DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 103 z 179
  • 1
  • 101
  • 102
  • 103
  • 104
  • 105
  • 179
 #1070122  autor: piotrzet
 24 kwie 2019, 18:53
A kto mówi, że T-M jest fantastyczny? Znowu dopisujesz coś czego ktoś nie napisał. Co do ograniczenia ja je popieram i takie powinno być w każdej sieci, a to dlatego, ze jeśli chcesz korzystać z prędkościami ponad 100 Mb/s to płać więcej. Czy w innych dziedzinach dostajesz wszystko co najlepsze w najniższej cenie? Jeszcze się z tym nie spotkałem. Jeśli stać kogoś na telefon za 3000zł to i stać go na ofertę za 50zł. A uwierz, że większość osób, które kupują flagowca robi to albo na abonament od razu, a jak nie to najtańszej oferty też nie wybiera. Zresztą trochę to nawet niedorzeczne jakby kupić Audi, a do niego jakieś chińskie opony. Skoro musisz pobrać jakiś plik to po pierwsze w większości ludzi robi to po WiFi, a po drugie jak robi to często to uwierz, że w ich kręgach zainteresowań oferta za 25zł nie jest. Po trzecie dziękujmy, że mamy taki wybór ofert i możemy wybierać z pośród 20 różnych ofert co najmniej.
Co będzie bardziej dochodowe podpisanie kontraktu z firmą czy osoba na kartę za 25zł? Przecież to jest logiczne i proste.
T-Mobile zależy na klientach, którzy będą płacić abo i to wiadomo nie od dziś. Idą na jakość, a nie ilość.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1070124  autor: iphoneski
 24 kwie 2019, 19:11
Często pracuję w różnych miejscach, może nie uwierzysz ale nie dźwigam światłowodu na plecach a nie będę w kilku budynkach instalował własnego łącza. Nawet bym chyba nie mógł bo to nie moje obiekty są. Co do płacenia więcej za więcej zgoda gdyby tak funkcjonował cały rynek. Takie ograniczenie stosuje jedna sieć (Play ma to tylko w starych taryfach) czyli sygnał od T jest jasny - wiemy co jest, ale mamy to gdzieś. A w Abo za 30 zł już ograniczenia nie ma a cena ta sama czyli nie chodzi o cenę ale o to żeby naciągnąć na abo.
Szczerze mógłbym sobie bez problemu płacić te 60 zł ale po co skoro za mniej mam to samo? Żeby w jakimś biurowcu w Warszawie, w którym nigdy nie będę pracował wyciągnąć 200 mega z piko?
Ja akurat kupuję telefony za gotówkę w sklepie
 #1070126  autor: piotrzet
 24 kwie 2019, 19:21
Abonament za 30zł dla nowych klientów nie ma 10GB tylko 5GB i tak samo nie ma supernetu video w opcji DVD.
Ale z piko nie wyciągniesz tyle najczęściej piko to jedna częstotliwość albo 1800+2100. Nie widziałem jeszcze piko w N! która ma 3CA, a o 4 to już można w ogóle pomarzyć.
Ponad 340 Mb/s, które ktoś osiągnął w Krk też nie były na piko tylko normalnej stacji.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1070128  autor: spotify
 24 kwie 2019, 19:30
@JFK
Nadal przekręcasz fakty i interpretujesz swoje wizje po swojemu, więc skończyłem
Nie będę się kopał z koniem...
iphoneski pisze:
24 kwie 2019, 15:44
spotify pisze:
21 kwie 2019, 20:39
Miała 2,5 tys stacji mniej niż dzisiaj i tak była uważana przez klakierów za najlepszą sieć.
Tylko też należy pamiętać dlaczego wtedy tak było. Play był wtedy najtańszy a do tego nie ograniczał prędkości w RK.
A co ma piernik do wiatraka?
Napisałem w kontekście jakości sieci a nie oferty. Od lat klakierzy tej sieci czyli P4 wychwalają wniebogłosy jaki to Play jest super. Aż sami w to wierzą.

