DAJ CYNK
 • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 • Strona 138 z 235
 • 1
 • 136
 • 137
 • 138
 • 139
 • 140
 • 235
 #1070153  autor: umcusumc
 24 kwie 2019, 23:32
piotrzet pisze:
24 kwie 2019, 21:56
Ale gdzie co niby T-Mobile boli? Że nie oszukują klientów? Bo nie bardzo rozumiem?
Że nie bardzo rozumiesz, to widzę. TM boli 5G Ready. I to bardzo boli, na tyle, że aż zdecydowali się pójść do sądu. TM nie oszukuje klientów? A to nowość, od kiedy? Sugerujesz, że w końcu "system" zaczął prawidłowo działać? Pozwolisz, że nie uwierzę. Czego nie rozumiesz? TM kantuje klientów. Oszukuje, naciąga, jak zwał, tak zwał. To wie każdy średnio zorientowany na forum. Przykładów są setki - sam zacząłem takim zdarzeniem wątek o kartach w TM. Czyli w najgorszym przypadku jeden oszust (TM) zarzuca drugiemu (Play) oszustwo. ROTFL :)
piotrzet pisze:
24 kwie 2019, 21:56
Prędkości takie jak ma Play to w N! są od dawna i żadnego 5G Super Hiper Ready nie trzeba było uruchamiać. MIMO 4x4 i 256QAM tam to także żadna nowość.
Pewnie przez przypadek zapomniałeś o paru innych funkcjonalnościach składających się na 5G Ready ;)
piotrzet pisze:
24 kwie 2019, 21:56
Co do zarządzania ryzykiem ciekawe jakby inne sieci działały w takiej sytuacji. Gorzej jakby w Play spowodowało to blackout na tydzień. Zresztą żadna nowość to by nie była w końcu w centrach dużych miast i tak działa gorzej niż w T-Mobile w sytuacji awaryjnej :lol:
Właśnie, też bardzo mnie ciekawi, jakby inne sieci wypadły podczas takiej niedopuszczalnej wtopy. Ach, zapomniałem, przecież to właśnie TM dało ciała po całości na samym początku i udowodniło, że zarządzanie ryzykiem to dla nich coś nowego... Cóż, nie ma co gdybać, wystarczy nam wiedza, że TM nie podniosło wszystkich swoich systemów tydzień po awarii - to jest całe podsumowanie profesjonalizmu tej sieci. Mieszanie do tego P4, Plusa czy Orange jest lekko nie na miejscu, tak samo jak próba wizualizowania tej sytuacji w postaci tygodniowego blackoutu Play na podstawie burdelu jaki panował (panuje?) w TM.

A Ty nadal widzę ograniczasz centrum Warszawy do Pl. Defilad :) To pewnie jakiś nowy podział administracyjny. A tak serio, weź na wstrzymanie, Pl. Defilad to jest naprawdę mały obszar tak Warszawy, jak i samego centrum. Ale rozumiem, trzeba fakty dopasować do teorii :)
piotrzet pisze:
24 kwie 2019, 21:56
Tak jak pisze @spotify "Wypisanie wady sieci Play to jak włożenie kija w mrowisko." i "Ale wiadomo - Szwaby to raz. A dwa - nie może być TM lepsza od innych sieci, głównie Play." I to są fakty.
Fakty jakie są, każdy kto porusza się po Warszawie widzi. Play powinien uzupełnić siatkę btsów, ale odrobina obiektywności by nie zaszkodziła. Tylko co to za obiektywność, jak centrum Warszawy sprowadzamy do Pl. Defilad, a następnie ekstrapolujemy biurowiec przy Dw. Zachodnim oraz wspomniany Pl. Defilad na całą Warszawę. Normalnie wyżyny obiektywności ze strony zwolenników jedynej słusznej sieci (tak żeby ironia nikogo w d... nie kopnęła - chodzi o TM) ;)

A czy TM jest lepsze od Play? Patrząc wyłącznie na średnie wyniki speedtestów i pokrycie sygnałem całego kraju - oczywiście że tak.

