DAJ CYNK
 • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 • Strona 695 z 711
 • 1
 • 693
 • 694
 • 695
 • 696
 • 697
 • 711
 #1081726  autor: Mixiorek
 06 paź 2019, 21:49
Przy Gruszce byśmy pewnie wiedzieli. Teraz przy tym korpo dziale pewnie będziemy się dowiadywać po czasie przez przypadek. Równają do Plusa i TMobile w komunikacji. A raczej braku komunikacji.

Przy super tempie budowali średnio około 100 stacji miesięcznie. Teraz mają budować pod 70 stacji miesięcznie do końca 2021r. A to są już ponoć tylko trudne lokalizacje bo łatwe to już były. No nie wiem. Zobaczymy. Kibicuje mocno.

Już chyba zapomnieli ale komunikowali, że na koniec tego roku nie chcą mieć najmniej stacji. Odpalą z 500 stacji?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1081730  autor: Athantor
 06 paź 2019, 22:07
tomi81 pisze:
04 paź 2019, 07:46
@Athantor - dzięki za kolejną porcję fajnych danych :)
:smt006
tomi81 pisze:
04 paź 2019, 07:46
Wczoraj zauważyłem ekipę na rurowym słupie Play w Białymstoku, Maczka 39 (BIA1021). Efektem prac jest dodanie nowych anten na sektorze w kierunku osiedla Dziesięciny (dokładniej w część obsługiwaną do niedawna przez zlikwidowaną stację BIA1033), może też coś doszło na pozostałych (tyle było widać z obwodnicy). Cieszy fakt, że Play dość szybko reaguje na zaistniałą sytuację. Co doszło w eterze (być może dodatkowe sektory, ew L800 i L2600 na pozostałych sektorach) do weryfikacji (z mojej strony najwcześniej w poniedziałek).
Miałem po drodze :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ilość wejść na tej antenie jest imponująca. :shock:
Czy aby na pewno te anteny są ostatnio dołożone? Stacja już wcześniej była 5GR. Jakbym miał zgadywać, to raczej zmienili azymut na bardziej w zlikwidowanym kierunku.
Na Swobodnej jednak, dalej sygnał z Maczka 132 (BIA1052). Pewnie ta z Maczka 29 jest za bardzo zasłonięta...
wiertolot pisze:
04 paź 2019, 21:38
W Dubicze Cerkiewne, woj. podlaskie, kolejne podejście, czemu nie dadzą w gmina Mielnik nad Bugiem, w Maćkowicze na maszt Plus oraz w Adamowo-Zastawa na maszt Orange?
Odpowiedź jest przykra, ale banalnie prosta: pieniądze (pomijając potrzebę pokrycia głównego ciągu drogowego Siemiatycze-Hajnówka).
Operator jest w stanie przeboleć te 50 osób mieszkających w lesie, jako że gdyby nawet wzięły najdroższe abonamenty, to maszt postawiony specjalnie dla nich by się nie zwrócił w żadnym rozsądnym czasie, a stacja ma się nie zwrócić, lecz na siebie zarabiać! Prywatny podmiot jakim jest Play czy Plus nie jest nikomu nic winien, a tym bardziej sponsorować niemałą inwestycję, by zadowolić garstkę ludzi.
Mieszkając w środku Puszczy Mielnickiej, należy być świadomym, że może wiązać się to z pewnymi niedogodności i używać VoWiFi, jeśli koniecznie chcemy korzystać z operatora bez zasięgu w miejscu zamieszkania.
W Maćkowiczach jest zasięg z Mielnika, a w Adamowie jest maszt Orange, podejrzewam że tylko temu, że PERN ma umowę z nimi i bez przepompowni by go tam nie było; zatem: pieniądze.

