiekolwiek dane, korzystają z tego, chociaż oficjalnie mówią że nic nie zbierają.

Do:iphoneski
To są fakty o równym traktowaniu konsumentów
Doskonale rozumiem mechanizmy tych pseudopromocji. Jak najwięcej dla operatora, jak najmniej dla klienta. Ty i inni chyba powinni doskonale to rozumieć
/regulamin co innego, konsul co innego a system bilingowy co innego wykonuje/
ad.1) A słyszałeś o modemach, a telefony (obojętnie czy smart czy nie) to są głównie do dzwonienia
ad.2) Nieno, ona tylko odbiera emaile i puka w parapet do sąsiadów.
ad.3) Świat nie kręci się wokół kart, blików itp. Każdy ma miec możliwość korzystania a nie tylko określone grupy.
Nie masz konta-poproś sąsiada , nie masz żony poproś sąsiadke?
A kto ma korzystac z netu , Ja czy cała wieś

Na koniec:
-zajrzyj do słownika co znaczy "roszczeniowy"
-żaden z operatorów nie daje niczego w tym ofertach za darmo, za wszystko trzeba płacić /pomijam darmowe GB/ więc łaski nie robi
-ja nie narzekam, ja wskazuje błędy konstrukcyjne tych ofert/promocji
a jeśli kiedykolwiek narzekałem na wysyłanie sms za 20gr czy coś podobnego to wskaż to
 #1117838  autor: Remington
 18 cze 2021, 20:08
basttek2 pisze:
18 cze 2021, 19:50
ad.1) To nie jest oferta/promocja tylko dla smartfonów. Powinna być dostępna dla każdego. To tylko celowy zabieg operatorów aby wykluczać poszczególne grupy.
ad.2) Flex to jednostkowy przypadek
ad.3) Nie bądź naiwny, wszyscy przez których ręce przepływają jakiekolwiek dane, korzystają z tego, chociaż oficjalnie mówią że nic nie zbierają.

Ad.1. To tylko Twoja interpretacja. Charakterystyka promocji jej przeczy skoro ci co je organizują z premedytacją zawężają grupę odbiorców do smartfonów z kartą (lub Blikiem).

Ad.2. Jednostkowy? To są wciąż jednostkowe oferty, chronologicznie: Virgin, Next, Flex, Vikings, Heyah01. Chyba to wszystko, więc Flex to 20% ofert i pewnie znacznie więcej użytkowników. Gdyby wyciąć z tego Virgin, który alternatywnie pozwala na zwykłe doładowania, zostają zaledwie cztery oferty, a udział Flexa jeszcze bardziej rośnie.

Ad.3. Bzdura. Niby jak operator miałby „korzystać” z danych karty… Poczytaj zresztą o PCI DSS, operator widzi co najwyżej identyfikator karty w systemie współpracującej firmy.
basttek2 pisze:
18 cze 2021, 19:50
Świat nie kręci się wokół kart, blików itp. Każdy ma miec możliwość korzystania a nie tylko określone grupy.