A tak dla Twojej wiadomości @piotrzet, przyczyny wolnej rozbudowy siatki nadajników są wszystkim odrobinę bardziej zorientowanym w rynku telko doskonale znane. Śmiem twierdzić, że Tobie również.
 #1070155  autor: spotify
 24 kwie 2019, 23:53
umcusumc pisze:
24 kwie 2019, 23:32
Normalnie wyżyny obiektywności ze strony zwolenników jedynej słusznej sieci (tak żeby ironia nikogo w d... nie kopnęła - chodzi o TM) ;)
Z całym szacunkiem i też ironicznie ale jedyną słuszną siecią tutaj to jest sieć innego koloru :-)

Co mnie ciekawi, to to, że najbardziej wojują między sobą użytkownicy sieci TM i Play.
Uważam, że to jakieś podłoże psychologiczne. Na której sieci barkach Play zdobył głównie baze SIM ?- właśnie na TM.
Kto jest benchmarkiem w testach (na zlecenie czy nie)? - właśnie TM.
Która sieć jest lepsza od Play infrastrukturalnie i jakościowo (pomijam system)?- TM.
Do której sieci najbardziej uderza Grucha i wbija przy każdej możliwej okazji szpilę ?- TM.
Itd

Nie wiem, czy ludzie sobie teraz plują, że zmienili SIM z TM do Play? Czy dlatego, że nadal lepszą siecią jest TM? Czy to jest jakiś kompleks mniejszego (P4) w stosunku do większego (TM)? Nie wiem.

Nie znam na to odpowiedzi ale właśnie "ta wojna" głównie między zwolennikami tych sieci jest najbardziej "zażarta". I to jest zastanawiające :-)
Taka groteska na dobranoc

Pzdr
 #1070157  autor: umcusumc
 25 kwie 2019, 05:26
@spotify Dramatyzujesz ;) Przecież napisałem, że TM jest najlepszy biorąc pod uwagę zasięg i prędkość.

Btw przeszedłem z Plusa. U mnie na wsi Plus i N! były najgorszym wyborem. Odkad Play wybudował nadajnik w końcu mam zasięg. N! też już jest ok po rozbudowie nadajników, ale w mieście gdzie często bywam i tak Play jest najlepszy - test z wczoraj 110 Mbps, Orange 13-30 Mbps (mało stabilnie), Plus 10 Mbps (przy czym standardem jest prędzej 4 Mbps).

Do tego dochodzi jeszcze kwestia bezobsługowości - w TM wieczne reklamacje, w Plusie brak zainteresowania klientem, Orange próbowało mnie podać do sądu z ich winy. Play potrafi się obyć bez "atrakcji". Nie ukrywam, że święty spokój u mnie jest na wysokim miejscu wśród priorytetów.

Fakt, w tym momencie wybierałbym między TM i Play. Gdyby TM nie dawał ciała w kwestiach poza technicznych, to jest spora szansa, że brałbym go pod uwagę. Czy to ma coś wspólnego z psychologią? Niewątpliwie. Niemniej staram się być obiektywnym, podczas gdy choćby pozorów takiej obiektywności brakuje np. @piotrzet gdy na podstawie 2 lokalizacji stwierdza, że Play w Warszawie leży. No litości.
 #1070159  autor: Kryniczanin
 25 kwie 2019, 05:57
Wiadomo, że trochę boli :mrgreen: Widać, że jednak ten slogan 5G Ready to raczej chwyt marketingowy (jak w kabarecie Ani Mru Mru z restauracją chińską). Nie tłumaczy, że mały ruch, ludzi brak itd. Osiągnij takiej wyniki w terenie w Play, nawet bez obciążenia. :wink:
Co ma boleć, test wykonany w warunkach które są całkowicie odmienne od pożądanych? Garstka ludzi, wszystko zamknięte i wiarygodność? Wynik nie jest zaskoczeniem.