Athantor pisze:
04 paź 2019, 00:15
:arrow: Turośń Dolna dz. nr 373, gm. Turośń Kościelna, podlaskie, BIA5570, {poprzednio: foto1} – w budowie

Obrazek

Budowa w trybie turbo: wylewka fundamentu jeszcze nie zastygła, a już dwie ekipy skręcają maszt – jedna dolną połowę, a druga mocuje anteny. Widać za długo właściciel działki zwlekał ze skoszeniem kukurydzy. :lol:
I cyk, jeden dzień i stoi :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Antenki się trochę ubrudziły od leżenia w błocie. :lol:

Przegląd Podlaski
– W BTSearch pojawiło się EGSM900 dla Białegostoku! Kawał dobrej roboty i niemałej wytrwałości! Gratuluję i dziękuję! :smt006

Wkradło się jednak drobne przeoczenie: nie zgadza się LAC:
Obrazek
(LAC: 1014 → 1615)
Dało by się poprawić? :)

:-)
 #1081731  autor: tomi81
 06 paź 2019, 22:33
@Athantor - dzięki za sprawdzenie i kolejne dane. Co do Maczka - stawiam jednak, że anteny zostały wymienione i wkrótce zobaczymy dodatkowe sektory online (z Twoich zdjęć wynika, że te nowe anteny nie wyglądają jak dotychczasowe
, jednosektorowe). Nie pamietam czy była tam też ta górna kratownica - w piątek wyglądała tak (słabe zdjęcie w trakcie jazdy):
https://ibb.co/gzp24pY
 #1081783  autor: Kryniczanin
 07 paź 2019, 19:41
Florynka czyli Brunary odpalone w mojej okolicy :-) Jeszcze Berest w przyszłym roku i będzie jedyna sieć pokrywającą całą DW 981.
 #1081790  autor: wiertolot
 07 paź 2019, 20:59
"Odpowiedź jest przykra, ale banalnie prosta: pieniądze (pomijając potrzebę pokrycia głównego ciągu drogowego Siemiatycze-Hajnówka).
Operator jest w stanie przeboleć te 50 osób mieszkających w lesie, jako że gdyby nawet wzięły najdroższe abonamenty, to maszt postawiony specjalnie dla nich by się nie zwrócił w żadnym rozsądnym czasie, a stacja ma się nie zwrócić, lecz na siebie zarabiać! Prywatny podmiot jakim jest Play czy Plus nie jest nikomu nic winien, a tym bardziej sponsorować niemałą inwestycję, by zadowolić garstkę ludzi.
Mieszkając w środku Puszczy Mielnickiej, należy być świadomym, że może wiązać się to z pewnymi niedogodności i używać VoWiFi, jeśli koniecznie chcemy korzystać z operatora bez zasięgu w miejscu zamieszkania.
W Maćkowiczach jest zasięg z Mielnika, a w Adamowie jest maszt Orange, podejrzewam że tylko temu, że PERN ma umowę z nimi i bez przepompowni by go tam nie było; zatem: pieniądze."
qute: Athantor;

