DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #1007804  autor: Eddy188
 15 sie 2018, 15:03
Cześć wszystkim :smt006

Nie chciałbym się zbytnio rozpisywać, a od razu przejść do sedna sprawy dla której założyłem ten temat.

W ramach wstępu: w poniedziałek (13.08) kupiłem w przedsprzedaży X-kom Xiaomi Mi A2 4/64Gb.
Wielkim znawcą nie jestem, jednak sporo czytałem/oglądałem/szukałem przed wyborem smartfona. Postawiłem na czystego Androida, ponieważ przemawiało do mnie ograniczenie aplikacji jedynie do tych koniecznych oraz lepsza płynność działania. Mimo braku wejścia 3,5 mm i stosunkowo małej baterii kusił również aparat.

I tutaj pojawiają się schody jednak wątpię, że to jest wina czystego Androida.
Problemów jest kilka, ale może najpierw przedstawię te najprostsze do opisania, a jak kogoś zainteresuje ten temat i będzie w stanie mi pomóc to rozwiniemy wątek.

1. Na przednim panelu jest biała dioda powiadomień. W czasie ładowania stale świeci. Czy to możliwe, że nie ma opcji jej wyłączenia, czy to ja nie mogę znaleźć? A może jednak to ograniczenie właśnie Android One? W poprzednim LG G3 mogłem ustawić kolory w zależności co sygnalizuje.

2. Jestem w Play. Telefon nie pobiera, ani nie wysyła automatycznie MMS, muszę ręcznie włączać przesył danych. Ręcznie ustawiłem punkty APN, ale to nic nie pomogło, automatyczna konfiguracja z Play nie wchodzi w grę bo nie ma jeszcze tego modelu. Speed test na danych pokazuje 0,5 Mb gdzie w LG miałem w tym miejscu 5-7. Może macie jakieś inne ustawienia APN, tak aby wszystko było poprawnie?

Rozumiem, że aplikacji wielu może i nie ma (chociaż ja widzę tylko brak Pogody), ale w porównaniu z LG G3 mam wrażenie, że brakuje bardzo dużo ustawień.


Z góry dziękuję osobą, które włączą się do dyskusji.
Pozdrawiam!
 #1008467  autor: Eragon
 19 sie 2018, 21:00
1. Nie wiem... na MIUI się da, ale czysty Andek to czarna magia. Tutaj posiadacz Mi A2 musiałby się wypowiedzieć.


No właśnie to są uroki czystej wersji - wielu ustawień które składają się na istotę nakładek, nie ma.

:smt006
 #1008476  autor: harys
 19 sie 2018, 21:33
To jest czysty android. Dla mnie nie do przyjęcia właśnie przez ubogoscc ustawień. Co innego jakieś customy bazujące na nich typu ressurection remix czy lineage OS. Tam devy dodają swoje paczki dodatkowych ustawienien i to ma sens. Podobnie Oxygen OS w One plus. Tutaj jest goło i wesolo. Co do prędkości neta to musisz sprawdzić rozwnolegle na dwóch telefonach. To że parę dni wcześniej miałeś taką prędkość a dziś na innym telefonie tyle to nic nie mówi. Sieć mobilna ma to do siebie że nie ma stałej prędkości. Wcześniejsze wyniki też wysokie nie byly,może Play się zapchał do końca...

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 #1008654  autor: Eddy188
 21 sie 2018, 11:20
Dzięki za odpowiedź.

Internet ogarnąłem, ale żeby odebrać MMS to muszę ręcznie włączać przesył danych. To samo żeby wysłać. Dzisiaj przechodzę do Plusa może tam uda mi się to ustawić.

Telefon działa super, ale martwi mni brak niektórych, podstawowych opcji.
Jasność automatyczna - u góry na pasku jest tylko regulacja ręczna, a żeby włączyć bądź wyłączyć auto to trzeba wchodzić w ustawienia.
Regulacja głośności dzwonka i SMS. Z tego co widzę nie ma możliwość ustawić osobno tylko i to i to się ścisza.

Jeżeli ktoś też ma A2 to zapraszam na priv, chętnie podyskutuję ;)

P. S.
Jest szansa, że takie banalne ustawienia zostaną dodane z aktualizacją?
 #1008865  autor: t r o i p
 22 sie 2018, 14:42
Nie wiem co masz na myśli mówiąc, że musisz ręcznie włączyć przesył danych, żeby odebrać lub wysłać MMS-a.
MMS-y są wysyłane przez internet i bez włączonej transmisji danych nie ma możliwości ani wysłania ani odebrania wiadomości MMS.
Niektóre telefony co prawda mogą bez wiedzy użytkownika włączać transmisję danych, i odbierać i wysyłać MMS-y, ale jest to dość niebezpieczne, o czym na fanpage operatorów pisze wielu ludzi, którzy będąc za granicą poza UE i mieli wyłączoną transmisję danych. Mimo to operator naliczył im kilkaset zł za internet, który poza UE jest bardzo drogi, właśnie dlatego, że smartfon sam bez wiedzy użytkownika włączał sobie przesył danych
Tak więc to chyba lepiej, że twój telefon nie kombinuje niczego za twoimi plecami.

Dictum sapienti sat est.
 #1062126  autor: Eddy188
 10 sty 2019, 00:25
Chciałem odświeżyć temat.

Jak to jest z tym Mi A2? Można w jakiś tajemniczy sposób sciszyc dźwięk SMS tak żeby nie ściszać dźwięku przychodzącego połączenia?