DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 103 z 191
  • 1
  • 101
  • 102
  • 103
  • 104
  • 105
  • 191
 #1117714  autor: ManiacGSM
 14 cze 2021, 17:54
Czy ktoś się orientuję czy Play ma w zamiarze dodawać więcej telefonów z tą funkcją?
Obecnie posiadam Motorola g5 plus 5g niestety nie mam ani wifi calling, ani volte. Z naszych rodzimych operatorów obsługuje to jedynie jak na razie T-mobile. Zaraz po włożeniu karty sim w ustawieniach pojawiają się suwaki. Natomiast zagwozdką dla mnie jest, że nie pojawiają się ikony na górnym pasku powiadomień.
I czy ktoś mógłby mi po krótce wyjaśnić dlaczego niektóre słuchawki z tym procesorem są kompatybilne w Play'u, a niektóre nie.?

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #1117715  autor: Rogi
 14 cze 2021, 18:44
Rogi pisze:
13 cze 2021, 18:17
Przeniosłem parę dni temu numer prepaid do T-Mobile. W Orange pojawia się w telefonie dodatkowy pstryczek dla VoWiFi, ale w TM tego nie ma w moim Samsungu. Usługa jednak się aktywowała i miałem wskaźnik działania. W weekend mi jednak VoWiFi zniknęło. Przy próbie aktywacji dostaję informację, że jest włączone, ale nie działa.

Ktoś miał coś takiego? Można coś jeszcze sprawdzić? A może jakaś awaria.
Sam sobie odpowiem, bo udało mi się znowu włączyć usługę. Chodziło jedynie o ustawienie w telefonie. W Samsungu jest to standardowo w ustawieniach menu "Telefon". Orange dodaje dodatkowe menu "Połączenia", dlatego nie znalazłem tego wcześniej w tamtym miejscu. Musiało się to jakoś przestawić.
 #1117928  autor: mp107
 21 cze 2021, 17:14
Ciekawy wpis (opinia) wyrażający obawy związane z niekorzystną z punktu widzenia użytkownika kwestią istnienia ograniczonej liczby urządzeń kompatybilnych z VoLTE w danej sieci i tym, jak dużą władzę daje operatorom istnienie takiego ograniczenia. Tekst, z którym - przynajmniej w większości argumentów - się niestety zgadzam.
https://mvno-gsm.pl/opinia-volte-gorsze ... simlockow/
 #1117933  autor: rsig
 21 cze 2021, 20:01
Rogi pisze:
14 cze 2021, 18:44
Rogi pisze:
13 cze 2021, 18:17
Przeniosłem parę dni temu numer prepaid do T-Mobile. W Orange pojawia się w telefonie dodatkowy pstryczek dla VoWiFi, ale w TM tego nie ma w moim Samsungu. Usługa jednak się aktywowała i miałem wskaźnik działania. W weekend mi jednak VoWiFi zniknęło. Przy próbie aktywacji dostaję informację, że jest włączone, ale nie działa.

Ktoś miał coś takiego? Można coś jeszcze sprawdzić? A może jakaś awaria.
Sam sobie odpowiem, bo udało mi się znowu włączyć usługę. Chodziło jedynie o ustawienie w telefonie. W Samsungu jest to standardowo w ustawieniach menu "Telefon". Orange dodaje dodatkowe menu "Połączenia", dlatego nie znalazłem tego wcześniej w tamtym miejscu. Musiało się to jakoś przestawić.
Te ustawienia mogą być w różnych miejscach, w zależności od operatora, telefonu i kwestii czy brandowany czy nie. Ale niezależnie jak głęboko Wifi calling jest zaszyte w opcjach to zwykle jest też dostępne w panelu powiadomień, na ikonach szybkiego uruchamiania. Jeśli nie ma to edytuj panel i sprawdź czy nie ma go w ukrytych ikonach. Może też się zdarzyć że pojawia się tylko gdy masz połączenie z wifi.
 #1117935  autor: Remington
 21 cze 2021, 20:24
mp107 pisze:
21 cze 2021, 17:14
Ciekawy wpis (opinia) wyrażający obawy związane z niekorzystną z punktu widzenia użytkownika kwestią istnienia ograniczonej liczby urządzeń kompatybilnych z VoLTE w danej sieci i tym, jak dużą władzę daje operatorom istnienie takiego ograniczenia. Tekst, z którym - przynajmniej w większości argumentów - się niestety zgadzam.
https://mvno-gsm.pl/opinia-volte-gorsze ... simlockow/

Taki scenariusz jest hipotetycznie możliwy. Od początku świadczenia VoLTE są różnice, w zależności od modelu, brandingu, a także taryfy. Nawet na iOS operatorzy sterują ustawieniami sieci.

