DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1032762  autor: JFK2016
 03 lis 2018, 16:37
spotify pisze: 5% stacji w Polsce Plusa posiada L2600 i Ty mówisz, że jest L2600 w Plusie? Nie wiem dlaczego bronisz tej sieci na siłę? Płacą Ci za to?
To jakbym napisał, że N! ma stacje na full wypasie w Polsce bo miastach sie takie zdarzają.....
Chyba piszesz o sobie, lansując na siłę N, Plusa nie potrzebuję bronić, ani reklamować, bo nigdy nikomu nie wciskam na siłę że musi być to Plus (zawsze testy w realu w godzinach szczytu-wieczorem). On się zresztą sam broni przerzucając największą ilość danych (impossible-na skansenie?!). Tego typu wpisy były powszechne w sieci przed rokiem 2015, lansowanie N wówczas na nr 1 było jakimś dramatem i nieporozumieniem (N leżało w kwestii data, dlatego Zygi tak łatwo mógł przelicytować LTE800). Ww temacie jest postawione pytanie T-Mobile, czy Play? Jeżeli chodzi o atrakcyjność oferty zdecydowanie T-Mobile, ale jeżeli w danym rejonie działa tylko LTE800, "2 razy" bym się zastanowił przed zakupem oferty. W Play co prawda jest drożej i nie tak swobodnie bez limitu, lecz gdy pomyślnie przejdzie testy, od grudnia może być tylko lepiej... :)
spotify pisze: Był problem a nie jest. Czepiasz się wyspowych L2600 w N!, który zdecydowanie więcej ma stacji niż Plus. Ale oczywiście Plus jest lepszą siecią bo na 5% stacji ma L2600.....
Plus na "pałę" nie dokłada LTE2600, jak robi to N, jeżeli robi to w dużych miastach przy gęstej infrastrukturze, gdzie LTE1800 swobodnie daje radę, to takie punktowe dokładanie LTE2600 przynosi więcej szkód niż korzyści dla klienta (nie sądzę abym gdziekolwiek w Polsce znalazł na stacji Plusa w godzinach szczytu 140Mbps, w Orange na 1800 100Mbps tak), w takim przypadku trzeba to robić jak P4.
spotify pisze: O jakim Ty sygnale w ogóle piszesz? RSSI czu RSRP?
Laptop słuzbowy używam w terenie na mobilnym więc używam. Jasne, na co dzień mam na kablu i nie pcham się w radiówkę.
RSSI, bo ta wartość jest podawana niezależnie od używanego sprzętu i oprogramowania. Chwalisz się, czy się żalisz używając kabla (sam używam 2 m-c dostępu światłowodowego i nie widzę w tym wielkiego halo..., równie dobrze mógłbym do dziś używać internetu LTE dla domu w Orange, gdybym wiosną się z nimi dogadał, po prostu miałem pecha i nie natrafiłem podczas rozmów na "kogoś z jajami", jak 2 tygodnie temu odświeżając taryfę voice...), a używając w terenie na laptopie, nie wiesz jak ten internet działa stacjonarnie (a nie zmiennie jak na telefonie komórkowym, bądź innym urządzeniu zmieniającym położenie...).
spotify pisze: Bzdura na kołach!!! Ludziom nie zależy na mniejszej ilości faktur ale na niższej cenie. Znam pakiety bo sam mam i używam jeden z nich. Nie wziąłem TV w NC+ i neta kablowego ale cały pakiet kablówki bo wychodzi zdecydowanie taniej. Podobnie robią sąsiedzi. Mają np Orange LOVE bo cała rodzina (ojciec matka córka) jest w Orange i wychodzi im w pakiecie taniej.