Gadasz, że w Maćkowicze jest zasięg, chyba na zewnątrz budynków mieszkalnych w polu i otwartej przestrzeni,ledwo trochę coś tam z Mielnik łapie, tym bardziej go nie ma na pobliskiej Siemiatycze-Stacja PKP i urywa, dalej w Moszczonie Królewskiej znika i to na zewnątrz budynków, a do Radziwiłłówka nie dochodzi nic wcale żadna sieć komórkowa poprawnie. Po wyłączeniu z nowym rokiem romaningu Plus nie będzie całkiem nic.
Odnośnie Adamowo- Zastawa,o ile orientuje maszt Orange stoi tam na terenie Nadleśnictwa Nurzec-Stacja i gminy Mielnik nad Bugiem, jest niewielka dzierżawa do tego nadleśnictwa, jest podłączony do linii energetycznej ogólnej i PERN nic do tego nie ma, a umowę ,o ile wiem PERN ma z T-Mobile i podpisuje ją z tą siecią, na jakiś okres, która ma pełny, dobry zasięg na jego wszystkich bazach w całej Polsce, nie tylko w Adamowo, a nie jak w tym przypadku z Orange, a maszt w Adamowo jest własnością Orange, bo oni go budowali i stawiali, chyba, że se zmienią i zmieniają.
Ale nie podpiszą tej umowy na pewno ani z Play, ani Plus jak nie ma dobrego pokrycia i zasięgu żadna z tych sieci na jego bazach i otoczeniu ich w całym kraju.
Więc nie mieszajmy tu podmiotów gospodarczych. Fakt jest faktem zasięg żaden do Adamowo-Zastawa, ani sieci PLAY, ani sieci Plus również tam z Mielnik nie dochodzi. Temu ten maszt Orange.
I teraz kwestia zrobienia tam zasięgu i dobrego pokrycia leży w kwestii sieci komórkowych, czyli sieci PLAY, Plus, nie zrobią nic nie będzie tego zasięgu, a kwestia pieniędzy, nie mają nie chcą to niech nie robią nie będzie tego zasięgu nadal i tyle, umowy też z nimi nikt nie podpisze bez zasięgu, nawet zwykły obywatel, tym bardziej jakiś większy podmiot gospodarczy z większą umową.
Widać jak pokrywają teren i jaki jest faktyczny zasięg niektórych sieci komórkowych w Polsce, czyli zerowy.
Bo można przecież wszystko w takich małych miejscowościach na jednym nadajniku umieścić, jak ich nie stać zrobić swojego nadajnika, ale widać w ogóle pomijają takie lokalizacje bez zasięgu przy granicy. Reklama tylko dźwignią handlu. A zasięgu jak nie było to nie ma, nawet podstawowego GSM.
Z ciekawości powiem ci, że w Klukowicze dalej na granicy, dwa maszty ma polu stoją jeden obok drugiego i nadają na Białoruś jeden Plus, drugi T-Mobile dla garstki ludzi, podobnie jak w Mielnik na górze, do Adamowo nic też stamtąd nie dochodzi, ani z Klukowicze, ani Mielnik, z Siemichocze z nowy maszt Play też tam zasięgu nie ma w Klukowicze. A w Polsce w niektórych miejscach brak tego zasięgu całkowity.
VoWiFi też tu nie pomoże jak ludzie nie mają dostępu do internetu, zwłaszcza w takich mniejszych miejscowościach.
 #1081809  autor: kozien70
 08 paź 2019, 08:37
Wczorajsza trasa Warszawa->Wyszków->Brok->Małkinia->Ciechanowiec->Brańsk->Bielsk Podlaski. Karta Play z wyłączonym RK.
Niestety słabo to wyglądało i nie chodzi o sam zasięg, który momentami owszem spadał do -125 dBm L800, ale o jakość transmisji danych.
Uruchomiony streaming YouTube Music, a więc średnio wymagająca apka ze sporym buforem. Mimo to na trasie ileś sytuacji zamarzającego transferu danych. Co gorsza wjeżdżam w miejsce gdzie mam "full kresek" LTE, a telefon ciągle bez transmisji, "jesteś w trybie offline". Trzeba było albo kilka minut jechać "bez" aż się samo odetkało albo na chwilę wyłączyć transfer danych i ponownie włączyć.

Dawno w żadnej sieci nie spotkałem się już z taką sytuacją zamarzania transferu.

Dokładnie ta sama trasa z powrotem, ta sama apka, telefon przełączony na transmisję danych N!/T-mobile - brak problemów.

