DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

#831351  autor: BUCiu
 26 paź 2015, 14:47
To łączność dla PKP (GSM-R). Nawet po ułożeniu sektorów widać.
 #831354  autor: cedrus
 26 paź 2015, 14:58
Zgadzałoby się, lokalizacja przy linii kolejowej w kierunku Poznania.
 #831355  autor: Spacedust
 26 paź 2015, 15:02
cedrus pisze:Zgadzałoby się, lokalizacja przy linii kolejowej w kierunku Poznania.
Ciekawy jest fakt, że są podwójne sektory w tym samym kierunku. W Antoninku na wylocie Poznania stoi taki maszt i ma 3 sektory każdy w innym kierunku.
 #831426  autor: cedrus
 26 paź 2015, 20:32
Natomiast tutaj jest tylko linia wschód - zachód.
 #1096794  autor: radar77
 07 cze 2020, 08:30
hdfunpack pisze:
15 kwie 2015, 23:38
Byłem tam kiedyś. Też mnie zaciekawiły te anteny (tylko 2). Na podstawie siły sygnału wywnioskowałem, że to Plus. Z tego co pamiętam jest to stacja 2G only.

Swoją drogą orange i t-mobile tam leży z zasięgiem - jest szczątkowy 2G z masztu w Ustrzykach, gdzie Plus ma 3G.

Ps. Byłem tam 2 lata temu, ale już wtedy na mapce t-mobile było, że obszar "zmodernizowany", więc pewnie sie nic nie zmieniło.
W 2019r nadal to była stacja 2G Plusa. Nic się nie zmieniło.

--
pozdrawiam
radar77
 #1103282  autor: Martino
 17 wrz 2020, 23:56
No nie powiedziałbym, że rozwikłana ;) Owy wzmacniacz, który tam wisi od lat rzeczywiście na 99 % należy do Polkomtela, natomiast pozwolenie dla T-Mobile w tamtej lokalizacji pojawiło się zaledwie kilka miesięcy temu. Wniosek z tego, że po prostu NetWorkS! postanowił przypadkowo bądź celowo wybrać tę samą lokalizację (Wołosate 6D) na swojego BTSa co Plus na swój repeater ...
Jeśli owa stacja N! tam rzeczywiście powstanie, to będzie to pierwsza stacja bazowa w tamtej miejscowości. Jak nieoficjalnie udało mi się dowiedzieć na budynku powstają już kotwy pod kilkumetrowy maszt.
Z informacji jakie otrzymałem od konsultanta z tech desku T-Mobile dowiedziałem się, że rzeczywiście w ciągu niecałego roku planują tam włączyć swoją stację. Niestety konsultant jak można było przewidzieć nie wiedział za wiele, nie ma w systemie konkretnej daty uruchomienia, nie wie czy poleci z niego również Orange albo ile będzie sektorów. Jedyne co był w stanie wygrzebać to że planowane jest GSM/UMTS 900 i UMTS 2100 oraz LTE 2100+1800 (2CA).
Jakby ktoś był blisko to najlepiej niech sam sprawdzi i wrzuci ładne foteczki :D
 #1111484  autor: ghostowl
 11 lut 2021, 10:26
Pytanie, jak daleko od Wołosatego w kierunku granicy z Ukrainą jest sygnał. Teraz byłem na miejscu ale pogoda nie pozwoliła pójść w kierunku przełęczy Bukowskiej i Rozsypańca. Ciekawe czy tam jest sygnał. Wątpię. Ale sam fakt że T w takich miejscach odpala stacje jest na plus. Nie chodzi o sam internet a o bezpieczeństwo i możliwość odbycia rozmowy w sieci polskiej a nie ukraińskiej.