DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 379 z 533
  • 1
  • 377
  • 378
  • 379
  • 380
  • 381
  • 533
 #1050145  autor: marcin19883
 14 lis 2018, 15:19
Potwierdzam słabą jakość rozmów. A co do LTE to @piotrzet w wielu miejscach Play mocniej sieje, gdy jest obok N!. Ja bym tak nie zachwalał N! Każda sieć ma swoje plusy i minusy. Plusem Play jest LTE a N! 2G/3G Narzekałem na słabe lte Playa w Sulęczynie a okazuje się, że N! jeszcze bardziej przycina moc. Przy wyjeździe z wioski dużo szybciej znika zasięg i wisi tylko na 2G/3G
 #1050155  autor: Barciur
 14 lis 2018, 16:09
Hm, czy słaba jakość rozmów występuje też w 3G Orange / Plusa / T-mobile? Jest gorsza jakość niż mając kartę macierzystą Orange?
 #1050208  autor: Barciur
 14 lis 2018, 21:22
Dzięki. To wszystko jasne.

Swoją drogą, czy jest jakaś reguła z ilu kilometrów można średnio odebrać LTE 800 / UMTS 900 we względnie otwartym terenie? Czy to jest zależne bardzo od stacji, tj. jej ustawienia i czy każda stacja ma inną moc?
 #1050213  autor: Benjamin Linus
 14 lis 2018, 21:43
zwariowany.kurczak pisze:
Kryniczanin pisze:Taką stację Play należy liczyć nawet jako 4 stacje NW pod względem pojemności. Tak jest choćby w LTE.
Rozumiem kwestie pojemności... ale nawet jeśli play by miał 8G, to zasięgu nie ma jak ten NW!
A do diabła gdzie play te 9tys. stacji planuje upchnąć, skoro obstawili tylko miasta, a 2-3km za miastem masz głuchy telefon... Owszem on się przełączy na RK po chwili, ale strasznie irytuje SMS że ktoś dzwonił.
Play jest na rynku od 2007...
Ciekawe co piszesz.
Zapraszam w to miejsce:

Gdyńska 60
https://goo.gl/maps/aupcZ3e7sWo
Zobaczysz jak TM czy Orange w tym miejscu nie ma zasięgu i o rozmowie możesz pomarzyć i to na kilku km w kierunku Gdyni.
LTE 800 ale bez szans na użytkowanie. I tak jest od 5 lat. Co roku obiecywali poprawę. Ja wierzyłem 2 lata. Po kolejnych 3 - be zmian.
Inne miejsce Gdańsk Piotrkowska....

Takich miejsc jest dużo gdzie NW się nie przyłożył.
 #1050214  autor: iphoneski
 14 lis 2018, 22:03
@Barciur Przede wszystkim to jest zależne od ukształtowania terenu. L800 na terenach wiejskich łapałem z odległości 12 km i normalnie mogłem z niego korzystać. Na Kasprowym złapałem L2600 z Nowego Targu z tego co pamiętam ale to już był ewenement.
 #1050223  autor: spotify
 14 lis 2018, 22:40
marcin19883 pisze:Narzekałem na słabe lte Playa w Sulęczynie a okazuje się, że N! jeszcze bardziej przycina moc. Przy wyjeździe z wioski dużo szybciej znika zasięg i wisi tylko na 2G/3G
Teren faktycznie nie jest łatwy (dużo lasów) ale zasięg jest przynajmniej 3G. Może kiedyś zmusi N! do postawienia tam jakiegoś dodatkowego masztu aby zwiększyć zasięg LTE. Zresztą Plus w tych terenach ma nawet zaniki zasięgu, głównie w kierunku Klukowej Huty (nawet gadać nie idzie) O Plasy się nie wypowiadam bo dawno tam nie byłem i nie wiem ile ta stacja w Sulęczynie pomogła

