DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 135 z 190
  • 1
  • 133
  • 134
  • 135
  • 136
  • 137
  • 190
 #1069915  autor: pakierhakierxd
 21 kwie 2019, 18:34
Przesadzasz że T-Mobile jest najlepszy,ja testowałem i mi działa najgorszej ze wszystkich operatorów ;)
Ale to na podlasiu tak :D
Najlepiej mi działa Play potem Orange a potem Plus (plus to skansen bez vollte,wifi calling i szybkości czasem najgorsze ze wszystkich).

Pozdrawiam :)
 #1069916  autor: Kryniczanin
 21 kwie 2019, 18:50
Mnie nic bardziej nie rozśmiesza w tym temacie takie podejście nadwornych miłośników T-Mobile.

Play ma problemy z jedną przeciążoną stacją np. w Sopocie - od razu opowieści o katastrofie w trójmieście. T-Mobile ma problemy z tysiącami stacji only L800 - nie można tego uogólniać nic złego się nie dzieje w całym kraju :-) :-) :-)
 #1069917  autor: piotrzet
 21 kwie 2019, 18:54
Kryniczanin
Sopot, Warszawa, Kraków itd w centrum Play też są problemy o tym już zapomniałeś ale o zapchanym L800 T-Mobile nie? Dziwne. Widać, twoja pamięć działa wybiórczo. W Play to cacy, że centrum Warszawy np. leży, ale że L800 w T-M to już pamiętasz. Gdzie leży to leży owszem tak jak i wspólne L1800 ale przynajmniej zasięg jest, a nie jak w Play jego brak. Jednak wolę zapchane L800 i możliwość normalnego korzystania z rozmów i SMS niż kompletny brak zasięgu w Play ;)
Obrazek
A to podobno zapchane wspólne L1800 w T-M ;)
Oczywiście nie twierdzę, że tak jest w każdej lokalizacji ale czytając tutaj wpisy niektórych niektórzy mogą stwierdzić, ze zapchane L1800 i L800 jest w każdej lokalizacji na każdej stacji.

https://www.speedtest.net/result/a/5383813102.png
 #1069919  autor: JFK2016
 21 kwie 2019, 20:10
spotify pisze:
21 kwie 2019, 18:27
Masz elementarny problem z czytaniem ze zrozumieniem. .
Po drugie przekręcasz moje słowa a później piszesz o jakiś bzdurach i coś mi wytykając.