Co odpowiedział Netflix gdy im tak napisałeś? Szykują już płatności gotówkowe dla tych co nie posiadają dostępu do internetu? 😉
 #1117839  autor: marcin19883
 18 cze 2021, 20:11
basttek2 pisze:
18 cze 2021, 16:17
jak zrobić doładowanie bez smartfona
Na stronie www operatora. Wybierasz sposób doładowania, logujesz się na konto. Nie musisz płacić Blikiem lub kartą.
 #1117840  autor: iphoneski
 18 cze 2021, 20:38
@basttek2
Nawet nie chce mi się odpowiadać na te wszystkie twoje naciągane podpunkty. Gdybyś nie był roszczeniowy to nie byłoby tego tematu, bo albo byś sobie tą apkę ogarnął albo byś zrezygnował z promki. A co ty robisz? Zakładasz konto tylko, by zapytać jak zrobić zasilenie z apki bez apki, czyli pytasz „jak wyrolować operatora”. To jak to nazwiesz? Dziecięca ciekawość może? A sugestia, bym ci wskazał twoje posty podczas, gdy założyłeś konto dopiero dziś to zwykła kpina z twojej strony. Chcesz równego traktowania klientów? Proszę bardzo, jest w płatnych pakietach - możesz je aktywować w aplikacji, przez SMS, dzwoniąc do obsługi, idąc do salonu itd. Darmowe/promocyjne pakiety to dobra wola operatora i operator ma prawo wybierać sobie sposoby aktywacji jakie mu się podobają. Chcesz zmieniać świat? Zostań operatorem i wtedy możesz wprowadzać sobie aktywacje nawet z wykorzystaniem gołębi pocztowych, ewentualnie sów.
 #1117845  autor: darekka
 18 cze 2021, 22:21
Co do kierowania promocji apkowych do posiadaczy smartfonów to organizator (ma biznes i może robić niemal wszystko celem jego rozwoju/promowania)ma jakąś tam strategię biznesową więc może sobie skierować promocje do posiadaczy czegokolwiek/wybranej grupy itp. jesli w jego szacunkach zarobi na tym/wypromuje produkt. Jeśli zaś chodzi o możliwośc ominięcia posaiadania smartfona i jednoczesne skorzystanie z jakiejś apki to pozostaje jeszcze emulator androida i sporo można zdziałać.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1117847  autor: iphoneski
 18 cze 2021, 22:42
@darekka
Czyli te emulatory działają? Chciałem o tym wspomnieć, ale nigdy nie korzystałem (z normalnego Andro od wielkiego dzwonu korzystam), więc nie chciałem podrzucać czegoś czego nie sprawdzałem.
Można też podobno Androida na maszynie wirtualnej postawić i też ma to szanse pochodzić póki się nie zepsuje, ale też się nie bawiłem nigdy.
 #1117865  autor: darekka
 19 cze 2021, 16:41
Ja używam MEmu ale jest od groma emulatorów, w których wgrasz co chcesz:sklep play, apki itp. jeśli ktoś czuje sie pokrzywdzony "niemaniem" smartfona to może się tym posłużyć do promocji...

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1117873  autor: basttek2
 19 cze 2021, 20:06
Dzięki
właśnie o takie odpowiedzi mi chodziło

A teraz Mam jeszcze kilka dopytań:
1.Jak rozwiązać na emulatorach kwestie kodów wysyłanych sms
na smartfona. Chyba teraz każda apka wysyła takie potwierdzenia przy rejestracji/autoryzacji/logowaniu. Ktoś ma doświadczenie z play24 czy MO czy apka Tmobile itd. Bo instalacja takiego programu na emulatrze to jedno a poprawne działanie to drugie.
2.Próbował ktoś przez emulator aktywować na takiej apce jakiekolwiek usługi/promocje
3.A ma ktoś z was wiedze, albo praktycznie już to sprawdził,
czy te nowe usługi/promocje, zwłaszcza dotyczące podwójnych GB, dało by się włączyć przez kontro na stronie operatora
Ostatnia ale mega ważna rzecz, aby ktoś pomógł/doradził/jakieś wskazówki
4.Operatorzy teraz promują te doładowania przez apke, co daje sporo korzyści
-da się to jakoś zrobić bez podpinania karty. I nie mówcie abym prosił sąsiada, bo 1 lub dwa to przejdzie ale takie cykliczne proszenie sie innych ludzi nie ma sensu.

Dlaczego pytam tutaj? bo wsród was są lepsi fachowcy obeznani z tematyką gsm niż na niejednym technicznym forum

Dzięki za każdą pomoc.
 #1117874  autor: Remington
 19 cze 2021, 21:14
basttek2 pisze:
19 cze 2021, 20:06
4.Operatorzy teraz promują te doładowania przez apke, co daje sporo korzyści
-da się to jakoś zrobić bez podpinania karty.

Mieszasz różne byty. W pierwszym poście napisałeś o konkretnym rodzaju ofert - subskrypcjach opłacanych z kart płatniczych. I o tym dostałeś odpowiedzi. Teraz nagle pytasz o serwis internetowy oraz doładowania, a jedno i drugie są w klasycznych prepaidach, a nie subskrypcjach.