Już tu kilka razy udowadniałeś wpisami, że z matematyką stoisz "na bakier", jesteś raczej humanistą, także nie będę się nad Tobą "znęcał"-ja mógłbym mieć z terminala również TV bez żadnych ograniczeń prędkości bo to światłowód, jednakże jestem abonentem NC+, bo zdecydowanie mnie się bardziej to opłaca (za "goły pakiet" 8 C+ musiałbym płacić więcej niż w NC+ za 8 C+ plus pakiet TV). Tutaj widać że nie masz rozeznania j.w @ iphoneski w kwestii pakietów TV, gdzie rządzi DVB-T, a kiepskich kanałów TV to można mieć "pęczki" prawie za free przez IPTV.
spotify pisze: Samo hasło reklamowe CP (drugie za połówkę a trzecie za złotówkę) i ludzie sie kuszą na pakiet.
Żyjesz historią, to już od dawna nie aktualne.
 #1032764  autor: piotrzet
 03 lis 2018, 16:47
Jak widzę u kogoś bronienie Plusa transferowaną ilością danych to mi się śmiać chce. Taki argument to można by dać gdyby im się pasmo skończyło tym czasem mają najwięcej, a korzystają najmniej. Stąd bierze się właśnie "skansen". Czy komuś się to podoba czy nie obecnie Plus leży pod względem modernizacji.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1032816  autor: Maciej Loret
 03 lis 2018, 23:07
Witam,

nie chcę zakładać nowego wątku a ten częściowo pasuje.
Potrzebuję dostęp do Sieci około 300GB miesięcznie.
Plus wydaje się nie mieć odpowiedniej oferty, w dodatku nie mam jak sprawdzić możliwości (nie chce mi się kupować karty i testować.
Zamówiłem T-Mobile za 49PLNów. Czekając na kuriera, dostałem telefon, że mi nie sprzedadzą ze względu na przeciążenia sieci w moim rejonie.
No to poszedłem do salonu Orange po 999GB za 51PLNów netto. Usłyszałem od doradcy, że on w tej okolicy by tego nie wziął ze względu na słaby zasięg. W domu zrobiłem kilka testów i pomiędzy 3-10Mbit/s było...
I już się zastanawiałem czy nie trzeba będzie skądś w wiaderku nosić...
Poszedłem do Play. Jest oferta z 300GB (potem lejek 1Mbit/s). Do wyboru dwa zestawy (z Huawei oraz ZTE). W domu sprawdziłem i waha się pomiędzy 3-30Mbit/s ale po wyjściu na balkon 50-70Mbit/s). Tak naprawdę wystarczyłoby mi 20Mbit UL a jak czasem spadnie do 10Mbit, też tragedii nie będzie...

Pytanie odnośnie testów w Play.
Robiłem na LG G6 i nie wiem jak to się ma do zestawu Huawei z Net Boxem? Prękości będą dużo mniejsze?
W zasięgu mam dwa BTSy ale na szczęście po przeciwnych stronach domu więc będę korzystał tylko z jednego (oba mają wg btsearch pasma LTE 800/1800/2100/2600MHz). Chciałbym co prawda korzystać z tego bardziej odległego - około 3150m i brak bezpośredniej widoczności.
Czy można dokupić usługę i ewentualnie ile kosztuje i która to jest (wg salonu 2PLN/mies i działa od 0:00 do 8:00 tylko, że wg strony Play nie ma takiej - albo godziny inne albo koszt inny)?
I jeszcze jedno. Da się tę usługę podpiąć do Play24?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #1032842  autor: spotify
 04 lis 2018, 03:03
JFK2016 pisze: Tego typu wpisy były powszechne w sieci przed rokiem 2015, lansowanie N wówczas na nr 1 było jakimś dramatem i nieporozumieniem (N leżało w kwestii data, dlatego Zygi tak łatwo mógł przelicytować LTE800).
Piszesz same bzdury. Tak sobie to tłumaczysz. Ja nie jestem nauczycielem aby Ci tłumaczyć, dlaczego Zygmunt tak postąpił.
Całe Twoje pisanie o Plusie, o ilości danych itp sprowadza mnie do ziewania. Nie masz o tym w ogóle pojęcia.
Nie wiem czy w Łodzi jest już podział ale pamiętaj że 15Mhz w L1800 w N! w wielu jeszcze miejscach w Polsce jest dwóch operatorów.