Kogo obchodzi TMobile przez N!? Dzisiaj mamy 2019r a nie historie.
Poza tym Orange wyglądał jeszcze gorzej, ponieważ głownie opierał GSM na DCS1800 a nie G900 i pokrycie miał fatalne. Na projekcie N! dużo więcej zyskał O jak TMobile.
Ty sam siebie najpierw zrozum, historia jest bdb porównaniem, gdzie przed rokiem 2015 tacy jak Ty wmawiali ludziom że N jest bezkonkurencyjne w miastach i na prowincji, prawda była zupełnie inna, dziś w 2019 próbujesz wmawiać ludziom że N jest fajne na prowincji z LTE800 only (ok. 30% powierzchni kraju), a prawda jest taka że zamiata ogon, jest już za Play który znacząco zwiększył i zwiększa zasięg, nawet nie warto porównywać działania sieci z 10MHz pasma do 25MHz- tak Twoją odpowiedź już znam nie mają klientów i sieć działa dobrze. Tj. ten sam poziom gdy 2 lata temu przy starcie oferty T-Mobile pisałem że nie zabije sieci poza stacjami z LTE800 only, które do taryf data się nie nadaje, gdyż rynek jest nasycony i nie zdobędzie tylu aktywacji. Jak jest dziś, historia?!
spotify pisze:
Czyli wg Was lepiej mieć full stacje niż pokrycie? W miastach Play też osiąga do 0,5Mbs i co z tego? Obydwie sieci mają problem - N! only L800, Play brak zasięgu na prowincjach i pojemności w miastach.
Mają czas na działanie. N! odpuści na prowincjach to na własne życzenie ich Play zepchnie z tronu.
Człowieku nie pisz mi że na full uzbrojonej stacji Play/N/Plus jest 0,5Mbps to nie możliwe (pomijam sytuacje losowe- czyli lokalne imprezy masowe, turystykę, etc. ...), a N z żadnego tronu nie będzie spadać, bo na nim nie jest. :lol: P.S Też znam sytuację że np. na L2600 u mnie było 0,5-2Mbps, ale wówczas operator rozdawał internet za free i bez limitu, teraz jest stabilnie Obrazek i nie było żadnych inwestycji.
spotify pisze:
Bzdura!!! Orange też bywa zamulony.
Nie no niemożliwe przecież to N. :D
spotify pisze:
LTE800 w Polsce nie w każdym miejscu od TM jest zamulone. Przestańcie powtarzać to jak mantrę.
Tak będziemy szukać wyjątków od reguły, fizyki/matematyki nie oszukasz 10 nie jest =25 czyli standardu w Plus/Play, choć są wyjątki i jest 45.
spotify pisze:
Reszty nie będę komentował. Dopisujesz jakieś dodatkowe teorie i domysły a potem próbujesz mi coś wmówić. I jeszcze osądzasz mnie o jakieś manipulacje!
Najpierw doczytaj co napisałem a później dopiero komentuj manipulancie
Jak można wprost porównać ilość stacji bazowych i napisać że ta liczba decyduje o wszystkim, to czysta manipulacja, gdyby N budowało swoją sieć od początku jako jedną to jeszcze można by było użyć takiego skrótu (a tutaj z jednej strony piszesz że ogólnie Play ma 2500 stacji za mało, buduje sieć na prowincji, a równocześnie że w miastach ma tak wielkie dziury że aby je pokryć to będzie musiała mieć 15000 stacji). W przeciwieństwie do ciebie ja bdb znam rynek data i wiem o czym piszę (nie od 2019 roku :) ).
spotify pisze:
Co do jakości sieci i mojego rankingu. Dzisiaj posiadając JEDEN telefon i JEDNĄ kartę SIM tylko TMobile pozwala na "najlepsze" działanie.
Tia, :D jak sobie na prowincji wykupi RK bez ograniczeń w Plus/Play to tak. :lol:
 #1069920  autor: spotify
 21 kwie 2019, 20:39
JFK2016 pisze:
21 kwie 2019, 20:10
gdzie przed rokiem 2015 tacy jak Ty wmawiali ludziom że N jest bezkonkurencyjne w miastach i na prowincji, prawda była zupełnie inna
Ja? Gdzie?
A z kim Play podpisał umowę na RK jako główny operator i operator zapasowy? Gdyby nie N! do dzisiaj wiele ludzi w sieci Play nie mieli by zasięgu LTE lub w ogóle.
(mówię o czasach przed 2017, gdy Play nie wystartował z budową)
I dalej musi korzystać z RK!! Nawet gdyby chciał to nie może, ponieważ brakuje pokrycia. Umowa swoją drogą, bo Play płaci za RK ryczałtowo, czyli za korzystanie
dziś w 2019 próbujesz wmawiać ludziom że N jest fajne na prowincji z LTE800 only

Ale ma największe pokrycie LTE, gdzie żadna sieć tego poziomu jeszcze nie osiągnęła.
Nikt nie pisze powtarzam - że N! jest najlepsza na świecie i reszta wącha spaliny. N! nie jest idealna. Żadna sieć w Polsce nie jest idealna. Ale nadal N! jest przed resztą, bo reszta jako całość jest jeszcze gorsza. JESZCZE!
Człowieku nie pisz mi że na full uzbrojonej stacji Play/N/Plus jest 0,5Mbps to nie możliwe

