DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 105 z 179
  • 1
  • 103
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 179
 #1070537  autor: JFK2016
 28 kwie 2019, 21:41
spotify pisze:
26 kwie 2019, 11:26
W skali kraju średnia wychodzi najlepiej w TM, ponieważ u innych jest jeszcze gorsza. A TMobile nie jest bez wad i do ideału mu brakuje wiele. Ale na tle jeszcze większej ułomności innych sieci (poza wyjątkami i lokalizacjami gdzie Play czy Plus rządzą na tle innych) mimo wszystko - niemiecka sieć jest najlepsza. Więc krótko:
Obecnie liderem jest czy komuś to się podoba czy nie - TMobile.
:lol: Położyłem się ze :lol: , pewnie można byłoby zakombinować i zmanipulować-wyłączyć z rankingu 1/3 terytorium PL i wówczas będzie ok (jak można pisać o liderze gdzie na prowincji z LTE800 only klienci mają problem w godzinach szczytu wyciągnąć 2Mbps, nawet klienci Play w RK uzyskują więcej :) ).
iphoneski pisze:
26 kwie 2019, 18:29
Dobra, teraz pytanie. Używał ktoś w ostatnim czasie Orange? Jak tam teraz jest z tymi awariami nazywanymi „krótka przerwa w dostępie do usług”, prędkościami, jakością rozmów ogólnie ze stabilnością tej sieci?
Awarii to już dawno nie było, natomiast jeżeli idzie o jakość to w miastach będziesz zadowolony, na prowincji w konkretnym obszarze musisz sam sprawdzić w realu-gdyż podobnie jak T-Mobile sieci głównie LTE800 only. Co prawda Orange nie ma oferty internetu bez limitu jak konkurent, jednak to sieć data nr 1 dla "Januszy". :)
 #1070538  autor: iphoneski
 28 kwie 2019, 21:47
Ok, dzięki bardzo za opinie. Gdyby ktoś jeszcze miał coś do dodania to dzięki z góry :)
Teraz tylko sprawdzić działanie w konkretnych miejscach i podjąć decyzję. Najważniejsze, że z tymi awariami się wreszcie uporali.
 #1070553  autor: Kryniczanin
 29 kwie 2019, 06:28
:lol: Położyłem się ze :lol: , pewnie można byłoby zakombinować i zmanipulować-wyłączyć z rankingu 1/3 terytorium PL i wówczas będzie ok (jak można pisać o liderze gdzie na prowincji z LTE800 only klienci mają problem w godzinach szczytu wyciągnąć 2Mbps, nawet klienci Play w RK uzyskują więcej :) ).
Poza godzinami szczytu agregacja 1800+800 w takim Grybowie wygląda tak
https://zapodaj.net/3b592da20a467.jpg.html :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

LTE 800 chodzi tak o 17:20

https://zapodaj.net/6ecbda7c59f54.jpg.html

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Także, to nic, że 1/3 kraju leży i kwiczy - ważne, że w Gdyni Play ma problem z jedną stacją a Plus z dwoma tam gdzie T jako tako działa.

Dla porównania 6 rano mój numer przeszedł do Lajta gołe LTE 1800 Plusa

https://zapodaj.net/57efc39825a44.jpg.html

Każdy wie, że 6 rano to nie 17:20, ale nawet jak Plus traci 80% prędkości z 6 rano to i tak robi miazgę z "lydera testów zamówionych przez siebie" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 #1070580  autor: spotify
 29 kwie 2019, 11:00
JFK2016 pisze:
28 kwie 2019, 21:41
pewnie można byłoby zakombinować i zmanipulować-wyłączyć z rankingu 1/3 terytorium PL i wówczas będzie ok (jak można pisać o liderze gdzie na prowincji z LTE800 only klienci mają problem w godzinach szczytu wyciągnąć 2Mbps, nawet klienci Play w RK uzyskują więcej :) ).
Kolejne żal.pl
Szkoda, że nie napisałeś 1/2 Polski.
Klienci Play w RK mają większe prędkości i pewnie z satelity okołoziemskiej biorą zasięg? :mrgreen: :mrgreen:
To, że Play w znacznej części Polski nie mają w ogóle zasięgu. To że nawet w miastach dużych nie są w stanie wyłączyć RK, bo ich klienci pozostaliby by bez zasięgu.
Najważniejsze, że Play postawił nową stację na której hula wiatr :mrgreen: i najlepiej poza miejscowością ze skierowanym jednym sektorem w tą miejscowość.
Po prostu nie da się rozmawiać z fantastami. :mrgreen: :roll:
Kryniczanin pisze:
29 kwie 2019, 06:28
Także, to nic, że 1/3 kraju leży i kwiczy - ważne, że w Gdyni Play ma problem z jedną stacją a Plus z dwoma tam gdzie T jako tako działa.
Największy klakier P4 teraz wszędzie będzie wklejał wyniki :lol: :lol:
Sam jesteś jedna stacja.... i 1/3 Polski. Ty już dawno z Matmą byłeś na bakier.
Szkoda klawiatury na takie pierdoły
 #1070587  autor: spotify
 29 kwie 2019, 11:43
Nie przeklinaj
Play ciagle się rozbudowuje ale po Polsce nie da się jeździć bez RK
Co nie tylko ja tak pisze i na co są dowody w odpowiednich tematach
A dwa.
Napisałem w całkowicie innym kontekście

