DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 131 z 177
  • 1
  • 129
  • 130
  • 131
  • 132
  • 133
  • 177
 #1068354  autor: spotify
 25 mar 2019, 17:16
Pewnie, musi kiedyś ale nie teraz. Data nadal rośnie. Wcześniej czy później będzie musiał coś dokładać, modernizować.

Czy w miastach musi wyciskać wszystkie soki ze swojej sieci? Nie musi. Nie ma takiego obciążenia jak Play.
To Play musi cały czas cerować swoje stacje bo przepycha znacznie więcej danych, jak i ma mniej stacji. Musi Play robić to i teraz. Stąd 5Gready.
Nie porównuj N! do Play, bo racja P4 wiesza nowe pasma i to robili zawsze ale gdzie? W miastach! A N! gdzie obecnie robi refarming ? Też w miastach. Gdzie N! modernizuje swoją sieć w pierwszej kolejności? W miastach. Z tą różnicą, że stacje z CA w N! nie klękały jeszcze.
Poza miastami nie musi bo nie ma zazwyczaj konkurencji. Plus często zapchany lub bez pokrycia. Playa z reguły nie ma.
@marcin z Kaszub już pisał o tym, ze jak tylko Play dostawił stację, zaraz N! się do nich dowiesza. Więc jak się Play pojawia, dopiero działają.
Oczywiście z jednej strony - biznesowo ok, bo dopiero wydają kasę jak ich konkurencja zmusi. Natomiast proklienckie to w ogóle nie jest, bo ludzie nie mając dużego wyboru muszą się kisić na zapchanym Plusie lub N!.
Co do mapki . 90% stacji wg mapki z UKE ma pozwolenie na L2600 i L800, a ile ich fizycznie jest? Niektóre stacje mają L1800, a wiem, że do dzisiaj tam się nie pojawiło. A wg btsearch jest mapa strasznie nie aktulna. Więc dlatego napisałem - nie wiem co tam było. Możesz mieć rację. Nie zaprzeczam. jak napisałem wcześniej.
Tych z L800/U900 na mapce Orange nie uświadczysz bo skąd na nich ma być sprzęt na 2100MHz ? Klienci tych stacji N! jeszcze długo sobie poczekają na normalny internet w Orange i T-mobile. Są na końcu kolejki.
Spokojnie, anteny zawsze można "dowiesić", jeśli oczywiście N! podejdzie do tego z głową, a nie będzie czekać aż im Play klientów zwinie.
Co nie mniej - Play nie ma jeszcze pokrycia, ma swoje ułomności (dość dużo nawet na własnej infrze) więc nadal N! rządzi (poza tymi spuchniętymi stacjami only L800 w całej Polsce, o których tylko od Ciebie słyszę) . W Play tylko LTE jest dopracowane ale bez pokrycia kraju.
Powtórzę po raz setny - poczekajmy do 2021. Play musi pokryć Polskę a N! musi się wziąć za stacje only L800. Zobaczymy kto odrobi najlepiej zadanie domowe.

By the way
Plus wprowadza to
https://www.telepolis.pl/wiadomosci/tel ... -evobox-ip