Po pierwsze - pisze się niemożliwe.
A po drugie - to mało wiesz. Pierwszy lepszy przykład - osiedle Morskie w Gdyni, gdzie w Play nawet przed budynkiem wieczorami nie możesz na YT wpisać nazwy w wyszukiwarkę bo aplikacja ma problem z połączeniem. Na komunikatorze typu Messenger wysłanie tekstu trwa wieki. TEKSTU!
Drugi przykład - osiedle Horyzonty, gdzie do mieszkań dociera only L800 wyżyłowane i przekroczenie więcej jak 1Mb/s to graniczy z cudem w Play (zwykle 0,6-0.8Mbs) Wymuszenie na 3G nie pomaga nic.
U mnie w domu wieczorami nie da się przekroczyć często w Play 1.5Mbs
W Gdyni na ulicy Konwaliowej - wieczorami poniżej 2Mbs nie dziwi.
W Sopocie też są problemy bo za mało stacji. W Gdańsku u koleżanki na mieszkaniu to samo bieda i dzisiaj pluje sobie, że przeniosła numer z Plusa do Play.
U mnie wielu znajomych pryska z Play właśnie za zamulony net w stosunku do N! czy Plusa.
I wiele więcej przykładów i pewnie nie tylko w 3city, co świadczą liczne wpisy na forum tutaj czy na innych portalach w necie.
Tak będziemy szukać wyjątków od reguły, fizyki/matematyki nie oszukasz 10 nie jest =25 czyli standardu w Plus/Play, choć są wyjątki i jest 45.
No na pewno w Plusie z kilkunastoma stacjami z L2600 :lol:
a tutaj z jednej strony piszesz że ogólnie Play ma 2500 stacji za mało
Jeśli to moje zdanie, które napisałem:
Mnie śmieszy najbardziej, że klakierzy z sieci Play od lat twierdzą, że Play to najlepsza sieć w Polsce, nawet gdy miała 2,5 tys stacji mniej
świadczy o tym, co Ty napisałeś to na pewno nie masz problemu z czytaniem :D :D
Miała 2,5 tys stacji mniej niż dzisiaj i tak była uważana przez klakierów za najlepszą sieć.
Zacznij w końcu czytać ze zrozumieniem!!!
Kończę, bo szkoda czasu jak ktoś ma problem z czytaniem prostych złożonych zdań po polsku.
Bye.
 #1069922  autor: Barciur
 21 kwie 2019, 21:11
Z tym przeciążeniem sieci to coś w tym jest. Wiele razy mi się w Lublinie zdarzało, że messenger nie łapał albo strony się wcale nie ładowały, a przeskoczenie na RK w Orange sprawiało, że wszystko chodziło ładnie.
 #1069933  autor: Kryniczanin
 22 kwie 2019, 08:03
Co to znaczy że Play ma najnowszą sieć?
Choćby to, że teraz podejmuje decyzje o lokalizacjach widząc kierunki rozwoju urbanistycznego miast.

N i Plus działa na przestarzałej siatce sprzed dekady.

Przykład z Krynicy - dwa szpitale jeden wybudowany w 2012 prywatny, samorządowy rozbudowano w 2011 roku później jeszcze bardziej w 2015 po wejściu do nowych podziemi N szczątkowe 2G 900 i 3G 900, Plus szczątkowe 2G900/U900/L900.

Play pełny zasięg od podziemi przez windę do dachu w U900/L800 do U2100/L2600
 #1069934  autor: piotrzet
 22 kwie 2019, 08:35
Niby N! czy Plus mają starą siatkę, a i tak znajdzie się sporo lokalizacji w których Play nie ma wcale zasięgu. N! w np, Warszawie w sporej ilości budynków ma pikokomórki, które robią robotę szczególnie w galeriach. Po za tym nowe nie znaczy lepsze to czy faktycznie siatka Play jest lepsza dopiero można będzie ocenić po zakończeniu rozbudowy sieci.