Prawda jest taka, że wielu wybiera sieć nie przez pryzmat jakości ale ceny.
I druga - często ludziom ciężko się przyznać przed lustrem, że wpierniczyli się w cyrograf bo zaoszczędzili 5zł.
Na szczeście mam znajomych, którzy potrafią przyznać się do kupienia "bubla" bo na coś lepszego nie było ich stać. I za to ich szanuje, bo nie okłamują siebie i innych.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2019, 20:08 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1070129  autor: spotify
 24 kwie 2019, 19:45
WellDone pisze:
24 kwie 2019, 00:02
Nie zapominaj, że N! ma w band20 10 MHz i to robi swoje. A na trasie kolejowej Play nie istnieje. Co chwile brak sygnału.
No i co z tego, że ma aż 10 Mhz? LTE powinno się opierać głównie na L1800 i L2100. Tam gdzie możliwość (bo wiadomo, że nadajniki poza miastami nie są co kawałek jak w mieście) dla pojemności L2600. A tam gdzie nam zależy na zasięgu lub indoor L800. A N! posiada tylko L800. To kategoryczny błąd i ułomność N!. Liczę, że zaczną chociaż stacje poza miastami o L1800 albo L2100 uzupełniać.
Kryniczanin pisze:
24 kwie 2019, 06:01
W dniu testu szkoła była zamknięta to raz, godzina też taka sobie idealne do testów by były długa przerwa w szkole i okolice 20:20 jak była w TV Gra o Tron.
Wiadomo, że trochę boli :mrgreen: Widać, że jednak ten slogan 5G Ready to raczej chwyt marketingowy (jak w kabarecie Ani Mru Mru z restauracją chińską). Nie tłumaczy, że mały ruch, ludzi brak itd. Osiągnij takiej wyniki w terenie w Play, nawet bez obciążenia. :wink:
Cały czas czekam na wynik z 4 z przodu - głównie w Play aby zobaczyć te ich osiągnięcia technologiczne. A coś czuje, że chyba szybciej w N! to się uzyska.
WellDone pisze:
24 kwie 2019, 13:06
Co ciekawe według BTSearch w tej lokalizacji powinno śmiało działać L800/L900...
Może jakaś awaria? Dzisiaj jechałem Kościerzyna Chojnice i na tej trasie ani Plus ani N! nigdy nie miało problemów z zasięgiem, nawet z latem przez te lasy (Play tam też coś postawił, dokleił do innych więc też powinien dawać radę). Niestety jechałem dzisiaj i zarówno TM i O bez zasięgu dość duży odcinek. Złapałem zasięg, zadzwoniłem do O i awaria. Chcieli mi nawet rekomensate zapłacić bo O u mnie to służbowy :mrgreen:
WellDone pisze:
24 kwie 2019, 14:29
Opisywałem już w tym wątku moje prównanie T vs O i ja widzę różnicę znaczną ;)
Miałem w telefonie obie karty przez miesiąc i czasami różnice były kolosalne. Prawie zawsze na korzyść różowych. Co też nie znaczy, że to operator idealny ;)
Cieszą mnie trzy sprawy.
Pierwsza - zacząłeś używać TM i jesteś zadowolony. Wcześniej byłeś przeciwnikiem :P
I druga - cieszy mnie to, że Ty również widzisz róznice o których piszę od dłuższego czasu. Nie wiem z jakich to powodów :roll: ale O jest słabsze i ma więcej ułomności. TM jest bardziej "dopieszczoną" siecią. Ale przynajmniej jesteś kolejnym, który to potwierdza.
Chociaż wg moich obserwacji poza terenem zabudowanym VOLTE oraz rozmowy po 3G O dłużej trzyma. Może to wynika, że ma mniej kanałów w G900? :roll:

I trzecia - tak jak napisałeś. TM idealny nie jest. Ma wiele wad. Ale po podliczeniu za i przeciw - nadal jest najlepszy, ponieważ konkurencja jest jeszcze gorsza.
I od dłuższego czasu próbuje to wyjaśnić. Ale wiadomo - Szwaby to raz. A dwa - nie może być TM lepsza od innych sieci, głównie Play. :roll: Niestety fakty są takie jakie są i ciężko niektórym to zrozumieć.
 #1070130  autor: iphoneski
 24 kwie 2019, 19:51
spotify pisze:
24 kwie 2019, 19:30
iphoneski pisze:
24 kwie 2019, 15:44
spotify pisze:
21 kwie 2019, 20:39
Miała 2,5 tys stacji mniej niż dzisiaj i tak była uważana przez klakierów za najlepszą sieć.
Tylko też należy pamiętać dlaczego wtedy tak było. Play był wtedy najtańszy a do tego nie ograniczał prędkości w RK.
A co ma piernik do wiatraka?
Napisałem w kontekście jakości sieci a nie oferty. Od lat klakierzy tej sieci czyli P4 wychwalają wniebogłosy jaki to Play jest super. Aż sami w to wierzą.
Nie udzielałem się wtedy ale czytałem, jak wtedy Play chwalili to właśnie za zasięg 4 sieci, możliwość skakania po tych sieciach i ceny. Nie pamiętam żeby ktoś chwalił wtedy Play za ich net albo jakość sieci własnej bo zwyczajnie nie było za co.
@Piotrzet Wiem ile jest neta w abo za 30. Wydaje mi się że usunięcie tego ograniczenia nie wpłynęłoby jakoś kolosalnie na sieć skoro net domowy można oferować bez limitu danych a tu mówimy o 5GB więcej na użytkownika. A 5 tylko przy założeniu że każdy wykorzysta całość. Co do Piko to nie wiem ile tam pasm mają ale z pewnością w takich biurowcach gdzie jest masa ludzi robi to robotę. Pisałem już o tym wiele razy że Play powinien je robić, a skoro nie robi to jakiś powód być musi i najpewniej jest to powód finansowy.
 #1070132  autor: piotrzet
 24 kwie 2019, 19:55
iphoneski
Żeby budować piko trzeba mieć sieć, a jak wiadomo Play jej jeszcze nie ma. I to jest raczej ten powód.
Co do ograniczenia. Tak jak mówię T-Mobile robi tak żeby w większej ilości pokazać, że wolą abo i dlatego na kartę są ograniczenia normalne na zachodzie. Płacisz więcej to i masz możliwość osiągania wiekszych prędkości. Abonament z 10 GB internetu to obecnie 50zł czyli 2x więcej niż to co jest na kartę. Tak samo jak to, że w T-M jako jedyni obecnie dają lepsze warunki dla przedłużających niż dla nowych.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2019, 20:00 przez piotrzet, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1070133  autor: spotify
 24 kwie 2019, 19:57
iphoneski pisze:
24 kwie 2019, 19:51
Nie udzielałem się wtedy ale czytałem, jak wtedy Play chwalili to właśnie za zasięg 4 sieci, możliwość skakania po tych sieciach i ceny. Nie pamiętam żeby ktoś chwalił wtedy Play za ich net albo jakość sieci własnej bo zwyczajnie nie było za co.
Jak nie możesz pamiętać? Play wtedy nawet w speedtestach prowadził, chwaląc się najnowszą siecią. Klakierom nie przeszkadzała jakość voice w RK. "Zawsze i wszędzie Play najlepszy będzie" Wychwalali pokrycie najlepsze w Polsce u900 itd I mnóstwo cudów na kiju aby napędzić statystyki SIM.
I nadal to powtarzają do dzisiaj......
Chociaż - co istotne i o czym już pisałem - klakierzy tej sieci dalej chwalą jako najlepsza sieć na globie ziemskim ale klienci już mniej, bo mimo, że Play w końcu staje się przez budowę lepszą siecią to klient wybiera cenę. Play mocno zdrożał.
 #1070137  autor: iphoneski
 24 kwie 2019, 20:17
@piotrzet Nie wiem czy tak jako jedyni dają więcej. Play 25 zł za no limit i 10 giga potem lejek i jeszcze podstawa Play Now. Plus kilka miesięcy temu też miał oferty w okolicach 30 zł z no limit (zapomniałem ile neta tam było, 7 giga chyba). T 30 zł z 10 giga neta i lejek, 40 z 20 giga neta. W O chyba nie ma teraz żadnych atrakcji na przedłużenie tylko standardowa drożyzna.
@Spotify ja tego nie pamiętam ale to nie znaczy że tak nie było. Może u ciebie pamięć lepiej działa. Chociaż czytałem kiedyś jakiś stary wpis Gruszki że oni się nie chcą ścigać na prędkości bo chcą oferować klientom tańsze usługi.
 #1070138  autor: piotrzet
 24 kwie 2019, 20:25
iphoneski
W T-Mobile za 25zł masz 10 GB lejek i aplikacje bez limitu takie jak fb itd do tego w promocji za 10zł masz mozliwość wykupienia supernetu video HD w Play nic takiego nie ma. Do tego w Play brak możliwości wykupienia min do UE po promocyjnej cenie w T-Mobile jest 4 pakiety do wyboru. W Play również brak.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1070141  autor: iphoneski
 24 kwie 2019, 20:34
@piotrzet A no skoro za dychę można sobie HD kupić i są aplikacje w standardzie za 25 to zwracam honor bo bardziej się tak opłaca. Chociaż ja na swoje też nie narzekam bo jest telewizja - 2 kanały Eleven za darmo a jak chcesz pozostałe 2 musisz dopłacić, no i przyrodnicze są, przydaje się ta aplikacja czasami. Brak mi tylko kanałów info TVN24 albo Polsat News. W T nie ma niestety Eleven bez limitów, bym musiał w WP pilot kupować żeby nie szło z transferu.
 #1070145  autor: umcusumc
 24 kwie 2019, 20:54
piotrzet pisze:
24 kwie 2019, 18:20
umcusumc
Przeczytaj może w takim razie ze zrozumieniem jego post to może zrozumiesz.
Rozumiem więcej, niż Ci się wydaje. Ba, zgadzam się w kwestii trudnych lokalizacji. Ale nie zgodzę się, żeby prędkości w mieście 25-50 Mbps były objawem klękania sieci. I tak samo nie zgodzę się, że w Warszawie standardem są prędkości poniżej 10 Mbps, czy tym bardziej 1 Mbps. Naprawdę dawno już nie miałem problemu z połączeniami w Warszawie (ostatnio pod koniec stycznia, ale to akurat nie wina Play była).