Rzadko teraz piszę na forum telepolis. Zainteresowanych rzeczową dyskusją o budowie wszystkich sieci - zapraszam na @priv
 #1081920  autor: Robert K
 09 paź 2019, 19:51
Niestety 5mhz w paśmie 800 i zatyka. Ostatnio jak byłem w takiej sytuacji jak opisujesz(czyli w trasie ze streamingiem Youtube) to przełączyłem na Only WCDMA i net mi śmigał aż miło.
 #1081924  autor: kozien70
 09 paź 2019, 20:12
To nie kwestia zapychania się L800. Wjeżdżałem w pełny zasięg stacji L800+L1800+L2100+L2600 a transmisja była nadal "zamrożona", komunikat "jesteś w trybie offline".
To zła konfiguracja sieci, a nie zapychające się L800.

Rzadko teraz piszę na forum telepolis. Zainteresowanych rzeczową dyskusją o budowie wszystkich sieci - zapraszam na @priv
 #1081929  autor: iphoneski
 09 paź 2019, 21:05
kozien70 pisze:
09 paź 2019, 20:12
To nie kwestia zapychania się L800. Wjeżdżałem w pełny zasięg stacji L800+L1800+L2100+L2600 a transmisja była nadal "zamrożona", komunikat "jesteś w trybie offline".
To zła konfiguracja sieci, a nie zapychające się L800.
Coś jest na rzeczy. Wczoraj albo dziś mignęło mi kilka komentarzy na głównej opisujących to zjawisko na podstawie Janosika. Zwykle nie daje wiary temu co tam ludzie wypisują ale to było kilka osób piszących sensownie. Sam miałem podobne problemy w sierpniu - stacja 4CA a transmisji brak. Olałem to wtedy bo miałem bety iOS, więc myślałem, że to w tym jest przyczyna. W dłuższej trasie dawno z Play nie korzystałem, bo staram się teraz sprawdzać jak sprawują się pomarańczowi przed przejściem do Flex z głównym numerem.
 #1082096  autor: RobsonRZN
 13 paź 2019, 06:17
Niestety problemy z transmisją danych jak najbardziej są. Niestety trochę ponad miesiąc temu przeniosłem swój główny numer z Orange do Play z nadzieją, że będę mieć miej problemów. Niesty zawiodłem się na tą chwilę.
 #1082119  autor: Spacedust
 13 paź 2019, 17:36
Swarzędz ul. Boczna 4 (metalowy słup Play przy Leroy Merlin) – znowu nie działa żadne pasmo LTE, wskakują Rabowice, Strzelecka albo Grudzińskiego, to są jakieś jaja po prostu, a 3G normalnie działa:

https://scontent.fpoz2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5E38A20D

https://scontent.fpoz2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5E1D20DE

Rabowice ul. Olszynowa 38, dz. 7/3 i 7/4 (metalowy słup P4) – ja tutaj nie widzę żadnych anten T-Mobile, a planują się dostawić do tego słupa:

https://scontent.fpoz2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5E359969

https://scontent.fpoz2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5E1C0889
 #1082147  autor: iphoneski
 13 paź 2019, 22:42
Jechałem sobie dziś pociągiem z Lublina do Bydgoszczy. Nie chciało mi się robić nic konstruktywnego, więc odpaliłem WP Pilot i oglądałem a raczej próbowałem oglądać. Ewidentnie coś niedobrego dzieje się z Data w Play. Nawet przy dobrym zasięgu buforowanie co kilka minut. Po jakimś czasie miałem dość tej zabawy, więc przełączyłem się na kartę Orange i transmisja bez problemu, kanały zmieniały się w mgnieniu oka, po prostu działało. Przełączyłem się potem na Open.fm. Na pomarańczowych ponad godzina i żadnego zacięcia a tam nie ma bufora. Pomyślałem, że dam jeszcze szanse fioletowym. 5 minut i 2 zatrzymania odtwarzania.
Nie wiem co oni odpierdzielają, wcześniej niby pokrycie mniejsze a takich jaj nie było, nawet na szczątkowym zasięgu można było korzystać.
 • Strona 695 z 711
 • 1
 • 693
 • 694
 • 695
 • 696
 • 697
 • 711
 • 1
 • 693
 • 694
 • 695
 • 696
 • 697
 • 711