#1070056  autor: JFK2016
 24 kwie 2019, 00:51
spotify pisze:
Ale ma największe pokrycie LTE, gdzie żadna sieć tego poziomu jeszcze nie osiągnęła.
Nikt nie pisze powtarzam - że N! jest najlepsza na świecie i reszta wącha spaliny. N! nie jest idealna. Żadna sieć w Polsce nie jest idealna. Ale nadal N! jest przed resztą, bo reszta jako całość jest jeszcze gorsza. JESZCZE!
Tj. Twoja wizja nie mająca nic wspólnego z realem, tak ma największe pokrycie w miastach (bo po utworzeniu spółki N istniejące BTS-y się "zdublowały" [Orange+T-Mobile, no nie wprost 1:1]). Na prowincji ma poziom pokrycia porównywalny z Plusem (wiadomo jedna sieć wypada w danym rejonie lepiej w drugim gorzej i nawzajem :) ), za to jeżeli idzie o możliwości transferu data to Plus ją miażdży (i vice versa N Plusa w miastach).
spotify pisze:
A po drugie - to mało wiesz. Pierwszy lepszy przykład - osiedle Morskie w Gdyni, gdzie w Play nawet przed budynkiem wieczorami nie możesz na YT wpisać nazwy w wyszukiwarkę bo aplikacja ma problem z połączeniem. Na komunikatorze typu Messenger wysłanie tekstu trwa wieki. TEKSTU!
Drugi przykład - osiedle Horyzonty, gdzie do mieszkań dociera only L800 wyżyłowane i przekroczenie więcej jak 1Mb/s to graniczy z cudem w Play (zwykle 0,6-0.8Mbs) Wymuszenie na 3G nie pomaga nic.
U mnie w domu wieczorami nie da się przekroczyć często w Play 1.5Mbs
W Gdyni na ulicy Konwaliowej - wieczorami poniżej 2Mbs nie dziwi.
W Sopocie też są problemy bo za mało stacji. W Gdańsku u koleżanki na mieszkaniu to samo bieda i dzisiaj pluje sobie, że przeniosła numer z Plusa do Play.
U mnie wielu znajomych pryska z Play właśnie za zamulony net w stosunku do N! czy Plusa.
I wiele więcej przykładów i pewnie nie tylko w 3city, co świadczą liczne wpisy na forum tutaj czy na innych portalach w necie.
Najpierw komuś zarzucasz że nie potrafi czytać ze zrozumieniem, a teraz sam bezpośrednio i bez ogródek udowadniasz nie rozumiesz prostego tekstu kpl. pasm LTE [bloki: 800MHz, 1800MHz, 2100MHz, 2600MHz]. Mnie nie interesuje że coś klientowi nie działa na L800 w piwnicy, nawet przy abonamentach premium operator nie zagwarantuje żadnemu klientowi LTE2600 w piwnicy. Ma zasięg wszystkich 4 pasm to musi wybierać na własnym sprzęcie, za słaby sygnał-to niech przejdzie z tel. tam gdzie lepszy, ma modem to niech sobie dokupi antenę (w czasach DIL na sieci Play np. u mnie tylko LTE2100 było używalne/najrzadziej agregowane), a jeżeli przywiązujemy się do jednego miejsca/obszaru to aby być pewnym jak to będzie działać w realu należy zawsze przetestować na prepaid przed podpisaniem umowy na abonament.
spotify pisze:
No na pewno w Plusie z kilkunastoma stacjami z L2600 :lol:
Nie pisz już więcej tych bredni, albo pisz więcej ale na pudelku :lol: (pisownię polskiego masz opanowaną, także możesz zrobić karierę...), dam ci szansę na doedukowanie się w kwestiach technicznych/organizacyjnych-oficjalne dane Plusa na koniec roku 2018
Kod: Zaznacz cały
 GSM900 – 55 stacji więcej, łącznie 6883;
GSM1800 – 70 stacji mniej, łącznie 671;
3G900 – 237 stacji więcej, łącznie 6636;
3G2100 – 39 stacji więcej, łącznie 4059;
LTE900 – 6249 stacji więcej, łącznie 6249;
LTE1800 – 340 stacji więcej, łącznie 6347;
LTE2100 – 31 stacji więcej, łącznie 91;
LTE2600 TDD – 31 stacji więcej, łącznie 31;
LTE2600 FDD – 331 stacji więcej, łącznie 595 
, do tego każdego miesiąca jest dodawane L2600 w nowych lokalizacjach. :smt006
spotify pisze:
świadczy o tym, co Ty napisałeś to na pewno nie masz problemu z czytaniem :D :D
Miała 2,5 tys stacji mniej niż dzisiaj i tak była uważana przez klakierów za najlepszą sieć.
Zacznij w końcu czytać ze zrozumieniem!!!
Zażyj lecytyny, bo Twój ciągły atak na Play i wychwalanie N tj. opieranie się wyłącznie na liczbie BTS-ów i nie rób z siebie mentora, bo tj. wręcz żałosne. Przyjmij na klatę że N na prowincji z LTE800 only "jest cienkie jak prezerwatywa". :lol:
Barciur pisze:
21 kwie 2019, 21:11
Z tym przeciążeniem sieci to coś w tym jest. Wiele razy mi się w Lublinie zdarzało, że messenger nie łapał albo strony się wcale nie ładowały, a przeskoczenie na RK w Orange sprawiało, że wszystko chodziło ładnie.
Różnie tj., ja na karcie Orange mam 3x większe transfer niż w Plusie, ale strony www otwierają się lepiej na karcie Plusa, innym większym ustrojstwem jest to że stream video na domyślnym APN jest co chwila przerywany, jak ustawię z manual APN internet to stream działa OK, ale wówczas nie pobiera mi MMS. :roll:
 #1070089  autor: piotrzet
 24 kwie 2019, 15:00
Co do ilości stacji L2600 w Plusie to w porównaniu do N! czy Play to jakaś śmieszna liczba także się nie kompromituj takimi wpisami. Liczba pozwoleń za zeszły miesiąc Plus 644 Play ponad 7000 a N! ponad 5000 także ilość stacji Plusa z L2600 jest znikoma w porównaniu do konkurencji. Nawet 100% w Plusie wypełnionych pozwoleń to mniej niż 20% konkurencji, a i tak wiadomo, że lokalizacji jest więcej, które faktycznie działają.