Taki test to jest jak spalanie samochodu z zaklejonymi szczelinami ha ha
Moim zdaniem N! dobrze zrobiło budując poza miastami głownie L800.
Poczekaj jeszcze z dwa lata jak na powierzchni 80% kraju nie będziesz w stanie zrobić speedtesta. Zobaczymy jakie wtedy będziesz miał zdanie.

N wybudowało sieć dokładnie w ten sam sposób jak Sferia LTE 800. To nie sieć - to proteza.
 #1070177  autor: iphoneski
 25 kwie 2019, 10:45
spotify pisze:
25 kwie 2019, 09:47
Nie pisałem o Tobie tylko ogólnie podsumowałem wątek który ciągnie się jak guma od majtek 🙂
Ciągnie się, bo jak ktoś wypisuje bzdury to mnie to irytuje i staram się wytykać. Sam gdybym teraz wybierał sieć to wybór byłby pomiędzy Play a T-M o czym pisałem już wiele razy. Ale uczepienie się jednego czy dwóch miejsc w jednym mieście i stwierdzanie na tej podstawie tysiąc razy z rzędu, że w całym mieście sieć leży to chyba nie jest normalne zachowanie? Wiadomo nie od wczoraj że są miejsca gdzie zdycha Play ale są też takie gdzie zdychają inni. Wiele razy ktoś mi tu zarzucał fanatyzm, tylko że ja nie przekopuję codziennie całego internetu żeby znaleźć miejsce gdzie zdycha T a wygrywa Play i nie przepisuję tego samego tysiąc razy w różnych miejscach. Gdyby nie było tu takiego spamerstwa i pisania głupot wyssanych z palca to temat po pierwsze byłby krótszy a po drugie może udzielaliby się ludzie bardziej obeznani w zagadnieniach sieciowych, byłyby porównania różnych sieci w różnych miejscach (sam zrobiłem kilka i wstawiałem kiedyś), ktoś mógłby tu pomoc znaleść a tak to nikomu się tego śmietnika nie chce czytać.
 #1070231  autor: umcusumc
 25 kwie 2019, 20:26
@piotrzet
Na specjalne życzenie:
Obrazek
Obrazek
Na fioletowo zaznaczone testy Play, bez koloru testy Orange. Testy od centrum po Służewiec (Mordor). Na Ursynowie tak pięknie by pewnie nie było, ale nie po drodze mi. Na Żoliborzu jak sprawdzałem, od 40 do 170 Mbps. Stare Bielany od 25 do 80 Mbps. W BlueCity od 15 do 25 Mbps (pikokomórka Play L1800 i L2100 + UMTS + GSM).

