DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1066011  autor: the4anoni
 22 lut 2019, 19:55
Witam
Szukam perfekcyjnej oferty na kartę.
Problem jest przede wszystkim w tym że operatorzy MVNO nie wiedzą (albo nie chcą wiedzieć, bo wiedzą że nie wydam u nich za dużo pieniędzy ;) ) że numer na kartę mogą zarejestrować osoby mające minimum 13 lat (w kwietniu stuknie 17 ;) ) i nie pozwalają przenieść numeru osobą poniżej 18 roku życia nawet do oferty na kartę.
Obecnie jestem w Plush, ale nie spełnia moich oczekiwać (pakiet rozmów bez limitu nie najtańszy, Plus Online to strona sprzed potopu, w dodatku sypie błędami 404).
Czego wymagam od mojego przyszłego operatora na kartę:
- Jak najtańszy internet cena za GB
- Tani Pakiet ze wszystkim
- Porządny serwis do zarządzania kontem online
- (Opcjonalnie) VoLTE na Xiaomi
Operatorzy którzy odpadają:
- a2mobile (Nie ma HD Voice)
- Lajt Mobile (nie chcą mnie, patrz początek postu)
- Nju Mobile (Jak wyżej)
- No i oczywiście Plush :P

Czekam na jakieś ciekawe propozycje :D
 #1066017  autor: ja.michal
 22 lut 2019, 21:33
Chyba tylko Orange Internet na kartę jeśli ma być dużo GB, sporo usług i działające VoLTE. Regulamin przeniesienia odnosi się do ustaw i rozporządzeń także formalnie jest taka możliwość. Musisz w takim razie walczyć, chodzić od punktu do punktu, a najlepiej iść do jakiegoś salonu firmowego Orange. Inna opcja to zmienić dane osobowe u obecnego operatora na jakąś osobę dorosłą, przenieść numer i potem znów zmienić dane na siebie u nowego operatora.

Napisz o całej sytuacji na forum nasz.orange.pl. Pewnie coś podpowiedzą lub chociaż skierują gdzie załatwić sprawę.
 #1066046  autor: the4anoni
 23 lut 2019, 10:50
A na forum nasz.orange.pl pomogą z problemem z nju mobile ?
Czy jeśli chodzi o nju mobile pisać tu ?
https://www.njumobile.pl/obsluga/forum

A gdyby odpuścić VoLTE jaką opcję polecasz ?
Rozważam to żeby numer przrejestrować, i po prostu przejdę do lajt na abonament na 6 miesięcy (oferta strzał w 10 - jak tu nie skorzystać) i potem z abo przejść na kartę.
Ale chciałbym jeszcze trochę się rozejrzeć.
 #1066049  autor: Remington
 23 lut 2019, 11:20
the4anoni pisze:
nie pozwalają przenieść numeru osobą

Jaką ocenę masz z polskiego na półrocze?
the4anoni pisze:
Czego wymagam od mojego przyszłego operatora na kartę:
- Jak najtańszy internet cena za GB
- Tani Pakiet ze wszystkim
- Porządny serwis do zarządzania kontem online
- (Opcjonalnie) VoLTE na Xiaomi
Operatorzy którzy odpadają:
- a2mobile (Nie ma HD Voice)
- Lajt Mobile (nie chcą mnie, patrz początek postu)
- Nju Mobile (Jak wyżej)
- No i oczywiście Plush :P

Bardzo konkretnie opisałeś swoje potrzeby. Podaj jednak ile GB, minut i SMS-ów potrzebujesz, to pozwoli dobrać oferty. Czy masz jakieś preferencje odnośnie zasięgu, tj. czy w miejscach gdzie bywasz najczęściej któraś sieć odpada ze względu na słabą jakość?

Jeśli któryś Cię nie chce, zawsze możesz poskarżyć się do UKE i wtedy może zachcą. Ale prosić się o to by zostać klientem, to nie powinno tak wyglądać.
 #1066055  autor: the4anoni
 23 lut 2019, 12:51
Remington pisze:
23 lut 2019, 11:20
Jaką ocenę masz z polskiego na półrocze?
2 na półrocze :P , uroki kierunku Technik Informatyk ;)
Remington pisze: Bardzo konkretnie opisałeś swoje potrzeby. Podaj jednak ile GB, minut i SMS-ów potrzebujesz, to pozwoli dobrać oferty. Czy masz jakieś preferencje odnośnie zasięgu, tj. czy w miejscach gdzie bywasz najczęściej któraś sieć odpada ze względu na słabą jakość?