A tak w ogóle dziwnym by było, gdyby TM był gorszy od Play - w końcu mają mniej klientów i mniej danych przesyłają. Taka cena popularności ;)
piotrzet pisze:
24 kwie 2019, 18:20
5G Ready to nic innego jak papka marketingowa.
[...]
Zobaczymy co będzie dalej z 5G Ready czy będzie jak w USA czy też Play będzie musiał zaprzestać kłamania w reklamach.
Serio? Cóż, cały czas pokazujesz, jak bardzo boli TM ten temat :) Wpisując się w Twoją retorykę: ciekawe, kiedy TM w końcu przestanie ciągle oszukiwać, kłamać i naciągać klientów zasłaniając się "systemem". A zarządzanie ryzykiem oblali koncertowo, to nikt nie ma wątpliwości. Miejże litość.
 #1070147  autor: piotrzet
 24 kwie 2019, 21:56
Coś wam się kupy nie trzyma to co piszecie. Jeden, że Play nie inwestuje w Warszawie, bo ma mało klientów szczególnie w biurach ty natomiast twierdzisz, że Play ma więcej klientów i więcej danych przesyłają to jak to w końcu jest? Po za tym rozumiem, ze dyspnujesz konkretnymi danymi na temat ile klientów w Warszawie korzysta z sieci w ciągu dnia i jaką ilość GB transferują z podziałem na dzielnice i nadajniki? Po za tym kolejna sprawa czego również nie napisałeś nie wiedzieć czemu. N! w Warszawie łącznie z pikokomórkami ma o więcej lokalizacji niż Play. Więc i pojemność sieci większa, a Play jak wiadomo nie dość, że lokalizacji mniej to i pasmo się kończy, bo stacje wszystkie mają wszystkie pasma w przeciwieństwie do N! gdzie oprócz innych pasm zostaje zawsze kolejny refaming częstotliwości. A Play co może do LTE jeszcze przeznaczyć? Została im 5 w paśmie 900 czyli aż 37,5 Mb/s i 5 w 1800 czyli kolejne 37,5 bardzo dużo. A gdzie starsze technologie?
Ale gdzie co niby T-Mobile boli? Że nie oszukują klientów? Bo nie bardzo rozumiem? Prędkości takie jak ma Play to w N! są od dawna i żadnego 5G Super Hiper Ready nie trzeba było uruchamiać. MIMO 4x4 i 256QAM tam to także żadna nowość.
Co do zarządzania ryzykiem ciekawe jakby inne sieci działały w takiej sytuacji. Gorzej jakby w Play spowodowało to blackout na tydzień. Zresztą żadna nowość to by nie była w końcu w centrach dużych miast i tak działa gorzej niż w T-Mobile w sytuacji awaryjnej :lol:

Tak jak pisze @spotify "Wypisanie wady sieci Play to jak włożenie kija w mrowisko." i "Ale wiadomo - Szwaby to raz. A dwa - nie może być TM lepsza od innych sieci, głównie Play." I to są fakty.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1070150  autor: iphoneski
 24 kwie 2019, 22:35
piotrzet pisze:
24 kwie 2019, 21:56
Coś wam się kupy nie trzyma to co piszecie. Jeden, że Play nie inwestuje w Warszawie, bo ma mało klientów szczególnie w biurach ty natomiast twierdzisz, że Play ma więcej klientów i więcej danych przesyłają to jak to w końcu jest?
O tym ja pisałem a nie my pisaliśmy. Nie pisałem że nie inwestuje tylko że na tych inwestycjach mniej zależy Play niż T bo target T to klienci biznesowi. To T robi dobre oferty dla biznesu, internety bez limitu na biznesowych kartach, opiekunowie firm itp. Targetem Play jest klient indywidualny i jak taki klient ma 20 mega w Warszawie to mu to nie robi bo może z neta korzystać. Play robi teraz sporo stacji tam gdzie konkurencja nie ma zasięgu i to robi robotę, nawet na naszym forum ludzie pytają o dobre oferty Play bo od pewnego czasu jako jedyni oferują zasięg w danym miejscu. I właśnie na takim kliencie zależy Play. Sam napisałeś wcześniej że T ogranicza kartę bo woli abo. I tak samo ja mogę napisać że Play mniej robi w centrum Warszawy bo ludzie z tamtych rejonów to nie jest grupa docelowa Play, a z kolei T nie spieszy się z inwestycjami na wsiach bo tam nie ma ich klientów. Wiadomo że dla nas czyli tych, którzy się siecią interesują lepiej byłoby gdyby każdy inwestował wszędzie ale tak nie będzie. Każdy będzie łożył kasę tam, gdzie wyciągnie z tego największy zysk.
 #1070152  autor: spotify
 24 kwie 2019, 23:07
iphoneski pisze:
24 kwie 2019, 20:17
Chociaż czytałem kiedyś jakiś stary wpis Gruszki że oni się nie chcą ścigać na prędkości bo chcą oferować klientom tańsze usługi.
To był wpis Gruszki po przegranych z kretesem testów jakości sieci przeprowadzonych przez UKE, gdzie Play w prędkościach był ostatni.
Musiał się jakoś wytłumaczyć. I również z wielu innych względów ale nie chce mi się tego pisać, bo "przepychanie" się która lepsza a która gorsza sieć jest już dla mnie nudne.

