DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 81 z 179
  • 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 179
 #1050126  autor: piotrzet
 14 lis 2018, 12:51
Pawrzes
Co za bzdura? Gdzie ja się nimi podniecałem? Wstawiałem tutaj jak były opublikowane oba czyli RFBenchmark i Speedtest teraz że z tego pierwszego jeszcze nie ma to mój post się nie pojawił. Po za tym z tego co widzę to dalej Orange i T-Mobile wymieniają się 1 i 2 miejscem a nikt inny.
Po za tym spójrz może lepiej na wyniki T-Mobile z dużo mniejszą liczbą klientów ma bardzo podobne wyniki jak Play jeśli chodzi o przychód i marżę, a Plus to ich w ogóle miażdży więc skończ wypisywać te bzdury.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1050133  autor: Pabloeq
 14 lis 2018, 14:14
Pawrzes pisze:a jak już przeczuwa i dwóch innych, że Play będzie 1
Ale plej nie będzie nigdy nr. 1 także spokojnie :lol: Daj mi trochę tego co bierzesz a co pozwala mieć taki optymizm co do plej :lol:
 #1050136  autor: iphoneski
 14 lis 2018, 14:34
Pabloeq pisze:Ale plej nie będzie nigdy nr. 1 także spokojnie :lol:
Imponuje mi twój talent, musisz czuć się wspaniale ze świadomością, Że jesteś wszechwiedzący i potrafisz przewidywać przyszłość. Dla przypomnienia przez kilka miesięcy play był w tych testach na 2 miejscu, przed był tylko T. Od 2 miesięcy O wskoczył znowu na 2 miejsce, pewnie ludziom grunwaldy się pokończyły. No i trzeba zauważyć, że w N przyspieszenia nie widać.
 #1050146  autor: Pabloeq
 14 lis 2018, 15:23
iphoneski pisze:Imponuje mi twój talent, musisz czuć się wspaniale ze świadomością, Że jesteś wszechwiedzący i potrafisz przewidywać przyszłość.
Dziękuję, to nie to co piszesz, to zdrowy rozsądek i realia :-)
 #1050149  autor: matek451
 14 lis 2018, 15:47
Pożyjemy zobaczymy. Widać że niektórzy za bardzo nie maja pojęcia o statystyce, na LTE bez Rk pierwsza trójka mieści się w zasadzie w granicach błędu statystycznego. A co do prognozowania przyszłości to warto prześledzić tendencje w ciągu dłuższego okresu czasu, zdrowy rozsadek i jasnowidztwo nie są podstawą statystyki matematycznej.
 #1050182  autor: piotrzet
 14 lis 2018, 19:43
Ja nie wiem w ogóle jak można brać wyniki bez RK. Skoro w Play jest taka usługa i nie jest wyłączona to znaczy, że jest potrzebna, a więc trzeba sprawdzać wyniki z RK.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1050185  autor: JFK2016
 14 lis 2018, 19:55
Pabloeq pisze: Ale plej nie będzie nigdy nr. 1 także spokojnie :lol: Daj mi trochę tego co bierzesz a co pozwala mieć taki optymizm co do plej :lol:
To sobie kup coś na uspokojenie, bo wg mojej oceny mogą już wskoczyć w grudniu na nr 1 (oczywiście na swojej sieci, RK to proteza którą należy wyrzucać na margines poza statystykę), a najpóźniej na wiosnę (o ile nie wygłupią się z jakąś darmową promocją na dane). :)
 #1050190  autor: piotrzet
 14 lis 2018, 20:09
JFK2016
Jeśli RK jest dostępny i nie wyłączony to należy jak najbardziej patrzeć na wyniki z nim a nie bez niego. To tak jakby np patrzeć na wyniki T-Mobile, Orange czy Plusa bez np LTE 2600

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1050228  autor: spotify
 14 lis 2018, 22:51
JFK2016 pisze: To sobie kup coś na uspokojenie, bo wg mojej oceny mogą już wskoczyć w grudniu na nr 1
Bo dostawią kilkadziesiąt stacji aby uzyskać pułap 7 tys i już wskoczą na nr 1?
Może ale na jak długo. Stacje nowe, gdzie na początku będzie hulać wiatr zawyża średnią.
Pamiętajmy, że N! dopiero siedzi w miastach gdzie dorzuca L2100 a nie rozpoczął wiosek i terenów niezabudowanych. A Plus (wg plotek) ma ruszyć w przyszłym roku również z modernizacją.
Więc to nie jest takie pewne i wydaje mi się, że trochę przegiąłeś z oceną :wink:
 #1050232  autor: iphoneski
 14 lis 2018, 23:22
piotrzet pisze:Ja nie wiem w ogóle jak można brać wyniki bez RK. Skoro w Play jest taka usługa i nie jest wyłączona to znaczy, że jest potrzebna, a więc trzeba sprawdzać wyniki z RK.
Dlatego właśnie masz 2 rankingi - z RK i bez. Bo skoro ja praktycznie z RK nie korzystam to co mnie ta usługa obchodzi? To tak, jakbym szukał dobrego neta w Warszawie i chciał go zamówić w Krakowie. Są już ludzie, którzy na kartach wyłączyli RK, czyli ich ten ranking nie dotyczy. No i są też ludzie kupujący net mobilny, a jak ktoś z wymuszonym RK zaniża wyniki w okolicy tego potencjalnego klienta internetu to on nie zna prawdziwej jakości sieci w swojej okolicy. Moim zdaniem nie możesz przeboleć tego, że jakaś sieć może zagrozić jedynej w twoim mniemaniu słusznej i najlepszej sieci i to cała tajemnica.
 #1050236  autor: spotify
 15 lis 2018, 00:27
iphoneski pisze: Moim zdaniem nie możesz przeboleć tego, że jakaś sieć może zagrozić jedynej w twoim mniemaniu słusznej i najlepszej sieci i to cała tajemnica.
W końcu po 11 latach męczarni Playowcy będą mogli otworzyć szampana :D
Nie zagrozi Play a jeśli tak to tylko na chwilę.
Z drugiej strony wtedy już to nie będą dla Was ciekawostki ale fakty :-) Ehh....

