DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1059060  autor: MarCjaho
 11 gru 2018, 14:39
Hej,

poszukuję następcy Redmi 4X w okolicach 1000 zł.

Wymagania:
    - płynność (szybkie przełączanie między aplikacjami, możliwość odpalenia wielu zadań w tle)
    - wygoda w obsługiwaniu jedną dłonią
    - jak najlepsze w tej cenie aparaty (przód i tył)
    - bateria - cały dzień przy włączonych danych komórkowych to minimum
    - ładny, wyraźny wyświetlacz(kontrast)
    - dobry dźwięk na słuchawkach
    - solidne wykonanie
    - w miarę nowy model - zależy mi na wsparciu przez kolejne 1,5 roku
Nie zależy mi natomiast na NFC i slocie na karty SD.
 #1059133  autor: vonski
 12 gru 2018, 09:57
Nie odczujesz. Ale Pocophone to też więcej RAMu, lepszy aparat, jack 3.5mm, głośniki stereo i duuuużo lepsza bateria. Ja bym się nawet nie zastanawiał, chyba że koniecznie wolisz czystego Androida od MIUI.
 #1059142  autor: MarCjaho
 12 gru 2018, 11:38
Aktualnie z Chin bez żadnych kuponów Poco F1 dostaniesz w okolicach 300 dolarów.
Za chwilę wlecą świąteczne/poświąteczne przeceny i da się urwać bliżej 1000 zł. Nigdzie nie pisałem, że koniecznie musi to być polski sklep.

Nawiązując do wypowiedzi powyżej: Czy wg Ciebie znajdę coś lepiej spełniającego wymagania w półce cenowej Pocophone?
 #1059152  autor: kathumax
 12 gru 2018, 13:01
Będzie albo nie będzie dużo taniej... Na takiej zasadzie mozna sobie przyjąć np. że A2 w Chinasz kupisz zaraz za mniej niż 700 - wciąż istotna różnica w cenie.
Jak nie wykluczasz Allegro, to G6 jest za ok. 1100 pln - lepszy wybór niż F1 (aparat, wielkość, wykonanie - bateria i support po stronie xiaomi). Raczej bym wybrał w tym układzie G6.

Ale mając tak ograniczony budżet wziąłbym mi A2.
 #1059157  autor: MarCjaho
 12 gru 2018, 13:40
Dlatego w temacie jest "+/- 1000 zł". Jeśli różnica będzie zauważalna - jestem w stanie dopłacić te 100-200 zł.
Z drugiej strony jeśli sprzęt za 900 zł skosi większość droższych modeli spełniających kryteria, to po co dopłacać? ;)

Co do G6... niby wszystko fajnie, bardzo lubię sprzęt od LG, ale to już 2-letni ancymon, co trochę ciężko mi przełknąć(może niesłusznie).
Jak wygląda w nim przedni aparat w porównaniu do w/w Xiaomi?
 #1059170  autor: kathumax
 12 gru 2018, 16:58
Selfie są dość podobne, G6 ma dodatkowo tryb panoramiczny, F1 może trochę lepszą jakość zdjęć (z naciskiem na trochę). Zdjęcia z głównego aparatu w LG dużo lepsze, zwłaszcza w słabszym oświetleniu.
Patrząc jeszcze na twoje wymagania, to LG jest lepiej wykonany i dużo łatwiej się go obsługuje jedną ręką (najlepiej sprawdź zresztą sobie organoleptycznie oba). Dźwięk w słuchawkch też powinien być lepszy.
F1 to dobry smartfon, ale warto dopłacać do niego tylko wtedy, gdzy rzeczywiście potrzebujesz jak największej wydajności - w pozostałych kategoriach to dość typowy średniak wykonany z przeciętnych materiałów (plastik, bo wersja z kevlaru to znowu inna cena).
Obecnie G6 jest też tochę tańszy (w polskich sklepach, jak ktoś napisał - możesz polować na obniżki cen F1 w Chinach).
 #1059187  autor: Lawrence72
 12 gru 2018, 19:13
F1 pod względem aparatu da radę jednak to nie ten przedział cenowy jeżeli chodzi o zakup krajowy. Do w/w wymagań poszedłbym w kierunku A2: dobra optymalizacja i płynność telefonu, co do aparatu jest ok jednak sama bateria będzie raczej na normalnym poziomie. Z A2 zmieścisz się w tym segmencie cenowym.