DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1115225  autor: kawkanapodwieczorek
 19 kwie 2021, 10:41
Witam, mam dzisiaj pewne pytanie o internet w terenie gmina ziębice | dolnyśląsk | wieś czerńczyce... posiadam neostradę z orange naj więcej mi idzie z kabla 20mb niestety do strefy gdzie jest najszybszy internet z neostrady to ponad 1,66km... mama dzwoniła do jednej z sieci o nazwie orange w której mamy ale musimy się z tamtąd wynieść bo próbują nas zrobić w bambuko, dzowniliśmy do netii ale nie mogą zarządzać kablami lub coś zrobić z orange, najlepszy zasięg z play... jeżeli by ktoś zaproponował internet mobilny z modemem dobrym --- bez limitu lub coś z play bez limitu bo u nas światłowód będzie jak Elon Musk już stworzy drugi świat czyli za 20 lat... jak ktoś ma jakieś oferty bez limitu nie z pełnymi gb tylko pełne bez limitu, może z jakiś innyś sieci będzie, w t-mobile zakupiłem karte z internetem i miałem stary. modem z plusa włożyłem karte 2 razy lepszy internet niż z neostrady ale nie stety modem musiał być albo na 1 piętrze albo na strychu, a zasięg na sam dół nie dosięga i nie jest bez limitu:) || czekam na oferty i opinie na ten temat. || telefon VOIP mamy zamiar z niego zrezygnować i zostać na komórkach ( iphone 11, xr + 12 pro max ) używamy WIFI CALLING.
 #1115228  autor: Karlos20
 19 kwie 2021, 11:45
Moja propozycja to Internet Domowy 4G w Orange. Łącznie 250GB co miesiąc, za 69,99 (umowa na rok, bez kar umownych) lub 59,99 na 2 lata. W ofercie włączona jest usługa "Szczęśliwe Godziny" czyli nielimitowany net każdej nocy w godzinach od północy do ósmej rano. Po przekroczeniu 250GB spadek prędkości do 1 mbps. Za dodatkowe 10 zł można podnieść prędkość do 5 mbps bez limitu danych, do końca okresu rozliczeniowego.
 #1115232  autor: iphoneski
 19 kwie 2021, 12:49
Nie ma już ofert bez limitu na mobilnych. Najwięcej dostaniesz 500GB za ok 100 zł w zależności od sieci i oferty.
 #1115235  autor: Karlos20
 19 kwie 2021, 13:26
Dokładnie. Oferty internetu mobilnego dla klientów indywidualnych są z limitami. Im wyższy limit GB, tym więcej zapłacisz.
W skrócie:
> Orange Internet Domowy 4G: od 59,99/mies. z 250GB + nocki bez limitu. Po wykorzystaniu lejek 1 mega. Za 10 zł, podnosisz prędkość do 5 mega, bez limitów (pozwala na swobodne przeglądanie stron czy wideo w HD).
> Play, w promocji za 50 zł oferuje 200GB neta, po przekroczeniu lejek 1 mega, za 20 zł zlecamy przywrócenie prędkości na kolejne 100GB (pakiet nie włączy się, gdy nie przekroczymy podstawowego limitu, a dodatkowych pakietów można włączyć max 3 w miesiącu rozliczeniowym). Jest też opcja z routerem, wtedy 500GB to 99 zł mies + rata za router. Po wykorzystaniu lejek 1 mega, chyba, że zlecimy aktywację 100GB za 20.
> T-Mobile: 100GB za 49, 200GB za 69, 300GB za 79, a 500GB za 99 zł/mies. Po przekroczeniu 1 mbps. Dodatkowe 20GB kosztuje 20 zł. Fatalny stosunek ceny do ilości GB.
> Plus: tutaj polecam 120GB za 50 zł, lub 200GB za 70. Oferta zawiera "LTE bez końca", czyli nieco niższą prędkość neta w LTE po przekroczeniu GB z abonamentu, im więcej GB zużyjemy, tym niższa prędkość transmisji, nawet do fatalnych 32 kbps. Za 99 zł/mies, dostajemy 500GB z późniejszym lejkiem 1 mega.

Uwaga. Na wsiach operatorzy mogą nie działać najlepiej, wymagana antena.
Play ma dedykowaną ofertę NETBOX (z darmową instalacją) z limitami od 300 do 400GB/mies. wraz z routerem i anteną, która pozwala na lepszy sygnał LTE/LTE+. Urządzenie można od Play wynająć na czas umowy lub kupić na własność.
Orange natomiast wygrywa dobrym stosunkiem ceny do ilości GB podstawowych i możliwością korzystania z neta bez limitu danych do 5 mbps, po wyczerpaniu GB podstawowych. Nocki pozwolą zachować trochę GB podstawowych.

Prawie 2 lata temu była jeszcze sprzedawana oferta Internetu Domowego LTE do 20 mbps i 60 mbps od T-Mobile, bez lejków i limitu GB. Niestety, świadczona jest wyłącznie dla obecnych klientów prywatnych. Możesz się kogoś spytać z forumowiczów, kto zmieniał ostatnio dostęp do internetu i rozważa rezygnację z neta bez limitów w T-Mobile, aby na Ciebie przepisać usługę i cieszyć się (póki działa i faktury są spłacane w terminie) wyjątkową usługą LTE bez limitów GB. Sam mam taką ofertę i korzystam, póki ona jest, bo za taką cenę - czyli 55 zł/mies, trudno szukać takiej opcji.
 #1115263  autor: Vieslav
 19 kwie 2021, 21:44
Wyszukiwarka adresów UKE pokazuje w tej miejscowości jakąś radiówkę o prędkości do 80mb/s. Może warto się rozejrzeć?