Jeśli któryś Cię nie chce, zawsze możesz poskarżyć się do UKE i wtedy może zachcą. Ale prosić się o to by zostać klientem, to nie powinno tak wyglądać.
10 GB to będzie tak idealnie, a co do minut i sms-ów nie musi ich być dużo.
Jeśli chodzi o zasięg to są w szkole takie 2 miejsca, gdzie jest strasznie wytłumiony.
Nie wiem czy to ma związek, ale były to świeżo wybudowane obiekty (w październiku ubiegłego roku było otwarcie).
Jaki by to nie był operator zasięg 3G/LTE łapie bardzo ciężko. Z 2g nie ma problemu.
 #1066060  autor: the4anoni
 23 lut 2019, 14:54
A co do UKE to dzwonić do Krakowa, czy do Warszawy (Kraków to najbliższy oddział) ?
 #1066062  autor: Remington
 23 lut 2019, 15:41
Piszesz, że 25 zł w Plusie to drogo, jednak to normalna cena w W4.

Jedyne co mi przychodzi do głowy tańszego to Orange Free na kartę zasilane po 50 zł co 3 miesiące. Będziesz mieć 25 GB po każdym doładowaniu (czyli 8,3 GB na miesiąc, ale niewykorzystane dane zsumują się z kolejnymi), a te 50 zł (czyli niecałe 17 zł na miesiąc) masz do wykorzystania (Orange ma dużo pakietów usług obniżających koszty, np. za 9 zł obniżenie ceny minuty, SMS i MMS do 9 gr, albo pakiet 200 min + 200 SMS za 14 zł).

Do UKE i innych urzędów najlepiej pisać, bo to wymaga postępowania urzędowego by kontaktowali się z operatorem.
 #1066064  autor: ja.michal
 23 lut 2019, 16:36
Forum Orange jeśli chodzi o Orange, nie Nju.

Najlepiej wychodzi Orange na kartę. Poza tym co podał Remington jest jeszcze kilka opcji jak przedłużenie ważności konta GB, skarbonka czyli 5% od każdego doładowania, pakiety GB 1 GB za 1 dzień, itd. Jest dużo więcej i bardziej elastycznych opcji niż Nju.
 #1066619  autor: the4anoni
 02 mar 2019, 18:06
Podsumowując, postanowiłem że numer przerejestruję na osobę dorosłą, i przeniosę się do NJU Mobile
Temat do zamknięcia.
 #1066736  autor: Robin560
 03 mar 2019, 21:16
the4anoni pisze:
02 mar 2019, 18:06
Podsumowując, postanowiłem że numer przerejestruję na osobę dorosłą, i przeniosę się do NJU Mobile
Temat do zamknięcia.
możesz też przenieść numer do orange i przejść do nju przez sms :D
 #1067805  autor: the4anoni
 18 mar 2019, 15:13
ja.michal pisze:
23 lut 2019, 16:36
Forum Orange jeśli chodzi o Orange, nie Nju.

Najlepiej wychodzi Orange na kartę. Poza tym co podał Remington jest jeszcze kilka opcji jak przedłużenie ważności konta GB, skarbonka czyli 5% od każdego doładowania, pakiety GB 1 GB za 1 dzień, itd. Jest dużo więcej i bardziej elastycznych opcji niż Nju.
A mógłbym prosić o te kody ? Chyba jednak przeniosę numer do orange i potem do nju, ale skoro będę w orange (Z powodu szkoły nie jestem zgrany z osobą na którą chciałem numer przerejestrować) to najpierw przetestuję Orange Free, a jak by mi nie odpowiadało przeniosę się kodem ;)
 #1067839  autor: Robin560
 18 mar 2019, 20:50
wszystko masz w aplikacji mój orange nie musisz żadnych kodów wbijać. i skarbonkę można aktywować po miesiącu w orange. nie musisz przerejestrować numeru jeżeli chcesz przejść do nju na kartę (sam to przerabiałem) chyba że myślisz o nju z rachunkiem.
 #1067848  autor: the4anoni
 18 mar 2019, 22:26
Robin560 pisze:
18 mar 2019, 20:50
wszystko masz w aplikacji mój orange nie musisz żadnych kodów wbijać. i skarbonkę można aktywować po miesiącu w orange. nie musisz przerejestrować numeru jeżeli chcesz przejść do nju na kartę (sam to przerabiałem) chyba że myślisz o nju z rachunkiem.
Cały czas mówię o nju na kartę.

Nie jestem fanem aplikacji, ale zrobię jak mówisz.

Ale kody też chętnie przygarnę :)
 #1067864  autor: sylwekZolkusza
 19 mar 2019, 08:46
the4anoni pisze:
18 mar 2019, 22:26
Cały czas mówię o nju na kartę.

Nie jestem fanem aplikacji, ale zrobię jak mówisz.

Ale kody też chętnie przygarnę :)
Temat o ofercie Orange na kartę - https://www.telepolis.pl/forum/viewtopi ... 6#p1067725
Temat o NJU - https://www.telepolis.pl/forum/viewtopi ... 6#p1067756