Plus na "pałę" nie dokłada LTE2600, jak robi to N, jeżeli robi to w dużych miastach przy gęstej infrastrukturze
500 pozwoleń i w miastach? W jakich? :D
N! robił wyspowo a obecnie dokłada do wielu stacji L2600. Mówimy o teraz a nie o historii, gdzie Plus miał jako jedyny LTE. Obudź sie w końcu, bo żyjesz cały czas historią.
Dlaczego Play woli korzystać z roamingu N! a nie Plusa? Bo Plus w wielu miejscach z Playem na barach nie dawał rady i się zapychał.
Chwalisz się, czy się żalisz używając kabla
W jakim celu miałbym to pisać w charakterze chwalenia się?
Nie mam zamiaru się męczyć z radiówką w domu jak mogę mieć kabel porządnej jakości. To chyba logiczne? Dlatego o tym napisałem.
Już tu kilka razy udowadniałeś wpisami, że z matematyką stoisz "na bakier", jesteś raczej humanistą, także nie będę się nad Tobą "znęcał"
Rozśmieszasz mnie bardzo. Twoje wywody matematyczne, które piszesz. to szkoda komentować. Podobnie jak z terenem który podawałeś o działaniu super Plusa i ich zasięgu LTE2600. Fantazja Cię nieźle poniosła. Próbowałeś chociaż na mapie Polski zakreślić cyrklem promień o których tak fantazjowałeś? :D Chociaż to sprawdziłeś i przeliczyłeś? Po prostu odpuściłem temat, bo nie będę się zniżał do poziomu Twojej matematyki bo mnie pokonasz doświadczeniem przy takiej słabej wiedzy na temat królowej nauk.
Tym bardziej jak Ci wierzyć tak super działania Plusa? Dziwne, że ludzie z Twojej okolicy narzekają na sieć Zygmunta a Ty piszesz z uporem maniaka o tak dużym terenie, gdzie Plus działa najlepiej :mrgreen:
Jeśli jesteśmy przy matematyce Pitagorasie to:
1) Plus ma niecałej 8 tys stacji, gdzie wykorzystuje głównie tylko LTE1800 plus niedawno dokładane L900. Czyli przy dobrych wiatrach na 95% stacji ma 25Mhz na LTE. Reszta to dodatkowe 20Mhz na L2600 czyli łącznie 45Mhz (czyli zakładając około 500 stacji w POLSCE ma 45Mhz). Oczywiście dane z zapasem bo na pewno nie każda stacja ma LTE1800 a co dopiero L900.
2) N! posiada 11 tys stacji, gdzie (pomijam LTE2600) ma LTE1800, L800. Obecnie w miastach dokładają L2100. Co bez L2600 daje im 30Mhz LTE. Nie wiem na ilu mają L2600 ale gdzieś na 30-40% swoich stacji. Dojdą niebawem do Twojej Łodzi, więc i tam się zwiększy pojemność (a może już są z uruchamianiem L2100). Z L2600 mają łącznie 45Mhz.
Więc kto ma większą pojemność, większy zasięg i jest w stanie przenieść więcej danych?? Żebyś się nie zgubił w liczeniu - N! 3 tys stacji więcej (2,5tys stacji Play potrzebuje na pokrycie Polski, więc zobacz jaka to jest skala) i wykorzystuje na większości swoich stacji dużo więcej Mhz na LTE niż Plus.
W tym Plusie to może być w raportach taka sama ściema z przesyłem danych jak w Play ich wykorzystanie roamingu.
Plus ma takie zasoby, ze gdyby jeszcze dołożył z 10Mhz z L2100 miałby 55Mhz na LTE. Niestety, oni najlepiej by trzymali wszystko w szafie i zostali przy L1800.

Pamiętaj, że Plus to nie tylko data ale i voice. I na tym poziomie leży i kwiczy w stosunku do N! zarówno jakością sieci, pokryciem LTE czy w ogóle zasięgiem w Polsce.
