DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1099175  autor: none
 12 lip 2020, 19:48
Witam,

Od dłuższego czasu poszukuję następcy mojej Lumii 930 (genialny telefon), a że wydaje mi się, że mam wygórowane wymagania, to nie jest łatwo.
Moje wymagania:
- budżet: około 2000zł, ale jest w stanie wyłożyć do 3000zł jeżeli będzie warto, zakup na F-VAT i fajnie jakby było 2 lata gwarancji dla przedsiębiorcy
- wymiary: idealnie w okolicach 140mm wysokości, ale jestem w stanie przełknąć do 150mm
- ekran: minimum 5", FHD
- aparat: dość istotna jest dla mnie funkcja makro, ale dobrze jakby też zwykłe zdjęcia robił przyzwoitej jakości, idealnie jakby miał fizyczny przycisk wyzwalacza jak Lumia 930
- OS: raczej Android (im czyściej, tym lepiej), zależy mi na bezproblemowej obsłudze Android Auto (Opel, przy iOS musiałbym trochę instalację przerobić) oraz dostępie do map
inne: stonowany wygląd (ciemne kolory), w kierunku metalowej ramki i minimalizacji powierzchni szklanych (oprócz ekranu), dobra antena GSM (dość ważne, mam kiepski zasięg), dualSIM (nie jest to koniecznie), obsługa Wi-Fi Calling bateria trzymająca przynajmniej 24h przy niezbyt intensywnym użytkowaniu (idealnie 2-3 dni)

Przeglądając rynek za dużo ciekawych propozycji nie znalazłem. W oko wpadły mi:
* Nokia 8 Sirocco (trochę nieadekwatna cena do parametrów)
* Samsung S10e (znalazłem, ze bateria słabo trzyma)
* Huawei P30
* Google Pixel 4
* myślałem też nad Huawei P40, ale jest problem z Android Auto i mapami z tego co mi wiadomo
* trochę też kusił iPhone SE 2020, ale aparat trochę lichawy

Z góry dzięki za pomoc