Natomiast jesteś z tych terenów. Czy tam N! nie miało stacji w Stężycy? Jakoś ostatnio miałem wrażenie, że mi stacja z eteru zniknęła.(mapa bts ostatnio ma taką przymułę, że nie idzie z niej korzystać i mam wrażenie że troche stacji zniknęło z bazy)
Benjamin Linus pisze: Gdyńska 60
https://goo.gl/maps/aupcZ3e7sWo
Zobaczysz jak TM czy Orange w tym miejscu nie ma zasięgu i o rozmowie możesz pomarzyć i to na kilku km w kierunku Gdyni.
.
Przestań pisać herezje. Jak brak całkowitego zasięgu i to na kilku kilometrach? Weź zmień na porządny telefon.
Prawda jest taka, że tam brakuje LTE ale rozmowy idą swobodnie w 3G. W budynkach zdarza się zanik zasięgu albo only 2G (ale nawet w budynkach Play ma problem, głównie w tych magazynach i zakładach przy głównej ulicy. Baaa nawet w restauracji słynnej MULK nie ma Play na pierwszym piętrze wcale a N! ma tylko ledwo zipiące 2G, Jak dobrze wiatr zawieje pojawia się LTE Play a znika 2G N!. Ogólnie bieda).
N! ma tylko stacje w Baninie i racja przydałaby się jakaś stacja lub dowieszenie się do stacji Play np tej pod Tuchomem.
Stacja N! z Chwaszczyna nie daje rady ogarnięcia terenu.
Od znajomych, którzy tam pracują wiem, że N! tam walczył dość długo ze stacją ale nie wywalczył. Chyba muszą zatrudnić ludzi z Play :D
Oczywiście są jeszcze miejsca do poprawy jeśli chodzi o N! czy Plusa. Ale to są miejsca do poprawy a nie pokrywanie Polski zasięgiem jak w przypadku Play.
marcin19883 pisze:Kolega chyba nie wie o czym mówi. Play stawia na wsiach stacje aż miło. Jest dużo lokalizacji gdzie Play ma dużo gęstszą siatkę masztów niż N!. tzn. będzie miał.
Kaszuby to nie cała Polska. Jeszcze dużo brakuje.
marcin19883 pisze:Potwierdzam słabą jakość rozmów. A co do LTE to @piotrzet w wielu miejscach Play mocniej sieje, gdy jest obok N!.
Już wiele razy było o tym pisane. N! buduje sieć mądrzej (@lordbyd ostatnio pisał), bo skupia się na pojemności. Play stawia wysoki maszt aby pokryć jak największy teren. To dwie całkowicie inne filozofie budowania swoich sieci.
 #1050231  autor: marcin19883
 14 lis 2018, 23:20
spotify pisze: Zresztą Plus w tych terenach ma nawet zaniki zasięgu, głównie w kierunku Klukowej Huty (nawet gadać nie idzie)
Dziwne, bo jest stacja w Mściszewicach, która nawet do Sulęczyna dociera. Głównie LTE łapałem kiedyś z granicznym zasięgiem, ale miałem ok 20Mbps.
O Plasy się nie wypowiadam bo dawno tam nie byłem i nie wiem ile ta stacja w Sulęczynie pomogła

Nawet nie musiała pomagać, bo ze Stężycy łapałem sygnał, jadąc z Sulęczyna przez Klukową Hutę. Oczywiście Węsiory nie miały LTE. Nie wiem czy teraz Sulęczyno łata tą dziurę. Być może tak.
Natomiast jesteś z tych terenów. Czy tam N! nie miało stacji w Stężycy? Jakoś ostatnio miałem wrażenie, że mi stacja z eteru zniknęła
Stacja w Węsiorach jest i w Borucinie.

