DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 42 z 51
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 51
 #1099243  autor: iphoneski
 14 lip 2020, 06:01
Co do 5G to we Flex będzie na pewno a w NJU na dzień dzisiejszy nie ma planów. A skoro w Orange nawet planów nie ma to nie ma też co spodziewać się wprowadzenia, bo u nich to od planów do uruchomienia nawet szybko nie jest ;)
Nie będę ci odpowiadał pojedynczo na każde pytanie tylko wypiszę to co nie działa lub prawie nie działa.
1: HD Voice przy połączeniach przychodzących gdy masz dodatkową kartę Esim do Apple Watch, przy dodatkowej karcie np do neta problemu nie ma. Orange już od jakiegoś czasu nad problemem pracuje i są pierwsze efekty, ale o regularności ciężko mówić póki co.
2: u niektórych nie działa poczta głosowa i info o próbie połączenia a także info, że numer jest już dostępny i można dzwonić - tu się nie wypowiem, bo u mnie śmiga.
3: blokada z numerów zastrzeżonych podobno coś szwankuje - tego nigdy nie używałem, więc nie wiem nawet jak to działać powinno.
4: Billing połączeń - tu nie ma co tłumaczyć, bo zwyczajnie brak tej usługi.
Reasumując dla mnie lepszym wyborem jest Flex z kilku powodów
1: elastyczność - gdy potrzebuję więcej internetu choćby w UE zwiększam pakiet kilkoma kliknięciami a potem mogę w ten sam sposób wrócić do poprzedniego
2: dodatkowa karta do routera - na wyjazdy biorę Apple TV a przy udostępnianiu neta z telefonu i do tego streaninf AirPlay bateria leciała w oczach a teraz router pod prądem i spokój.
3: video bez limitu - tego tłumaczyć nie muszę.
4: ogólnie bardziej nowoczesna i rozwijająca się oferta - Orange ma NJU w sunie chyba tylko dlatego, że tego nie zlikwidowali. Flex cały czas się rozwija np. ostatnio wprowadzony klub, deklaracja wprowadzenia 5G, jakiś czas temu pokazane ciekawe pakiety na Roaming w USA i Kanadzie itd.
 #1099249  autor: spotify
 14 lip 2020, 09:48
A w innych przypadkach HDVoice działa i nie ma problemów jak w nju?
Poczta glosowa prywatnie dla mnie nie istnieje i nie korzystam
To samo z blokowaniem numerów zastrzeżonych
Przez TM czyli brak bilingów u nich odzwyczaiłem się od tego, wiec gdy jest to fajnie a gdy nie ma - nie ma dramatu
Co jeszcze nie działa albo brakuje? Co ma np nju a nie ma Flex i odwrotnie?
Jak wyglada płatność? Tak jak np za każde subskrypcje typu Spotify płatność automatyczna z karty na miesiąc do przodu?
Na czym polega ten Blik we Flex? Co to za różnica w stosunku do zwykłej podpiętej karty?

Co jeśli wezmę Flex na próbę a później mnie się odwidzi? Mogę bez problemu zmienić na nju/Orange czy muszę przez inna sieć przeskoczyć?
Co jeśli nie będę miał środków w dniu pobrania? Usługa blokowana?
Co z numerem w takim przypadku ?

Czy można zawiesić usługę na jakiś czas? Co z numerem?

Co się nie podoba we Flex?
Czy jest jakaś możliwości obsługi konta bez apki w telefonie (np www)?
Co jeśli padnie mnie telefon (np awaria)? Jak z płatnościami, dostępem do konta, możliwościami zablokowania itd ?
 #1099259  autor: iphoneski
 14 lip 2020, 12:02
spotify pisze:
14 lip 2020, 09:48
A w innych przypadkach HDVoice działa i nie ma problemów jak w nju?
Tak jak w każdej sieci tj. zależy od tego jak operatorzy są dogadani.
Jak wyglada płatność? Tak jak np za każde subskrypcje typu Spotify płatność automatyczna z karty na miesiąc do przodu?
Dokładnie
tak.
Na czym polega ten Blik we Flex? Co to za różnica w stosunku do zwykłej podpiętej karty?

Po prostu niektórzy nie chcą podłączać nigdzie karty (w sumie nie rozumiem dlaczego) i mogą zapłacić blikiem. Niektórzy chcieliby nawet do kiosku po doładowania chodzić ;)
Co jeśli wezmę Flex na próbę a później mnie się odwidzi? Mogę bez problemu zmienić na nju/Orange czy muszę przez inna sieć przeskoczyć?

Niestety przez inna sieć
Co jeśli nie będę miał środków w dniu pobrania? Usługa blokowana?
Co z numerem w takim przypadku ?

Czy można zawiesić usługę na jakiś czas? Co z numerem?
Jesli nie zapłacisz (bez znaczenia z jakiego powodu) masz 6 miesięcy na to by coś z numerem zrobić. Czyli albo wreszcie zapłacić albo go gdzieś przenieść. Przez te miesiące numer jest zablokowany.
Co się nie podoba we Flex?

