DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1027812  autor: Przemix
 21 paź 2018, 22:23
Ostatnio zadzwoniła do mnie ankieterka na zlecenie orange. Pytania dają przypuszczenie, że orange myśli nad wprowadzeniem płatnego przedłużenia bonusu internetu w orange free na kartę. Pytania były tak szczegółowe, że wątpię że ktokolwiek oprócz mnie dotarł do końca :lol: a to tylko mała część przykładów! :
- jaką mam taryfe (tu wymieniła wszystkie)
- czy to główny nr
- czy korzystam z nolimitu za 25zł
- ile doładowuje, jak często
- czy wiem ze start na 8002 juz nie przedłuża netu
- ile średnio bonusu GB dostaję, Ile zuzywam, ile mam teraz, czy mi przepada, ile mi przepada
- jak w skali od 1-5 jest mi smutno jak przepada mi bonus netu :lol:
- ile w skali od 1-5 byłbym w stanie zapłacić za przedłużenie bonusu netu:
10zł za tydzień ( :lol: )
8zł na tydzień
5zł na tydzień
2zł na tydzień
1zł na tydzień
10zł na miesiąc
20zł na rok
Czy jak mi będzie net przepadał to wyrzucę kartę, przeniosę do innego operatora na abo, na kartę, kupię kolejną kartę orange

Pomijając że na połowę z tych pytań mają odpowiedź w systemie - Coś knują. Jedynie ilość pytań o przedłużenie tylko na tydzień mnie dobiła, pewnie znowu będzie jakiś niewypał.
 #1027814  autor: jarekt
 21 paź 2018, 23:52
Bardzo ciekawe. Normalnie jakby jakaś specjalistka z naszego forum do Ciebie zadzwoniła, np. @Dorotea :).

Ogólnie wszyscy mówią, że prapaida wszystkie opy maja coraz bardziej w pupie. A tu proszę: główkują, kombinują, planują, ankietują :).

A może jednak pozostali operatorzy jakieś zwiększone ruchy i zapytania odczuli (w związku z zakończeniem DILa w RBM/Play), może są świadomi, że masa ludzi z RBM/Play chce jakiegoś neta niedrogiego ale w większej ilości (takiego do domu, a nie do smartfona), a Play im właśnie zlikwidował jedyną do tego celu usługę (DIL)?
No i to zlikwidowanie przedłużania GB poprzez 8002 być może też im bokiem wychodzi i chcą wrócić do łask i przy okazji klientów z DILa łyknąć?

Bardzo ciekawe...
 #1027873  autor: tele2017
 22 paź 2018, 11:29
To już pomarańczowemu zarastwu nie wystarczyło że wbili bardzo bolesnego ćwieka klientowi w plecy przez likwidacje 8002 na Neta?
Co to ma być? likwidacja prepaida i jego jednostkowych usług i pozostawienie jedynie przedpłacanej usługi jak w abonamencie czyli wszystko za 25zł mies?
Ja bym optował za opłatą przedłużania zachomikowanego, ale może góra 5zł/mies albo od razu rok za powiedzmy 30zł na co w życiu operator się nie zgodzi.

Coś mi tu śmierdzi żerowaniem na uzależnionym od usług mobilnych kliencie. Zauważcie że tylko w Polsce jest lub było tak błogo w świecie komórek. Na zachodzie jest bardzo drogo. Wszyscy sie uzależnili, porozwiązywali nawet umowy na Neta stacjonarnego, bo smartfona pod wifi i laptopy śmigają w całym domu na jednej karcie.
Wraz z rozwojem sieci od technologii 4G rozumiem że to już istotny luksus mieć mobilny bardzo szybki Net wszędzie, więc teraz dobierać chcą się nam do d@@y aby haracz za to pobierać.

Usługi powinny być oddzielone na rangi. Czyli:
- chcesz jak dotychczas czyli tanio masz do dyspozycji tylko sieć 3G (mnie akurat wystarcza)
- chcesz mieć szybko na 4G dopłacaj do takiego kanału dostepu bo to luksus
- chciałbys mieć bardzo szybki nowoczesny Net mobilny 5G wykup pakiet extra w extra cenie dla nielicznych

Mam jeszcze pakiet grunwaldzki na kilka lat i jak mi takie gówno podłożą na nowy rok to japierdziele z takimi zasadami - spać nie można spokojnie, bo nie znasz dnia ani godziny.
 #1031785  autor: wiekrak
 30 paź 2018, 21:03
Rzeczywiście dzwonią z kosmicznie długą ankietą, ciężko to przeżyć i dotrwać do końca.
Chodzi o to, ile jesteś gotowy zapłacić za przedłużenie bonusu internetowego:
- do 5 zł za tydzień
- do 10 zł za miesiąc
- 30 zł rocznie.

