DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 93 z 179
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 179
 #1066762  autor: iphoneski
 04 mar 2019, 14:52
Tradycyjnie wstawiam najnowsze podsumowanie, szybko im poszło w tym miesiącu
https://www.speedtest.pl/wiadomosci/ran ... luty-2019/
@zwariowany.kurczak Ale operatorom to pasuje bo mają potem czym się chwalić. Oczywiście Plusa nie dotyczy ;)
 #1066770  autor: piotrzet
 04 mar 2019, 17:54
Aż patrzeć jak Play zacznie się reklamować jako najlepsza sieć ;)
Inna sprawa że zaskoczenia żadnego nie ma i ciekawe jak wypadną w RFBenchmak. Swoja drogą mogliby powtórzyć tzw drive test w Warszawie ciekawe jak by to tam faktycznie wyglądało, bo niestety na inne miejsca to raczej nie ma co liczyć.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1066773  autor: Kryniczanin
 04 mar 2019, 18:38
Wyniki są bardzo ciekawe. Nie dlatego, że Play prowadzi bez RK (to było do przewidzenia), ale to, że Play wyprzedził orange nawet licząc RK. Różnica to błąd statystyczny, ale tego się nie spodziewałem.
 #1066782  autor: spotify
 04 mar 2019, 19:29
Play zasuwa z budową i nie bierze jeńców.
N! się ociaga jak sójka za morze i nie może dołożyć do swoich stacji co najmniej L2100.
Play budując stacje stawia co najmniej 3 pasma LTE i średnia rośnie. N! się opiernicza (na razie zrobili tylko większe aglomeracje)
I tak to wygląda.
Już nie wspomnę, że L2600 w N! nie daje tyle co 2600 w Play, nawet w miastach.

BTW Jestem ciekaw, jakby wyglądał wynik TM gdyby karciarze nie mieli przycinki do 15Mb/s? Skoro testuje się Play bez kagańca (roamingu) to jestem ciekaw tych wyników.
Zaskakują duże pingi w TM, nie tylko większe od O ale i nawet od Play.
 #1066784  autor: piotrzet
 04 mar 2019, 19:36
N! z refarmingiem się bardzo ociąga o ile zeszły rok bardzo ładnie o tyle ten słabo. Zrobione po za miastami i to największymi tylko Zakopane i kilka miejscowości nad morzem. A średnie miasta typu Kielce, Częstochowa, Radom itd dalej na wspólnym 1800. Z drugiej strony wydaje mi się, że Play będzie miał i tak jeszcze większą różnicę. Stacje na wsiach czy mało obciążone w mieście mające ponad 100 Mb/s dużo podniosą średnią, a w N! taka prawda jak jest 40-50 Mb/s to nikt nie będzie tego rozbudowywał o kolejne pasma czy modulacje.
Szkoda, że Plus marnuje tyle pasma gdyby to miał Play mielibyśmy z tego o wiele lepszy pożytek.
Kryniczanin
70 Mb/s to nie 15 ;)
A tak btw te ograniczenia w Play to np w taryfie na kartę od nowa też są? Chciałbym po testować to 5G Ready i nie wiem, którą ofertę wybrać.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1066785  autor: jarekt
 04 mar 2019, 19:43
W tej chwili (od 1 lutego do 30 kwietnia) jest w Play darmowe 30GB na 3 miesiące dla każdego i sporo osób odpaliło ten bonus w taryfie PnKRWK, w której jest darmowe RWK. Także masz w tej taryfie 30GB na 3 miesiące i nic nie musisz ładować (ale to akurat jest standard w Play od lat).

Ale ta taryfa ma ograniczenie do 7Mbit/s i te 30 GB właśnie hula maksymalnie z taką prędkością.

Więc od 1 lutego wyniki w Play są wyjątkowo ZANIŻONE i takie będą do końca kwietnia. Nie przeszkodziło to jednak Play'owi być na 1 miejscu i to nawet łącznie z uwzględnieniem limitu 3Mbit/s w roamingu krajowym.

