DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1092556  autor: Musisz byc zalogowanym uzytkownikiem
 30 mar 2020, 23:08
Szanowni Forumowicze,
jak w temacie, tak szukam najtańszej oferty w utrzymaniu z numerem na kartę w celu podawania go np. w ogłoszeniach na portalach.

Myślę raczej o osobnym numerze z fizyczną kartą sim.

Priorytet to cena, możliwie długa ważność konta, głównie odbieranie połączeń i sms od kupców. Numer czysto roboczy. Cokolwiek będzie gratis od operatora, będzie mile widziane, np. minuty, smsy, paczka internetu, może mmsy?

Wstępnie warunki bez wykluczeń, ale lepszy będzie brak kombinowanych, skarbonkowych ofert i takich ze znikającymi środkami z nadwyżki salda lub jakichś dziwnych operacji operatora pomimo obecności numeru wyłącznie w kraju.

Przejrzałem kilka tematów na forum, w których pojawiały się jakieś oferty sprzed 6-12 miesięcy. Jak to wygląda dzisiaj?
 #1092558  autor: Remington
 30 mar 2020, 23:23
Skoro przeglądałeś, to trafiłeś też na bardzo świeży wątek na podobny temat:
viewtopic.php?f=81&t=130124

Numer ma być do kontaktu ws. ogłoszeń, więc ważność na wychodzące też chyba ważna (do oddzwaniania, odpisywania itd.), więc tym bardziej tamta dyskusja będzie pomocna.
 #1092559  autor: Musisz byc zalogowanym uzytkownikiem
 30 mar 2020, 23:39
Nawet przygotowałem sobie listę wartych uwagi starszych tematów:

[KARTA] Gdzie Rok ważności konta bez doładowania?
viewtopic.php?f=81&t=92026

[karta] Tylko nielimitowane smsy - net i rozmowy niepotrzebne
viewtopic.php?f=81&t=129478

[KARTA] niskie koszty i długa ważność konta/pakietów/środków
viewtopic.php?f=81&t=129557

Remington, ten podany przez Ciebie temat jest najświeższy, ale tam chodzi o połączenia wychodzące. Mi chodzi o tanie utrzymanie numeru w ogóle z naciskiem na połączenia przychodzące. To co? Virgin Mobile nadal aktualne i najtańsze? Czy jest coś lepszego czy mam wygryzać się w temat Freemium?
 #1092561  autor: Remington
 31 mar 2020, 00:59
Tak jak napisałem, niepotrzebnie kładziesz "nacisk" na przychodzące. Jeśli to ma być do ogłoszeń, to czasem będzie potrzeba odpisania/oddzwonienia, a więc wychodzące też muszą być.

Moim zdaniem, najlepsze kombinacje to:

1. Play Odnowa z inwestycją 20 zł (z tego 5 zł ze startera) w pakiety 100 minut i 100 SMS-ów, ta kwota starczy na lata. Jedyny warunek utrzymania numeru to przynajmniej 1 min lub SMS rocznie.

2. wRodzinie z 2 latami ważności za 5 zł.
 #1092568  autor: TomLee
 31 mar 2020, 11:00
wrodzinie sobie odpuść bo ta sieć od 3 tygodni to padaka. Idąc tym tropem a2mobile również odpada, byłem w obu tych sieciach z moim głównym numerem i nie polecam. Jeżeli tych rozmów i sms będzie do 200 min/200sms to możesz w orange uruchomić pakiet za 14 zł, cykliczny na 31 dni. RWK dostaniesz w Orange po przeniesieniu albo po 90 dniach za darmo kodem (do 90 dni koszt 3 zł). A jak nie chcesz się bawić w wyliczanie to polecam pakiet za 19 zł w red bull mobile (no limit rozmowy, smms, mms i 1GB internetu) albo za 20 zł w play (no limit rozmowy i smsy).
 #1092702  autor: Musisz byc zalogowanym uzytkownikiem
 01 kwie 2020, 23:34
Już mam nolimit w Orange. Potrzebuję tylko drugi roboczy numer do kontaktów w prywatnych interesach do drugiego telefonu. Poza tym chcę zdywersyfikować operatora tak o! Warunek to najniższy miesięczny/roczny koszt utrzymania numeru. Nie zamierzam wydawać dużo, jeśli nie będę zarabiał w interesach, ale założylem sobie budżet maksymalny 30-60 zł/1rok za dodatkowy numer roboczy. Oto moje poszukiwania dobiegły końca.

Oto polecane przeze mnie dwie oferty:
1. DLA NIECIERPLIWYCH - prosta i klarowna minimalna oferta

VIRGIN MOBILE - taryfa #Mini3 za 3 zł za 30min/30sms/300MB/1miesiąc
Do tego opcjonalnie 1GB/1zł/1miesiąc
KOSZT RAZEM: podstawowy maksymalnie 36zł/1rok. Do tego opcjonalnie zakup 1GB miesięcznie, jeśli komuś nie starczy 300MB.
ZASIĘG: Play, może Tmobile, nie jestem pewien Orange i Plusa, ale raczej nie ma
WADY: VM ma długi; nie wiadomo, co dalej będzie z tym operatorem, jak wygląda jakość, ale ludzie jeszcze korzystają chyba z uwagi na ofertę minimum; poza granicami Polski praktycznie brak zasięgu według opinii na forum

2. DLA CIUT BARDZIEJ CIERPLIWYCH - prosta i klarowna minimalna oferta z małymi akrobacjami i zauważalnymi bonusami

TMOBILE - taryfa "Bez limitu za 1zł. dziennie" za 1 zł za NOLIMIT min/sms+300MB/1dzień, ale BRAK AKCJI=>BRAK OPŁATY! 8)
Do tego opcjonalnie chyba widziałem także 1GB/1zł, ale nie jestem pewien.
Na pewno są teraz BONUSY z Happy Friday z apki Tmobile, np. paczki netu na tydzień i prawie w każdym tygodniu. Ponoć nie wykluczają się z taryfą.
KOSZT RAZEM: podstawowy maksymalnie nawet 0...zł/1rok i w zależności od użycia może tylko rosnąć. Wszytko zależy od sposobu wykorzystania, o czym w linku na końcu.
ZASIĘG: Tmobile; chyba jest jeszcze zasięg takiego czegoś jak Networks, konsorcjum z Orange stawiające BTSy.
WADY: jak to w Tmobile, ale w moim przypadku wyjdą dopiero w praniu; niemniej liczę na jakość w tej współpracy, bo w końcu operator będzie zarabiał na połączeniach przychodzących 8)

Oto link do podobnego tematu, gdzie wywiązała się dyskusja oraz gdzie są zawarte linki do regulaminu oferty i opinii o niej na forum:
[KARTA]Jaką karte aby połączenia wychodzące były ważne jak najdłużej? oferta z 2020
viewtopic.php?f=81&t=130124

Tematu nie zamykajmy. Ja decyduję się na Tmobile na początek z uwagi na większą elastyczność w wielu aspektach, Happy Friday... 8) Może ktoś doda coś o innych równie atrakcyjnych i minimalistycznych ofertach do sprawdzenia w praniu :?: :wink: