DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem

Moderator: Moderatorzy

 #1085296  autor: AnonA
 10 gru 2019, 02:45
Chce mieć telefon do GPSa i podstawowego neta - mpk i te sprawy. Wie ktoś jak zrobić by Google Maps działało normalnie. Dodawałem jakieś certy, nie wiem czy to mogło mieć wpływ. Robiłem backup wszystkiego przez Ovi Suite.

To są rzeczy które próbowałem:
1. Tylko zintegrowany GPS
2. GPSMid - zglitchowany jak ta lala
3. Reinstalacja, różne wersje
4. Przeglądarka
5. Waze maps touch
6. Inna apka z mapami - tomtom ?
7. Battery pull out

To są rzeczy których nie próbowałem:
1. Install Ovi Maps manually
2. Hard reset
3. Phoenix flashing - hardcore
4. Ovi Suite backup restore

Kwestia:
1. Jak zbackupować dane softwarem
2. Jak zrobić to manualnie dla jara np. miniexcel - gdzie są dane, mam dostęp do wszystkich woluminów (zhakowany software)

Beznadziejny ten software ale wolę mieć beznadziejny software niż kolejny hardbrick z androidem.
 #1085319  autor: mp107
 10 gru 2019, 12:31
Z mapami Ovi Maps możesz mieć problemy z dwóch powodów:
1. Są one nieaktualne
2. Nokia wyłączyła serwery, z których aplikacja pobierała mapy, przez co będziesz musiał pliki z mapami znaleźć w sieci i ściągnąć we własnym zakresie. Możliwe też, że po przywróceniu ustawień fabrycznych urządzenia będzie trzeba edytować pliki konfiguracyjne aplikacji Ovi Maps, aby obejść jej inicjalizację (o ile się nie mylę bezpośrednio po włączeniu pobiera ona trochę danych z sieci, z serwerów, które jak wspomniałem są wyłączone). Tak przynajmniej jest z Ovi Maps pod Nokie N900 i N9 (systemy Maemo 5 i MeeGo Harmattan). Dlatego dobrze byłoby zrobić kopię jej plików.

Jeśli chodzi o Google Maps to obawiam się, że raczej nie będzie działać, bo strona nie wspiera nawet przeglądarki wbudowanej w Androida 4.4.4 Kit Kat, wypuszczonego w roku 2013. Co dopiero starszego Symbiana. Chyba, że istnieje jakaś działająca aplikacja do obsługi Map Google'a.

Radziłbym poszukać raczej informacji na temat uruchomienia map OpenStreetMaps pod Symbianem. Jest sporo aplikacji pod Symbiana i pod Java (J2ME), które je obsługują. W ten sposób byłaby możliwość posiadania aktualnych map.

Poza tym nie wiem, czy Symbian obsłużył ten problem z GPS-em, dotykający niektórych starszych urządzeń. Możliwe, że tak, ale ciężko znaleźć informacje na temat Symbiana w 2019 roku.

AnonA pisze:
10 gru 2019, 02:45
Beznadziejny ten software ale wolę mieć beznadziejny software niż kolejny hardbrick z androidem.
Co konkretnie stało się z urządzeniem z Andoidem?
 #1085392  autor: AnonA
 11 gru 2019, 06:12
MoNav możesz mi skompilować i podesłać link do jara. Procedura instalacji jest bardzo skomplikowana.
Które pliki należy skopiować??? Gdzie są wogóle pliki aplikacji w symbianie, np. arkusze miniexcel. W Nokia OS pliki te były tam gdzie była uruchamiana aplikacja. W Androidzie były w Android/data/apps. Tu to nie wiem. Mam xplore i hacka.
Coś się buguje ten gps. GPSInfoQT nic nie pokazuje, sygnic też, GPSmid pokazuje prawidłowo a mapa google coś tam pokazuje po przełączeniu wspomagania GPS. Jest jakiś edytor uprawnień aplikacji na Symbiana?
Próbowałem Pathawaya, ale trza scrackować to. Poza tym nie doszłem jeszcze jak się tym namierzyć.

Inne
Google maps działa i jest aktualne jak na razie, na szczęście...
Od Androida odeszłem po tym jak 10 telefon Xperia Z1 mi padł bo EMMC się zbuforowało po flashowaniu. Zamierzam sobie zamiennie kupić Lenovo T430, RavPower i Egpu. CPU chyba tak nie pada jak w komórkach zwłaszcza jak się z downclockuje.
Jakdojade nie działa w operze mini na symbianie.
Przy okazji jakaś sugestia jak pobrać tekst z wyświetlanych połączeń w tej aplikacji web. Na razie jakoś radzę sobie pobierając html i z niego kopiując informacje; a na Symbianie rozkładzik.pl działa, tylko tam się nie da np. pociągu wykluczyć ze środków transportu. Na razie nie zakładam wątku na to.
 #1085402  autor: mp107
 11 gru 2019, 09:50
Opera Mini poza wersjami na Androida, iOS i Windows Phone/Mobile to nie pełnoprawna przeglądarka i powoduje to spore problemy z wyświetlaniem stron. Jest w zamian bardzo "lekka" i działa szybko.

Polecałbym przetestować Operę Mobile albo przeglądarkę domyślną, wbudowaną w system. Jest jeszcze UC Browser (nie mówię o tym pod Java J2ME, ale natywnym, pod Symbiana), tylko, że nie jestem pewien, czy działa on jako pełnoprawna przeglądarka, czy podobnie jak Opera Mini. Innych, działających przeglądarek pod Symbiana nie kojarzę.
 #1085405  autor: AnonA
 11 gru 2019, 10:29
Opera mobile jest wygodniejsza w nawigacji kursorem, ale wersja 12 jest chyba niestety najnowsza. Z operą mobile w opera:config próbowałem zmienić user Agent i Trusted Protocols ale jest problem connection could not be estabilished ze stroną chociażby ztm (protokół https). Może jakiś geek by umiał zaaktualizować indeks tej przeglądarki i wzucić poprawioną wersję z uniwersalnymi protokołami. Sprawdzić na emulatorze wirtualizacji czy coś. Nie pomogła też aktualizacja certów w systemie niestety. Z UC Browser natywnym i jarem jest podobnie. Na operze mini 7.1.3 sis za to wyświetla się każda strona. Na wersji 7 J2me za to są problemy z nawigowaniem rzeczywiście.
Nabyłem Nokia bluetooth nadajnik (tzw external gps - nie mylić z lokalizatorem) i zobaczymy czy dalej będzie problem z kiepskim gpsem. No bo działał normalnie do tej pory, teraz się coś skiepściło.