#1070094  autor: iphoneski
 24 kwie 2019, 15:44
spotify pisze:
Mnie śmieszy najbardziej, że klakierzy z sieci Play od lat twierdzą, że Play to najlepsza sieć w Polsce, nawet gdy miała 2,5 tys stacji mniej
Tylko też należy pamiętać dlaczego wtedy tak było. Play był wtedy najtańszy a do tego nie ograniczał prędkości w RK. Nawet gdy zasięg był to ogarnięty użytkownik i tak z niego nie korzystał bo nadajniki były tak zatkane że nie można było zrozumieć rozmówcy a transmisja była średnio zła. Sam gdy zaczynałem przygodę z Play siedziałem zwykle na 3G T zamiast na L w Play. Ale wtedy było tanio a jak się potrafiło kombinować to za darmo miałeś net (nie chodzi o DIL, tamte opcje działały też w RK bez limitów) i rozmowy z SMS w sieci, płaciło się tylko za rozmowy do W3 ale to też można było za grosze ogarnąć. Z obecną ofertą i lejkiem do 3 mega w RK już by chyba ani jednego klienta nie było w Play. Teraz jest rozbudowa i dlatego są zadowoleni klienci, bo Play zrobił internety w miejscach, gdzie innym operatorom się nie chciało, działające najlepiej wifi calling, dołożyli pasma i stacje w miastach itd. To widać wyraźnie w raportach przenoszenia numerów a jeszcze wyraźniej na forach w necie. Dziesiątki wpisów „mam numery w Play, ale teraz trzeba im płacić, więc gdzie przenieść numer?” No i przenoszą do sieci pokroju a2 bo jest tanio i teraz ta sieć jest najlepsza dla tych ludzi ale czy ma coś wspólnego z jakością?
 #1070095  autor: piotrzet
 24 kwie 2019, 15:54
iphoneski
Play to najpierw niech się zajmie lokalizacjami typu Warszawa, Kraków, bo tam wiadomo co się dzieje, a tam mają najwięcej klientów. I tam odpływ zaboli najbardziej, bo nie dość, że liczba klientów największa to i pewnie też średnia rachunków. Po za tym niby Play daje lokalizacje na wsiach tylko, że w mniejszej ilości niż N! zobaczymy co będzie jak skończą budowę sieci i czy ta siatka im wystarczy, bo w niektórych miejscach wiadomo, że nadajników jest zbyt mało, a planów na razie brak.

