DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

• Strona 98 z 98
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
 #1064981  autor: lord_kr
 10 lut 2019, 19:50
Zanim VoLTE będzie w roamingu warto by udostępnić chociaż LTE. A Niestety w UK u co niektórych operatorów nie jest to oczywiste

A co do samego VoLTE. Mam abo w O2 UK i zgodny telefon. Kilka dni przebywałem na południowym wybrzeżu. Okazuje się że VoLTE po prostu tam nie działa, co więcej nie działa w ogóle poza większymi miastami w całym kraju. Po prostu sieć tak ma. Kolejny problem to 2G: nie wiem od czego to zależy ale nawet EFR nie działa a jakość jest straszna. I jak tu w ogóle myśleć o wyłączeniu 3G czy 2G ?
 #1064992  autor: p2225
 11 lut 2019, 09:33
ja.michal pisze:
10 lut 2019, 18:38
p2225 pisze:
21 sty 2019, 11:51
ale pomyślmy o dostępie stacjonarnym gdzie do zwykłego otwierania stron wystarczy stabilne kilkaset kb/s byleby sygnał został odebrany przez stację, a większa moc od stacji zapewni wyższą prędkość w pobieraniu. To zapewniłoby dostęp do internetu w wielu miejscach.
No nie do końca będzie dobry upload. Kodowanie stacja w końcu przydziela na podstawie jakości sygnału od terminala. Będzie lepiej, dostęp będzie, ale z mówieniem o komfortowym korzystaniu z sieci raczej byłbym wysoce ostrożny.

Wyłączenie 2G, wyłączenie 3G tu i ówdzie na świecie. Super. Pytanie jak tam sprawa VoLTE w roamingu na świecie? :)
Chyba download?
Teraz może to mieć więcej związku z Closed loop MIMO:
Zasada każdego dobrego turysty mówi – gdy nie wiesz co zrobić, zapytaj „lokalsa”. Wyszliśmy z tego samego założenia wdrażając Closed loop MIMO. To funkcja, dzięki której smartfon lub modem może raportować sieci jakość wykorzystywanego kanału. Bo w sumie to taka stacja bazowa (a dokładnie eNodeB, bo mówimy przecież o sieci 4G) nie wie jaka jest jakość sygnału, który ostatecznie dociera do smartfona.

W sumie to nie wiedziała. Teraz już wie.
https://biuroprasowe.orange.pl/blog/wyc ... a-czesc-2/
Czyli na podstawie danych o sygnale w downlinku otrzymywanych od urządzenia, sieć może puścić wyższe kodowanie.

B7+B3+B20+QAM256:
http://www.speedtest.net/android/4429188025.png
  • Strona 98 z 98
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 1
  • 94
  • 95