PS Do dzisiaj sobie przypominam zalew wyznawców, jak Play prowadził w speedtestach i wpisy guru Gruszki. Gdy zamykają peleton, to Grucha siedzi już cicho.
Mnie nie tylko odrzuca w tej sieci RK ale również wyznawcy. Nadal nie mogę jakoś przetrawić, że mógłbym mieć tam umowę (to jak np nie mam BMW bo zaraz byłbym kojarzony z łysym czy Passata TDI bo Janusz)
Obecnie jestem w różowych i jeśli mnie nie wkurzą przez najbliższe dwa lata to raczej nie zmieniam. Stare polskie przysłowie "Lepsze jest wrogiem dobrego" I tak zresztą człowiek dopiero zmienia usługę czegokolwiek czy przedmiot w domu jak już nie może go zdzierżyć, bo "gorzej trafić nie może"
 #1050237  autor: jarekt
 15 lis 2018, 00:50
Ciekawe czy jeszcze kiedyś T-Mobile dołączy do najlepszej trójki operatorów w Polsce (Orange, Play, Plus) czy już zawsze będą szorować po dnie razem z tymi swoimi przestarzałymi systemami informatycznymi wiecznie oszukującymi klientów i wiecznie robiących ich w bambuko.
 #1050242  autor: piotrzet
 15 lis 2018, 07:19
jarekt
Z tego co czytam różne fora itd to nie tylko T-Mobile nalicza czasem dodatkowe opłaty, których nie powinno być. Także pisz o wszystkich jeśli już, a nie o jednych.
Co do tych średnich testów fakty są takie, że Play nie ma żadnych ograniczeń typu 15 Mb/s na kartę itd, jak w T-M, a i tak nie ma go na pierwszym miejscu.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1050246  autor: iphoneski
 15 lis 2018, 09:23
piotrzet pisze:jarekt
Z tego co czytam różne fora itd to nie tylko T-Mobile nalicza czasem dodatkowe opłaty, których nie powinno być. Także pisz o wszystkich jeśli już, a nie o jednych.
Co do tych średnich testów fakty są takie, że Play nie ma żadnych ograniczeń typu 15 Mb/s na kartę itd, jak w T-M, a i tak nie ma go na pierwszym miejscu.
Jak nie ma ograniczeń? Regulaminowe ograniczenie do 7 mega w większości darmowych bonusów, 7 mega jest też w archiwalnych taryfach na kartę, które cały czas są w użyciu, lejek do 1 Mb/s po przekroczeniu pakietu w abo... jakbym jeszcze pomyślał to coś by się znalazło. Skoro komuś wypominasz niedokładność to może sam byś sprawdził a potem pisał?
 #1050248  autor: Pabloeq
 15 lis 2018, 09:29
JFK2016 pisze:bo wg mojej oceny mogą już wskoczyć w grudniu na nr 1 (oczywiście na swojej sieci, RK to proteza którą należy wyrzucać na margines poza statystykę), a najpóźniej na wiosnę (o ile nie wygłupią się z jakąś darmową promocją na dane). :)
Ale którego roku? Rok podaj bo nie napisałeś.
 #1050250  autor: jarekt
 15 lis 2018, 09:40
piotrzet pisze:Play nie ma żadnych ograniczeń typu 15 Mb/s na kartę
Nie pisz o rzeczach, o których nie masz bladego pojęcia.
Skup się na wychwalaniu swojej firmy.

Play ma 10 razy więcej taryf w prepaidzie od np. T-Mobile i w niektórych są taryfowe/cennikowe ograniczenia prędkości do 7Mbt/s, w niektórych do 15Mbit/s, w niektórych do 70Mbit, a w niektórych nie ma żadnych ograniczeń prędkości.