Nie da się ukryć, że są miejsca, gdzie N! zostawia w tyle Play. Ale jeszcze raz się powtórzę, tym razem nieco dobitniej - rozciąganie sytuacji z Pl. Defilad i biurowca przy Dw. Zachodnim na całą Warszawę jest zwyczajną manipulacją, a co najmniej mijaniem się z prawdą.
 #1070233  autor: Kryniczanin
 25 kwie 2019, 20:39
Ja dla odmiany dzisiaj na dwa dni przed pożegnaniem T-Mobile pierwszy raz w życiu miałem test w którym T-Mobile był blisko prędkości Play w centrum Krynicy. 2600+1800 dl 157 up 19,5.
 #1070234  autor: piotrzet
 25 kwie 2019, 20:45
umcusumc
I co to ma niby być? Ani nie wiadomo dokładnych lokalizacji ani nie wiadomo jak w tym miejscu wypada Orange. Równie dobrze mogłeś sobie strzelać tymi testami w jednym miejscu. Proponuję też testy robić o 3 w nocy po co tylko 6 rano lub chwilę przed 7 ;)
U mnie przy stacji praktycznie pustej różnica między porankiem a wieczorem to okolica 30 Mb/s, a co dopiero mówić o Warszawie, w której na stacjach jest o wiele większy ruch.
A co do całej Warszawy to nie wiem skąd to wziąłeś ale ja wyraźnie napisałem "I tak jak piszę problemy nie są tylko tak jak tutaj niektórzy twierdzą na PL. Defilad ale i innych lokalizacjach czy to Krakowie, czy Warszawie czy innych dużych miastach" To gdzie to się odnosi do całej Warszawy? I kolejny mój post "... żadna nowość to by nie była w końcu w centrach dużych miast i tak działa gorzej niż w T-Mobile w sytuacji awaryjnej"
Także gdzie tutaj jest ta cała Warszawa? Wyraźnie zaznaczyłem, że chodzi o centra dużych miast. Od kiedy mordor czy Stare Bielany to centrum? Kolejna osoba, która dopowiada sobie rzeczy, których ktoś nie napisał i próbuje mu wmówić, że jednak tak napisał.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1070236  autor: iphoneski
 25 kwie 2019, 20:53
Jeszcze dodatkowo będą piko w west station ale to już pewnie wiecie, do tego pojawiły się chyba 3 nowe pozwolenia radiowe dla stolicy o ile dobrze policzyłem.
 #1070239  autor: umcusumc
 25 kwie 2019, 21:29
piotrzet pisze:
25 kwie 2019, 20:45
umcusumc
I co to ma niby być? Ani nie wiadomo dokładnych lokalizacji ani nie wiadomo jak w tym miejscu wypada Orange. Równie dobrze mogłeś sobie strzelać tymi testami w jednym miejscu. Proponuję też testy robić o 3 w nocy po co tylko 6 rano lub chwilę przed 7 ;)
Po pierwsze, chodziło przecież o Play, nie o Orange, nieprawdaż? Po drugie, dla części testów masz porównanie do Orange - tam gdzie jest minuta-dwie różnicy w testach, to jest ta sama lokalizacja. Po trzecie, nie wiem czym sobie zasłużyłem na założenie, że manipulowałem testami. Nie zrobiłem tego, bo nie mam w tym żadnego interesu. Po czwarte, jakim cudem umknęło Ci tyle testów zrobionych po godzinie 7? Po piąte, przy takiej ilości testów nie jestem w stanie podawać dokładnych lokalizacji. Po szóste - gratuluję odporności na fakty. Widzę, że przyjmujesz do wiadomości wyłącznie testy potwierdzające Twoją tezę. Kwintesencja obiektywności. Haha. Nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać.
piotrzet pisze:
25 kwie 2019, 20:45
U mnie przy stacji praktycznie pustej różnica między porankiem a wieczorem to okolica 30 Mb/s, a co dopiero mówić o Warszawie, w której na stacjach jest o wiele większy ruch.
To teraz odbiję piłeczkę i zacytuję Ciebie: "Po za tym rozumiem, ze dyspnujesz konkretnymi danymi na temat ile klientów w Warszawie korzysta z sieci w ciągu dnia i jaką ilość GB transferują z podziałem na dzielnice i nadajniki?". Rozumiem, że Ty w odróżnieniu ode mnie posiadasz twarde dane, które potwierdzą Twoją tezę? Bo jeśli nie, to jesteś hipokrytą.
A jeśli jest tak, jak napisałeś, to znaczy że mimo tak gigantycznego obciążenia, sieć naprawdę dobrze sobie radzi, patrząc na wyniki po godzinie 7. Sam nie wiem co o tym myśleć, masz rację, czy to tylko hipokryzja.
piotrzet pisze:
25 kwie 2019, 20:45
A co do całej Warszawy to nie wiem skąd to wziąłeś ale ja wyraźnie napisałem [...]
Także gdzie tutaj jest ta cała Warszawa? Wyraźnie zaznaczyłem, że chodzi o centra dużych miast. Od kiedy mordor czy Stare Bielany to centrum? Kolejna osoba, która dopowiada sobie rzeczy, których ktoś nie napisał i próbuje mu wmówić, że jednak tak napisał.
To teraz kilka cytatów:
Kod: Zaznacz cały
Co Play robi, żeby poprawić pojemność sieci w Warszawie czy Krakowie?
Kod: Zaznacz cały
Polecam wątek "KONFIGURACJA I ROZBUDOWA SIECI PLAY/P4" dzisiaj jeden z użytkowników wstawił tam inne lokalizacje jak okolice dworca zachodniego po za tym spytaj go o inne lokalizacje na pewno poda ci obszerne porównanie wraz ze speedtestami N! jak i Play. I tak jak piszę problemy nie są tylko tak jak tutaj niektórzy twierdzą na PL. Defilad ale i innych lokalizacjach czy to Krakowie, czy Warszawie czy innych dużych miastach. Posty również do znalezienia w tym samym wątku.
Kod: Zaznacz cały
Fakty są takie, że sieć Play w obecnej chwili w dużych miastach ma problem z obsługą takiej ilości osób czy ci się to podoba czy nie.
Kod: Zaznacz cały
Ale i tak niektórzy będą twierdzić, że Play ma tylko problemy przy "patelni" a w całej Warszawie działa ok.
To jest tylko to, co napisałeś w ciągu ostatnich 2 czy 3 dni. Naprawdę dopowiadam sobie?

