DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1097901  autor: HappyBoy
 22 cze 2020, 19:27
Czy gdzieś jest w prepaid jak np w Play, że działa w kraju i za granicą (z naciskiem na zagranicę) ?
A może tylko P4 jest takim rodzynkiem który to udostępnia bez limitów ?
Z tego co się orientuje to w Brytanii można korzystać ale tylko lokalnie.
 #1098621  autor: lord_kr
 03 lip 2020, 01:41
HappyBoy pisze:Czy gdzieś jest w prepaid jak np w Play, że działa w kraju i za granicą (z naciskiem na zagranicę) ?
A może tylko P4 jest takim rodzynkiem który to udostępnia bez limitów ?
Z tego co się orientuje to w Brytanii można korzystać ale tylko lokalnie.
W Wielkiej Brytanii VoWiFi w prepaid udostępnia jedynie Three i to tylko na terenie kraju. Lista obsługiwanych urządzeń jest żałośnie krótka a ich aplikacja baaaardzo zawodna i niemalże w oczach pożerająca baterie. Nie działa też z telefonami dual sim.

Coś tam kombinuje Vodafone ale to tylko ze względu na udostępnienie 5G w prepaid i jedynie w najdroższych pakietach kosztujących miesięcznie 30-40 funtów.

Reszta jak już mówiłem VoWiFi ma jedynie w abonamentach i to też tylko z nielicznymi telefonami.

A co do Play - ciekawostka - dziewczyna ma Samsunga A51 5G DS gdzie pierwsza karta to Vodafone abonament a druga prepaid Play. Ta druga zwykle siedzi w 4G Three. I wczoraj w opcjach połączeń pojawiła się opcja włączenia VoLTE. Czyżby działało to w roamingu międzynarodowym ? Jak doładujemy konto to się sprawdzi.
 #1098684  autor: HappyBoy
 04 lip 2020, 10:31
lord_kr pisze:
03 lip 2020, 01:41
Nie działa też z telefonami dual sim.
W UK są tylko telefony na jedną kartę to po co obsługa DS :)
Trochę szkoda, że działa tylko w kraju a nie na świecie.
Jak wiadomo kasa musi się zgadzać.
 #1098739  autor: lord_kr
 06 lip 2020, 02:54
HappyBoy pisze:
lord_kr pisze:
03 lip 2020, 01:41
Nie działa też z telefonami dual sim.
W UK są tylko telefony na jedną kartę to po co obsługa DS :)
Trochę szkoda, że działa tylko w kraju a nie na świecie.
Jak wiadomo kasa musi się zgadzać.
W oficjalnej sprzedaży faktycznie ciężko dostać dual-simy, lecz u hindusów/pakistańczyków w ich sklepikach jest tego pełno.

Choć chyba coś się zmienia...jak wspominałem dziewczyna ma Galaxy A51 5G DS i jest to telefon kupiony w Vodafone. Co ciekawe w ofercie i na umowie figuruje jako "zwykłe" A51 5G. Czyżby pomyłka ? Dla nas tym lepiej, drugi slot obsługuje 4G i VoLTE w sam raz dla polskiej SIMki
 #1099288  autor: Barciur
 14 lip 2020, 16:53
To ja podam jak to działa za wielką wodą ;) W USA mamy trzech głównych operatorów krajowych oraz ich różne MVNO lub mniej czy bardziej powiązane sieci. Na nich się skupie.

T-Mobile ma voWIFI zarówno w abonamencie jak i w prepadzie. T-Mobile udostępnia voLTE i voWIFI wszystkim telefonom, które to fizycznie obsługują i mają ich protokół. Powód jest prosty: T-Mobile jest młodszą siecią i nie mają GSM ani UMTS na lowband, więc pasmo zasięgowe to tylko LTE. W wielu miejscach kraju w T-Mobile nie ma nic oprócz LTE, więc voLTE jest koniecznością, co sprawia, ze trzeba je udostępnić jak najszerszej grupie odbiorców.

voWIFI reklamowane jest jako alternatywa dla słabego zasięgu w budynkach oraz alternatywa dla drogiego roamingu - który w T-Mobile nie jest aż tak drogi, bo prawie na całym świecie są darmowe SMS-y, darmowy internet 128 kbps oraz minuta połączenia to koszt 25 centów za minutę.

W AT&T zarówno voLTE jak i voWIFI działa tylko w brandowanych telefonach + niebrandowanym Pixelu i każdym iPhone. voWIFI w prepaidzie działa od niecałego roku, w postpaidzie wcześniej. Można używać za granicą w celu darmowych połączeń z krajem itp.

W Verizon w ogóle zeby mieć telefon trzeba mieć brandowany albo wpuszczony do sieci przez certyfikacje (to dawny operator CDMA i utrzymał te same zasady nawet w LTE i z kartami SIM) więc siła rzeczy mają dużą kontrolę nad tym, jaki telefon się u nich ma. Jest lista telefonów wpuszczonych do voWIFI, działa w prepaidzie i w abonamencie i również można korzystać za granicą z telefonu tak, jakby się było w USA.

Podsumowując, u każdego jest inny dostęp, w T-Mobile jest najszerszy, w Verizon najbardziej ograniczony, ale każdy reklamuje Wi-Fi Calling jako coś, co poprawi zasięg w budynkach / w domach na zadupiach oraz pozwoli używać telefonu bez problemów za granicą po tych samych stawkach, co w domu.