DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1116575  autor: Karoletka94
 17 maja 2021, 04:29
Witam. Wczoraj zrobiłam trasę samochodem z punktu a do punktu b natomiast w historii lokalizacji Google maps zapisano że najpierw pojechałam 2 skrzyżowania dalej niż faktycznie a potem zrobiłam jeszcze koło odbijając w ulicę obok głównej trasy w innym miejscu a mnie tam nie było !!! Jak to możliwe ??? Dane z innych dni są prawidłowe . Bardzo prosze o pomoc !!! :(
 #1116576  autor: forum_tg
 17 maja 2021, 06:53
co to było za urządzenie i czy jest ono sprawne?
może w tym tkwi problem...
 #1116582  autor: babciagienia1p
 17 maja 2021, 10:57
@Karoletka94
Może przez jakiś czas znalazłaś się w obszarze działania zagłuszacza sygnału GPS, np. używanego w sąsiednim samochodzie (zasięg około 15 metrów) lub w jakiejś nieruchomości. Może ktoś zrobił Ci psikusa i uruchomił zagłuszacz w Twoim aucie (potrzebne jest gniazdo zapalniczki).
W takich sytuacjach nawigacje potrafią kompletnie zgłupieć.
 #1116585  autor: babciagienia1p
 17 maja 2021, 11:52
@Karoletka94
Zagłuszacze są używane właśnie po to, żeby nie było widać jak poruszał się np. zagłuszany pojazd. Używane świadomie i w odpowiedni sposób, powodują, że nawigacja urywa trasę i wznawia pokazywanie, dopiero, kiedy użytkownik chce. Aby tak było, trzeba mieć włączony zagłuszacz przed włączeniem zapłonu i wyłączyć zagłuszacz po wyłączeniu zapłonu.
W przypadku używania nieświadomego lub nieumiejętnego, nawigacja wymyśla niestworzone historie. Zdarzają się nawet piętnastominutowe "podróże" z centralnej Polski do centralnych Niemiec. Dzieje się tak wtedy kiedy zagłuszacz włącza się podczas włączonego zapłonu i silnika i/lub wyłącza przed wyłączeniem silnika i "elektryki".
Jeśli musisz tłumaczyć się jakiemuś zazdrośnikowi, psychopatycznemu rodzicowi czy pracodawcy, przyjmij wersję numer 1 - przypadkowe i chwilowe znalezienie się w obszarze działania obcego zagłuszacza.

---------Edycja godz. 13:24-----------
Poniedziałek. Moderacja działa ospale i ze sporym opóźnieniem puszcza posty nowych użytkowników. Pisząc swój, nie widziałam wpisu @Karoletka94 z godz. 10:41.
Nie wiedziałam, że chodzi o nawigację w telefonie. Dlatego pisałam o samochodowym module GPS podłączonym np. do szyny CAN. Podobne zasady obowiązują w przypadku telefonu. Aby "urwać" trasę, należy wyłączyć telefon przed włączeniem zagłuszacza i na końcu wyłączyć telefon przed wyłączeniem zagłuszacza.
 #1116586  autor: Karoletka94
 17 maja 2021, 12:18
Dziękuję bardzo za odpowiedzi :) no niestety ciężko udowodnić swoją niewinnosc w takiej sytuacji szczególnie kiedy ktoś uważa że urządzenia a zwłaszcza mapy google się nie mylą bo do tej pory było dobrze. Ale jeszcze raz dziękuję 🥰
 #1116597  autor: forum_tg
 17 maja 2021, 16:34
Jeżeli problem się powtarza jest łatwiej pomóc, przy incydentalnych sytuacjach sprawa nie jest prosta
 #1135709  autor: Aleehan
 06 wrz 2022, 13:15
Inną możliwością się chwilowa utrata połączenia internetowego, Google nie wie gdzie jest i się gubi, wybierając trasę najbliższą możliwej
 #1135724  autor: koszalineo941268
 06 wrz 2022, 19:56
Można zwiększyć dokładność lokalizacji włączając stosowną opcję w Androidzie. Wtedy do GPS z pomocą dołączają wifi i bluetooth. Na dokładność lokalizacji wpływa też widoczność, dlatego wewnątrz budynków nie działa albo działa słabo (wtedy też są widoczne "rajdy" po mapie). W aucie telefon najlepiej trzymać na desce rozdzielczej koło przedniej szyby. W innych miejscach widoczność może być ograniczona m.in. karoserią auta. Do tego aktualizacja softu do najnowszego, naładowanie baterii i wyłączenie oszczędzania energii raczej nie zaszkodzą.

W starszych urządzeniach trzeba było okresowo uaktualniać tzw. GPS fix, czyli oczekiwaną lokalizację satelit, nie wiem, jak teraz.