DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1117538  autor: fwitkowski17
 10 cze 2021, 16:31
Play, czując oddech konkurencji, wprowadził nowy pakiet: SOLO XXL, kosztujący 40 zł, zawierający 25 GB (z lejkiem 1 Mb/s). Do tego jeszcze, po doładowaniu w aplikacji P24, pakiety internetowe w SOLO XXL, XL oraz L zostają podwojone. Czyli będzie kolejno: 50 GB, 40 GB i 30 GB.
Obrazek
 #1117539  autor: iphoneski
 10 cze 2021, 17:13
Kolejna nudna oferta pośród dziesiątek identycznych nudnych ofert. Wszyscy już mają rozmowy, smsy i więcej gigabajtów niż są w stanie wykorzystać. Więc co trzeba zrobić w sytuacji, gdy każdy ma to samo? Pomyśleć w jaki sposób się wyróżnić na rynku - wprowadzać innowacyjne usługi, budować więź z klientem - szukać po prostu innych aspektów transakcji, które pozwolą przekonać kupujących. A co robi korpo Play? Rozmowy, smsy i więcej gigabajtów, niż ludzie są w stanie wykorzystać :)
 #1117540  autor: Pawel28
 10 cze 2021, 17:16
Widzę że wreszcie zrozumieli że nie ma co skąpić i dają więcej internetu przez to właśnie ostatnio ich skreśliłem przy wyborze, zmianie operatora wybrałem T mobile GO na kartę mogli wcześniej zdecydować się na ten krok a tak to za późno bo inni jak ja już nie wrócą po co jak konkurencja oferuje lepsze warunki.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2021, 17:18 przez Pawel28, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1117541  autor: Karlos20
 10 cze 2021, 17:18
Niby nudna oferta, ale kto zasili konto poprzez apkę Play24 i włączy wybrany pakiet (szczególnie SOLO XL i SOLO XXL NEXT) - to opcje przebijają konkurencję, szczególnie T-Mobile GO i Plusa, a Orange'a Play przebija ilością neta po wyczerpaniu podstawowych GB (wysoki lejek 1 mbps - wciąż niespotykany w prepaidach).
Podaje regulaminy nowych opcji:
> SOLO XXL (standard): https://www.play.pl/resources/pdf/2021/ ... 6.2021.pdf
> SOLO L, SOLO XL i SOLO XXL NEXT (doładowanie poprzez Play24): https://www.play.pl/resources/pdf/2021/ ... 6.2021.pdf


Pragnę dodać jeszcze iż w aplikacji Play24, możemy po doładowaniu konta w aplikacji, włączyć Pakiety "Bez Limitu GB" w taryfie INK 2.0. GB na pełnej prędkości w ramach włączonej usługi w aplikacji są podwojone.
> Dzień bez limitu GB (lejek włączy się po minimum 20GB) - 5 zł na max 2 doby.
> Tydzień bez limitu GB (1 mbps włączy się po minimum 60GB) - 20 zł na max 8 dób.
> Miesiąc bez limitu GB (1 mbps włączy się po minimum 200GB) - 2 opcje do wyboru: 50 zł co miesiąc (co 30 dni) lub 50 zł jednorazowo za max 31 dób.
Wyrażenie "1 mbps włączy się po minimum" dotyczy zjadania GB z włączonej usługi, czyli 20, 60 lub 200GB + premii GB po doładowaniu konta, dopiero po wyczerpaniu wszystkich GB na saldach, prędkość się obniża do końca ważności usługi.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1117592  autor: Karlos20
 11 cze 2021, 22:50
W jakim sensie droższe niż Flex? W obu sieciach korzystasz z apki. Policzmy.
FLEX: 50 zł to 50GB + Social Pass + No Limity, po zużyciu neta lejek 64 kbps.
PLAY SOLO XXL NEXT: 40 zł = 50GB (potem lejek 1 mbps bez limitu) + No Limity + korzyści z danej taryfy (w RWK masz 365 dni wychodzących po doładowaniu, w PNK Lubię To, po doładowaniu otrzymujesz kilka dodatkowych GB).
W SOLO XL za 35 zł masz aż 40GB (potem lejek 1 mbps bez limitu) + No Limity + korzyści z danej taryfy. Co Flex ma w zamian? Opcję tańszą o 5 zł i skromniejszą o 10GB z lichym lejkiem po wyczerpaniu neta.
Z kolei T-Mobile GO bez apek i z użyciem 2 kodów - doładowującego + kodu na usługę Bez Limitu, masz dużo neta i no-limity, bez pomocy apki.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1117895  autor: Nikita_Bennet
 20 cze 2021, 17:27
Karlos20 pisze:
10 cze 2021, 17:18
Niby nudna oferta, ale kto zasili konto poprzez apkę Play24 i włączy wybrany pakiet (szczególnie SOLO XL i SOLO XXL NEXT) - to opcje przebijają konkurencję, szczególnie T-Mobile GO i Plusa, a Orange'a Play przebija ilością neta po wyczerpaniu podstawowych GB (wysoki lejek 1 mbps - wciąż niespotykany w prepaidach).
Podaje regulaminy nowych opcji:
.....
3 numery (obecnie w play abonament). Abo się kończy, zarządza tym jedna osoba.
Potrzebne 20-30GB, rozmowy nolimit, sms/mms nolimit.
Podpowiesz jak to cenowo wyjdzie w prepaidzie playa??
 #1117947  autor: Karlos20
 22 cze 2021, 05:03
Albo w opcji 3x 35 zł czyli SOLO XL - łącznie 105 zł z no-limitami + 40GB (potem lejek 1 mbps) - z promką w Play24.
Ewentualnie Rodzina Play na Kartę - 3 numery to 75 zł/mies. (płaci tylko jeden numer, który zaprasza do usługi 2 numery, które nie muszą pamiętać o ważności konta). Każdy z nich zyskuje nielimitowane minuty + SMSy + 15GB (z późniejszym lejkiem 1 mbps).
SOLO XL odnawia się co miesiąc automatycznie przy posiadaniu kasy na koncie. Rodzinę trzeba co 30 dni samodzielnie aktywować.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1121057  autor: mikkel07
 31 sie 2021, 16:01
Nie rozumiem tych pakietów. Mam włączoną opcję XXL NEXT. Właściwie to włączyłem ją pod koniec czerwca mając już uzbierane na koncie 160GB ze starych ofert jak Formuła Unlimited, które to przedłużały i kumulowały saldo *108#. Doładowałem konto i włączyłem 21 czerwca XXL NEXT. Dodało mi 50GB. Pakiet był ważny do 20 lipca i miało mi kolejny raz przedłużyć wszystkie GB i dodać 50GB. przed przedłużeniem doładowałem konto. Jednak po odnowieniu nie dodało 50GB tylko standardowe 25GB. To po pierwsze. Byłem przekonany iż GB z pakietu zejdą w pierwszej kolejności a skumulowane 160GB zostanie nietknięte. Błąd. Pakiet 50GB został odjęty z salda jako "nietknięty" a cały transfer był brany z tych skumulowanych 160GB, co ciekawe, miesiąc później czyli 21 sierpnia wszystko się powtórzyło. Wykorzystałem 25GB, tyle GB zostało odjęte z salda z GB kiedyś wcześniej skumulowanych a GB z XXL NEXT odjęte jako nieruszone i zastąpione następnymi 25GB (czemu nie 50GB skoro doładowałem konto przed przedłużeniem usługi)
To co się obecnie dzieje w Play w prepaid to jest jakiś cyrk i kosmos.
Tak. Konto było doładowywane przez aplikację Play24.