A tak poza tym, jeśli PLAY dołoży wszędzie E-GSM i naprawi handover z 3G, to można wyłaczać RK. Od Bytowa po Kartuzy i Trójmiasto, będzie zasięg macierzysty.
 #1050235  autor: spotify
 15 lis 2018, 00:25
marcin19883 pisze: Dziwne, bo jest stacja w Mściszewicach, która nawet do Sulęczyna dociera
Na trasie Sulęczyno Kartuzy Plus w wielu miejscach niedomaga zasięgowo i nie idzie rozmawiać. Nie są to duże dziury ale istnieją. No ale na Kaszubach sieć zielona nigdy nie była prymusem.
Stacja w Węsiorach jest i w Borucinie.
Czyli coś mi się pokręciło :-)
A tak poza tym, jeśli PLAY dołoży wszędzie E-GSM i naprawi handover z 3G, to można wyłaczać RK. Od Bytowa po Kartuzy i Trójmiasto, będzie zasięg macierzysty.
Mówisz o głównych trasach i najbliższy okolicach? W końcu! :) Choć nie do końca jestem pewny ;)
Ale i tak w Play mnie nie zobaczą :D
 #1050239  autor: marcin19883
 15 lis 2018, 02:07
spotify pisze:Mówisz o głównych trasach i najbliższy okolicach? W końcu!
Tak. DW228 calutka. Włączyłem sobie LTE1800 i cały czas miałem zasięg. :D DW211 Od Czarnej Dąbrówki do Żukowa, tak samo.
 #1050274  autor: marcellove
 15 lis 2018, 12:37
Benjamin Linus pisze:
zwariowany.kurczak pisze:
Kryniczanin pisze:Taką stację Play należy liczyć nawet jako 4 stacje NW pod względem pojemności. Tak jest choćby w LTE.
Rozumiem kwestie pojemności... ale nawet jeśli play by miał 8G, to zasięgu nie ma jak ten NW!
A do diabła gdzie play te 9tys. stacji planuje upchnąć, skoro obstawili tylko miasta, a 2-3km za miastem masz głuchy telefon... Owszem on się przełączy na RK po chwili, ale strasznie irytuje SMS że ktoś dzwonił.
Play jest na rynku od 2007...
Ciekawe co piszesz.
Zapraszam w to miejsce:

Gdyńska 60
https://goo.gl/maps/aupcZ3e7sWo
Zobaczysz jak TM czy Orange w tym miejscu nie ma zasięgu i o rozmowie możesz pomarzyć i to na kilku km w kierunku Gdyni.
LTE 800 ale bez szans na użytkowanie. I tak jest od 5 lat. Co roku obiecywali poprawę. Ja wierzyłem 2 lata. Po kolejnych 3 - be zmian.
Inne miejsce Gdańsk Piotrkowska....

Takich miejsc jest dużo gdzie NW się nie przyłożył.

Na trasie Kielno-Hopy przez Kłosówko jest jeszcze gorzej, korzystanie z telefonu komórkowego graniczy z cudem. To chyba też Twoje rejony, nie pomaga nawet wejście na dach domku jednorodzinnego, normalnie 19 wiek.