A doskonałym podsumowaniem jest wypowiedź @pawrzes z sąsiedniego wątku o P4:
"Oczywiście nie ważne jak działa Play na 90% powierzchni Warszawy, ważne że gorzej wypada w 10% miejsc od innych sieci innych :mrgreen: (a tymczasem każdego miesiąca odpalane są kolejne stacje i jako klient śpię spokojnie i ty mieszkając w Kielcach i będąc klientem T-Mobile masz z tym jakieś problemy... :P )"

W 100% zgadzam się z nim. Nie masz bladego pojęcia, jak naprawdę działa sieć w Warszawie (i już mniejsza o to, czy mówimy o Play, TM czy Plusie), a najwięcej o tym piszesz. Ale o czym tu mówić, przecież ja jestem fanbojem Play, a Ty jako obiektywny użytkownik TM musisz mieć rację. Haha.
 #1070245  autor: JFK2016
 26 kwie 2019, 00:11
piotrzet pisze:
24 kwie 2019, 15:00
Co do ilości stacji L2600 w Plusie to w porównaniu do N! czy Play to jakaś śmieszna liczba także się nie kompromituj takimi wpisami
Śmieszny to Ty tutaj jesteś z tym wmawianiem ludziom jakie to super jest T-Mobile. Plus ma 20MHz pasma w LTE1800 i na prowincji już sam pakiet L900+L1800 załatwia temat, dorzucenie w takich lokalizacjach L2600 i restrykcyjna polityka użycia danych FUP powoduje że na takich BTS z LTE-A transfery w godzinach szczytu oscylują w okół 100Mbps. Natomiast w miastach jest duży problem, gdyż to zaniechanie w modernizacji będzie skutkować tym iż w tych obszarach zanim ta modernizacja nastąpi-to szybciej sieć Play wybuduje swoją sieć na prowincji (podobnie jak Orange i T-Mobile w ramach N z gołymi BTS LTE800 na prowincji szybko ich nie zmodernizuje).
iphoneski pisze:
24 kwie 2019, 15:44
Teraz jest rozbudowa i dlatego są zadowoleni klienci, bo Play zrobił internety w miejscach, gdzie innym operatorom się nie chciało, działające najlepiej wifi calling, dołożyli pasma i stacje w miastach itd. To widać wyraźnie w raportach przenoszenia numerów a jeszcze wyraźniej na forach w necie. Dziesiątki wpisów „mam numery w Play, ale teraz trzeba im płacić, więc gdzie przenieść numer?” No i przenoszą do sieci pokroju a2 bo jest tanio i teraz ta sieć jest najlepsza dla tych ludzi ale czy ma coś wspólnego z jakością?
Akurat ja w tamtych czasach miałem abonament voice w Play (do końca 2013 roku, przez 4 lata), całkiem się nie zgadzam z tezą że Play zrobił coś takiegoś super i zaczął budować tam gdzie W3 nie było. Nic podobnego, Play z 2 powodów zaczął rozbudowywać sieć 1-warunki koncesji LTE800, 2-gwałtowny wzrost kosztów roamingu (gdy odchodziłem z Play to miałem pakiet data 1GB, przechodząc do Orange było 5GB, dziś mam 15GB), na lejku 3Mbps można ściągnąć duże ilości danych jak są dostępne w pakiecie (dziś już nawet 30GB w voice). Ba użycie tych danych nie jest tak uciążliwe jak było korzystanie z voice w RK-tutaj @spotify obnażając jego działanie piszę brutalną prawdę (na szczęście korzystałem zazwyczaj tylko w sezonie letnim, przy wyjazdach etc., bez bluzgów się nie obywało, za taki dostęp do rozmów robiąc to świadomie operator powinien płacić... :roll: ). Także jak komuś to nie przeszkadzało bo było tanio, to teraz w A2 będzie szczęśliwy, to zresztą jest drugorzędne na prowincji-za voice full no-limit operator pobiera 10zł/miesiąc, natomiast używalny abonament data(pakiet ok. 100GB) to koszt od ok. 30zł/miesiąc i tutaj jest kasa do wyciągnięcia od klienta (nowe, dobrze uzbrojone nadajniki pozwalają klientom komfortowo korzystać z abonamentów data).
