DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 62 z 76
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 76
 #1083054  autor: GaduAirowiec
 01 lis 2019, 21:41
Jak to jest z tym roamingiem w Play Formuła na Kartę? Byłem w sierpniu/wrześniu w Austrii i we Włoszech oraz w Szwajcarii. Jedynie we Włoszech w sieci WIND nie miałem zasięgu LTE,ani dostępu do jakiejkolwiek innej sieci w tym kraju, mimo że na liście partnerów roamingowych sieci Play jest też Vodafone IT:
https://www.telepolis.pl/grafika/newsy/ ... uslugi.pdf

Niestety telefon nie mógł się zalogować do tej sieci. Jedynie WIND i HSDPA+. Zgłosiłem po przyjeździe do Polski że tylko 1 operator tam działa. Okazało się że coś pogrzebali w ustawieniach w BOKu i podobno mogłem sprawdzić dostępność LTE. Niestety nie mogłem już sprawdzić, bo wróciłem do kraju.
W takim razie co z tym roamingiem? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze? Czy Play blokuje pewne sieci bo nie chce płacić więcej niż musi ? Czy trzeba przed wyjazdem zagranicznym zgłosić prewencyjnie do BOKu chęć korzystania ze wszystkich operatorów, także z LTE w roamingu? W Austrii też tylko 1 operator- A ONE LTE , w Czechach także- O2 CZ LTE, w Szwajcarii -SUNRISE LTE
 #1083056  autor: GaduAirowiec
 01 lis 2019, 21:56
Remington pisze:
01 lis 2019, 21:50
To lista sprzed ponad 2 lat, dawno już nieaktualna. Oto aktualna, resztę dopowiedz sobie sam :wink:

https://www.play.pl/resources/pdf/Lista_krajow.pdf
Taka lista to jakby ją przedszkolak uczący się geografii i listy krajów zrobił:)) To żadna lista. A gdzie nazwy operatorów i dostępnych w nich usług? Toż to bajki dla ubogich ten roaming LTE, skoro nawet w takim kraju jak Włochy 1 operator dostępny i to bez LTE. Dopiero trzeba z BOKiem się połączyć i LTE wybłagać i połączenie z innymi operatorami!
 #1083057  autor: Remington
 01 lis 2019, 22:04
To nie przedszkolak. Zrobili to w taki sposób, że mogą dowolnie żonglować operatorami i dostępnymi technologiami, a Tobie kliencie nic do tego.
 #1083059  autor: GaduAirowiec
 01 lis 2019, 22:13
TeleCypisek pisze:
01 lis 2019, 22:07
Ta lista to już jest normalna kpina z klienta!
No trudno, trzeba będzie sobie zapisać tydzień przed wyjazdem zagranicznym, zawsze na klęczkach do BOKu Play z prośbą o odblokowanie wszystkich dostępnych operatorów roamingowych i dostępnych w nich technologii (np.LTE). No bo tak to pachnie oszczędnością nad oszczędnościami:))
 #1083138  autor: Marek_G
 03 lis 2019, 11:00
Mam kartę z taryfę Nowy Plush.
Po aktywacji pakietu 5 GB za 5 zł widzę w Plus Online wydzielone z tego 430 MB w Polce i UE. Teraz pytanie do was. Będąc w kraju UE do tych 430 MB za internet nic nie płacę a po przekroczeniu tego nalicza mi stawkę cennikową 19 gr za MB. Dobrze rozumuję?
https://www.plus.pl/documents/16/156071 ... REPAID.pdf (3 strona)
https://www.plushbezlimitu.pl/documents ... _Plush.pdf (1 strona)
 #1084743  autor: fwitkowski17
 30 lis 2019, 19:52
Jak coś to u większości operatorów i MVNO pojawiły się nowe cenniki w roamingu, które będą obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku. T-Mobile nie ma narazie na swojej stronie nowych cenników, ale Heyah już ma. Lycamobile jeszcze nie odświeżyła limitów w UE.
 #1087298  autor: Remington
 06 sty 2020, 01:06
Jeśli rację mają ci, którzy wieszczą, że reszt W4 podobnie jak Plus nie otrzyma zgody na stosowanie dopłat w roamingu, to harmonogram wygasania dopłat byłby następujący:

Play - druga połowa stycznia
Orange - maj
T-Mobile - czerwiec

Akurat w przypadku Play, zniesienie dopłat (przynajmniej za internet) wydaje mi się najmniej prawdopodobne. Mieli je największe właśnie ze względu na największe koszty, więc czy w rok potrafiły one spaść do wystarczającego poziomu? Dowiemy się niebawem.
 #1087950  autor: Remington
 13 sty 2020, 20:05
Remington pisze:
23 sie 2019, 11:44
Mam do Was pytanie o działanie netu w roamingu bez pakietów, u operatorów oferujących "darmowy" internet w kraju, ale taki darmowy z lejkiem typu 32 kbps, np.:
1. Play Lubię to/Fakt
2. Virgin
3. Mobile Vikings

Net kosztuje wtedy te ok. 20-24 zł/1GB, ale działa z pełną prędkością czy lejkową?

