DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1105256  autor: D-Fence
 20 paź 2020, 15:49
Od prawie 2 lat jestem posiadaczem Samsunga S8+. Telefon kupowałem już jako używany, z 1,5 rocznym stażem. Sprzęt jest cały czas sprawny, jednak bateria woła już o pomstę do nieba ( musze go ładować co 5-6 godzin). Chciałbym tym razem kupić coś nowego, jednak mój budżet na ten moment to 1200, max 1300 zł. Pytanie tylko czy nie dostanę szoku po przesiadce z ex flagowca na nowego średniaka? Najbardziej zależy mi na dobrym czasie pracy na baterii ( minimum 1,5 dnia przeciętnego użytkowania), dobrym aparacie, dobrej jakości muzyki ze złacza jack (musi być) i NFC, bo nauczyłem się żyć praktycznie bez portfela.

Więc zasadnicze pytanie, polecicie mi coś nowego ze średniej półki, czy lepiej próbować ratować mojego SGSa wymieniając mu baterie na nową i pytam całkiem serio?
 #1105260  autor: weissmann
 20 paź 2020, 16:38
Wymień baterię, najlepiej na oryginalną w serwisie Samsunga, i używaj dalej. Ja mam S7 Edge i nie widzę konieczności zmiany.
 #1105287  autor: Eragon
 21 paź 2020, 00:01
Lub celuj w Poco x3, F2 Pro (nieco ponad budżet), Mi Note 10 lite.
To są sprzęty które można polecić do Twych wymagań. No i jedyny problem jaki mi przychodzi na myśl (ale głowy nie dam) - to lepsza jakość wyświetlacza w Samsungu.

:smt006
 #1105308  autor: D-Fence
 21 paź 2020, 13:55
Z tych co wymieniłeś Eragon wczoraj mialem w reku mi note 10 lite i poco f2. Pierwszy strasznie tandetny plastik*, poco zdecydowanie ponad budzet. Poco x3 nigdzie niemal nie do dostania wersja 64 Gb. Tak jak weissmann mówił zostane chyba przy moim Samsungu, gdyż miło mnie zaskoczyła cena wymiany baterii na nową w autoryzowanym serwisie w moim mieście, chcą tylko 160zł więc to chyba kończy temat, dzięki za podpowiedzi.

* Autor musi raz jeszcze sprawdzić :D
@Eragon
 #1105350  autor: Eragon
 22 paź 2020, 00:27
D-Fence pisze:
21 paź 2020, 13:55
Z tych co wymieniłeś Eragon wczoraj mialem w reku mi note 10 lite i poco f2. Pierwszy strasznie tandetny plastik
No i tu się bardzo nie zgadzam. Na pewno trzymaliśmy ten sam sprzęt? ;)
Sprzęcik ma naprawdę premium budowę(nikt nie narzeka z recenzentów, a sam go macałem też).
Ramka aluminiowa.
Plecki szklane(Gorilla Glass 5 gen).
Tam po prostu nie ma żadnego plastiku byś mógł tak stwierdzić więc... proszę nie kłamać :lol:
Sprostowanie mile widziane.

:smt006
 #1105501  autor: D-Fence
 24 paź 2020, 10:43
Mea culpa, pomyliłem z Note 9 Pro. Ostatecznie po kolejnej wizycie w sklepie i obejrzeniu oferty zdecydowałem się jednak na zakup Mi Note 10 Lite. W moim samsungu kilkutygodniowa pajenczynka na ekranie zaczyna sie rozrastac, a wymiana jest nieopłacalna. Wybór więc padł na Xiaomi, jeszcze raz dzięki za pomoc.
 #1105667  autor: Eragon
 27 paź 2020, 00:51
No i cieszę się że pomogłem a autor się zrehabilitował :)

To teraz jeszcze tylko czekam na krótkie wrażenia po tygodniu, dwóch... czy wybór odpowiada Ci, czy jednak doradztwo bylo złe :D

:smt006