Odpuszczam to forum bo tutaj nie rozmawia się z ludźmi na poziomie (poza wyjątkami) ale trollami i klakierami oraz fantastami
 #1070589  autor: pakierhakierxd
 29 kwie 2019, 11:51
Mam w Play abo od 2008 i naprawdę rzadko kiedy roaming mi wskakuje ;) ,głównie zasięg Play Play posiada już 7000 nadajników a do 2021 jak ma zniknąc roaming to postawi jeszcze pare tys.A co do sieci mam każdą z Play Plus T-Mobile Orange ,w tym Play i Orange w abo .+ Virgin,Aero 2 ;)
jakoś nie widze aby Play już aż tak odstawał :)

Pozdrawiam :)
 #1070596  autor: jarekt
 29 kwie 2019, 12:23
spotify pisze:
29 kwie 2019, 11:43
Odpuszczam to forum...
O matko, @spotify 33. raz obiecuje, że opuści forum czy że przestanie pisać/ujadać w tym wątku!
Ciekawe czy 33. raz nie dotrzyma słowa, znowu zacznie pisać/ujadać i znowu złoży, tym razem 34. obietnicę, że już tego nie będzie robił?
 #1070597  autor: iphoneski
 29 kwie 2019, 12:37
@Spotify to właśnie z włączonym RK nie da się jeździć po Polsce bo wypadasz z zasięgu. Od momentu wyłączenia zrobiłem już kilka tras i nie miałem braku zasięgu. Może gdybym się zatrzymał w jakiejś wsi byłby problem ale nie na trasie. A o RK w dużych miastach póki co wiesz tylko ty i jakoś nikt więcej nie potwierdza tych rewelacji.
@jarekt Moim zdaniem będzie to ogromne wyzwanie dla naukowców. Jak widać jest coś większego niż nieskończoność :)
 #1070603  autor: Barciur
 29 kwie 2019, 14:19
pakierhakierxd pisze:
29 kwie 2019, 11:51
Mam w Play abo od 2008 i naprawdę rzadko kiedy roaming mi wskakuje ;) ,głównie zasięg Play Play posiada już 7000 nadajników a do 2021 jak ma zniknąc roaming to postawi jeszcze pare tys.A co do sieci mam każdą z Play Plus T-Mobile Orange ,w tym Play i Orange w abo .+ Virgin,Aero 2 ;)
jakoś nie widze aby Play już aż tak odstawał :)
Nie przeczę, że Play ma dużo nadajnikow i duzo sieci wszędzie, ale ja będąc w Polsce przez 3 miesiące w roku przy każdym wyjeździe poza miasto Lublin mam przynajmniej część drogi w RK - nawet jeśli to jednorazowy wypad na 5-10 minut, ale jednak.

A jak wchodzę do galerii czy do sklepów z podziemią lub knajp to nawet i w centrum miasta mam RK.

A potem ten RK siedzi i siedzi, czasem pół dnia, nawet już będąc w mieście, mimo tego, że pokrycie macierzystą Playa jest bardzo dobre.

