DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1098689  autor: Vithian
 04 lip 2020, 12:32
Witam,
jak większość tutaj poszukuję nowego telefonu - w moim wypadku jako następcy mocno już wysłużonego Samsunga J3 2016. Wykorzystanie - dzwonienie, muzyka, filmy, gry. Wymagania:

- budżet ok. 700 zł, ewentualnie do 1000 zł, jeśli różnica w klasie będzie znacząca
- dostępny w polskiej dystrybucji (wyłączając oferty operatorów)
- co najmniej 4/32 GB (+karta), chętniej 4/64 GB
- jak najlepsza wydajność i płynność działania
- brak problemów z jakością rozmów
- wyświetlacz z maksymalną jasnością pozwalającą na zobaczenie czegoś w słońcu i ogólnie nieodstający standardem od konkurencji
- przyzwoita bateria
- preferowany czysty albo chociaż niezbyt zaśmiecony Android
- preferowane proporcje ekranu bliższe 16:9 (ani w filmach, ani w grach nie wykorzystam 21:9)
- w sumie wolałabym wielkość ekranu bliższą 5,8-6" i wąskie ramki, ale nie znalazłam nic ciekawego w tych rozmiarach i budżecie
- jakość aparatu nieistotna
- NFC nieistotne

W tym momencie najbliżej mi do Xiaomi Redmi Note 7/8T, ewentualnie Motoroli Moto G7 ("na papierze" ciekawie wygląda też Xiaomi Mi A3, ale nie za tę cenę) - może jednak znajdzie się coś innego, na co przy powyższej liście życzeń warto byłoby zwrócić uwagę? Z góry dziękuję za propozycje.
 #1098734  autor: Eragon
 05 lip 2020, 22:43
Nie znajdzie.
Budżeciaki mają to do siebie, że raczej niewiele ich na rynku (jeśli mowa o trzymaniu jakości).
Ja to bym (ewentualnie) jeszcze pomyślał o czymś od stajni Realme, ale w chwili obecnej nie mam za bardzo czasu drążyć tematu więc tylko podrzucam info :)

:smt006
 #1098741  autor: pakierhakierxd
 06 lip 2020, 07:01
Ja bym na twoim miejscu kupił Xiaomi 8T lub dołożył do 8 Pro ;)

Pozdrawiam :)
 #1098785  autor: Vithian
 06 lip 2020, 18:40
Dziękuję bardzo za sugestie. Ostatecznie zdecydowałam się na Redmi Note 8T. Jako że sporo złego się czyta o procesorach MediaTek, odpuściłam sobie wersję 8 pro (a i wąż kieszeniowy niejakie obiekcje zgłaszał), odbyła się za to dość długa batalia myślowa między Note 8T a Realme 5. Ostatecznie zwyciężyła jednak rozdzielczość ekranu i preferencje wizualne, chociaż lepsza bateria i dwukrotnie większa pojemność dysku kusiła.
Ruszam do sklepu zamawiać :)