DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1097924  autor: Koczkodan
 22 cze 2020, 22:11
Zastanawia mnie jak można karać gdy umowa się dawno temu skończyła, powinno być że jak chcesz to rezygnujesz w danej chwili bez żadnych dodatkowych kosztów
 #1097927  autor: Remington
 22 cze 2020, 22:25
Umowa się skończy gdy minie okres wypowiedzenia, a ten teraz wynosi Cię jeden pełny okres rozliczeniowy.

Skończyła Ci się nie umowa tylko minimalny okres trwania umowy.
 #1098401  autor: Koczkodan
 29 cze 2020, 20:16
W piątek podpisałem umowę. Wiecie może ile się czeka na decyzję czy przeniosą numer? Z tego co czytam na forach to operatorzy robią zawsze jakieś problemy a to błędne dane a to tamto...
 #1098405  autor: f0ku5
 29 cze 2020, 20:44
Źle wyczytałeś ;) Przenosiłem w swoim życiu numery może z 10-15 razy, nigdy nie miałem problemów.
Na dniach powinieneś zostać poinformowany o dalszych losach.
 #1098442  autor: Koczkodan
 01 lip 2020, 10:08
No wczoraj przyszedł sms o przeniesieniu numeru najpierw z t-mobile że wpłynęła prośba o przeniesienie a dwie godzinki później z nju że numer zostaje przeniesiony tego i tego
 #1098724  autor: Feniks1983
 05 lip 2020, 19:14
Witam,

podepnę się do tematu. Od prawie 20 lat byłem w Orange ale ostatnio zaproponowali mi to co miałem za o wiele większe pieniądze, więc od 1 maja jestem w Plushu. W sumie przeniosłem 3 numery telefonów, mam abonament za 20zł miesięcznie i mogę w każdej chwili zrezygnować z 1 miesięcznym okresem wypowiedzenia. I teraz do sedna, jestem mocno zawiedziony Plushem (czyli Plusem). Internet o wiele wolniejszy niż w Orange (i to mogę przeżyć), jednak zasięg sieci jest już słabszy, i to w mieście Chorzów w mieszkaniu. Poprzednio Orange odbierało bez problemu wszędzie, a teraz w Plushu są miejsca gdzie nie ma zasięgu w ogóle. Dlatego zaczynam się rozglądać za inną siecią. I tera do Was mam pytanie, czy warto i ewentualnie jak jest z internetem w telefonie i z zasięgiem w Virgin Mobile i Vikings Mobile lub RedBull Mobile? Ma ktoś jakąś wiedzę w temacie? Miesięcznie za numer chciałbym płacić max 30zł (im mniej tym lepiej). Dobrze aby było w ofercie minimum 15gb neta lub więcej i jak wcześniej pisałem, dobry zasięg samej sieci. Jest jeszcze z tego co rozważam NJU i Flex, jednak tutaj jako że to nadal jest Orange, to chciałbym wcześniej sprawdzić jeszcze inne rozwiązania.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
 #1098726  autor: Remington
 05 lip 2020, 19:42
Skoro byłeś przez wiele lat zadowolony z Orange, to dlaczego na wstępie odrzucasz Flexa i nju? Flex daje no limit i 15GB za 25 zł.

O zasięg nie pytaj, bo ten jest różny w każdym miejscu. Spraw sobie startery Play i T-Mobile (jeśli go rozważasz) i sprawdź zasięg tam gdzie bywasz najczęściej.
 #1098728  autor: Feniks1983
 05 lip 2020, 20:25
Tak jak pisałem, byłem jednak swoim ostatnim działaniem mnie póki co zrazili, więc chce dać szansę innym. Ok co do zasięgu, masz rację. Pytanie tylko czy między Vikingami i Virgin jest różnica co do tego od kogo z infrastruktury korzystają? Bo Red Bull rozumiem, e tylko korzysta z P4 a wcześniej dwa wymienione jeszcze wspierają się T-Mobile tak? Jeżeli tak to czy ktoś ma karty od któregoś z tych operatorów i może się wypowiedzieć jak to wygląda w praktyce?

Pozdrawiam
 #1098729  autor: f0ku5
 05 lip 2020, 20:37
Z tego co mi wiadomo to każdy MVNO na zasięgu Playa ma takie same warunki korzystania z roamingu, jak w głównym Playu.
Jeżeli w Plusie masz problemy z zasięgiem to ja bym nie celował w Playa, ponieważ istnieje baaardzo duże prawdopodobieństwo, że będzie jeszcze gorzej ;)
Trzymaj się Nju, lub Flexa, nic lepszego nie znajdziesz. Wiadomo, że zawsze dobrze tam, gdzie nas nie ma, ale w tej kwestii możesz mi zaufać ;)
 #1098731  autor: Feniks1983
 05 lip 2020, 21:11
Ok rozumiem. Chociaż akurat w tych miejscach o których pisałem, szwagier ma w Play telefon i zasięg ma..... Dlatego za nim wrócę do Orange chce przetestować inne rozwiązanie.

Jako że Virgin ponoć zostało kupione przez Play, to chyba spróbuję Vikinga bo w miejscach gdzie Play nie domaga przeznacza się na T-Mobile z tego co wyczytałem.
 #1098733  autor: Remington
 05 lip 2020, 21:23
Identycznie jak Play i Virgin. Gdy Play zlikwiduje roaming krajowy, to Vikingi też go stracą.
f0ku5 pisze:
05 lip 2020, 21:22
T-Mobile i Orange to w 99% ten sam zasięg.

Ale różne pojemności.
 #1098737  autor: Feniks1983
 06 lip 2020, 00:09
Ok,

o Virgin widzę że generalnie jest sporo negatywnych komentarzy w sieci, więc sprawdzę Vikingów. Jeżeli Play zlikwiduje roaming krajowy, to wtedy najwyżej znowu zmienię operatora :)

Dzięki za pomoc