Swoją drogą, zna się ktoś na technologii? Naprawdę nie dałoby się ze strony Playa wymusić powrotu do macierzystej jak najszybciej? Czy może po prostu nie chcą tego tak skonfigurować?
Tym bardziej, że
iphoneski pisze:
29 kwie 2019, 12:37
@Spotify to właśnie z włączonym RK nie da się jeździć po Polsce bo wypadasz z zasięgu. Od momentu wyłączenia zrobiłem już kilka tras i nie miałem braku zasięgu. Może gdybym się zatrzymał w jakiejś wsi byłby problem ale nie na trasie. A o RK w dużych miastach póki co wiesz tylko ty i jakoś nikt więcej nie potwierdza tych rewelacji.
@jarekt Moim zdaniem będzie to ogromne wyzwanie dla naukowców. Jak widać jest coś większego niż nieskończoność :)
Sugeruje to, że te wyskoki do RK naprawdę mogłyby być dużo rzadsze i krótsze.
 #1070607  autor: Window
 29 kwie 2019, 16:14
U mnie na wsi z LTE w T-Mobile i w Orange można sobie pomarzyć .
Nawet Play i Skansen Plus Mają LTE i to w 1800 mhz
A co do RK to jest dopiero wtedy gdy się jedzie się np do Olsztyna , a jeźdząc do Kętrzyna nie zdarzyło mi się żeby RK się włączył
 #1070611  autor: iphoneski
 29 kwie 2019, 16:49
@Barciur można to ogarnąć inaczej i tak chyba kiedyś było. Ale ludzie narzekali że karty wracają do zasięgu własnego gdy są szczątki i przez to nic nie działa. Dlatego zostało to zmienione i teraz jest jak jest. I właśnie ja z tego powodu wyłączyłem ten badziew.
 #1070614  autor: Barciur
 29 kwie 2019, 17:04
Problem w tym, ze jak jadę do miejsca, gdzie nie ma zasięgu / działa tak, że nie działa wolę mieć RK. Najlepiej by byłoby jakby dało się to zrobić z poziomu telefonu błyskawicznie - właczyć i wyłaczyć.

Szkoda, że manualny wybór sieci działa tak słabo. Gdyby to działało spoko to byłoby super - ustawiasz manualnie Play i jak zgubi to czeka aż wróci, a nie tak jak teraz, przeskoczy na RK i już z niego nie wróci póki RK jest. Ale z jakiegoś powodu to technicznie tez nie działa tak, jak powinno.

Swoją drogą, ciekawe, czy przywrócą dawną konfigurację jak już będą na etapie testowania wyłączania RK wszędzie - to mógłby być pierwszy krok do tego.
 #1070616  autor: iphoneski
 29 kwie 2019, 17:24
@Barciur ja zdecydowałem się na wyłączenie dopiero, gdy kupiłem telefon na dwie karty. W razie gdyby play nie miał zasięgu mam jeszcze drugą w Orange, ale jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się z niej skorzystać. Znaczy korzystać korzystałem, ale nie z powodu braku zasięgu play tylko po prostu dostałem tam ileś bonusowego Internetu gdy kupiłem tę kartę. Też nie rozumiem dlaczego nie można samemu sobie tego włączać i wyłączać, zwłaszcza teraz gdy play ma już coraz lepsze pokrycie. Wprowadzić tylko taki alert przy wyłączeniu, że robisz to na własną odpowiedzialność i tyle. Jakby ktoś to sobie wyłączył i potem nie miał zasięgu to już jego problem.
 #1070617  autor: Barciur
 29 kwie 2019, 17:45
Przypomijcie mi - mogę sobie zrobić zgłoszenie w Play24 i na luzie mi wyłączą, czy trzeba będzie gdzieś dzwonić i marudzić?