#1070098  autor: iphoneski
 24 kwie 2019, 16:13
@piotrzet A T mogłoby się zająć gołym L800, poprawić kartę itp. O Orange i braku transmisji w U900 pisałem już w wątku o rozbudowie N. Plus mógłby wreszcie zrobić porządek w tej sieci, uzupełnić dziury i dołożyć pasma. A Play musi wybudować nadajniki co właśnie robi. W Krakowie sytuacja się poprawia z tego co czytałem w kilku miejscach także może w Warszawie też zrobią to jak należy (jeszcze ok 200 stacji ma powstać w stolicy i okolicach).
No i skąd wiesz gdzie jest najwięcej klientów? A może Warszawa miała gdzieś sieć dla Januszy jaką do niedawna był Play i woleli płacić innym i mieć spokój? Każda korporacja ma swoje grupy docelowe i może dla Play celem nie byli pracownicy międzynarodowych korporacji mieszczących się w warszawskich biurowcach? Np T dba o biznes - oferują ciekawe opcje dla firm i może właśnie dlatego te piko w biurowcach i galeriach bo tam po prostu są ich klienci? Pamiętaj że żadna sieć nie jest Mikołajem i nie robi sieci bo tak kocha swoich klientów. Robią to po to, by na tym zarobić.
Większość dużych firm, z którymi muszę współpracować ma służbowe numery dla swoich pracowników w T-Mobile i najpewniej właśnie dlatego T-Mobile dwa o dobrą jakość usług w centrach biznesu. Tak samo znaczna większość ludzi, których znam na wsiach mają numery w Plusie, bo Plus kiedyś stawiał na małe miejscowości i teraz cały czas panuje tam przekonanie, że jak tam mieszkasz to tylko i wyłącznie Plus. Powiedz teraz moim znajomym ze wsi żeby przeszli do T który nic w ich regionie nie robi, ale w Warszawie wyciągną 300 mega na Samsungu S10, którego z pewnością nikt z nich nie kupi.
 #1070101  autor: piotrzet
 24 kwie 2019, 16:27
Ale przecież się zajmuje niektóre stacje z gołym L800 dostają inne częstotliwości. Wiadomo, że nie w 100% przeciążonych ale to kwestia czasu, a w karcie co mają do poprawy oprócz włączenia VoLTE i VoWiFi?
Co Play robi, żeby poprawić pojemność sieci w Warszawie czy Krakowie? Bo jakoś nic nie słychać, a że mają problem to już wiadomo od kilku miesięcy? Co z hucznie zapowiadanym wprowadzeniem 4CA w Play? Wszystkie stacje miały podobno już mieć 256QAM mają? Jakoś nie widziałem.
Skoro stacja na wsi z kompletem pasm przekracza 200 Mb/s a w centrum Warszawy problem z 10 Mb/s to chyba logiczne?
Przepraszam, że niby klienci Play nie korzystają z galerii handlowych? A cóż to za bzdura? :lol:
Chyba mi nie powiesz, że im się stacji w centrum stolicy Polski nie opłaca stawiać, bo mało klientów tam mają? To jakiś kolejny żart z twojej strony? Stacja 200 Mb/s pusta na wsi zarabia niby, a w centrum Warszawy czy Krakowa nie? Litości :lol:

• Strona 135 z 190
  • 1
  • 133
  • 134
  • 135
  • 136
  • 137
  • 190
  • 1
  • 133
  • 134