Na początku RLAH w Virgin i Vikingach była to prędkość lejka (zdejmowany był dopiero po zakupie pakietu roamingowego), ale od tego czasu były zmiany, Virgin ma nawet dedykowany cennik roamingowy (niektóre usługi taniej niż w kraju). Jak obecnie jest z netem?
Remington pisze:
25 sie 2019, 13:12
Odnośnie Virgin sam odpowiem, bo udało mi się to ustalić. Jest lejek 32 kbps, więc pełna prędkość tylko jeśli posiada się pakiet.

Ciekawe jak to jest prawnie, przecież u każdego operatora każde wydane 11,90 PLN na pakiety krajowe przekłada się na 1GB w roamingu (z ewentualnymi dopłatami), a u nich cisza na ten temat.

Sprawdzone w Fakt Mobile - bez pakietów też jest lejek.
 #1088478  autor: Norbas
 20 sty 2020, 21:51
Co do zmian w roamingu... dostałem info od kolegi który ma plusa że teraz jak jest za granicą to za odbieranie płaci kilka groszy.
Zadzwoniłem do Virgin z zapytaniem o to i mi powiedzieli, że nic się nie zmieniło i w ramach polityki uczciwego korzystania nadal odbieram połączenia za darmo.
Jak to więc jest bo jadę za kilka dni za granicę i nie wiem w co wierzyć.

Nic do mnie nie przyszło z informacjami o jakichś zmianach.
Nie mam żadnego pakietu włączonego... używam numeru praktycznie tylko do odbierania połączeń...i aż do odbierania.

---

Mam Lycamobile od około roku.
Często bywam w niemczech i z zasięgiem problemów żadnych.
Z internetem również choć faktycznie działa wolniej niż u innych operatorów. Wolniej odpowiada.
Mam włączony pakiet S czyli 30GB w kraju w tym 2GB w unii i darmowe rozmowy i smsy na terenie unii.
Dziś kolega który ma PLUSa powiedział mi, że od stycznia płaci za granicą za odbieranie rozmów kilka groszy i że wszyscy tak zrobili operatorzy.
Na czesie nie jestem ale mnie nikt o niczym takim w Lycamobile nie informował. Proszę o informację jaka jest prawda.
PS. Ta sama sytuacja z moim drugim numerem w Virgin. Dzowniłem zapytać i powiedzieli mi że nic się nie zmieniło i mogę na terenie unii odbierać bez opłat.
Jaka więc prawda?
Za kilka dni jadę do niemiec i nie wiem już w co i komu wierzyć...
Ostatnio zmieniony 20 sty 2020, 21:56 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: połączenie wpisów
 #1088479  autor: Remington
 20 sty 2020, 21:58
Zamiast pytać o to samo w dwóch miejscach, wystarczyło tutaj.

Kolega widocznie naruszył zasady FUP, czyli wspomnianego przez Ciebie uczciwego korzystania. Czyli przebywał za granicą i korzystał z telefonu więcej niż w Polsce.

Jeśli nie naruszasz FUP, to ani w Plusie, ani w Virgin, ani w Lyca nie zapłacisz za odebrane.
 #1088701  autor: Barciur
 24 sty 2020, 17:29
Co to oznacza w praktyce? Bo wchodząc na ofertę Karty jest dalej info, że Rodzina dostaje 500 MB za darmo, inne dokumenty są dalej starymi dokumentami o dopłatach i limitach GB.

Co to oznacza więc dla zwykłego użytkownika Play takiego jak ja, co ma RWK i kupi sobie 2GB pakiet internetowy i wyjedzie do UE?
 #1088710  autor: fwitkowski17
 24 sty 2020, 19:06
Barciur pisze:
24 sty 2020, 17:29
Co to oznacza w praktyce? Bo wchodząc na ofertę Karty jest dalej info, że Rodzina dostaje 500 MB za darmo, inne dokumenty są dalej starymi dokumentami o dopłatach i limitach GB.

Co to oznacza więc dla zwykłego użytkownika Play takiego jak ja, co ma RWK i kupi sobie 2GB pakiet internetowy i wyjedzie do UE?
Dla przeciętnego użytkownika oznacza to że w ramach limitu UE nie będziesz płacisz dodatkowo dopłaty (7,32 zł/GB) czyli limit w UE jest już w pełni bezpłatny. Również jeśli masz pakiet rozmów/SMSów to wtedy również nie jest pobierana dopłata
 #1088794  autor: jutek
 26 sty 2020, 16:57
windows123455860455 pisze:
24 sty 2020, 19:06
Również jeśli masz pakiet rozmów/SMSów to wtedy również nie jest pobierana dopłata
Do tego dochodzi darmowe odbieranie bez względu na posiadany pakiet lub jego brak.
 #1088849  autor: Marek_G
 27 sty 2020, 11:26
Gorzej gdy ktoś ma włączony tylko bezpłatny Stan Darmowy. Wtedy w roamingu i tak zapłaci stawkę cennikową za połączenie do Play.
 #1088868  autor: Marek_G
 27 sty 2020, 16:46
W sumie racja. Mogłem dopisać, że chodzi mi o nieświadomych klientów którzy mogą myśleć, że skoro w kraju mają za darmo tak samo będzie w roamingu.
  • Strona 62 z 76
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 76
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 76