Może i ja się na wakacje zdecyduję. W USA jest dużo terenow, gdzie nie ma zasięgu, więc nie jest to jakaś nowość, że mogę jechać 30 minut trasą i nie ma sygnału. Szokiem to to więc nie będzie, a da ładny pogląd na działanie sieci. ;)
 #1070619  autor: iphoneski
 29 kwie 2019, 17:53
@Barciur możesz przez zgłoszenie a możesz zadzwonić, to już zależy jak ci tam wygodniej. Ja dzwoniłem i się okazało że telefonicznie można tylko Plusa i T-M a jak Orange to zgłoszenie do technicznych trzeba wysłać ale to zgłoszenie zrobiła ta pani także ja nie musiałem nic robić.
 #1070625  autor: spotify
 29 kwie 2019, 18:39
iphoneski pisze:
29 kwie 2019, 12:37
@Spotify to właśnie z włączonym RK nie da się jeździć po Polsce bo wypadasz z zasięgu. Od momentu wyłączenia zrobiłem już kilka tras i nie miałem braku zasięgu.
Ile można pisać, że Play nie ma pokrycia w wielu jeszcze miejscach?
Przecież dalej buduje swoje stacje na łąkach i polach.
Ile można pisać, że w największych miastach w Polsce nie ma pokrycia, zwłaszcza indoor? Gdyby mieli to już dawno by RK wyłączyli, niż by mieli za to płacić. A boją się, ponieważ:
1) Brak pokrycia
2) Brak pojemności a RK zawsze jest ucieczką.
Nawet najważniejszych dróg drogowych i linii kolejowych nie mają jeszcze pokryte. Jeszcze mają ok 2,5tys do wybudowania i nie budują tego dla picu.
I tak wkoło Macieja.
Tobie można pisać a Ty zaraz wyskakujesz jak Filip z konopii.
A o RK w dużych miastach póki co wiesz tylko ty i jakoś nikt więcej nie potwierdza tych rewelacji.
@Mixiorek już nie raz o tym pisał. Jest do tego odpowiedni temat.
Chyba dla picu drugiej karty SIM nie masz?
Po drugie - jakaś dziwna fama panuje, że Play jest najlepiej dopracowany optymalizacyjnie.
W tym w/w wątku o Play można wyczytać, że tak idealnie nie jest. Też ma ułomności w konfiguracji nie mniejsze niż W3. I nawet legendarna optymalizacja LTE nie jest taka różowa jak wyznawcy tej sieci piszą. Również ma awarie ale przemilczane i również są problemy z tym IDEALNIE działającym VOLTE i WifiCalling.

To jest jak pisanie z dziećmi specjalnej troski. Tłumaczysz, piszesz i jak do ściany. Zostajesz tylko opluty albo atakowany histerią i własnym autorskim światem piszącego.
Sam Play prosi o nie wyłączanie roamingu jeszcze, bo wie, że brakuje mu pokrycia lub pojemności w miastach.
Ma jeszcze 2,5tys stacji do wybudowania (i tak pewnie docelowo będzie tych stacji więcej bo zawsze będzie trzeba coś dostawić )a klakierzy Play zapewniają, że zasięg jest. Już od co najmniej 5 lat zakrzywiają rzeczywistość pisząc, że nie mają problemów z zasięgiem!!! Jak długo i ile można takie głupoty pisać?!
Wystarczy, że kartę Play dorwę i już od razu w terenie czy w trasie są braki zasięgu ( zawsze wybieram opcje internetową, bo brak zasięgu własnego to brak zasięgu a RK wiadomo jak działa, więc testować tego nie muszę)
W 2021r po rozbudowie własnej jestem skłonny w to uwierzyć. A teraz ogarnijcie się i przestańcie fantazjować! Są oczywiście na dzień dzisiejszy miejsca w Polsce, gdzie Play dobudował stacje lub kilka i zamiata innych (co nie dziwi, bo nowe stacje, co najmniej 3XLTE i brak ludzi na tym nadajniku jeszcze aby im to spuchło)
Idą z budową jak pociąg ekspresowy (w końcu!!!) i mogą być liderem. Ale jeszcze nie są i daleka im droga do tego.
PS
I również popełniają błędy. W3 zazwyczaj w małym mieście ma stacje w centrum i ogarnia miejscowość wszystkimi sektorami. A Play buduje w okolicy takiej miejscowości i wali w miejscowość jednym sektorem, który dzisiaj pusty pokazuje ogień. Ciekawe jak w późniejszym okresie czasu ten sektor będzie działał, wyssany jak smoczek od butelki przez niemowlaka.

@jarekt - możesz już skończyć liczyć. Odpuszczam!
 #1070626  autor: JFK2016
 29 kwie 2019, 19:06
spotify pisze:
29 kwie 2019, 11:00