A teraz im się tyłek zapalił, bo Play zaczął się budować i mogą spać w jakości sieci na ostatnie miejsce, więc L800 traktowali po macoszemu ale w końcu chociaż porządnie do L900 podeszli. HDVoice też ostatni uruchomili. VOLTE nie mają, WoWifi nie mają. Lider technologii od lat goni konkurencje bo Zyga ze swoją siecią najlepiej by nic robił, tylko za grosze zbierał zasoby radiowe aby konkurencja ich nie miała.

Nie znasz moich potrzeb i wielu ludzi, jeśli chodzi o TV. Więc się nie wypowiadaj. Przy pełnym pakiecie kanałów np NC+ + NET kablowy na porządnym poziomie, to pakiet w pierwszej lepszej kablówce wychodzi zdecydowanie taniej.
Nie każdy chce oglądać TV wyłącznie przez IPTV. Sam to przeliczasz na kasę a twierdzisz, że ludzie idą za jedną fakturę.
W Polsce od lat najważniejsza w usługach jest cena!! Zawsze tak było i tak będzie a nie jedna faktura. Masz przykład, gdzie Play bez własnego zasięgu ogólnopolskiego jest największym operatoram czy też obecnie największy przyrost kart SIM w wydmuszkach Plusa typu A2Mobile czy jakies tam Premium Mobile (czy jak się to tam zwie)
Szkoda mi czasu na pisanie z Tobą, bo naprawdę sam się zapętlasz w bzdurach, które wypisujesz.
Maciej Loret pisze: Zamówiłem T-Mobile za 49PLNów. Czekając na kuriera, dostałem telefon, że mi nie sprzedadzą ze względu na przeciążenia sieci w moim rejonie.
Jedno zdanie. Co za wstyd!!!
 #1032865  autor: piotrzet
 04 lis 2018, 08:34
Jaki wstyd?
Która sieć nie sprzedałaby ci oferty ze względu na przeciążenie sieci?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1032872  autor: matek451
 04 lis 2018, 09:40
@Maciej Loret pokaz wyniki testów Play na zewnątrz na telefonie z aplikacją Network cell Info, zakładka DANe pokazuje eNB, ECI BTS-a i parametry sygnału.Jaka to lokalizacja? W Play wybiera się B715 i do niego ewentualnie antenę kierunkową. w nowych taryfach Play Internet M,L, XL nie ma możliwości zakupu usługi NbL za 2 zł https://www.play.pl/resources/pdf/2016/ ... 032016.pdf W przypadku T-mobile takich odpowiedzi odmowy podpisania umowy na domowy bez limitu coraz więcej. Cóż operator przeliczył się z możliwościami własnej sieci i po roku mamy lipę. Na początek wycofał taryfę MAX, teraz promuje domowy do 20Mb/s lub nie sprzedaje. A wstyd i to wielki bo przyjął od Ciebie zamówienie i zgodnie z prawem powinien je zrealizować.Ogólnie to w tej chwili usługa domowy w T-mobile nie ma charakteru powszechnej i ogólnie dostępnej więc nie wiem czy kolega @piotrzet może używać argumentu że to jedyny no limit dla indywidualnych.Usługa dla wybranych klientów, lokalizacji tak jak w wielu sieciach kablowych, świadczona tam gdzie są warunki techniczne. A miało być tak pięknie, wyszło jak zawsze.
 #1032988  autor: spotify
 04 lis 2018, 14:00
piotrzet pisze:Jaki wstyd?
Która sieć nie sprzedałaby ci oferty ze względu na przeciążenie sieci?
Wstyd, ponieważ dopiero co zaczęli z netem mobilnym a już mają zadyszkę.
Oczywiście lepiej nie sprzedać, niż wprowadzać klienta w błąd.
Ale powinni przede wszystkim:
1) Usiąść jeszcze raz do swojego excela i przekalkulować tą ofertę, gdzie spierniczyli. Niemcy juz jeden błąd popełnili - wpuszczaniem Play na swoje nadajniki. Chcieli pozyskać w ten sposób klientów, bo myśleli ze jak Polak w Play zobaczy Play (Tmobile) to przeniesie do nich numer. Niestety społeczeństwo wolało roaming i korzystanie z sieci TMobile za kasę w Play (niższa cena). I tak na barach TM, Play stał sie najwieksza siecia w Polsce
2) Jeśli im nadajniki puchną, to dołożyć do tych only L800 co najmniej L1800 i L2100.