spotify pisze:
24 kwie 2019, 19:30
Nadal przekręcasz fakty i interpretujesz swoje wizje po swojemu, więc skończyłem
Nie będę się kopał z koniem...
No cóż może dobry jesteś z polskiego, ale masz duże problemy z matematyką- kilkanaście tj. przedział między 11 do 19 , Plus do końca roku 2018 miał łącznie 626 stacji działających w LTE2600 .
spotify pisze:
24 kwie 2019, 23:53
Kto jest benchmarkiem w testach (na zlecenie czy nie)? - właśnie TM.
Która sieć jest lepsza od Play infrastrukturalnie i jakościowo (pomijam system)?- TM.
Do której sieci najbardziej uderza Grucha i wbija przy każdej możliwej okazji szpilę ?- TM.
Itd

Nie wiem, czy ludzie sobie teraz plują, że zmienili SIM z TM do Play? Czy dlatego, że nadal lepszą siecią jest TM? Czy to jest jakiś kompleks mniejszego (P4) w stosunku do większego (TM)? Nie wiem.
W miastach wiadomo że lepiej wypada T-Mobile (najmniej klientów), na prowincji tam gdzie jest już Play, T-Mobile z LTE800 only jest zamiatane pod dywan P4. W ujęciu ogólno-krajowym nie ma jednoznacznego lidera, ale najszybciej jest w stanie taką pozycję osiągnąć Play, gdy zakończy rozbudowę sieci (na jak długo nie wiadomo).
 #1070265  autor: piotrzet
 26 kwie 2019, 08:55
umcusumc
I sam podajesz cyctaty w której oprócz w jednym można stwierdzić, ze chodzi o całe miasto. Dobrze, że sam widać jak manipulujesz.
Kod: Zaznacz cały
"Polecam wątek "KONFIGURACJA I ROZBUDOWA SIECI PLAY/P4" dzisiaj jeden z użytkowników wstawił tam inne lokalizacje jak okolice dworca zachodniego po za tym spytaj go o inne lokalizacje na pewno poda ci obszerne porównanie wraz ze speedtestami N! jak i Play. I tak jak piszę problemy nie są tylko tak jak tutaj niektórzy twierdzą na PL. Defilad ale i innych lokalizacjach czy to Krakowie, czy Warszawie czy innych dużych miastach. Posty również do znalezienia w tym samym wątku."
Od kiedy inne lokalizacje to cała Warszawa czy Kraków?
Kod: Zaznacz cały
Ale i tak niektórzy będą twierdzić, że Play ma tylko problemy przy "patelni" a w całej Warszawie działa ok
Sam twierdziłeś, że probllemy są tylko przy Pl. Defilad no jednak jak widać dalej nie okolice Dworca czy sam twierdzisz, że Ursynów i gdzie w tym jest napisane, że chodzi o całą Warszawę?
W tamtych faktycznie nie napisałem, że chodzi o niektóre lokalizacje szczególnie centrum. Ale nie wiem jak dla ciebie dla mnie to logiczne, że jak piszę kilka razy o centrum, a tylko w 2 postach nie to chodzi o centrum. Sorry ale nie będę powtarzał jak mantra, że chodzi tylko wyłącznie o kilka lokalizacji i samo centrum w postach, które publikuję co 5 min. Dla normalnego człowieka jest to logiczne.

