DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 170 z 217
  • 1
  • 168
  • 169
  • 170
  • 171
  • 172
  • 217
 #1077989  autor: spotify
 08 sie 2019, 22:37
Również mam UPC.
Poza tym masz nju i masz Orange Flex. Usługi bez ograniczeń jeśli chodzi o limity prędkości VOLTE czy WIFICalling. Umowy bezterminowe.
A działanie - dla mnie podobne. U mnie TM i O jeśli chodzi o prędkości idą w łeb łeb. Dla mnie bez różnicy czy mam 60Mb/s na TM i np 45Mb/s w Orange w tym samym miejscu. W telefonie prędkość bez znaczenia. Play jak na razie jest za dużo zapchany bo brakuje stacji i pokrycia.
 #1077990  autor: iphoneski
 08 sie 2019, 22:57
Ja tam nie narzekam na to przeciążenie Play także niech ci będzie bo u ciebie nie sprawdzałem, chociaż właściwie nie rozumiem po co ci szybki net w telefonie w domu skoro masz kablowy. Oferta NJU mi nawet pasuje, FLEX wygodny ale ceny trochę wysokie gdybym chciał wziąć tyle internetu ile mi potrzeba.
 #1077992  autor: spotify
 08 sie 2019, 23:22
Krótko. U mnie w mieście jest kilka miejsc, gdzie Play rozstawia po kątach konkurencje (po 200Mb/s a konkurencja o połowę mniej) ale dużo więcej jest miejsc gdzie leży (1-3Mb/s). @RicoExus również o tym pisał i pisze.
Więc Play odpada. Tyle w temacie. Nie potrzebuje prędkości po 200Mb/s. Potrzebuje prędkości większe niż 1-3Mb/s

W domu nie potrzebuje dużych prędkości. Ale gdyby była awaria to wolę Plusa TM czy O niż 1-3Mb/s w Play.
Nie wiem ile potrzebujesz neta ale w nju masz 20GB za 39.99 a po pół roku już masz 40GB. We Flex masz za 40zł 20GB a za 50zł 50GB i za darmo social pass. Music pass kolejne 5zł. Poza tym Flex jest opcją elastyczną i możesz co chwile zmieniać wg potrzeb.
Abonamenty na umowę w sieciach matkach (Plus Orange TM Play) za 50-55zł to około 15-25GB i dwa lata cyrograf.
 #1078009  autor: iphoneski
 09 sie 2019, 09:07
Nie no niektóre się opłacają. Np przedłużając umowę w sieci można już całkiem niezłe warunki wynegocjować. Np jak brałem swój to się opłaciło dać 30 zł bo sam serwis muzyczny to jakieś 20 zł a za dychę nie znalazłbym abo z no limit, 10 giga i potem 1 mega lejka. Teraz już się trochę mniej opłaca bo nie ma Tidal na 2 lata i neta trochę mało.
@Spotify W sumie ten Flex za 40 powinien wystarczyć w większości miesięcy. Podoba mi się u nich właśnie to, że w każdym miesiącu mogę sobie zmienić ofertę i to podpinanie karty i spokój też mnie przekonuje. W połączeniu z ESIM właściwie mogę kupić i w moment zacząć używać.
 #1078017  autor: pakierhakierxd
 09 sie 2019, 10:37
no ja mam wg mnie oplacalna opcje ;)
115zl mc
Orange love
telewizja 100 kanalow 55 w hd :) ,dobra jakosc na tv 50 fhd ;)
internet do 20 mb kabel (lepsze to niz mobilny tylko mnie tmobile wkurzyl )
telefon komorkowy no limit rozmow sms mms i 10 gb/64 kb/s
telefon stacjonarny no limit stacjonarne ,komorki w niektorych krajach

za 2 lata mozliwe ze przejde na koba swiatlowod i wtedy telefon stacjonarny zlikwiduje a telefon komorkowy albo prepaid albo zmiana operatora na play/plus ,poki co mam playa w prepaid ale mozliwe ze jak orange wkurzy bardzo to podpisze moze abo na czas nieokreslony ale w sumie w prepaid darmowe do playa + jakis pakiet netu starcza bo i tak wszystkich mam w Play a do reszty dzwonie z Orange :) (zasieg orange w domu mam slaby ,tak samo tmobile ,play/plus najkepszy temu).

Pozdrawiam :)
 #1078018  autor: piotrzet
 09 sie 2019, 10:40
Dokładnie. Nie ma co stwierdzać, że prepaid najlepszy dla wszystkich. Każda oferta ma wady i zalety, a po za tym każdy ma też różne wymagania. Jednym np brak HDV nie będzie przeszkadzał, a innym już tak. Dlatego najlepiej ofertę wybierać pod siebie i do tego porównywać i używać kalkulatora. A nie sugerować się tym co inni piszą w necie.