Znacznie lepsza jest do tych darmowych 30GB taryfa OdN, w której konto jest ważne minimum rok od ostatniej aktywności, nie ma limitu prędkości i dodatkowo jest SD, no ale nie wszystkie ludziska się znają.
Lub taryfa rbmSMpl, w której też nie ma limitu prędkości, RWK jest za 5zł ale jest za to lejek cennikowy gdy skończy się pakiet (w OdN i PnKRWK kasa schodzi z konta gdy te 30GB się skończy i nie mamy innego pakietu).
Ostatnio zmieniony 04 mar 2019, 21:39 przez jarekt, łącznie zmieniany 3 razy.
 #1066786  autor: spotify
 04 mar 2019, 19:45
@Kryniczanin
15Mb/s a 70Mb/s to ponad 4razy więcej.
Bądźmy rozsądni
piotrzet pisze:
04 mar 2019, 19:36
Stacje na wsiach czy mało obciążone w mieście mające ponad 100 Mb/s dużo podniosą średnią, a w N! taka prawda jak jest 40-50 Mb/s to nikt nie będzie tego rozbudowywał o kolejne pasma czy modulacje.
Dokładnie. Ja duzej róznicy w NI po dołożeniu L2100 w moich okolicach nie zauważyłem. Najwyżej w domu z ok 15Mb/s wskoczyłem powyżej 30Mb/s i tyle.
Na mieście zazwyczaj prędkości 30-40Mb/s - rzadko powyżej 50. Przez L2100 u mnie na osiedlu z L2600 bez problemu w okolicach 220-230Mb/s w TM a teraz 140Mb/s to jest rzadkie do przekroczenia.

W Playu u mnie w domu lipa, bo:
1) Nie dochodzi L2600
2) Za mało stacji i na pasmach wyższych od L2600 jest spuchnięty i prędkości 1-2Mb/s w domu mnie nie dziwią.
Ale tylko wyjdę z domu i złapie L2600 i już przekraczam 40Mb/s. 70Mb/s też mnie nie dziwi.

N! chyba sobie założyło średnią, że 30-50Mb/s jest ok i więcej nie trzeba. Stąd L2600 dokładają na mega spuchniętej stacji.
Play zazwyczaj od razu leci na komplecie.

