DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1116587  autor: Remek522
 17 maja 2021, 12:37
Witam szanownych forumowiczow

Potrzebuje pilnie netu dla seniora (1 osoba)

Zastosowanie:
-zwykłe przegladanie stron
-filmy gł. YT lub podobne strony (z racji wieku raczej o majsterkowaniu, popularnonaukowe, muzyka/teledyski/ jakieś czy niekiedy filmy fabularne) - bez Netflixow, HBO i innych takich - w podziałce do max.720 (niewiem jak to policzyć ale przyjąłem taki coś, średnio co 2 dni: pare filmików max.10min + 1 większy np 60min)
-bez grania w gry
-bez pobierana dużych plików (poza jakimiś aktualizacjami do programów)
-bez pracy zdalnej

Cena: ok.30zl (więcej jeśli będzie takie uzasadnienie, ale max.50zl)
Jakby była kumulacja GB byłoby super

Wykorzystanie: 50/50 (pół roku działa, pół leży)
WAŻNE-aby ją jak najtaniej utrzymać gdy będzie leżakowała

Ilość: Trudno mi okreslić ale min. te 40-50GB a max. 100/150 i więcej i więcej ;) ...itd. wszystko zależy od ceny(oferty)

Sieć: każda (wszystko sprawdzone prosze polecać każdą możliwość)

UWAGI:
1. Znalazłem kilka ofert ale przeraził mnie lejek 1Mb do którego schodzi net po wykorzystaniu określonej paczki GB, dlatego mam 2 pytania:
- czy jest gdzieś większy lejek niż 1 Mb
- do praktyków, co i ile realnie da się obejrzeć (korzystać z netu) przy 1 Mb
2. Po wyczerpaniu ofert na karte prosze o polecenie jakiś abonamentów ale bezterminowych


Dzięki za każdy wpis
 #1116593  autor: maniek357
 17 maja 2021, 14:57
Jeśli duży % zużycia ma iść na filmy YT, to proponuję Orange Flex. Najniższy pakiet za 25 zł (15 GB) + Video Pass w klubie Flex za 10 zł. Razem 35 zł miesięcznie. 15 GB spokojnie wystarczy do przeglądania stron, a YT będzie bez limitu - nawet w 1080p czy 4K :) Zainstalowałem coś takiego u rodziny - na video schodzi ponad 100 GB miesięcznie i nie ma żadnych problemów.

Alternatywa "na kartę", to T-Mobile GO z pakietem XL, gdzie jest 40 GB na miesiąc + Supernet Video z lejkiem 5 Mbps (więc jakość max 1080p). Cena 39 zł miesięcznie.
 #1116595  autor: Remek522
 17 maja 2021, 15:30
1)Flex byłby może i ok.ale tam trzeba podpinać karte a ta osoba nie ma więc odpada
2)Co do T-mobile, to może by się ktoś wypowiedział jak to działa, czy rzeczywiście się opłaca,
i co znaczy ten "Supernet Video z lejkiem 5 Mbps (więc jakość max 1080p)" - jakto trzeba rozumieć
3)Jest jeszcze jedna rzecz którą zaznaczyłem - 50/50 pół roku działa pół leży - muszą być niskie koszty utrzymania leżaka
 #1116598  autor: maniek357
 17 maja 2021, 16:51
1. We Flexie można płacić blikiem i np doładować "z góry" na pół roku. Teraz jest fajna promocja 3 miesiące po 1 zł.
2. Lejek w Supernet Video oznacza tyle, że bitrate video jest ograniczony do 5 Mbps, ale nie ma limitu przesłanych danych. I tu nie jestem pewien, czy Supernet działa jeśli ogląda się youtube w przeglądarce , a nie w aplikacji. We Flexie to działa na pewno.
3. Po co się martwić utrzymaniem, jeśli to prepaid ? Za pół roku można kupić nową kartę.
 #1116601  autor: Remek522
 17 maja 2021, 18:52
ad.1) cała sprawa że to soba starsza i nie działająca w nowczesnych technologiach,
poza tym ja jej w kasie nie będe grzebał, ona musi sama sobie to regulować
ad.2) no właśnie ten Supernet z T-mobile musi działać w przeglądarce bo net ma być na komputerze a nie na telefonie
ad.3) można ale poco, a jak jeszcze coś się skumuluje albo przegapi to jeszcze wszystko przez przypadek pójdzie do kosza
 #1116612  autor: Karlos20
 18 maja 2021, 05:03
1) Można doładować z góry i zapomnieć. Tym bardziej, że pierwsze 3 miesiące są po 1 zł, a Flex wysyła powiadomienia co i jak.
2) Video Pass we Flexie działa globalnie - w przeglądarce na komputerze czy w telefonie. SuperNet Video od T działa wyłącznie na telefonie z wykorzystaniem transmisji komórkowej na karcie SIM z wybranymi aplikacjami.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1116639  autor: Vieslav
 18 maja 2021, 19:20
Do jakiego urządzenia potrzebujesz ten internet? Telefon, tablet, komputer? Jaki będzie sposób podłączenia? Bo to generuje kolejne koszty - ruter/modem.
Jeśli sieć ma być przeglądana również na komputerze to może rozejrzyj się w okolicy za jakąś radiówką. Za +- 30zł lokalni oferują ~6mb/s. Za 50zł to już i 20mb/s można wyrwać. Bez żadnych limitów, bez żadnych passów i podłączania kart. Przyjadą, podłączą, a rachunek zainteresowany opłaci na poczcie za pomocą wpłaty na konto.
 #1116682  autor: maniek357
 20 maja 2021, 10:33
Radiówki też nikt za darmo nie zamontuje. Albo umowa na 2 lata, albo kilka stówek opłaty aktywacyjnej. Tak czy siak trzeba się zaopatrzyć w jakiś router. Już nie wspomnę, że w wymaganiach jest, aby można było z tego korzystać w cyklach półrocznych (pół roku korzystania, pół nie).
 #1116686  autor: iphoneski
 20 maja 2021, 11:51
Nie wiem czemu tu ludzie polecają Flexa skoro to dla osoby starszej bez smartfona, a Flex opiera się przecież na aplikacji i bez niej nie da się zasilić salda. Ktoś musiałby tej osobie to robić i potem odbierać od niej pieniądze, a autor chyba nie to miał na myśli. T-M Go też odpada, bo tam video bez limitu działa tylko w aplikacjach, więc na komputerze się nie da.
 #1116690  autor: Karlos20
 20 maja 2021, 13:44
iphoneski: a co to za problem opłacać Flexa czy inną sieć z obsługą numeru dla osoby starszej i żeby nim zarządzała zaufana osoba w swoim telefonie? Senior nie musi nic robić. Chyba, nie myślisz, żeby ta osoba ciągle chodziła do kiosku czy sklepu, kupując ciągle doładowanie z konkretnej sieci, bo kończy się ważność lub gigabajty się skończyły...