Porównanie do simlocka jest jednak nietrafione. VoLTE oraz WiFI Calling w razie ich braku jedynie upośledzają możliwość korzystania, co przekłada się na postrzeganie jakości usług danej sieci. I tylko tyle, bo w przypadku simlocka, następowało całkowite odcięcie od możliwości korzystania z usług.
 #1117937  autor: kozien70
 21 cze 2021, 20:26
Jeśli sieć wyłączy 2G i 3G to w praktyce telefon bez VoLTE/VoNR "nie pogada". Chyba, że przez komunikator na transmisji danych. Więc jednak będzie odcięcie usługi.
 #1117940  autor: rsig
 21 cze 2021, 20:45
A propos, z kompatybilnością VoNR w 5G będzie taki sam cyrk jak z VoLTE? Czy tu już na starcie wszystko będzie ustandaryzowane i jeśli telefon hardwarowo obsługuje VoNR to będzie on dostępny w każdej sieci która też go obsługuje?
 #1117942  autor: kozien70
 21 cze 2021, 22:39
Remington pisze:
21 cze 2021, 20:30
Mówmy o realiach, bo żadna tego nie planuje.
Moje realia sięgają dalej, niż pół roku do przodu. W 2023 roku zniknie 3G w T-mobile. Kolejne ze dwa lata i zniknie GSM. To raptem 4-5 lat.
 #1117943  autor: kozien70
 21 cze 2021, 22:42
Remington pisze:
21 cze 2021, 20:30
Mówmy o realiach, bo żadna tego nie planuje.
Tak? Żadna? Moje realia sięgają dalej, niż pół roku do przodu. W 2023 roku zniknie 3G w T-mobile i to już jest zaplanowane. 2025 i zniknie GSM. I'm sure.
 #1117944  autor: Remington
 21 cze 2021, 22:54
Na jakiej podstawie wieszczysz tak szybki koniec 2G w Polsce? W tej Polsce, która nadal wciąż ma dużo osób wykluczonych cyfrowo oraz zwyczajnie biednych, dla których telefon z 2G jest szczytem ich potrzeb. Choć to w większości seniorzy, to nie wymrą oni tak prędko. Do tego dochodzi cała masa urządzeń opartych o 2G, jak różne sterowniki do bram itd.

Do uśmiercenia 2G jest jeszcze bardzo bardzo daleko. Niemniej z pewnością będzie ograniczana i rola, i pojemność zasobów 2G.
 #1117951  autor: JacekKrajza
 22 cze 2021, 08:55
Tezy, że cofnięcie części użytkowników do sieci 2G i tym samym rozmów w marnej jakości bez HD Voice to żaden kłopot są bardzo odważne. Tym, co tak twierdzą, proponuję przełączyć się teraz na 2G na tydzień i poprowadzić tak trochę rozmów.

Co do przyszłości 2G w Polsce... Poniżej wrzucam mapkę ze stacjami BTS w moim mieście. Sieć Plus. Na jednym wszystkie stacje BTS (2G+3G+4G+5G) oraz te z 2G.

ObrazekObrazek

Wyciągnięcie wniosków zostawię Forumowiczom.
Oczywiście dzisiaj jeszcze można gdybać co będzie za 4 lata. Ja wiem jednak jedno - operatorzy mają w ręku potężne narzędzie pozwalające na ogromną samowolkę. To raczej jest fakt bezdyskusyjny.
 #1117955  autor: Remington
 22 cze 2021, 10:51
JacekKrajza pisze:
22 cze 2021, 08:55
Tezy, że cofnięcie części użytkowników do sieci 2G i tym samym rozmów w marnej jakości bez HD Voice to żaden kłopot są bardzo odważne. Tym, co tak twierdzą, proponuję przełączyć się teraz na 2G na tydzień i poprowadzić tak trochę rozmów.

Na moim służbowym numerze od kilku lat mam ustawione na sztywno 2G i żadnych problemów nie ma. Oczywiście, jakość rozmów jest niższa, porównywalna z tel. stacjonarnym (czyżby nikt już nie korzystał?), więc bez przesady z tym demonizowaniem połączeń 2G.
  • Strona 103 z 191
  • 1
  • 101
  • 102
  • 103
  • 104
  • 105
  • 191
  • 1
  • 101
  • 102
  • 103
  • 104
  • 105
  • 191