DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

• Strona 43 z 48
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 48
 #1100177  autor: sebap
 28 lip 2020, 10:39
W wykazie nie ma ale T-Mobile też go nie ma. Dziwne jest to, że w ogóle nie ma opcji włączenia WiFi Calling i suwaka jaki jest w T-Mobile czyli "Tryb ulepszonego 4G LTE. Użyj usługi LTE, aby poprawić jakość dźwięku i innej komunikacji (zalecane)". Te opcje były na karcie T-Mobile zanim te usługi włączył mi konsultant.
 #1100186  autor: mp107
 28 lip 2020, 13:14
Widoczność w ustawieniach opcji włączenia VoLTE nie świadczy o tym, że taka możliwość rzeczywiście istnieje. Nie ma też pewności, że włączenie tej opcji rzeczywiście uruchomi VoLTE.
 #1100187  autor: Mar9999
 28 lip 2020, 13:15
W wykazie jest Asus Zenfone Max Pro M2, który być może ma podobny soft do wersji nie Pro i w T-Mobile działa, a Play w ogóle nie obsługuje żadnego z tych modeli.
 #1100189  autor: sebap
 28 lip 2020, 13:22
To ja pisałem aby dodać tego Asusa ale widocznie ten kto dodawał, omyłkowo dodał Zenfone Max Pro M2 a raczej tak jest bo pojawił się tam 2 dni po moim mailu.
 #1100206  autor: Camis
 28 lip 2020, 17:17
Xiaomi Note 8T - Orange Flex

Na custom ROM'mach VoLTE i VoWiFi działa, już z 3 miesiące, nic na razie Orange nie wyłączyło.
 #1100337  autor: WaMaR
 30 lip 2020, 09:24
Mamy rok 2020 i huczne uruchamianie sieci 5G a okazuje się, że operatorzy jak za czasów simlock'ów blokują telefony z dystrybucji od innych operatorów przed możliwością skorzystania z usług VoLTE i VoWiFi. Najwyższy czas aby już umożliwić klientom korzystania z VoLTE i VoWiFi na nowych telefonach od innego operatora bez absurdalnej konieczności samodzielnej lub z pomocą nieautoryzowanego serwisu GSM, zmiany oprogramowania (firmware) z dystrybucji konkretnego operatora (ewentualnie firmware z dystrybucji poza operatorskiej tzw. niebrandowane) czy wgrywania tzw. "custom rom'ów".

Strasznie to irytujące jak masz telefon nawet już z 5G np. Sony Xperia 1 II od operatora np. Orange i nie możesz na nim uruchomić VoLTE i VoWiFi na karcie SIM od operatora PLAY i odwrotnie tylko dlatego, że nie jest z dystrybucji od operatora karty SIM.

Po wprowadzeniu kodu *#*#4636#*#*
Stan IMS:
Rejestracja w usłudze IMS: Niezarejestrowano
Voice over LTE: Niedostępna
Voice over WiFi: Niedostępna
Rozmowa wideo: Niedostępna
Interfejs UT: Niedostępna

Wygląda, że operatorzy w telefonach ze swojej dystrybucji (może wykorzystując IMEI) dopuszczają do rejestracji w usłudze IMS lub nie. Bez dostępu do IMS danego operatora (https://pl.wikipedia.org/wiki/IP_Multimedia_Subsystem) nie można włączyć usług VoLTE i VoWiFi w telefonie.
 #1100561  autor: Przeszczep
 02 sie 2020, 17:29
Wie ktoś może jak się ma wsparcie dla VoWiFi na różnych wersjach Moto G7 w Play? Są 4 wersje: G7, G7 Plus, G7 Power i G7 Play. Według https://wificalling-volte.pl/ działa na G7 Power i na brandowanym G7. Zgaduję, że po prostu nikt nie testował innych, a te były w ofercie Play.
Nie potrzebuję tyle baterii żeby brać cegły w wersji Power, a bardzo zależy mi na VoWiFi.
 #1100614  autor: Kuba5262
 03 sie 2020, 11:06
jak tam wasze VoLTE w playu dziś?
u mnie rozłącza po dwóch minutach rozmowy z komunikatem błąd serwera...
 #1100647  autor: loker
 03 sie 2020, 18:32
Przeszczep pisze:
02 sie 2020, 17:29
Nie potrzebuję tyle baterii żeby brać cegły w wersji Power, a bardzo zależy mi na VoWiFi.
Motorola Moto G7 Power nie jest taką cegłą, zwykły smartfon.
W Play VoLTE otaz Wi-Fi Calling na brandowanym i niebrandowanym, a do tego z kodekiem EVS. Ponadto jest możliwość rozmów video przez LTE oraz przez Wi-Fi np. z Samsungami.
 #1100714  autor: lordbyd
 04 sie 2020, 21:51
Od kilku dni testuje działanie VoLTE na numerze "zapisanym" do VPBX Orange.
Połączenia przychodzące (na numer komórkowy) realizowane przez VPBX zawsze realizowane są w technologii 3G/2G - można więc dzięki temu poznać, że ktoś dzwoni do nas przez centralkę :)
Połączenia wychodzące - zwane jako prezentacja numerem głównym (dzwonimy z "komórki" a rozmówcy wyświetla się numer "stacjonarny") realizowane są w VoLTE.
 #1100733  autor: Przeszczep
 05 sie 2020, 12:59
Wygląda na to, że zapasy Moto G7 Power się skończyły; same outlety. Patrzę na serię G8 i Play ma w swojej ofercie Moto G8 Power i Moto G8 Power Lite ale nie podają na liście obsługujących VoWiFi.
Piszą też:
Czyli np. nowy Samsung z funkcją Wi-Fi Calling kupiony w salonie producenta powinien działać tak samo jak kupiony w naszym salonie. Natomiast na telefonie przeniesionym np. z Orange, Wi-Fi Calling może nie działać (ze względu na wgrane oprogramowanie operatorskie).
Czy mogę założyć, że będzie działać? Jak z modelem Moto G8 (bez sufiksów)?
  • Strona 43 z 48
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 48
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43