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1116693  autor: iphoneski
 20 maja 2021, 14:05
Autor wątku wyraził się chyba jasno - ta osoba sama ma to sobie regulować a nie być wyręczana przez wszystkich świętych dookoła i to (w mojej opinii) kończy dyskusję na ten temat.
 #1116695  autor: maniek357
 20 maja 2021, 14:19
@iphoneski a przyjrzałeś się chronologii postów ? Kiedy został polecony Flex, a kiedy autor tematu napisał, że senior ma sobie sam wszystko regulować.
 #1116699  autor: Remek522
 20 maja 2021, 15:41
Spokojnie już wyjasniam wątpliwości
1. Osoba ta nie korzysta z kart bankowych (niezbyt ogarnia te rzeczy i nie chce się pakować w nieznane) i ja to szanuje, rozumiem.
2.To trudna osoba i niechce jej w niczym wyręczać. Ja czegoś zapomne, niedopilnuje, poco mam sobie robić kłopoty czy wrogów - wystarczy że wskaże jej oferte-sposób lub coś doradze i tyle.
3.Przypominam, że osoba ta nie będzie głównie oglądała filmów, to nie młodzież wisząca na netflixie, hbo itd. Napisałem że średnio wyjdzie tyle i tyle filmów, ale nie musi tak być, może np przez 20 dni tylko strony przegladać.
Dlatego prosze was o oferty:
-które nie wymagają podpinania kart, oferty prepaid ale jeśli są godne abonamentowce beztermnowe też moge rozważyć
-pozwalają na jak najtańsze utrzymanie karty podczas jednej, może 2 przerw w roku, kiedy osoba wyjeżdza do rodziny/sanatorium itp. czyli np 8 miesięcy korzysta - 4 miesiące karta leżakuje w szufladzie, coś podobnie jak Nju
3.Przegladając oferty pojawiły się pewne pyt.:
-Do praktyków : czy z ink 2.0 moża przejść na głosowe (pośrednio oczywiście czyli do Formuly a potem dalej dalej itd.) i czy działa to też w drugą strone.
-są oferty, gdzie po wyczerpaniu GB pojawia się lejek 1Mb
powiedzcie ile/jak/i z czego da się korzystać przy takim ograniczeniu.
 #1116734  autor: Vieslav
 21 maja 2021, 19:39
Zobacz jeszcze Orange Free na kartę: 1TB na rok za 360zł. Żadnej filozofii: wystarczy raz na rok doładować, wysłać SMSa i to wszystko. Senior powinien sobie poradzić. 1TB internetu powinien wystarczyć do wszystkiego. Jest to oferta internet+nolimit więc tak na dobrą sprawę można by używać na głównym numerze i robić hotspota z telefonu.
Wychodzi 30zł/miesięcznie i nieco ponad 85GB miesięcznie.
3.Przypominam, że osoba ta nie będzie głównie oglądała filmów, to nie młodzież wisząca na netflixie, hbo itd. Napisałem że średnio wyjdzie tyle i tyle filmów, ale nie musi tak być, może np przez 20 dni tylko strony przegladać.
Tak ci się wydaje. Później okaże się, że 90% ruchu generuje yt.