JFK2016
I kolejny co pisze, że
Kod: Zaznacz cały
"Śmieszny to Ty tutaj jesteś z tym wmawianiem ludziom jakie to super jest T-Mobile."
Gdzie ja coś takiego napisałem? Czekam na dokładny cytat tego miejsca. To raczej ty pokazujesz jaki to Plus jest super pisząc"do końca roku 2018 miał łącznie 626 stacji działających w LTE2600 " Co to jest w porównaniu do konkurencji? Nawet nie 20% ich lokalizacji z pasmem L2600, a w porównaniu do Play to nawet nie wiem czy 10%. Więc faktycznie super przy sieci w której transferuje się największą ilość danych w Polsce.
"W miastach wiadomo że lepiej wypada T-Mobile (najmniej klientów), na prowincji tam gdzie jest już Play, T-Mobile z LTE800 only jest zamiatane pod dywan P4. W ujęciu ogólno-krajowym nie ma jednoznacznego lidera, ale najszybciej jest w stanie taką pozycję osiągnąć Play, gdy zakończy rozbudowę sieci (na jak długo nie wiadomo)."
Po proszę konkretne dane, że T-Mobile ma najmniej klientów w miastach, bo ja nigdzie takich danych nie widziałem. A nie zapomniałem, jak zwykle wypisujesz bzdury, bo w większości miast tych dużych T-Mobile ma komplet pasm czyli 45 MHz. Gdzie Plus samo 20 MHz lub o wiele większe 25 MHz, i stąd wyciągnąłeś takie wnioski, bo normalnie działa, a nie ma zapchaną sieć. :lol:
Naprawdę gratulację stwierdzać liczbę klientów po zapchanym L800 czyli 10 MHz vs. komplecie pasm 45 MHz i to jeszcze z MIMO 4x4 lub 256QAM.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1070276  autor: umcusumc
 26 kwie 2019, 10:12
@piotrzet
Zapomniałeś odnieść się do pozostałych kwestii. Przypadek? Czy może jednak hipokryzja i wybitny pokaz Twojej pseudo obiektywności?

Co do Ursynowa przeczytaj dokładnie co napisałem. Nie ma to jak manipulacja, prawda? Teraz już mnie to nie dziwi. Manipulujesz, kręcisz i kluczysz, więc z góry zakładasz że inni robią to samo. Przyjmij do wiadomości, że staram się być obiektywnym, u Ciebie obiektywności nie ma nawet za grosz. A na Ursynowie nie byłem już ponad 2 lata, opieram się wyłącznie na relacjach wiarygodnych użytkowników jak np. kozien70. Ty, z całym szacunkiem, wiarygodny nie jesteś, w dodatku tak jak już było wspomniane z zacięciem dyskutujesz o mieście, w którym nie bywasz i nie masz żadnej praktycznej wiedzy, jak działa dana sieć.