W sumie chyba brakuje mi tylko lejka do 1 mega po przekroczeniu pakietu tak jak miałem w Play i przechodzenia neta na następne miesiące jak kiedyś w karcie.
Czy jest jakaś możliwości obsługi konta bez apki w telefonie (np www)?
Nie ma.
Co jeśli padnie mnie telefon (np awaria)? Jak z płatnościami, dostępem do konta, możliwościami zablokowania itd ?
Płatność idzie systemowo, więc zapłacone będzie, ale z usług nie będziesz mógł korzystać, no bo nie masz telefonu. no chyba, że załatwisz sobie inny ale wtedy możesz też się zalogować na tym innym do aplikacji.
 #1099263  autor: windows123455860455
 14 lip 2020, 12:46
PanMarcinPL pisze:
14 lip 2020, 12:24
A jak wygląda sytuacja po wykorzystaniu pakietu danych krajowych, można dokupić, jakie są stawki?
Podobnie w roamingu UE, po wyczerpaniu mogę dokupić będąc za granicą?
Po wykorzystaniu pakietu, internet zwalnia do 64 kb/s. Jest możliwość migracji na wyższy plan (opłata za nowy plan pobierana dopiero w następnym cyklu), np. z 25 (15) na 30 (30). Jest też możliwość dokupienia pakietów dodatkowych - 1 GB 5 zł, 5 GB 10 zł i 10 GB 15 zł

W przypadku roamingu w UE, po wykorzystaniu Internet jest blokowany (tylko apka Flex działa). Można dokupić dodatkowe paczki neta w kraju (one zwiększają limit danych w UE, to tańsza opcja) lub zakupić dedykowane pakiety roamingowe: 500 MB 8 zł lub 1 GB 15 zł

https://www.speedtest.net/result/a/5306475150.png
 #1099266  autor: spotify
 14 lip 2020, 12:52
@iphoneski
Dzięki za odpowiedzi
Nie kumam z tym Blikiem? Skoro to usługa subskrypcji to z automatu idzie
Wiec jak płacić Blikiem?

Rozumiem ze usługa Wifi Calling działa?

A jak z obsługą typu BOK? Jest jakaś możliwość przez telefon czy tylko i wyłącznie aplikacja ?

@zielony
Poczytam sobie

Czekam jeszcze co mi TMobile zaoferuje z telefonem
Czy wyjdzie taniej Flex + telefon na raty czy abo z telefonem w TMobile
Jak na razie pierwsza oferta od TMobile z DUK wyglada kusząco 😉
Ostatnio zmieniony 14 lip 2020, 13:02 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1099270  autor: Karlos20
 14 lip 2020, 12:59
spotify: BLIKiem zapłacisz, jeśli nie będziesz mieć podpiętej karty płatniczej. Po doładowaniu salda, wszystkie operacje z opłacaniem planu czy Passa odbywa się z salda Flex który doładujesz BLIKiem lub polecaniem Flexa innym osobom (bonus 50 zł).
Oczywiście zalecam korzystać z karty płatniczej, wtedy o niczym nie trzeba pamiętać, a kasę zawsze przelejesz na rachunek karty.
WiFi Calling działa, tylko musisz mieć współpracujące urządzenie z siecią Orange.

To już 10 lat na forum! Szybko zleciało... :mrgreen:
 #1099273  autor: iphoneski
 14 lip 2020, 13:04
@spotify
Z blikiem jest tak, że zasilasz konto Flex jakąś kwotą i z tej kasy opłaca ci się plam. Znaczy chyba, bo ja podłączam wszędzie kartę i mam spokój.
WiFi calling działa tak jak w całym O czyli bez SMS.
Innej opcji kontaktu nie ma, jest tylko czat w aplikacji. Co do jakości konsultantów na tym czacie to jest jak wszędzie - zależy na kogo trafisz.
 #1099275  autor: Karlos20
 14 lip 2020, 13:09
spotify: W sekcji Płatności wybierasz sobie domyślną metodę płatności z logiem BLIK (saldo Flex). Następnie klikasz na pomarańczowy plusik i wpisujesz kwotę zasilenia salda, następnie "Dodaj środki", a potem dokonujesz płatności 6-cyfr kodem. To tyle, środki pojawią się natychmiast.

#1099292  autor: spotify
 14 lip 2020, 17:21
Na razie wszystkim dziękuję. Zbieram opinie i trzeba podjąć decyzję.
Jeśli mnie TM w balona nie zrobi, to przy odliczeniu ceny rynkowej Iphone 11 będę miał abo za niecałe 35zł z 70GB neta. Czekam na kuriera ;) To wychodzi lepiej niż miałbym brać tel na raty i Flex za 30zł z 30GB ;)
 #1099335  autor: Karlos20
 15 lip 2020, 13:58
f0ku5: jak tam sprawa z niedziałającymi usługami? Nadal czekasz, aż coś zrobią? Ode mnie już nie zarobią na kolejny plan, gdyż wróciłem do Play. Skoro nie wiedzą, kiedy to naprawią (odpowiedź na moje zgłoszenia), to decyzja była tylko jedna - ucieczka. Dobra oferta to nie wszystko.

#1099336  autor: f0ku5
 15 lip 2020, 14:53
Niestety bez żadnych zmian. Ostatnio "rozwiązali" moje zgłoszenie dotyczące tego, że przez pierwsze (około) 2 sekundy rozmówca po drugiej stronie mnie nie słyszy w ten sposób że odpisali, że wszystko działa. Złożyłem więc reklamację...
W sprawie numerów zastrzeżonych głucha cisza.
  • Strona 42 z 51
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 51
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42