DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1100406  autor: Tread
 31 lip 2020, 14:05
Dzień dobry,

wraz z żoną mieszkamy od kilku lat za granicą (w UE) i utrzymujemy nasze polskie numery tel. na niezbyt atrakcyjnych warunkach. Zasady uczciwego korzystania z roamingu oczywiście powodują, że ponosimy wszelkie dodatkowe koszty roamingowe. Zdecydowaliśmy się przenieść nasze numery do jakiejś rozsądnej i taniej w utrzymaniu oferty (więc prawdopodobnie na kartę).

Połączenia w kraju rezydencji zamierzamy głównie wykonywać korzystając z tutejszego numeru. Polski numer ma służyć głównie do połączeń zinnymi polskimi numerami (zarówno przebywając w PL, jak i za granicą). Z tego powodu przychylnie patrzymy na wszelkie rozwiązania typu WiFi calling (działające także za granicą).

Jak najniższe koszty połączeń (w roamingu i w kraju) są mile widziane, ale z racji istnienia komunikatorów internetowych są kwestią drugorzędną.

Zależy nam na jak najtańszym i najdłuższym okresie ważności konta (zarówno na połączenia przychodzące i wychodzące) i nie przepadających (lub długo ważnych) środkach.
Dodatkowym plusem będzie brak wymogu regularnych (częstych) działań typu doładowanie, płatne połączenie itp. Zdarzają się nam bowiem okresy gdy bardzo rzadko korzystamy z PL numeru.

Z pakietów zamierzamy korzystać sporadycznie, gdyż większość z nich i tak nie działa w roamingu (chyba, że istnieją oferty z atrakcyjnymi pakietami roamingowymi).

Ważny dla nas jest zasięg i stabilność sieci podczas pobytu w PL. Nie wiem czy występują w tej chwili duże różnice, ale wolelibyśmy uniknąć awaryjnej lub ginącej sieci.

Z wstępnego rozeznania rozważam aktualnie oferty nju oraz a2mobile. Z racji WiFi calling skłaniam się ku tej drugiej. Byłbym jednak wdzięczny za wszelkie inne propozycje lub porady.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc!
 #1100415  autor: Remington
 31 lip 2020, 15:50
Moi znajomi mieszkający za granicą stosują następujące warianty:

1. a2mobile z Wifi Calling - ale aplikacja działa różnie, im nie dzwoni przy przychodzących, więc używają tylko do wychodzących po 10 gr (lub no limit za 12,90 zł) bez dopłat FUP

2. a2mobile bez Wifi Calling - 10 gr za min. + dopłaty FUP

3. Play Odnowa z Wifi Calling - jeśli masz kompatybilny telefon to z pakietem (bezterminowym) cena wychodzi 15 gr za min.

4. Fakt Mobile - cena 15 gr za min. + dopłaty FUP

5. Virgin z pakietem 300 min za 9 zł miesięcznie, do tego dochodzą dopłaty FUP

6. NJU abonament za 19 zł (maksymalna opłata za rozmowy, jeśli wydzwonisz mniej to płacisz mniej; drugi numer na wspólnym rachunku kosztuje 9 zł) z Wifi Calling na zgodnym telefonie

7. dowolna sieć i odbieranie z dopłatami FUP, a dzwonienie przez dedykowaną aplikację VOIP z prezentacją swoim polskim numerem (w Mytello koszt to ok. 10 gr za min., a w Rebtelu możecie wziąć wspólny no limit do Polski za 40 zł miesięcznie, a każde z Was zidentyfikuje się odbierającemu swoim numerem)

Z każdej z ww. kombinacji ktoś korzysta i każdy jest zadowolony.
 #1110717  autor: zwariowany.kurczak
 27 sty 2021, 22:44
- komórka, dowolna opcja ma kartę - rok ważności konta za 5zł... zawsze możesz oddzwonić na WhatsApp czy sms... jeśli telefon obsługuje WiFiCalling, można dokupić jakiś pakiet za 20-25zł i mieć bez limitu na PL po sieci WiFi.
- PL numer stacjonarny np. halonet, ale wtedy w telefonie/komputerze aplikacja VoIP
tyle jeśli jesteś zagranica, w PL jakość sieci jest bardzo wyrównana

max http://www.speedtest.pl/test/191863174