I badają, czy jesteś gotowy zapłacić za Rok Ważności Konta.
 #1031788  autor: jarekt
 30 paź 2018, 21:15
- Proszę pani, tyle pytań, a ja nie mam czasu, bo na forum siedzę i długiego posta skrobię. No ale skoro pani pyta to ja w jednym krótkim zdaniu odpowiem: maksymalnie 5zł miesięcznie za przedłużenie GB na kolejny miesiąc, tak jak jest u Gruszki, a za RWK mogę niechętnie zapłacić maksymalnie 5zł, tak jak jest u Gruszki, niechętnie, bo jest przecież teraz opcja - i u was też - z darmowym RWK, a u Gruszki to nawet z darmowym dożywociem. Żegnam.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2018, 22:32 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1033871  autor: marcin19883
 06 lis 2018, 19:02
macqmacq pisze:RWK dla KONTA GŁÓWNEGO za darmo po 93 dniach, czyli do końca ... jest nie do przebicia
Tutaj bardziej chodzi o przedłużenie bonusów z doładowań, bo nie każdy kupuje no-limit. Jednym bardziej zalezy na necie a sporadycznie na dzwonieniu/smsowaniu. Opcja płacenia za przedłużenie jest lepsza niż zasilanie konta regularnie dużymi kwotami.
 #1058913  autor: aster
 10 gru 2018, 13:13
Mam jeden numer, na którym w maju przepada mi "Grunwald" i raczej nie zamierzam płacić 100zł/5 mies. aby to dalej utrzymać.

Czy coś więcej wiadomo na temat płatnego przedłużenia bonusu internetowego?

Na razie wygląda na to, że jedyna opcja to zużyć to co jest na koncie (ponad 200zł) i dopiero wtedy zmienić ofertę. Docelowo chcę przenieść ten numer do nju, ale rozumiem że po przeniesieniu saldo mi wyzerują.

Stąd czy najlepsza opcja to odpalenie pakietu 2GB za 12 zł (lub ofertę no-limit za 25zł gdzie jest mnóstwo netu) i w ten sposób wyczyścić konto, czy jest jakiś sposób by przetransferować obecne saldo do nju?
 #1058916  autor: 24bis24
 10 gru 2018, 13:42
aster pisze:
10 gru 2018, 13:13
Na razie wygląda na to, że jedyna opcja to zużyć to co jest na koncie (ponad 200zł) i dopiero wtedy zmienić ofertę.

Stąd czy najlepsza opcja to odpalenie pakietu 2GB za 12 zŁ
Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1058936  autor: unnameduser
 10 gru 2018, 16:33
aster pisze:
10 gru 2018, 13:13
Mam jeden numer, na którym w maju przepada mi "Grunwald" i raczej nie zamierzam płacić 100zł/5 mies. aby to dalej utrzymać.
Większy sens ma nawet płacenie 2 x 50 zł za 2 x 3 miesiące.

LuiN pisze:Desktopowa wersja Telepolis to ostatnia rzecz na której się skupiamy.
 #1064686  autor: tele2017
 07 lut 2019, 15:04
No patrzcie, widać jak niuchają coś ankieterzy to będzie jakiś ruch u operatora. No i wyszło że coś nowego wprowadzili zgodnie z zapowiedziami. Temat już był podejmowany w innym wątku ale tu warto też dodać te informacje.

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/prz ... ange-free/

Regulamin: https://biuroprasowe.orange.pl/wp-conte ... 190204.pdf

i co tu powiedzieć.....chyba czytają nasze forum bo dali tyle i ile chciałem na rok, a w to nie wierzyłem kompletnie :mrgreen: :-D :smt004
 #1064839  autor: biala1991
 09 lut 2019, 08:03
5. Przedłużeniu ulegają środki na Internet zsumowane w ramach:
a. bonusu gigabajtów na start po aktywacji startera w Orange Free na kartę,
b. bonusów gigabajtów przyzwanych po doładowaniu konta w ramach promocji „Internet za
darmo”,
c. środków z innych usług i promocji, które są sumowane ze środkami z wyżej wymienionych usług


Bonus GB na start po aktywacji startera chyba nie sumuje się z bonusem za doładowanie? To co oznacza pkt.c?
 #1064849  autor: sylwekZolkusza
 09 lut 2019, 10:25
Na blog Orange padła odpowiedź na kilka pytań.