Pytania dwa:
1) Co na to Play i jak chce walczyć?
2) Jak sobie poradzi skansen Plus z TV po necie? Czyżby chcą zanim Play dojdzie na prowincje zabrać im potencjalnych klientów wiążąc na umowy wiążace?
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 22:46 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano. Aktualizacja treści by zachować sens wypowiedzi.
 #1068367  autor: iphoneski
 25 mar 2019, 18:32
spotify pisze:
25 mar 2019, 12:41
Nie ma stacji N!, która jest aż tak spuchnięta (mówię o mieście) żeby mieć prędkości rzędu 1-2Mb/s przy CA.
O to ciekawe. Rozumiem, że sprawdziłeś wszystkie stacje w Polsce z kompletami i na tej podstawie stworzyłeś ten pogląd? Bo jeśli nie to nie mamy o czym rozmawiać. Osobiście nie znalazłem jeszcze stacji N z prędkościami 1 mega ale takie z 20:30 na kompletach już tak, podczas gdy w tym samym miejscu Play (na 3CA a nie 4) okolice 70:90. To który szybciej się zapcha? Stacji Play z zatkanym kompletem też nie znalazłem, minimum te 10 mega przy CA jest. N testuję krócej i jakoś nie widzę tej przewagi chociaż się staram. I na pewno są zatkane stacje Play pod korek, ale z pewnością są też takie w N i nic już się tam nie dołoży bo zwyczajnie nie ma co. Nawet kiedyś @Piotrzet podrzucił mi miejsce w Katowicach gdzie miałem test zrobić bo niby zatkane. Zrobiłem w tamtej okolicy tezt w Play i O i wyszły w okolicach 20 mega dla jednego i drugiego, więc ponownie N nie ukazało swojej przewagi. To gdzie ona jest się pytam? I pytam poważnie.
 #1068370  autor: piotrzet
 25 mar 2019, 19:14
iphoneski
Podjedź na Plac Defilad nawet za dnia i pochwal się wynikami Play. Zobaczymy czy będzie poniżej 10 Mb/s czy nie. Co do Katowic w takim razie uruchomili nową stację w okolicy. Chyba, że tylko tak piszesz, bo speedtestu to ja nie widziałem.

Uprzejmie proszę użytkowników, by pohamowali temperament. Ja wiem, że temat dosyć kontrowersyjny, ale bardzo proszę o merytoryczną dyskusję, bez prywatnych uprzedzeń do drugiego człowieka. M
:smt018

https://www.speedtest.net/result/a/5045243655.png
 #1068373  autor: spotify
 25 mar 2019, 20:01
U mnie kilka jest takich stacji. Nawet na sypialniach. Już pisałem o tym jak testowałem Play (brałeś w tej dyskusji udział). Gdy ludzie w robocie to na komplecie 70-90Mb/s Wieczorami w szczycie prędkości po 1-3 Mb/s nie były nowościami. Oczywiście nie biegałem wokół każdej stacji sprawdzić czy każdy sektor zamulony.
W N! nie ma takiego obciążenia. Pewnie zdarzają się słabsze stacje, gdzie prędkości w okolicach 10Mb/s, ale po to właśnie dokładają L2100. Play obecnie dostał kolejne życie na wielu stacjach przez 5GReady.
Prędkości na pustej lub mniej obciążonej stacji Play mogą być wyższe niż w N! i ponad 100Mb/s nie dziwi, ponieważ w Play LTE2600 (i to aż 20Mhz) sieje mocniejszym sygnałem. Ale mimo L2600 prędkości mogą być bliższe 50Mb/s w Play. W N! ciężko o L2600 a ja nigdy przy złapanym L2600 (oczywiście nie jako podstawowe) nie spadłem poniżej 100Mb/s a i bez 5GReady nie dziwią mnie potwarzalne wyniki 170Mb/s i wyżej.
Każdy rejon rządzi się swoimi prawami. Ostatnio się chwaliłeś, że w Twojej okolicy powstało dość dużo nowych stacji Play, więc to też jakąś pojemność zwiększa.
W każdym razie wystarczy po necie polatać i zobaczyć od ludzi ogarniętych informacje, że jeśli N! ma co najmniej 2CA nie ma zadyszki żeby net osiągał 1-2Mb/s (pomijam stacje only L800) W Playu przed 5GReady takie wyniki nie dziwiły nawet z kompletem.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 22:41 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano. Aktualizacja treści by zachować sens wypowiedzi.
 #1068375  autor: Kryniczanin
 25 mar 2019, 20:18
Nie porównuj N! do Play, bo racja P4 wiesza nowe pasma i to robili zawsze ale gdzie? W miastach!
Play wiesza nowe pasma wszędzie - to nie N gdzie nie robi się nic poza miastami. U mnie od początku roku L2600 pojawiło się w co najmniej dziewięciu wsiach gdzie Play ma stacje. Wpisz sobie w Google takie "metropolie" jak np. Paszyn,Kamionka Wielka, Łabowa,Nawojowa, Łęka, Gródek nad Dunajcem, Kurów, Męcina, Łącko a zobaczysz jakie to "miasta" bez praw miejskich.
Przypominam ja mówię tylko o jednym powiecie w którym mieszkam - Nowosądecki.
W Play tylko LTE jest dopracowane ale bez pokrycia kraju.
No jasne UMTS 2100 i UMTS 900 które są na 99% stacji Play są nic nie warte, za to samotne UMTS 900 które jest najczęściej poza miastami w wersji N jest światowym cudem techniki i wzorem.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 22:38 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano. Aktualizacja treści by zachować sens wypowiedzi.
 #1068376  autor: piotrzet
 25 mar 2019, 20:24
Kryniczanin
Spójrz sobie na mapę i zobacz koło Krakowa ile jest nowych stacji dodanych ostatnio z L2600. Oczywiście nie jest tego tyle ile w Play, ale też nie jest nic. Swoją drogą dalej nie doczekałem się odpowiedzi na moje pytanie co Play ma w ośrodkach wczasowych czy jak tam to nazwałeś gdzie N! ma tam samo GSM. Czyżby nic? :lol:

Co do prędkości UMTS2100 w N! to często gęsto działa ono lepiej niż LTE w Play. ;)

Swoją drogą tak jak wspomniał @spotify ciekawe co Play zrobi jak już im będzie brakować pasma, bo VoLTE też olewają i T-M nie mogą dogonić w ilości urządzeń. Tym bardziej, że tam dostają tylko nowe urządzenia, a w T-M (tej złej sieci) nawet te starsze.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 22:37 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano. Aktualizacja treści by zachować sens wypowiedzi.

#1068378  autor: iphoneski
 25 mar 2019, 20:32
@piotrzet Wybacz, sporo się działo wtedy a jak wreszcie usiadłem po powrocie to byłem tak wypompowany że zapomniałem dodać ten test. Teraz mam info, że ten test nie może być udostępniony. Wynik Play to 18 down, 8 up i 70 ping (spory trochę). Test O robiłem na teście Netflix bo apka speedtest miesza coś przy dual sim w iphone i nawet jak korzystasz z dodatkowej karty pokazuje sieć z głównej i tam wyniki były w okolicy 20 mega też. W Warszawie mam być w maju z tego co kojarzę i jak czas pozwoli sprawdzę ten koronny argument. ;)
Stacje Play muszą być przeciążone bo ty sprawdziłeś kilka, a stacje N nie mogą bo też sprawdziłeś i nie znalazłeś. Kupiłem kartę N i niestety, ale szału nie ma. Wyniki przeciętne, a momentami nawet słabe i to na kompletach. W Play będzie jeszcze dodana agregacja czwartego pasma więc wyniki jeszcze podskoczą o te 5:10 mega, mogliby łyknąć jeszcze ten kawałek wolnego pasma po Plusie no ale to to już takie moje życzenie.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 22:36 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano. Aktualizacja treści by zachować sens wypowiedzi.
 #1068379  autor: Kryniczanin
 25 mar 2019, 20:39
Swoją drogą dalej nie doczekałem się odpowiedzi na moje pytanie co Play ma w ośrodkach wczasowych czy jak tam to nazwałeś gdzie N! ma tam samo GSM
Z miłą chęcią. Dla łatwości podaje najszybsze dostępne technologie na stacjach.

Krynica Play 3x 2600/2100/1800/800, 1x L800/1800/2100
N 1x 2600/1800/800, 1x 1800, 1x 1800/800, 1x800, 1 raz GSM/UMTS

Żegiestów Zdrój
Play U2100
N GSM 900(!)
Piwniczna
Play 2100/1800/800
N 1800
Tylicz
Play 2100/1800/800
N1800/800
Rytro
Play 2100/1800/800
N 1800
Muszyna
Play 2100/1800/800
N 2x1800, 1x 800.