http://www.speedtest.net/result/7605798589.png
 #1050333  autor: marcin19883
 15 lis 2018, 18:07
Jak już mówiłem nie ma handoveru między E-GSM i 3G900, ale gdy telefon zgubi 3G to wskakuje po kilkusekundowym zaniku do E-GSM, by za chwilę bez przerwy wskoczyć do LTE i z LTE do 3G. Czyli jest handover E-GSM=>LTE=>3G. :lol: Oczywiście to przy słabym zasięgu.
 #1050363  autor: spotify
 15 lis 2018, 20:53
marcin19883 pisze: Tak. DW228 calutka. Włączyłem sobie LTE1800 i cały czas miałem zasięg.
Po pierwsze - nie wierzę, że cała DW228 ponieważ tam N! ssie tylko na 2G a Plus ma problemy w ogóle zasięgiem. Chodzi o głównie pierwsze kilometry za Bytowem w stronę Pomysku Wielkiego a póxniej Parchowa (już nie pamiętam dokładnie na którym dokładnie odcinku ale tam w N! gadasz na granicy zasięgu a Plusa kilka razy nie ma wcale a co dopiero LTE) To raz. Dwa - nie wierzę, że na LTE1800. Co najwyżej na LTE800. Po trzecie - już wielu o tym pisało, że LTE na telefonie w sieci Play a dawno tego nie ma w praktyce. Pokazuje Ci LTE a już dawno przekroczyłeś -125dBm. Przejedź się ta trasą na aktywnym streamingu albo spróbuj pogadać.
Co do DW211 nie jestem zdziwiony, trochę tam stacji postanawiali. N! tylko w kilku miejscach spada z LTE. Plusa już nie pamiętam. A Play pewnie jak zwykle tylko w teorii.
Już pisałem podczas rozmowy z Iphoneski, który twierdził, że od Bydgoszczy do Trójmiasta cała A1 LTE Play. Przejechałem - nie cała trasa a podczas streamingu Play nawet potrafi ssać w kilku miejscach (zresztą i Plus i N! również)
Ostatnio zmieniony 15 lis 2018, 21:12 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1050364  autor: Benjamin Linus
 15 lis 2018, 20:54
@spotify:
Nw! Nie ma stacji w Baninie, tylko antenę dookolną na domku.
Mają za to w Barniewicach, ale ona chyba jest dla dzików i lisów.
Dzwine że Play ma stacje na lotnisku, w Baninie, i Miszewie.
Tuchom to maszt tymczasowy.
Na lotnisku ma też NW a mimo to w tych samych miejscach np. Plus ma L900, Play 800 lub 1800, NW! U900.

Co do rozmowy w 3G koło Mulk jadąc w stronę Gdynii- jesteś lepszy niż S.Lem.
Czyste science-fiction.

A swoje rady typu zmień telefon skieruj do kogoś ze swojej rodziny lub wprost do lustra.

Nie życzę sobie takiego tonu.
Wyluzuj.

Prowadzimy dyskusje.
 #1050365  autor: spotify
 15 lis 2018, 21:10
@Benjamin Linus
Ten maszt w Barniewicach chyba w innym kierunku nadaje. Stacji z bliska nie oglądałem. Albo jak piszesz, siła sygnału dla zwierząt.
Play stację w Baninie widać z ulicy Gdyńskiej nawet. Typowy słup i anteny na szczycie.
Na Lotnisku wiele lat nie byłem, się nie wypowiadam.
W Tuchomku wiem że stacja Play stoi bo widać ją za płotem na terenie jakiejś tam firmy. Ale dzięki za info, że tymczasowa. Ciekawe jak ją zgarną, czy stacja ze stacji TV pod Chwaszczynem ogarnie ten teren.