Z moich obserwacji wynika, że w wielu lokalizacjach Play nie ustępuje Orangowi, często też ma lepsze osiągi. I nawet przez chwilę nie przeszło mi przez myśl, żeby zasugerować że Orange źle działa bo to zwyczajnie bujda. Ty takich refleksji nie miewasz. Smutne i znamienne.

Zanim zaczniesz innym pisać o tym, jak są zapatrzeni w Play, przyjrzyj się uważnie sobie i definicji słowa "hipokryzja".
 #1070282  autor: piotrzet
 26 kwie 2019, 11:04
Kod: Zaznacz cały
Z moich obserwacji wynika, że w wielu lokalizacjach Play nie ustępuje Orangowi, często też ma lepsze osiągi. I nawet przez chwilę nie przeszło mi przez myśl, żeby zasugerować że Orange źle działa bo to zwyczajnie bujda. Ty takich refleksji nie miewasz. Smutne i znamienne.
Kolejne bzdury, których również nie napisałem i kto tu lubi manipulować? I spotify i ja od dawna powtarzamy, że nie ma czegoś takiego jak najlepsza sieć, która działa wszędzie idealnie ale tutaj widać niektórzy lubią sobie napisać, że piszemy "T-Mobile wszędzie działa i nie ma z nią żadnych problemów"
Do innych kwestii się nie odniosłem gdyż nie będę robił tego po raz 50 nie mam zamiaru pisał w kółko tego samego.
Co do mojego miejsca zamieszkania akurat masz pecha, bo owszem w Kielcach mieszkam tyle, że w miesiącu to nawet nie wiem czy 15 dni jestem w moim mieście. Więc nie wybieram sieci tylko na podstawie tego jak działa w moim mieście ale i innych. I niestety w obecnej chwili prawda jest taka, że Play patrząc na cały kraj nie ma startu do T-M, a czy się to zmieni to się okaże. Co mi po lokalizacjach na wsiach po 200 Mb/s jak z tego nie korzystam? Dla tych co tam mieszkają ok niech biorą kupują nikt im nie broni. Mnie zależy na dobrym zasięgu w jak największej liczbie miejsc i podczas podróży czy to samochodem czy pociągiem nie mam zamiaru co chwilę wybierać od nowa numeru albo "słuchać" ciszy w słuchawce. Tutaj wystarczy widać napisać, że jak to T-Mobile może być lepszy niż Play i już stado klakierków Play przyleci i będzie się kłócić. To jest po prostu standard.
Gdzie ja napisałem cokolwiek o tym, że Play jest wszędzie gorsze? Bo nigdzie tego nie widzę. Wyraźnie zaznaczyłem, że chodzi o niektóre lokalizacje, a szczególnie centra dużych miast, a ty już sobie dopisałeś, że mówię jaki to Play jest straszny i że w całej Warszawie działa źle. Co oczywiście prawdą nie jest i oczywiście nic takiego nie napisałem po raz kolejny. I tak wasze komentarze klakierów Play nic nie zmienią, że w obecnej chwili jak ktoś dużo przemieszcza się po kraju, a nie siedzi w jednym miejscu to najlepszym wyborem jest T-Mobile, a czy się to zmieni to zobaczymy za 2-3 lata.
Owszem zdarzają się lokalizacje gdzie T-Mobile ma zapchane nadajniki i nie jest to żadna nowość tak jest w każdej sieci. Różnica jest taka, że zasięg T-Mobile jest o wiele większy niż Play i mnie nie chce się bawić w żadne RK. Wolę mieć zapchane L800 ale normalnie rozmawiać po trasie niż ciągłe przełączanie pomiędzy innym partnerem i jakość rozmowy jak kilka lat temu jak nie kilkanaście. I dyskusję na tym z tobą kończę nie będę pisał po 50 raz tego samego w kółko.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 • Strona 138 z 235
 • 1
 • 136
 • 137
 • 138
 • 139
 • 140
 • 235
 • 1
 • 136
 • 137
 • 138
 • 139
 • 140
 • 235