N poza Muszyną gdzie ma przewagę i Tyliczem gdzie jest równo przegrywa.
Co do prędkości UMTS2100 w N! to często gęsto działa ono lepiej niż LTE w Play
Szczególnie na 5mhz które zostało bo N tak gęsto i szybko zmienia U na L :-)
A babcia miała wąsy. :smt005 :smt005 :smt005
Już któreś tam wcielenie jednego różowego hejtera próbowało mi udowodnić tutaj, że GSM 900 T-Mobile w Żegiestowie jest znacznie pewniejsze jako łączę od 3G DC Play - no bo przecież EDGE jest od T :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 22:33 przez Morvius, łącznie zmieniany 4 razy. Powód: Wymoderowano. Aktualizacja treści by zachować sens wypowiedzi.
 #1068381  autor: piotrzet
 25 mar 2019, 20:39
@iphoneski
A jaki to problem wstawić ss i zamazać IP? Bo bardzo nie wiem.
Z tego co wiem tak apropo to testujesz na iPhone XR, a on ma w ogóle 4CA? Najlepiej do testów sieci nadają się S9 albo S10, które obsługują 4CA i MIMO 4x4 jednocześnie z 256QAM

Kryniczanin
Hmm szkoda, że tak wszystkiego nie porównałeś to ja dla równowagi podam inną lokalizację gdzie wygrywa zdecydowanie N!. Play nawet pozwoleń nie ma.
Kościelisko
N! UMTS 900 i 2100
Play nic
Zakopane - Kasprowy Wierch
N! GSM 900, 1800 i UMTS 2100
Play nic
Hala Gąsienicowa - Schronisko PTTK
N! L1800
Play nic
Zakopane - Myślenickie Turnie
N! UMTS 2100, L800 i GSM obie
Play nic
I można tak i dalej i dalej i dalej. Swoją drogą zastanawiam się gdzie się więcej ludzi czy tutaj czy tam gdzie podałeś. Jednak wydaje mi się, że więcej ludzi będzie w okolicach Zakopanego niż tam. I oczywiście to się zgadza i nikt tego nie przeczy tutaj są lokalizacje, w których Play wypada najlepiej, ale i niestety są takie co N! wypada dużo lepiej, a Play nawet tam pozwoleń nie ma i w skali kraju to jednak N! wypadnie korzystniej pod tym względem niż Play.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 22:31 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano. Aktualizacja treści by zachować sens wypowiedzi.

#1068384  autor: spotify
 25 mar 2019, 21:03
Kryniczanin pisze:
25 mar 2019, 20:18
Play wiesza nowe pasma wszędzie - to nie N gdzie nie robi się nic poza miastami.
Play ma ponad 90% swojej infrastruktury w miastach. Co do dla niego dowieść się do 500-700 stacji na wioskach? Ma też w mieście Hel, ma też w wiosce Dębki swoje stacje.
Przecież stawiali stacje tam gdzie był ruch - w ośrodkach wczasowych, nad morzem itd. Wszędzie nawet mogła być jedna stacja HOTSPOT ale żeby była i zgarniała ruch najwięcej ile mogła..
W górach też mają kilka stacji ale co z tego jak ostatnio byłem w Białce ze znajomymi i w hotelu Playa brak, gdzie N! spokojnie LTE.
Ostatnio w pomorskim byłem w wiosce Szemudzie, gdzie w centrum tej wioski jest stacja Play własna. I przy wjeździe do Szemudu od strony Chwaszczyna - no signal Play.
I tak można wymieniać długo jeszcze, gdzie nie mają pokrycia.
No jasne UMTS 2100 i UMTS 900 które są na 99% stacji Play są nic nie warte
Napisałem w kontekście LTE ponieważ wyróżniają się technologiami przez 5GReady, których nie ma konkurencja. A co mnie z U2100/U900 jak nie ma zasięgu Play w eterze jeszcze na znacznej części Polski?
Szczególnie na 5mhz, które zostało bo N tak gęsto i szybko zmienia U na L
:mrgreen: :mrgreen:
Ty chociaż kiedyś testowałeś Play na samym L800Mhz? W 90% przypadków dzisiaj U900 w O/T wyciąga więcej, już nie wspominając o U2100 w N!
Dlatego wiele już napisano o tym, że L800 w Play jest praktycznie nie użyteczne. Dlatego muszą cisnąc sygnałem innych pasm.
Stacje Play muszą być przeciążone bo ty sprawdziłeś kilka a stacje N nie mogą bo też sprawdziłeś i nie znalazłeś.
Napisałem - znajdź taką stację. Nie będę każdej w Polsce stacji testował i sprawdzał, bo nie jestem w stanie. Wystarczy statystyka. Poza tym nawet na necie na portalach nikt na N! nie narzekał aby przy stacji z agregacją nie mógł korzystać z neta. W Play już nie raz takie wpisy widziałem.
Poza tym nie patrz na prędkości - już wiele tutaj napisało, że chodzi o pojemność sieci. N! nie ma 20Mhz na L2600 aby walczyć o prędkość. Oni zapewniają pojemność abyś mógł komfortowo korzystać z neta.

