DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

• Strona 40 z 43
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
 #1098399  autor: Mixiorek
 29 cze 2020, 17:55
Na liście Orange ze wsparciem dla VoLTE jest też S20 5G. Oczywiście brak w ofercie Orange. Podobnie A51 5G. Oni to może jeszcze czekają na ten mityczny 1 lipca i start oferty. Pytanie na co czekają madżentowi? Na dostawy? Kontener utknął w Hamburgu?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1098403  autor: Mattia Ferrari
 29 cze 2020, 20:30
Mixiorek pisze:
29 cze 2020, 17:55
Na liście Orange ze wsparciem dla VoLTE jest też S20 5G. Oczywiście brak w ofercie Orange. Podobnie A51 5G. Oni to może jeszcze czekają na ten mityczny 1 lipca i start oferty. Pytanie na co czekają madżentowi? Na dostawy? Kontener utknął w Hamburgu?

Co będzie pierwszego lipca? Coś mnie ominęło?
 #1098410  autor: rsig
 29 cze 2020, 23:13
f0ku5 pisze:
28 cze 2020, 12:50
VoWiFi to coś w stylu szyfrowanego tunelu VPN. Nikt Cię nie podsłucha.
Właśnie doczytałem na stronie Tmobile "Połączenia te są podwójnie szyfrowane (standard non 3GPP access), dlatego są one bezpieczne nawet, gdy korzystasz z np. publicznych hotspotów z dostępem do internetu."
piotrzet pisze:
29 cze 2020, 17:29
Tzn, że albo T-Mobile zaczął publikować listę telefonów wszystkich, które mają wsparcie w co wątpię lub niedługo te modele wejdą do oferty. Ale chyba mają jakieś opóźnienie z tymi modelami.
p2225 pisze:
29 cze 2020, 17:45
Podobnie z LG Velvet, który pojawił się na liście VoLTE Orange jakoś dzień po premierze.
Być może volte/wifi calling już się tak "ustandaryzowały", że działają w nowych telefonach na defaultowych ustawieniach (producent nie musi indywidualnie z każdym operatorem ustalać szczegółów połączenia w brandowanych modelach).
 #1098477  autor: Mixiorek
 01 lip 2020, 16:39
Teraz! Ależ super jakość połączenia ze słuchaczką w RMFie.... niemal jakby była w studiu. To lubię.

#1098517  autor: lordbyd
 01 lip 2020, 21:28
@Mixiorek - wejścia antenowe słuchaczy w RMF są wcześniej nagrywane a następnie odtwarzane z programu Dyna Emisja lub Dyna Cart na antenie.
Cały tor audio jest wspierany przez procesory emisyjne (Omnia lub Orban) oraz procesory mikrofonowe (Omnia Voco 8 ) w studiu oraz limitery przy nadajnikach.
 #1098522  autor: Mixiorek
 01 lip 2020, 22:37
Rozumiem. Jednak taka jakość połączenia ze słuchaczka (dziś) to było cudo. Rzadka sprawa. Tak jak już ktoś wspominał są chyba w TMobile i trafili na kogoś z dobrym terminalem wspierającym może nawet EVS (?).

#1098541  autor: iphoneski
 02 lip 2020, 09:39
Nawet jeśli rzeczywiście to obrabiają to i tak muszą wspierać HD Voice, bo część połączeń nadal idzie w standardowej jakości telefonicznej a tylko niektóre są w tej dobrej. Słucham RMF praktycznie codziennie i nie jest to częsta sytuacja gdy dźwięk jest w tak dobrej jakości. No i te rozmowy z loterii z sejfami są chyba na żywo, bo czasem komuś zasięg ucieknie albo jakieś przekleństwo wyrwie, także coś takiego raczej by wycięli gdyby to robili wcześniej.
 #1098564  autor: lordbyd
 02 lip 2020, 14:23
Obecnie nawet małe stacje lokalne korzystają z usługi HD Voice dzięki technologii VoIP w której często mają numery telefoniczne.
Hybrydy telefoniczne (urządzenia pozwalające wpiąć sygnał telefoniczny do konsolety emisyjnej - ze zwrotną mix minus) wykorzystywane są w awaryjnych przypadkach - i to słychać na antenie.

@ iphoneski - rozmowy telefoniczne w RMF są nagrywane i później odtwarzane. Zauważ, że prezenter z rozmówcą telefonicznym zawsze kończy swoją wypowiedź, kiedy kończy się outro podkładu.
Poza tym na stronie internetowej RMF są umieszczane filmy na których widać, że program emisyjny DynaMIX gra w najlepsze podczas przeprowadzanej rozmowy :)
Troszkę o technice obróbki dźwięku w RMF jest napisane w artykule z 2009 roku (zmieniły się od tego czasu np. procesory mikrofonowe oraz stoły mikserskie) https://realizator.pl/Branzowo/RMF-FM.html
 #1099483  autor: Athantor
 17 lip 2020, 22:15
Moje przygody odnośnie VoLTE w Xiaomi Redmi 7A w Play:

– Global MIUI 11:
  Obrazek
– Prosto z pudełka nie działa, nie ma suwaków.
– Po zaaplikowaniu kodów stąd (miałem „carrier check was disabled”) pojawiły się suwaki, ale VoLTE dalej nie działało
   Obrazek
– Po wysłaniu SMS „START” na 282, zwrotka że „taryfa albo telefon nie obsługuje”, VoLTE dalej nie działa.
– Włożyłem SIM do Samsung Galaxy S8, nie działa; SMS na 282 → elo mordo, witamy na pokładze :-) Załączyłem na S8 VoWiFi i zalogował się.
– SIM-ka z powrotem do Xiaomi →jest znaczek VoLTE, który pokazuje prawdę.
– Nie działa jednak VoWiFi: nie pojawia się ikonka z pióropuszem po wyłączeniu VoLTE, a zostawieniu VoWiFi. Zostaje w VoLTE po wybraniu „preferuj WiFi”.
Działa ViLTE!!
– Brak EVS – AMR_WB(16K) 23.85; jak dla mnie jakość głosu jest powyżej spoko.
   Obrazek
– SMS-y chodzą normalnie, bez opóźnień w obie strony.

Osoby bez „certyfikowanego” telefonu do uaktywnienia VoLTE na numerze, ponoć mogą to zrobić przez infolinię. Jak dla mnie to trochę durnota, że nie jest włączone u wszystkich fabrycznie, tylko trzeba zalogować się z zatwierdzonego sprzętu.

Ogólnie polecam – spoko telefonik za trzy stówy z VoLTE. :)

:-)
 #1099520  autor: piotrzet
 18 lip 2020, 17:00
Problemy z VoWiFi w T-Mobile. Zrywa połączenia. Kielce. Internet bez zmian bardzo dobry.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 40 z 43
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 1
  • 38
  • 39