I na koniec
I właśnie na takim kliencie zależy Play. Sam napisałeś wcześniej że T ogranicza kartę bo woli abo.
To samo Play. Już nie raz wspominał, że czas zarabiać i dla nich najważniejsze jest post paid.
 #1070153  autor: umcusumc
 24 kwie 2019, 23:32
piotrzet pisze:
24 kwie 2019, 21:56
Ale gdzie co niby T-Mobile boli? Że nie oszukują klientów? Bo nie bardzo rozumiem?
Że nie bardzo rozumiesz, to widzę. TM boli 5G Ready. I to bardzo boli, na tyle, że aż zdecydowali się pójść do sądu. TM nie oszukuje klientów? A to nowość, od kiedy? Sugerujesz, że w końcu "system" zaczął prawidłowo działać? Pozwolisz, że nie uwierzę. Czego nie rozumiesz? TM kantuje klientów. Oszukuje, naciąga, jak zwał, tak zwał. To wie każdy średnio zorientowany na forum. Przykładów są setki - sam zacząłem takim zdarzeniem wątek o kartach w TM. Czyli w najgorszym przypadku jeden oszust (TM) zarzuca drugiemu (Play) oszustwo. ROTFL :)
piotrzet pisze:
24 kwie 2019, 21:56
Prędkości takie jak ma Play to w N! są od dawna i żadnego 5G Super Hiper Ready nie trzeba było uruchamiać. MIMO 4x4 i 256QAM tam to także żadna nowość.
Pewnie przez przypadek zapomniałeś o paru innych funkcjonalnościach składających się na 5G Ready ;)
piotrzet pisze:
24 kwie 2019, 21:56
Co do zarządzania ryzykiem ciekawe jakby inne sieci działały w takiej sytuacji. Gorzej jakby w Play spowodowało to blackout na tydzień. Zresztą żadna nowość to by nie była w końcu w centrach dużych miast i tak działa gorzej niż w T-Mobile w sytuacji awaryjnej :lol:
Właśnie, też bardzo mnie ciekawi, jakby inne sieci wypadły podczas takiej niedopuszczalnej wtopy. Ach, zapomniałem, przecież to właśnie TM dało ciała po całości na samym początku i udowodniło, że zarządzanie ryzykiem to dla nich coś nowego... Cóż, nie ma co gdybać, wystarczy nam wiedza, że TM nie podniosło wszystkich swoich systemów tydzień po awarii - to jest całe podsumowanie profesjonalizmu tej sieci. Mieszanie do tego P4, Plusa czy Orange jest lekko nie na miejscu, tak samo jak próba wizualizowania tej sytuacji w postaci tygodniowego blackoutu Play na podstawie burdelu jaki panował (panuje?) w TM.

A Ty nadal widzę ograniczasz centrum Warszawy do Pl. Defilad :) To pewnie jakiś nowy podział administracyjny. A tak serio, weź na wstrzymanie, Pl. Defilad to jest naprawdę mały obszar tak Warszawy, jak i samego centrum. Ale rozumiem, trzeba fakty dopasować do teorii :)
piotrzet pisze:
24 kwie 2019, 21:56
Tak jak pisze @spotify "Wypisanie wady sieci Play to jak włożenie kija w mrowisko." i "Ale wiadomo - Szwaby to raz. A dwa - nie może być TM lepsza od innych sieci, głównie Play." I to są fakty.
Fakty jakie są, każdy kto porusza się po Warszawie widzi. Play powinien uzupełnić siatkę btsów, ale odrobina obiektywności by nie zaszkodziła. Tylko co to za obiektywność, jak centrum Warszawy sprowadzamy do Pl. Defilad, a następnie ekstrapolujemy biurowiec przy Dw. Zachodnim oraz wspomniany Pl. Defilad na całą Warszawę. Normalnie wyżyny obiektywności ze strony zwolenników jedynej słusznej sieci (tak żeby ironia nikogo w d... nie kopnęła - chodzi o TM) ;)

A czy TM jest lepsze od Play? Patrząc wyłącznie na średnie wyniki speedtestów i pokrycie sygnałem całego kraju - oczywiście że tak.