Te 9,5tys stacji w Play przy około 10,5 tys stacji O (wg ostatnich danych Orange) naprawdę zrobi robotę - zasięgiem bo nowsza siatka oraz pojemnością bo praktycznie Play wszystko pcha na swoje stacje
 #1066794  autor: JFK2016
 04 mar 2019, 21:34
zwariowany.kurczak pisze:
04 mar 2019, 11:50
A mnie ciekawi - o ile - by SPADŁ ruch w sieciach mobilnych, gdyby zaprzestano tych kilku mln testów prędkości... Jakby nie było utrudnia to kotrzystanie z sieci, bo ta przysyła nieistotne dane. FUP na to jak nic :-) :-) :-)
Pewnie by spadł, ale jakie to ma znaczenie, test prędkości jest narzędziem sprawności naszego połączenia z siecią i w wielu przypadkach jest wykonywany wówczas gdy występuje jakiś problem z usługami internetowymi.
piotrzet pisze:
04 mar 2019, 17:54
Inna sprawa że zaskoczenia żadnego nie ma i ciekawe jak wypadną w RFBenchmak. Swoja drogą mogliby powtórzyć tzw drive test w Warszawie ciekawe jak by to tam faktycznie wyglądało, bo niestety na inne miejsca to raczej nie ma co liczyć.
Też mi testy, nie mają znaczenia nawet marginalnego (jaki obejmują obszar %, jaki % populacji kraju?!).
Kryniczanin pisze:
04 mar 2019, 18:38
ale to, że Play wyprzedził orange nawet licząc RK. Różnica to błąd statystyczny, ale tego się nie spodziewałem.
Gdyby nie udostępnili usługi TV, Netflix różnica byłaby znacznie większa (też ważne jest w takim zestawieniu ile globalnie sieć przerzuca danych-szkoda że nie mamy na bieżąco tych danych).
 #1066815  autor: piotrzet
 05 mar 2019, 09:00
JFK2016
A te jakie mają znaczenie? Po pierwsze wyniki mogą być mocno zaniżone nie każdego stać na flagowy model wspierający wszystkie agregacje itd, po drugie oferty z limitem jak w T-Mobile czy Play również zaniżają wyniki, po trzecie jeśli ktoś nie ma zasięgu w ogóle to testu nie wykona to średniej to nie zmieni. Po czwarte skoro mają pokazywać stan sieci to każdy musiałby mieć kartę i testować dokładnie o tej samej porze 4 sieci. Wystarczy, że ktoś przetestuje sieć rano i średnią to zawyży, bo np wieczorem w tym samym miejscu nie da się korzystać. Kolejna sprawa to nigdzie nie można sprawdzić ile osób wykonuje testy po sobie żeby np zawyżyć średnią. No i jeszcze jedno niektórzy wybierają sobie pasma, a jaki to ma sens żeby sprawdzić faktyczne działanie sieci? Żadne. A drive testy nie dość, że mierzą parametr prędkości to jeszcze ilość dropów itd więc kompleksowo pokazują jaka jest sieć, a nie tylko ze względu na prędkość.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1066819  autor: iphoneski
 05 mar 2019, 10:54
@jarekt Odnowa faktycznie jest lepsza do tych darmowych pakietów bo nie ma ograniczeń. Ale z drugiej strony jak ktoś robi tak jak ja i gdy nie ma darmowego neta karta leży w szafie to RWK wypada lepiej bo nie pobiera 2 zł za martwe miesiące.
 #1066820  autor: jarekt
 05 mar 2019, 11:25
@iphoneski, jak się kończą promocje i nie zapowiada się na następne, to taki numer do zabaw oczywiście "parkuje" się w PnKRWK. Można zostawić w OdN, pod warunkiem, ze jest 0zł na koncie, lub jeśli jest sporo kasy to w tej rbmSMpl, no bo RWK mamy już z góry na rok opłacone (5zł).
Nie będę się rozpisywał nad takimi sprawami tutaj, bo to nie temat od tego, ale w każdym razie w prepaidzie P4 (Play/RBM/Fakt) jest taka mnogość możliwości, że ciężko jest nie znaleźć czegoś dla siebie (i to dla kilku "siebie") i nie być zadowolonym.

Zresztą to chyba dzięki właśnie prepaidowi i takim usługom w prepaidzie jak SD (Stan Darmowy - darmowe rozmowy i SMS w całym Play/RBM/Fakt i do operatorów MVNO na sieci P4 czyli np. Virgin, Vikings itd.) rosła liczba abonamentów w Play i rósł sam Play w wielu kategoriach, dzięki czemu jest obecnie w bardzo wielu kategoriach najlepszy.

Co prawda następuje systematyczne pogarszanie prepaida w kilku kategoriach, choć w innych się z kolei polepsza, ale dzieje się to małymi kroczkami i najprawdopodobniej jest nieuniknione.
 #1067174  autor: iphoneski
 09 mar 2019, 15:53
Do drugiego slotu wrzuciłem kartę O żeby sprawdzić jak to N się ma. Póki co jest średnio - pada dlatego sprawdzałem tylko w domu i Play przy 3CA ok 60 mega, O z 4CA ok 40:45. Niby różnica nie jest jakaś kolosalna, ale z drugiej strony Orange więcej Pasma a wynik gorszy.
 #1067175  autor: piotrzet
 09 mar 2019, 15:58
W obu wypadkach wynik jest dobry. Nie widzę powodu do narzekania. Jeszcze co z MIMO 4x4 i 256QAM?
Ostatnio zmieniony 09 mar 2019, 16:01 przez piotrzet, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1067176  autor: iphoneski
 09 mar 2019, 16:01
Nie narzekam, po prostu widziałem twoje wyniki tu na Forum i spodziewałem się, że ta setka będzie.
4x4 brak bo urządzenie nie wspiera, 256 zapomniałem sprawdzić ale raczej brak.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2019, 16:08 przez iphoneski, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Strona 93 z 179
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 179
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 179