Marta Cieślak-Krajewska 16:38 08-02-2019
To złożone pytanie, dlatego po kolei: Bonusy z różnych promocji trafiają do różnych „portfeli” z danymi. Nie zawsze te dane się sumują. Dane w ramach usług: 5GB na zimę, bonus po doładowaniu we Free oraz pakiet elastyczny nie sumują się i mają swoje indywidualne ważności. W Orange Free bonusy z kolejnych doładowań sumują się i trafiają do tego samego portfela. Obowiązuje data ważności korzystniejsza dla klienta, nie skracamy jej. Jeśli użytkownik wykupi przedłużenie ważności na rok, to do obecnej daty ważności zostanie dodane 365 dni. Nowa data będzie obowiązywać dla środków z kolejnych doładowań do momentu kolejnego doładowania lub płatnego przedłużenia. W każdej chwili można ponownie przedłużyć ważność bonusu za opłatą. Dokupione dni są dodawane do daty końca ważności środków; np. przy 10 GB ważnych do 01.07.2019 wykupienie przedłużenia o 31 dni za 9 zł, ustawi nową datę ważności na 02.08.2019 r. Odnośnie środków z pakietów elastycznych – można je sumować i przedłużać, włączając kolejne pakiety elastyczne.
 #1064864  autor: biala1991
 09 lut 2019, 13:08
Rozumiem, że bonus za doładowanie i pakiet elastyczny to osobne konta. Cytowany przeze mnie zapis dotyczy bonusu za doładowanie i bonusu na start. Jeśli dobrze pamiętam te bonusy również się nie łączą ale pkt. c sugeruje coś innego
..innych usług i promocji, które są sumowane ze środkami z wyżej wymienionych usług.


a wyżej wymienione są właśnie: bonus za doładowanie i bonus na start. Wygląda więc tak jakby miały one wspólne konto GB, które można jeszcze sumować z GB z dodatkowych promocji, np 5GB na zimę.

Regulaminy Orange są bardzo dwuznaczne i dają operatorowi szerokie pole do interpretacji. Dzięki temu Orange może zmieniać zasady rozliczania bez konieczności modyfikacji regulaminu jak to miało miejsce kilka dni temu :)
 #1064880  autor: tele2017
 09 lut 2019, 15:15
Tak jest!
GB na start ze startera to konto promocyjne. Akcja ZIMA to też promocyjne.

A 2GB na start z przeniesienia z innej sieci to konto to samo co z doładowań.
i tak nadal bardziej opłaca się przenieść z innej sieci i potem doładowywać przez 1 rok, niż przedłużać za 30zł :mrgreen:

Tylko bardzo duże ilości GB zachomikowane warto opłacić 30zł.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2019, 21:48 przez tele2017, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1064889  autor: biala1991
 09 lut 2019, 18:03
A-to bonus na start za aktywację startera,
B-to bonus za doładowanie,
C-to bonusy z dodatkowych promocji (np akcja zima).
Bardzo prawdopodobne, że chodzi o takie sumowanie:
pierwsza opcja A+A+C,
druga opcja B+B+C.
No i tu mam zgryz, bo o ile opcja I ma sens (jest mnóstwo pakietów, które wchodzą na konto promocyjne łącząc się z bonusem na start) to opcja II już niekoniecznie (jedynym extra pakietem jaki łączy się z bonusem za doładowanie jest bonus za przeniesie numeru, który ma rok ważności więc jego przedłużanie jakby mija się z celem). Jeśli żaden inny promocyjny pakiet nie łączy się z bonusem za doładowanie to po co w pkt. c pisać o możliwości przedłużenia takiego nieistniejącego realnie pakietu?
To może doprowadzić do błędnego wniosku, że autorowi chodzi o inne sumowanie: A+B+C czyli wszystkiego ze wszystkim :)
 #1065134  autor: areksz
 13 lut 2019, 11:06
małe pytanko :
mam jeden aktywny numer nazwę go 514,'
na tym numerze za cykliczność mam 750GB (pakiet 25PLN miesięcznie 2 lata numer jest głównym), plus Grunwald 1420GB i tu pytanko:
od marca mam zamiar owy numer wrzucić do routera i czy ta opłata 9PLN za utrzymanie GB dotyczy też tych 700GB czy tylko Grunwaldu?
Bo bardziej mi się by opłacało płacić 9 PLN opłaty miesięcznej niż ładować po 50PLN/3 miesiące.
Można tylko Grunwald za 30/rok przedłużyć?
link:
https://www.orange.pl/view/oferta-na-ka ... cny-klient