Edit: Tutaj opisana podobna sytuacja z Internet na kartę 1.0 z nielimitowanymi nocami. viewtopic.php?f=27&t=131757
 #1121130  autor: Karlos20
 01 wrz 2021, 12:59
mikkel07: regulamin mówi tylko o tym, że jeśli w samach np. SOLO XXL (NEXT) nie mamy innych pakietów danych, niż wynikający z usługi (25 lub 50GB), to prędkość spada do 1 mbps. Więc dedukcja to: GB z SOLO, wykupione GB, potem lejek.
Play ma o tyle problem, gdyż te przyznane GB z opcji SOLO "wrzuca" do jednego salda GB, powodując dezorientacje. A operator potrafi utworzyć osobne saldo, tylko mu się nie chce. Na przepadaniu niezużytych GB zarabia.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1121157  autor: mikkel07
 01 wrz 2021, 17:29
Ale według moim bacznych obserwacji to kolejność wypada tak wykupione/zmagazynowane GB a potem GB y XXL Next, które zostają nietknięte. Jak wytłumaczyć to że było 160GB, kupiłem XXL Solo (doładowałem konto, powinno dodać 50GB a dodało 25GB ale mniejsza z tym), było więc 185GB, wykorzystałem co do joty 25GB. Też logicznie myślałem, że korzystam z GB Z XXLN więc skumulowane 160GB z innych pakietów powinno być nietknięte a w nowym miesiącu dodane kolejne 25 GB a na saldzie być znowu 185GB. Jednak po odnowieniu pakietu było o zgrozo 160GB. Więc albo nie dodało pakietu GB z XXLN w co wątpię bo 40 zł pobrało albo pobierało mi tak jak ja myślę z GB z innych pakietów kiedyś zgromadzonych, a GB z pakietu XXLN nie tknięte, usunięte z salda i zastąpione nowymi GB Z XXLN. Zobaczę 21 sierpnia. Wykorzystam znowu 25GB, jak pod odnowieniu pakietu saldo będzie wynosiło 135GB to znaczy że GB z pakietu XXLN są nietknięte a schodzą inne skumulowane pakiety ze wspólnego salda *108#. No i doładuje konto w Aplikacji P24 przykładowo 3 dni przed odnowieniem i ciekawe czy wejdzie 25GB czy 50GB bo wygląda, że 50GB weszło mi tylko tylko przy pierwszym uruchomieniu w czerwcu. :evil: :? :|
 #1121329  autor: pakierhakierxd
 03 wrz 2021, 20:52
Spoko ta oferta przy doładowaniu w Play24 .
Ja mam abo w Plusie ale dodatkowo używam w Play odnowa darmowe smsy i rozmowy w Play i 100 gb na lato i 1 gb pakiet jak Plus słabo dziala.
Gdyby nie abo w Plusie bym włączył pakiet za 30-35-40.
Ogólnie Plus nie jest zły ale przez to że tylko LTE 900 czasem słabo działa ale niska cena abo 25zł i 28 zł rata za Realme 7 5g.

Pozdrawiam :)