A tak dla Twojej wiadomości @piotrzet, przyczyny wolnej rozbudowy siatki nadajników są wszystkim odrobinę bardziej zorientowanym w rynku telko doskonale znane. Śmiem twierdzić, że Tobie również.
 #1070155  autor: spotify
 24 kwie 2019, 23:53
umcusumc pisze:
24 kwie 2019, 23:32
Normalnie wyżyny obiektywności ze strony zwolenników jedynej słusznej sieci (tak żeby ironia nikogo w d... nie kopnęła - chodzi o TM) ;)
Z całym szacunkiem i też ironicznie ale jedyną słuszną siecią tutaj to jest sieć innego koloru :-)

Co mnie ciekawi, to to, że najbardziej wojują między sobą użytkownicy sieci TM i Play.
Uważam, że to jakieś podłoże psychologiczne. Na której sieci barkach Play zdobył głównie baze SIM ?- właśnie na TM.
Kto jest benchmarkiem w testach (na zlecenie czy nie)? - właśnie TM.
Która sieć jest lepsza od Play infrastrukturalnie i jakościowo (pomijam system)?- TM.
Do której sieci najbardziej uderza Grucha i wbija przy każdej możliwej okazji szpilę ?- TM.
Itd

Nie wiem, czy ludzie sobie teraz plują, że zmienili SIM z TM do Play? Czy dlatego, że nadal lepszą siecią jest TM? Czy to jest jakiś kompleks mniejszego (P4) w stosunku do większego (TM)? Nie wiem.

Nie znam na to odpowiedzi ale właśnie "ta wojna" głównie między zwolennikami tych sieci jest najbardziej "zażarta". I to jest zastanawiające :-)
Taka groteska na dobranoc

Pzdr
 #1070157  autor: umcusumc
 25 kwie 2019, 05:26
@spotify Dramatyzujesz ;) Przecież napisałem, że TM jest najlepszy biorąc pod uwagę zasięg i prędkość.

Btw przeszedłem z Plusa. U mnie na wsi Plus i N! były najgorszym wyborem. Odkad Play wybudował nadajnik w końcu mam zasięg. N! też już jest ok po rozbudowie nadajników, ale w mieście gdzie często bywam i tak Play jest najlepszy - test z wczoraj 110 Mbps, Orange 13-30 Mbps (mało stabilnie), Plus 10 Mbps (przy czym standardem jest prędzej 4 Mbps).

Do tego dochodzi jeszcze kwestia bezobsługowości - w TM wieczne reklamacje, w Plusie brak zainteresowania klientem, Orange próbowało mnie podać do sądu z ich winy. Play potrafi się obyć bez "atrakcji". Nie ukrywam, że święty spokój u mnie jest na wysokim miejscu wśród priorytetów.

Fakt, w tym momencie wybierałbym między TM i Play. Gdyby TM nie dawał ciała w kwestiach poza technicznych, to jest spora szansa, że brałbym go pod uwagę. Czy to ma coś wspólnego z psychologią? Niewątpliwie. Niemniej staram się być obiektywnym, podczas gdy choćby pozorów takiej obiektywności brakuje np. @piotrzet gdy na podstawie 2 lokalizacji stwierdza, że Play w Warszawie leży. No litości.
 #1070159  autor: Kryniczanin
 25 kwie 2019, 05:57
Wiadomo, że trochę boli :mrgreen: Widać, że jednak ten slogan 5G Ready to raczej chwyt marketingowy (jak w kabarecie Ani Mru Mru z restauracją chińską). Nie tłumaczy, że mały ruch, ludzi brak itd. Osiągnij takiej wyniki w terenie w Play, nawet bez obciążenia. :wink:
Co ma boleć, test wykonany w warunkach które są całkowicie odmienne od pożądanych? Garstka ludzi, wszystko zamknięte i wiarygodność? Wynik nie jest zaskoczeniem.

Taki test to jest jak spalanie samochodu z zaklejonymi szczelinami ha ha
Moim zdaniem N! dobrze zrobiło budując poza miastami głownie L800.
Poczekaj jeszcze z dwa lata jak na powierzchni 80% kraju nie będziesz w stanie zrobić speedtesta. Zobaczymy jakie wtedy będziesz miał zdanie.

N wybudowało sieć dokładnie w ten sam sposób jak Sferia LTE 800. To nie sieć - to proteza.
  • Strona 103 z 179
  • 1
  • 101
  • 102
  • 103
  • 104
  • 105
  • 179
  • 1
  • 101
  • 102
  • 103
  • 104
  • 105
  • 179