Klienci Play w RK mają większe prędkości i pewnie z satelity okołoziemskiej biorą zasięg?
Z Orange który może ustawić priorytety na nadajnikach tak aby tych srebników trochę wyciągnąć od Play z RK. :D
spotify pisze:
29 kwie 2019, 11:00
Po prostu nie da się rozmawiać z fantastami. :mrgreen: :roll:
"Dziecku zabrali zabawki z piaskownicy i strzela focha" :), tak na poważnie nie znasz rynku usług data, specyfiki obciążenia klientami usług (może to "liznąłeś" na "swoim poletku" w trójmieście tj. specyficzne lokalne sytuacje gdy transfer data modeluje obecność turystów w danym rejonie, impreza masowa...). Ujęciu ogólnym to prepaid/pospaid data decydują o obciążeniu sieci (ba jeszcze 2 lata temu mógłbyś "głosić te swoje peany ku czci T-Mobile" i w żaden rzeczowy sposób bym im nie zaprzeczył-gdyż wówczas operator nie miał oferty data).
spotify pisze:
29 kwie 2019, 11:43
Odpuszczam to forum bo tutaj nie rozmawia się z ludźmi na poziomie (poza wyjątkami) ale trollami i klakierami oraz fantastami
Forum nie pasuje, "bo dzieciak nie ma racji" (czego Ty chcesz od tego forum, każdy swobodnie może się wypowiedzieć bez cenzury i blokad użytkowników).
spotify pisze:
29 kwie 2019, 18:39
Ile można pisać, że Play nie ma pokrycia w wielu jeszcze miejscach?
Przecież dalej buduje swoje stacje na łąkach i polach.
Ile można pisać, że w największych miastach w Polsce nie ma pokrycia, zwłaszcza indoor? Gdyby mieli to już dawno by RK wyłączyli, niż by mieli za to płacić. A boją się, ponieważ:
1) Brak pokrycia
2) Brak pojemności a RK zawsze jest ucieczką.
Nawet najważniejszych dróg drogowych i linii kolejowych nie mają jeszcze pokryte. Jeszcze mają ok 2,5tys do wybudowania i nie budują tego dla picu.
I tak wkoło Macieja.
Tobie można pisać a Ty zaraz wyskakujesz jak Filip z konopii.
A jak do ciebie dotrzeć żebyś zrozumiał?! RK jest ustrojstwem, koniecznym tam gdzie operator nie ma w ogóle zasięgu (to na początku mogło funkcjonować, wówczas Play jako "taniocha" był akceptowany z taką usługą przez klientów, nie dziś). Każdy kto może, jest to większość klientów Play powinien to ustrojstwo wyłączyć.
 #1070628  autor: Barciur
 29 kwie 2019, 19:20
JFK2016 pisze:
29 kwie 2019, 19:06

A jak do ciebie dotrzeć żebyś zrozumiał?! RK jest ustrojstwem, koniecznym tam gdzie operator nie ma w ogóle zasięgu (to na początku mogło funkcjonować, wówczas Play jako "taniocha" był akceptowany z taką usługą przez klientów, nie dziś). Każdy kto może, jest to większość klientów Play powinien to ustrojstwo wyłączyć.
Będę tutaj spotify bronił w tej kwestii, bo to jest perogatywa operatora, a nie klienta. To OPERATOR powinien wyłączyć to ustrojstwo, podczas gdy operator promował zasięg 4 sieci cały czas jako coś na plus i w dalszym ciągu sugeruje utrzymywanie automatycznego wyboru sieci itp. A mógłby faktycznie wyłączyć RK wszędzie tam, gdzie pokrycie ma - dostęp do roamingu można przyznawać na każdy indywidualny BTS, więc nie ma na to wymówki.

Odpowiedzią na zarzut o tym, że RK jest do d@@y nie może być "każdy sobie powinien go wyłączyć" bo to mogę zrobić ja czy ty, ale nie przeciętny klient P4, któremu P4 mówi, żeby miał ustawiony automat i niczym się nie martwił.
 #1070630  autor: Kryniczanin
 29 kwie 2019, 19:27
Zaczynam powoli rozumieć czemu Plusa nazywa się królem prowincji. Włożyłem z ciekawości kartę Lajta do routera Huawei B525 brak anteny zewnętrznej gołe 1800 (nie agreguje B3+B8) i prawie 50 na downloadzie...W okolicy mam 2 stacje N oczywiście tylko i wyłącznie B20 (i tak jestem szczęściarzem bo mam dwie oddalone od siebie o około 1km inni mogą tylko o tym pomarzyć bo mają jedną w promieniu 10-20km) o takiej prędkości można tylko pomarzyć.

Plus jednak dokładając te 1800 gdzie się da odżył.
  • Strona 105 z 179
  • 1
  • 103
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 179
  • 1
  • 103
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 179