Co do rozmowy koło Mulk na 3G - dzisiaj jechałem i rozmawiałem na 3G (Iphone w TM). Więc nie ściemniam. Widać, zależy od terminala. Ale wejście do Mulk do środka kończy się na 2G. To racja. Tam jest dziura, co zresztą już napisałem. Mnie do dzisiaj dziwi, że N! do stacji Plusa przy skrzyżowaniu (Miszewko) po wielu latach się nawet nie dowiesił. Czy też do stacji Play w Miszewku. Ale co najciekawsze, mam znajomych w Baninie i mają problem z Plusem w domu.
No ale zasięg w N! w tych terenach na gadanie jest. Z netem lipa, jeśli chodzi o LTE, ponieważ nie ma ciągłości w zasięgu.
A jak droga Gdańsk Zukowo jeśli chodzi o Play? Plus w Lniska traci zasięg (od wielu wielu lat) a Play tam stacji nie ma
marcellove pisze: Na trasie Kielno-Hopy przez Kłosówko jest jeszcze gorzej, korzystanie z telefonu komórkowego graniczy z cudem. To chyba też Twoje rejony, nie pomaga nawet wejście na dach domku jednorodzinnego, normalnie 19 wiek.
A która sieć w tamtych rejonach dobrze działa, skoro to niestety dziura bez jakiś blisko postawionych masztów żadnej z sieci? :roll:
Stacja w Kielnie albo w Kłosówce by się przydała jakakolwiek jakiejkolwiek sieci.
 #1050371  autor: marcin19883
 15 lis 2018, 21:38
spotify pisze:nie wierzę, że cała DW228 ponieważ tam N! ssie tylko na 2G a Plus ma problemy w ogóle zasięgiem. Chodzi o głównie pierwsze kilometry za Bytowem w stronę Pomysku Wielkiego a póxniej Parchowa
Parchowo od czerwca nadaje :D Plus w Parchowie się doczepi do N!
 #1050372  autor: p2225
 15 lis 2018, 21:39
spotify pisze:Po trzecie - już wielu o tym pisało, że LTE na telefonie w sieci Play a dawno tego nie ma w praktyce. Pokazuje Ci LTE a już dawno przekroczyłeś -125dBm. Przejedź się ta trasą na aktywnym streamingu albo spróbuj pogadać.
To nie jest kwestia Play'a, bo nagminnie mam tak samo w Orange. Service menu pokazuje brak jakiegokolwiek połączenia z jakąkolwiek stacją, a na belce mam co prawda brak kresek zasięgu, ale cały czas widoczne "LTE" i strzałki wskazujące na wykonywanie transmisji. Potrafi tak trzymać nawet parędziesiąt sekund zanim nie pokaże się w końcu brak zasięgu. To -125dBm to słaby sygnał? Orange trzyma rozmowy w LTE800 do -128dBm, a ja na wymuszonym LTE rozmawiam bez problemów nawet do -133dBm.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1050382  autor: marcin19883
 15 lis 2018, 22:24
Ja miałem całą trasę DW228 aktywne LTE. Z tego co pamiętam, to lte1800 skakało od -90dBm do -115dBm. Radio internetowe miałem włączone. Ciekawe co by było, gdybym miał lte800 w telefonie. :D

ps. Mi trzyma lte1800 do -126dBm, potem znika. Nie mam czegoś takiego, że znaczek pokazuje, nie mając zasięgu.
 #1050502  autor: marcin19883
 16 lis 2018, 20:50
Właśnie dla testów włączyłem sobie zasięg Orange(Ogólnie to siedze na wyłaczonym RK od kilku miesięcy) Jest handover między 2G Orange i U900 Play. A między swoim 2Gi U900 nie. PLAY powienien się wstydzić. :D
 #1051516  autor: spotify
 17 lis 2018, 12:50
p2225 pisze: To nie jest kwestia Play'a, bo nagminnie mam tak samo w Orange. Service menu pokazuje brak jakiegokolwiek połączenia z jakąkolwiek stacją, a na belce mam co prawda brak kresek zasięgu, ale cały czas widoczne "LTE" i strzałki wskazujące na wykonywanie transmisji.
Napisałem delikatnie. W Play poza miastami w terenach mało zabudowanych -140dBm nie jest nowością. U mnie w O czy w TM sygnał ponizej -125dBm kończy się brakiem zasięgu a w Play nadal na telefonie zasięg (teoretycznie bo w praktyce cokolwiek chcesz zrobić to wywala z sieci)
marcin19883 pisze: Ciekawe co by było, gdybym miał lte800 w telefonie. :D
Niewiele to by zmieniło, ponieważ L800 nie nadaje aż taką mocą w Play. Przez to że mają tylko 5Mhz w L800 to do granic możliwości nadają L1800 i L2100. Radio internetowe radiu nie równe. Jedno ściąga z buforem, inne potrzebuje tylko maks 96kbps do działania (czyli nawet na EDGE pociągnie)
  • Strona 379 z 533
  • 1
  • 377
  • 378
  • 379
  • 380
  • 381
  • 533
  • 1
  • 377
  • 378
  • 379
  • 380
  • 381
  • 533