Telekomunikacja jak na dłoni

Która sieć jest lepsza i dlaczego? - dyskusja ogólna

Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
Wiadomość
Autor

Re: Która sieć jest lepsza i dlaczego? - dyskusja ogólna

Postprzez JFK2016 » 21 paź 2018, o 19:48

piotrzet napisał(a):Z tego co wiem Play nie jest na rynku kilka miesięcy tylko ponad 10 lat, a inwestycję w sieć takie jak powinny być od początku ile temu się zaczeły? Nawet nie wiem czy będzie 2 lata. To co robili przez 8 lat? Spali? Czy jak?

Za to ich "jechałem" od roku 2011-gdy praktycznie zatrzymali rozwój sieci. Wówczas klakierzy tej sieci mówili że jest wszystko OK (OT taki model biznesowy, ale to nie wolny biznes bez regulacji/pozwoleń/koncesji), a ja że jestem idiotą i najlepiej to mi jest konto zablokować żebym już o tym nie pisał. Niestety ale dziś pisanie że klienci tego operatora zabiją sieci udostępniające im infrastrukturę to bzdura wyssana z palca (tak Orange jak i pozostali chętnie by im udostępnili internet z pełną prędkością aby na tym zarobić). W ogóle ta spółka Networks to jakieś dziwactwo- przez długie lata Orange miał bdb ofert data i trzepał kasę, a T-Mobile do bani, w zeszłym roku odwrócili szyk o 180*.
JFK2016
Zapalony dyskutant
Zapalony dyskutant

Postprzez piotrzet » 21 paź 2018, o 19:54

Play leży głównie po za miastami czyli tam gdzie konkurencja ma na 800 10 MHz nie dość, że to już jest zapchane to jak do tego dojdzie Play nawet z 3Mb/s to jest jeszcze gorzej. Co do ofert wszystko zależy od zarządzającego więc miej pretensje do nich. Orange obudzi się z ręką w nocniku jak zrobił to T-M gdy spadł z 1 na 4 miejsce pod względem ilości liczby klientów.
http://www.speedtest.net/result/a/4297134853.png
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Sony Xperia XZ3
Sieć: T-Mobile

Postprzez JFK2016 » 21 paź 2018, o 20:14

piotrzet napisał(a):Play leży głównie po za miastami czyli tam gdzie konkurencja ma na 800 10 MHz nie dość, że to już jest zapchane to jak do tego dojdzie Play nawet z 3Mb/s to jest jeszcze gorzej. Co do ofert wszystko zależy od zarządzającego więc miej pretensje do nich.

Proszę Cię nie wymyślaj takich bzdetów nie mających nic wspólnego z realem, na prowincji Play klientów voice ma dużo mniej w stosunku do konkurencji. Sieci LTE przy obecnych ofertach voice są wstanie "zabić" jedynie abonenci data (pomijam sytuacje skrajne:miejscowości turystyczne, imprezy masowe...).
piotrzet napisał(a):Orange obudzi się z ręką w nocniku jak zrobił to T-M gdy spadł z 1 na 4 miejsce pod względem ilości liczby klientów.

Jeżeli okażę się prawdziwa oferta którą przedstawił mi konsultant Orange w minionym tygodniu (jestem umówiony na środę), to oznacza że już zaczynają się budzić (wiosną o takiej ofercie nie było nawet mowy, mimo kilku kontaktów od strony operatora, cóż co miesiąc o 50 zeta mniej na konto).
JFK2016
Zapalony dyskutant
Zapalony dyskutant

Postprzez piotrzet » 21 paź 2018, o 20:21

JFK2016
A skąd te informacje? Bo jakoś sobie nie przypominam gdzie jest opisane który operator ile ma klientów w mieście a który po za nim. Jeśli ktoś ma telefon nie korzysta tylko z voice ale data również.
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez JFK2016 » 21 paź 2018, o 20:41

piotrzet napisał(a):A skąd te informacje? Bo jakoś sobie nie przypominam gdzie jest opisane który operator ile ma klientów w mieście a który po za nim. Jeśli ktoś ma telefon nie korzysta tylko z voice ale data również.