Co do elaboratów. Piszę bardzo szybko na komputerze więc nie problem. Jak mam chwile to nabazgram coś na forum. Staram się pisać jak najbardziej szczegółowo żeby było jasne i tak sie znajdą co nie rozumieją albo łapią za słówka.
Nie mam czasu siedzieć codziennie i bazgrać bo mam życie - ciekawsze i bardziej kolorowe niż wirtualne w necie.

PS A co do rozbudowy Play (który się głównie obecnie skupiał tam gdzie nie był czyli na prowincjach stawiając stacje) i ich 5GReady. Tydzien temu moja koleżanka z Gdańska przeniosła sie z Play do TM (przez wolny net i jakość połączeń), kolega z Torunia z żoną z Virgin (po Playu) do Nju (narzekał na wolny net) a dzisiaj kuzyn z Play do Plusha (za jakość połączeń w domu). Coraz więcej moich znajomych ucieka z Play albo wraca do swoich byłych opów.
Moja serdeczna przyjaciółka która mieszka w Bolszewie k/ Wejherowa wróciła po umowie do Plus.
Za chwilę w moim prywatnym telefonie będzie gartska w Play a co tak niedawno to dzielił najwięcej z Orange.
Już nie wspomnę o moich klientach (kontrahentach) którzy mają swoje telefony prywatne (na sieć w służbowym nie mają wpływu ale i tak z reguły w tym przypadku rządzi Plus lub Orange - w nich najwięcej służbowych ) przenieśli z Play do innych za całokształt w wielu miastach (Szczecin, Piła, Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Tczew, Koszalin i wiele wiele innych)
Notabene - najmniej w życiu (prywatnym i służbowym) spotykam się z telefonami w sieci TM. Czy oni na pewno mają te 10mln kart SIM? :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 22:29 przez Morvius, łącznie zmieniany 2 razy. Powód: Wymoderowano. Aktualizacja treści by zachować sens wypowiedzi.
 #1068386  autor: matek451
 25 mar 2019, 21:24
@spotify a jak z tym L2100 po refarmingu na Pomorzu, tylko na stacjach z U2100 czy też jak ty sadzisz też na tych only 800/900MHz? I czy stacje z tylko tym pasmem są w stanie zapewnić normalny internet dla klientów T-Mobile i Orange na ogromnych obszarach wiejskich, ile lat klienci tych sieci poczekają na modernizację tych stacji i przestana być klientami gorszego sortu?
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 22:47 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano. Aktualizacja treści by zachować sens wypowiedzi.
 #1068387  autor: Kryniczanin
 25 mar 2019, 21:28
Play ma ponad 90% swojej infrastruktury w miastach
Dobrze, że nie 190%. W ostatnim roku 1300 stacji, ale Play ma 90% stacji w miastach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Policzmy 90% *7000 = 6300 stacji - tyle stacji według Play ma w miastach, a na wsiach w całym kraju 700. Jesteś w błędzie.

Tu też dedykacja z Play na temat niewiedzy, którą nam tutaj prezentujesz.
Operator dotrzymał słowa, pod koniec 2018 roku działały 7003 stacje bazowe, w ciągu roku uruchomiono ich 1316. 820 stacji bazowych znajduje się na wysokich masztach, problem z zasięgiem dotyczył głównie terenów wiejskich, w związku z czym konieczne było umieszczanie ich na takich masztach.
https://android.com.pl/telekomunikacja/ ... -bazowych/

W tamtym roku 820 stacji a ile było ich wcześniej - coś około 1000 na wsiach - duża ich liczba była na masztach Emitela, ale było też trochę stacji własnych, trochę odkupionych od N.