Do tego dochodzą ograniczenia prędkości samych pakietów MB/GB, usług z nielimitowanymi MB/GB i przeróżnych promocji na MB/GB (np. lejki bezpieczeństwa do 2Mbit/s i do 1Mbit/s w kilkunastu usługach z nielimitowanymi GB w taryfach PInK i InK).
Niektóre z tych ograniczeń można ściągnąć jeśli się wie jak (większość osób nie wie), a niektóre są czasowo lub prawie zawsze wyłączane.

Dodatkowo, jest sporo taryf w Play/P4 (prawie 10), które mają zagwarantowany cennikowo zawsze bezpłatny internet - gdy nie ma pakietu (gdy go nie wykupiłeś, lub gdy się skończył) masz lejek 0,03Mbit/s (32kbit/s) czyli net jest ultra wolny ale nigdy nie zjada kasy z konta, choćbyś się uparł i chciał wyczyścić konto, albo z powodu błędu w systemie - również nigdy kasa z konta nie zniknie.

9 taryf w P4 ma taki cennikowy lejek 0,03Mbit/s.
Jest to rzecz która wyróżnia prepaid Play/P4 (i sieci MVNO na P4) na tle innych sieci.
I ludzie bardzo często łapią się na tym, że skończył się im pakiet i wpadają w ten lejek - dla potwierdzenia tego wykonują test prędkości... na tym lejku 0,03Mbit/s czy na lejku 2Mbit/s czy 1Mbit/s.


I nie chodzi mi o zawyżanie faktur tylko o systemową błazenadę jaka od około 5-6 lat odbywa się w T-Mobile.
 #1050349  autor: SACZI
 15 lis 2018, 19:08
jarekt pisze:Ciekawe czy jeszcze kiedyś T-Mobile dołączy do najlepszej trójki operatorów w Polsce (Orange, Play, Plus) czy już zawsze będą szorować po dnie ...
A w czym szorują?
W pseudo statystykach?
A czy od statystyk kasy im przybywa?
Jakoś nie widzę, aby TM był na minusie.
Z kolei ja widzę, że lepiej podnieść cenę o 10 PLN i pozbyć się "dusigroszy", a tym co są w stanie więcej zapłacić, zaoferować "lepszą jakość".
PS
Samsung sprzedaje pewnie 3x więcej telefonów niż apple, ale to Ogryzek jest pierwszą spółką o wartości 1000 mld USD ...
Korzystniej jest postawiać na Klienta z zasobnym portfelem - osobiście na własnej skórze się o tym przekonuję z każdym zrealizowanym projektem!

jarekt pisze:...przestarzałymi systemami informatycznymi wiecznie oszukującymi klientów i wiecznie robiących ich w bambuko.
Taaa...?
Mam abonamenty w TM/Erze od 2004r i jakoś złego słowa powiedzieć o sieci nie jestem w stanie ...
Nie zdarzyło mi się błędne naliczenie jakiejkolwiek opłaty, a co dopiero mówić o "wiecznie oszukującym" czymkolwiek!
Więc jak to jest, anonimowo można na każdego wiadro pomyj wylać ... ?
 #1050360  autor: jarekt
 15 lis 2018, 20:21
@SACZI, T-Mobile w abo stara się nie oszukiwać :).

Natomiast na podstawie grubo ponad setki numerów prepiad z ostatnich 5-6 lat, stwierdzam, że są największymi cwaniakami, kłamcami, oszustami i oszołomami (T-Mobile jako całość, a nie jakaś konkretna pojedyncza osoba).
Możliwe, że robią to nieświadomie przez tyle lat :). Przez pomyłkę...

Nie znam nikogo ze znajomych i rodziny, kto miał przez te 5-6 lat numer prepaid (choćby tylko kilka dni) w T-Mobile i nie został w jakiś sposób "dotknięty" przez te niedziałające lub źle działające, wybrakowane i źle "liczące" systemy.
Setki reklamacji i setki obietnic z ich strony, że już naprawiono, że już nie będzie problemu w przyszłości.
Okazywało się jednak ZAWSZE, że to nie była prawda.

Ale do pracowników najniższego szczebla i pierwszego kontaktu nie mam pretensji - w końcu najprawdopodobniej wykonują polecenia przełożonych, a za niedopracowane systemy też przecież nie są bezpośrednio odpowiedzialni.
 #1050374  autor: piotrzet
 15 lis 2018, 21:47
jarekt
A ty właśnie widać jakie masz pojęcie większość taryf wcale nie ma żadnych ograniczeń w Play na kartę, po za tym net mobilny również nie, a jak wiadomo obecnie sztandarową ofertą T-Mobile jest internet bez limitu z ograniczeniem prędkości. Także nie wypisuj bzdur. Po za tym z tego co mi wiadomo Play niedawno chwalił się, że sprzedaje więcej tych droższych modeli czyli z świetnymi parametrami 4CA itd. Jak zwykle po za tym nie masz pojęcia co wypisujesz wystarczy spojrzeć na wyniki za ostatnie kwartały i kto szoruje po dnie to raczej Play. Niby największa baza a wyniki ni jak mają się np do CP, który klientów ma o wiele mniej. Nie liczy się ilość, a jakość.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 81 z 179
  • 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 179
  • 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 179