Stajesz się męczący z tak głupimi pytaniami i szukaniem oficjalnych danych, których pod tym kontem chyba nikt nie rozbija. Po prostu bywam na prowincji, bo mam działkę i ani moja rodzina, ani znajomi nie chcą słyszeć o Play w RK (dziś to one cenowo nie są atrakcyjne, ale nawet w minionych latach nie było chętnych).
JFK2016
Zapalony dyskutant
Zapalony dyskutant

Postprzez piotrzet » 21 paź 2018, o 20:57

Czyli skoro nie masz żadnych danych to jest nic nie warte. Proste ;) A głupie pytanie, bo brak argumentów. Normalne. Po za tym głupich pytań nie ma są głupie odpowiedzi i ta właśnie taka jest ;)
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez Barciur » 22 paź 2018, o 00:01

Ta cała rozmowa jest w ogóle jakąs abstrakcją. Operator jest własnością prywatnej firmy, podpisuje umowę o roaming krajowy z innym bo mu się to opłaca. Jakby się nie opłacało, to by nie podpisywał. Proste jak budowa cepa, jakieś w ogóle dyskusje o pasożytach czy kij wie czym są tak wyciągniete nie wiadomo z czego, że aż oczom nie wierzę, że się tu taka rozmowa odbywa.
Barciur
Stały bywalec
Stały bywalec

Pochwały: 4
Model telefonu: Nokia 6

Postprzez Ramirez » 22 paź 2018, o 09:07

mago112 napisał(a):jak to teraz jest ? taki nju i plush tak samo działa jeśli chodzi o prędkość priorytet itp na nadajnikach czy jest gorzej traktowany przez operatorów matki ?

W przypadku a2mobile i plusa na kartę w tym samym telefonie widzę różnice. A2mobile nie ma HD Voice i nie ma wstępu do LTE+ tylko do zwykłego LTE. Przynajmniej tak mój telefon twierdzi :mrgreen: a2mobile ma tylko znaczek LTE, plus LTE+. Coś na rzeczy jest. Przynajmniej było tak kilka miesięcy temu ale wątpię aby się zmieniło.
Ramirez
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 58
Model telefonu: Moto Z Play
Sieć: Plus

Postprzez iphoneski » 22 paź 2018, o 09:43

Ramirez napisał(a):
mago112 napisał(a):jak to teraz jest ? taki nju i plush tak samo działa jeśli chodzi o prędkość priorytet itp na nadajnikach czy jest gorzej traktowany przez operatorów matki ?

W przypadku a2mobile i plusa na kartę w tym samym telefonie widzę różnice. A2mobile nie ma HD Voice i nie ma wstępu do LTE+ tylko do zwykłego LTE. Przynajmniej tak mój telefon twierdzi :mrgreen: a2mobile ma tylko znaczek LTE, plus LTE+. Coś na rzeczy jest. Przynajmniej było tak kilka miesięcy temu ale wątpię aby się zmieniło.

Bo jedyna zaleta a2 to cena, tam nawet karty są jakościowo gorsze niż w normalnym plusie. Jednakże w pytaniu chodziło o plusa i plusha a tu żadnych różnic w działaniu nie zaobserwowałem, jest to po prostu marka własna plusa i powinna działać tak samo.
W sumie nie wiem po co marka a2 została stworzona, moim zdaniem taki patent żeby kombinować z podatkami.
iphoneski
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: iPhone SE
Sieć: Play

Postprzez piotrzet » 22 paź 2018, o 10:04

Dokładnie wszyscy się tak podniecają tym a2mobile ale właściwie to nie wiem czym. Brak HDVoice oprócz tego śmieszny pakiet 5 GB, bo później są ograniczenia, a cena 6zł niższa niż oferty konkurencji z pakietem 10 GB gdzie ograniczeń takich nie ma. Jeszcze do tego dochodzą czasem usługi typu VoLTE czy VoWiFi
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez iphoneski » 22 paź 2018, o 10:19

Jak czym? Ludzie wybierają to ze względu na to, że jest tanio i tyle. Gdyby bilet autobusowy kosztował tyle co taksówka to autobusy by puste jeździły. Niestety nie może być i tanio i dobrze.
iphoneski
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: iPhone SE
Sieć: Play

Postprzez matek451 » 22 paź 2018, o 12:49

Moich wszystkich, starszych znajomych którzy wcześniej byli abonentami Plusa przeniosłem do a2mobile, karta za 10 zł/m-c tylko do rozmów bez limitu. Są mega zadowoleni, cena czyni cuda. Nic więcej im do szczęścia nie potrzeba, w życiu nie napisali SMS-a a internet to dla nich magia.
matek451
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez piotrzet » 22 paź 2018, o 14:03

To nie wiem z czego wcześniej korzystali brak HDV skreśla dla mnie tą sieć na samym początku.
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez matek451 » 22 paź 2018, o 14:16

95% ludzi to nie ma zielonego pojęcia co to jest HDVoice, VoLTE czy WiFi Calling. Ważne że za 10 zł mogą sobie pogadać z rodziną i koleżankami. Każdemu według potrzeb.
matek451
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez piotrzet » 22 paź 2018, o 14:20

Pojęcia można nie mieć. Jednak różnicę w jakości słychać.
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sieci komórkowe