No i znalazłem w 2017 play miał tysiąc masztów
Dzisiaj Play operuje na sieci nieco ponad 5 tys. nadajników, z czego większość, to urządzenia dachowe w miastach. Własnych wież operator ma nieco ponad tysiąc
https://www.telko.in/play-buduje-wlasna-siec

Jak widać potrzeba tylko chwili by odszukać odpowiedzi.

Play ma blisko 2000 stacji na wsiach i w małych miasteczkach czyli blisko 30%.

Ty chociaż kiedyś testowałeś Play na samym L800Mhz?
Cofnij się do wczoraj i poczytaj. Prędkości 2,5x wyższe od orange LTE 800 z tej samej stacji.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 22:23 przez Morvius, łącznie zmieniany 2 razy. Powód: Wymoderowano. Aktualizacja treści by zachować sens wypowiedzi.
 #1068388  autor: spotify
 25 mar 2019, 21:41
Kryniczanin pisze:
25 mar 2019, 21:28
W ostatnim roku 1300 stacji
Jesteś pewny że 1300 stacji? Chyba coś Cię ominęło?
Może to jest dokładnie 91% i ilościowo przy 7002 stacjach - 630.
Masz pełne dane?
W Wawie nie dostawili nowych stacji? Na obrzeżach Łodzi nie postawili nowych stacji? Wioski to prowincje.
Cofnij się do wczoraj i poczytaj. Prędkości 2,5x wyższe od orange LTE 800 z tej samej stacji.
Nie na stacji only L800 tylko na stacji z innym pasmami. Wymuś pasmo L800 na stacji Play i zobacz jak działa. Nie działa :)

Co za różnica czy napiszę 9/10 przypadków czy 90%. Jaskółki tylko mają prędkości dobre. Wystarczy przejechać się głównymi drogami w Polsce, gdzie Play nie ma pokrycia albo łapiesz tylko L800 (bo inne pasma już wyżyłowane nie docierają).
Hel ma prawa miejskie ale to jedna ulica i jedna stacja Play. Wiele wiosek jest od niego większych, stąd żartobliwie ją nazwałem wioską.

@matek
A Ty jak myślisz, Play zdąży ogarnać teren Polski do 2021r czy będziesz musiał zwinąć swój biznes?
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 22:19 przez Morvius, łącznie zmieniany 2 razy. Powód: Wymoderowano. Aktualizacja treści by zachować sens wypowiedzi.
 #1068389  autor: iphoneski
 25 mar 2019, 21:42
@piotrzet żaden tylko nigdy nie robiłem tak i nie chce czegoś zrobić źle, no i gdy te testy robiłem nie ogarnąłem, że jak zrobię ten na Netflix to nie będę go miał w historii także i tak byś mi musiał na słowo uwierzyć. Będę tam w czerwcu znowu ;) XR nie ma tylko 4X4 poza tym reszta jest. No ale nawet gdybym to miał to po prostu wyniki by były inne ale skala by została.
@spotify Jak znajdę to chętnie wstawię. Ta karta jest u mnie krótko, no i jadę tylko na bonusach także nie miałem jeszcze wystarczających możliwości żeby sprawdzić dogłębnie. I nie chodzi mi by udowodnić na siłę, tylko uświadomić, że nic nie jest czarne albo białe. Wg tego co piszesz Play może mieć zapchane stacje, N nie. Play może nie działać a N nie. Play może mieć 1 mega a N nie. A to wszystko mija się z prawdą.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 22:17 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano. Aktualizacja treści by zachować sens wypowiedzi.
 #1068390  autor: Kryniczanin
 25 mar 2019, 21:48
Play w 2017 miał około 1000 stacji na wsiach/małych miastach w 2018 doszło 820 wież na wioskach razem masz +- 2000 stacji w małych miastach/wsiach/ przy drogach/masztach emitela i tak dalej.

2000/7000 = w przybliżeniu 29%
Play ma około 70% infry w miastach, a 30% poza nimi i w maleńkich miastach jak Hel który sam nazwałeś wioską.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 22:15 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano. Aktualizacja treści by zachować sens wypowiedzi.
  • Strona 131 z 177
  • 1
  • 129
  • 130
  • 131
  • 132
  • 133
  • 177
  • 1
  • 129
  • 130
  • 131