Ostatnio zmieniony 04 lis 2018, 14:00 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1032989  autor: Pabloeq
 04 lis 2018, 14:00
Ja bym się ucieszył jakby operator przed podpisaniem umowy zapewnił mnie że jest w danej lokalizacji przeciążony i nie może świadczyć usług na określonym w umowie poziomie.
Może nie spodziewali się takiego zainteresowania ofertą?
 #1032992  autor: spotify
 04 lis 2018, 14:03
Wydaje mi sie, że gdyby ludzie korzystali tylko z neta mobilnego jako neta - przeglądanie stron, poczta, oglądanie jakiegos YT albo TV po necie byłoby bez problemu. Ale u Nas jak nie masz limitów to zaraz w ruch idą p2p na potęgę.
Dlatego juz kiedyś pisałem - gdybym był szefem sieci komórkowej zabroniłbym korzystanie z p2p. To jest największy obciążacz sieci zarówno mobilnej jak i stacjonarnej.
 #1033015  autor: piotrzet
 04 lis 2018, 14:28
spotify
Oferta nie jest nowa bo jest już od ponad roku. Konkurencja ma oferty z limitem i to śmiesznym, a także ma zapchane lokalizacje. Oprócz tego nie ma co nawet mówić, żeby wstrzymywali sprzedaż w niektórych lokalizacjach tylko sprzedają dalej.
Pojawiają się nowe częstotliwości nawet w tych obszarach w których nie ma na razie prac związanych z refarmingiem ale niestety jest to nie 5 min roboty, a sporo więcej. Tym bardziej, że w większości stacje na wsi mają po jednym pozwoleniu, a nie komplecie.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1033039  autor: darekka
 04 lis 2018, 14:51
Pozwolenia to mają często na 3 pasma LTE ale odpalone często tylko LTE800 i to jest problem, bo wiejskie stacje z samym LTE800 muszą ogarnąć spory rejon i ruch(neta kablowego często nie ma, a jak jest to neo do 10Mb wyciągająca kilka Mb). Jak doposażą stacje only LTE800 w więcej pasm to na luzie dadzą radę z nolimitem za 49/65zł.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1033053  autor: piotrzet
 04 lis 2018, 15:03
A tak faktycznie masz rację. Ciekawe co Plus zrobi z tą 800 jakby 5 MHz dodać też byłoby lepiej.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1033062  autor: spotify
 04 lis 2018, 15:13
darekka pisze: Jak doposażą stacje only LTE800 w więcej pasm to na luzie dadzą radę z nolimitem za 49/65zł.
Toć to napisałem wyżej ;)
Ale muszą też do tego przysiąść, bo wcześniej czy później nawet przy full wypasie to zdechnie.

@piotrzet
Wg zasad na licytacji L800 dany operator może mieć maksymalnie 10Mhz w L800. Więc albo Plus z Playem się o to będą bić albo UKE będzie musiało zmienic zasady.
 #1033066  autor: piotrzet
 04 lis 2018, 15:14
Jak będą chcieli kasę to zmienią. Jak nie to pewnie Play weźmie, bo nie sądzę, że cena będzie niższa niż to co proponują teraz Plusowi.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1033076  autor: spotify
 04 lis 2018, 15:22
Plus za tyle nie weźmie ale za grosze nie pozwoli tego wziąć P4. N! również się wykrwawiło na L800 więc także nie pozwolą na to i wezmą udział nawet jako firmy krzak. Tylko, że:
1) Plus tyle hajsu nie da
2) Playa nie stać obecnie na tak drogie pasmo
3)N! nie może kupić
Więc zobaczymy co UKE wymyśli, bo inaczej L800 będzie leżeć odłogiem a kasy w budżecie nie będzie.