https://www.speedtest.net/result/a/5504746145.png
 #1078022  autor: iphoneski
 09 sie 2019, 10:46
Jak ja chciałem Orange to wyszło mi chyba 150 za to co chciałem. Numer komórkowy z conajmniej 10 giga neta, tv z dwoma dekoderami, jakiś pakiet sportowy i światło conajmniej 100 mega prędkości także im podziękowałem serdecznie, połączenie UPC dla stałych klientów i przedłużenie Play wyszło sporo taniej Do tego jak oferta łączona to nie można wykreślić telefonu domowego, który służy dziś chyba do tego żeby z ofertami garnków i pościeli dzwonili. Zamiast tej przyjemności wolałbym zniżkę na sport/szybszy net w domu/więcej GB w telefonie/...
I do tego jeszcze jak już sobie wstępnie wybrałem co by mnie interesowało to koleś z salonu coś tam jeszcze mi ściemniał, że w tym jest jeszcze jakaś dodatkowa komórkowa karta co jej niby nie muszę używać ale jest w pakiecie itp. Ja już byłem cięty na ten tel stacjonarny który musi być żeby był a jeszcze jakieś karty, które są mi kompletnie zbędne miałem brać.
 #1078045  autor: iphoneski
 09 sie 2019, 13:58
Na plaży to żadne testowanie. W Rewalu wyszukało mi sieci z Norwegii, Danii, Niemiec i jeszcze coś tylko zapomniałem teraz. Policz sobie ile kilometrów masz z Rewala do tych państw. No i na plażach nigdy w żadnej sieci nie miałem jakichś imponujących prędkości. Oczywiście mam na myśli morze, bo nad jeziorami nawet w okolicach setki ciągnąłem na kartach Play i Orange.
 #1078051  autor: spotify
 09 sie 2019, 14:41
RicoExus pisze:
09 sie 2019, 13:48
To dodam jeszcze, że mam nowy rekord jeśli chodzi o zasięg LTE2100 na plaży w Brzeżnie koło mola siedziałem w zasięgu LTE2100 z Płyty Redłowskiej.
Przecież nie tylko Ty o tym piszesz i nie dla jaj zmieniłeś sieć.
W Trójmieście Play ma wiele do zrobienia. Za mało stacji, za małe pokrycie i stacje niektóre "puste" latają ale większość jest zapchanych na amen. Do tego dziwna konfiguracja. Szkoda...
 #1078054  autor: spotify
 09 sie 2019, 14:52
iphoneski pisze:
08 sie 2019, 22:57
Oferta NJU mi nawet pasuje, FLEX wygodny ale ceny trochę wysokie gdybym chciał wziąć tyle internetu ile mi potrzeba.
iphoneski pisze:
09 sie 2019, 09:07
@Spotify W sumie ten Flex za 40 powinien wystarczyć w większości miesięcy. Podoba mi się u nich właśnie to, że w każdym miesiącu mogę sobie zmienić ofertę i to podpinanie karty i spokój też mnie przekonuje.
Ależ Ty mieszasz. Weź na spokojnie ofertę przejrzyj, bo piszesz trochę kulawo. Raz tak, raz inaczej.
Zawsze jeszcze jest Play Next.

Oferta łączona ma swoje zalety i wady.
Orange daje już w standardzie 300Mb/s. U mnie do mieszkania wchodzą z FTTH a nie koncentrykiem jak UPC.
Jakoś obrazu w Orange wydaje się jednak lepsza.
Co do neta się nie wypowiadam ale UPC tracking również nie ma idealny i wieczorami ma tendencje do spadku prędkości.

Przy ofercie przedłużeniowej jak wiesz co chcesz i co możesz osiągnąć to w każdej sieci jesteś w stanie wyciągnąć więcej. Miałem tak całe życie w Orange i nigdy mi Play nie wychodził taniej. Więc nie dziwie się, jak ktoś przy przedłużaniu w sieci Play dostaje dużo lepiej.

Jak masz rodzinę to taniej wyjdzie Orange przy większej ilości userów niż UPC + operator sieci komórkowej.
Mnie wychodzi prawie 1:1 dzisiaj UPC + TM vs Orange. Ale nie mam dzieci i żony ;)

PS Telefon stacjonarny również mam w UPC, bo taniej w pakiecie. Nie znam nawet numeru i nigdy nie podpięty.

Mamy wybór i to jest najważniejsze. Z racji tego, że biorę pod uwagę tylko Orange lub TM (pisałem wiele razy dlaczego) to Orange wychodzi lepiej.
Ogólnie różnice miedzy sieciami są tak minimalne obecnie, że Kowalski nawet tego w telefonie nie odczuje (oczywiście zależy też od miejsca, gdzie akurat jedna sieć może odczuwalnie pozostałych zjadać). A dopłacać do najlepszej sieci to moim zdaniem nie ma sensu. No może góra 5zł miesięcznie. Ale dzisiaj TM w stosunku do innych ofert jest droższy 10 albo więcej na miesiąc co jest niewarte świeczki
 #1078055  autor: RicoExus
 09 sie 2019, 15:25
spotify pisze:
09 sie 2019, 14:41
RicoExus pisze:
09 sie 2019, 13:48
To dodam jeszcze, że mam nowy rekord jeśli chodzi o zasięg LTE2100 na plaży w Brzeżnie koło mola siedziałem w zasięgu LTE2100 z Płyty Redłowskiej.
Przecież nie tylko Ty o tym piszesz i nie dla jaj zmieniłeś sieć.
W Trójmieście Play ma wiele do zrobienia. Za mało stacji, za małe pokrycie i stacje niektóre "puste" latają ale większość jest zapchanych na amen. Do tego dziwna konfiguracja. Szkoda...
No wiem oni chwalą się gdzie jest nowy zasięg, ale cały czas nie pracują za dobrze nad pojemnością. Dla przykładu wielu tu pisze jak to Plus może zostać w tyle z ilością stacji bazowych. Ale ja będąc na plaży w Brzeźnie złapałem też LTE1800 Plusa z Płyty Redłowskiej co trochę mnie zdziwiło, bo są inaczej ustawione anteny w stosunku do Play . I co 20Mhz robi swoje net z 10km w miarę działa i w Plusie jest dużo mniej klientów. Więc w przypadku Play - Plus niem co liczyć stacji 1 do 1 po prostu nie ma porównania. Play do komfortowego działania powinien mieć 2x więcej stacji od Plusa a nie pisać głupot o 5G Ready.
  • Strona 170 z 217
  • 1
  • 168
  • 169
  • 170
  • 171
  • 172
  • 217
  • 1
  • 168
  • 169
  • 170