DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 77 z 179
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 179
 #1027784  autor: iphoneski
 21 paź 2018, 18:22
@matek451 idąc dalej tokiem rozumowania tych panów wszyscy klienci wszystkich sieci to pasożyty bo przecież nie dają od siebie nic tylko pieniądze za usługi. Każdy powinien stawiać nadajniki dla siebie w całym kraju i w razie potrzeby trochę w innych krajach bo jak pojadą na wakacje będą chcieli zasięg ;)
 #1027785  autor: piotrzet
 21 paź 2018, 18:27
Oj widać kogoś bardzo zabolało, że ktoś nazwał Playa pasożytem. Różnica między klientem, a Play jest taka, że jednego stać na budowę sieci, bo ma kasę od innych użytkowników i ma pasma a zwykły klient ich nie ma.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2018, 18:29 przez f0ku5, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Panowie, proszę o przystopowanie z osobistymi docinkami.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1027787  autor: matek451
 21 paź 2018, 18:38
@piotrzet! Człowieku co ty tu wypisujesz? W przypadku zależności miedzy Play a operatorami roamingowymi zachodzi zależność w nauce określana mianem protokooperacji czyli dwa organizmy odnoszą wzajemne korzyści ale mogą funkcjonować samodzielnie, protokooperacja nie jest wymuszona i niezbędna partnerom do życia. To rodzaj symbiozy przygodnej, występuje często okresowo. Partnerzy RK Play na współpracę i sprzedaż własnych zdecydowali się sami na określonych warunkach, za określona opłatą i na określony okres czasu. Podobnie jak z MVNO, to nie są żadni pasożyci tylko partnerzy biznesowi. W wielu dziedzinach, także w telekomunikacji występuje ten rodzaj współpracy. Są państwa, gdzie określone firmy ( państwo)budują określoną infrastrukturę i sami nie świadczą na niej usług. Wynajmują ją odpłatnie innym podmiotom zewnętrznym które sprzedają usługę klientowi końcowemu. Twój brak elementarnej wiedzy po prostu poraża, więc się ucz bo ja zył wiecznie nie będę. W dyskusji posługuj się argumentami opartymi na powszechnie dostępnej wiedzy, nie używaj jako rzeczowych argumentów własnych przemyśleń nie mających żadnego naukowego uzasadnienia bo się ośmieszasz. I pomyśleć ze byli na tym forum tacy co widzieli Cię w roli moderatora. Masakra!!!! Tu nie chodzi o to co kogo boli ale o pryncypia, na fachowym forum ktoś wypisuje takie bzdety, niezgodne z obowiązującą powszechnie wiedza ogólną że reakcja na nie jest wręcz obowiązkiem ludzi inteligentnych.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2018, 18:53 przez f0ku5, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: wymoderowano osobiste docinki
 #1027788  autor: iphoneski
 21 paź 2018, 18:43
A jaki kasa ma związek z pasożytnictwem? I jaki to argument, że zwykły użytkownik nie ma kasy? Telefon nie jest towarem koniecznym do egzystencji, więc skoro nie chcecie budować swoich własnych sieci wyrzućcie telefony bo obciążacie sieć i przez was operatorzy muszą ją utrzymywać.
Zabolało raczej to, że niby dorośli ludzie nie znają znaczenia pojęć ze szkoły podstawowej i nie potrafią się do tego przyznać. Play byłby pasożytem gdyby podłączył się do sieci innych bez ich zgody. A decyzja Orange, T i Plusa była dobrowolna i podpisali te umowy. I w takiej sytuacji nazywanie tego w ten sposób jest zwyczajnym nadużyciem.
 #1027790  autor: piotrzet
 21 paź 2018, 18:49
iphoneski
To, że się oburzasz to żadna nowość w końcu ktoś napisał prawdę o twojej najukochańszej sieci Play. Play owszem jest pasożytem gdyż ma wszystkie warunki do tego żeby mieć swoją sieć, a tego nie robił, bo liczył, że inni dadzą dostęp po kosztach. Dlaczego zaczęli nie dawno budować sieć jak należy? A z prostego powodu inni dali wyższe ceny i dali ograniczenia gdyby na początku tak było Play od dawna miałby swoją sieć i już dawno nie korzystałby z RK. Myślał, że dogada się z konkurencją i nie będzie musiał stawiać swojej sieci. A tutaj jednak się nie udało. Po za tym jak nazwać brak inwestycji we własną sieć, a korzystanie z sieci konkurencji? Mając pasmo i taki czas na zbudowanie ogólnopolskiej sieci? Owszem gdyby się wspierali RK i budowali nie ma problemu ale przez pierwsze lata doskonale wiemy jak to wyglądało. A no i nie zapomnijmy kasa na reklamy znikąd się nie brała też trzeba było przesunąć z jednego do drugiego.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1027791  autor: iphoneski
 21 paź 2018, 19:05
@piotrzet Dalej nie zrozumiałeś kim jest pasożyt, więc nie będę kopał się z koniem, bo zwyczajnie nie ma to sensu. Mądry człowiek przede wszystkim wie czego nie wie a gł... znaczy ten mniej mądry uważa, że wszystko wie najlepiej i tu mamy taki przypadek. Dostałeś definicję pasożytnictwa itd i mimo tego dalej piszesz po prostu głupoty. Więc wypisuj te dyrdymały. Myślący człowiek będzie wiedział jak je potraktować, a niemyślącymi nie warto się przejmować.
 #1027793  autor: piotrzet
 21 paź 2018, 19:18
iphoneski
Doskonale wiem kto to jest pasożyt. Dlatego pytam jak nazwać Play? Bo protokooperacji między Play, a innymi sieciami nie ma gdyż Play bez ich RK nie byłby wstanie istnieć.
matek451
Poczytaj może najpierw co to jest protokooperacja. Bo z tego co wiem to żeby zaistniała musi yć spełniony jeden warunek każda ze stron może żyć samodzielnie, a czym byłby Play bez RK? Niczym. Przynajmniej na ten moment.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1027795  autor: iphoneski
 21 paź 2018, 19:25
@piotrzet W takim razie trzeba stworzyć nowe słowo do nazwania tego zjawiska zamiast upierać się przy tezie, która od początku jest skazana na klęske.
 #1027797  autor: JFK2016
 21 paź 2018, 19:33
@Pabloeq, @piotrzet może ja o czymś nie wiem-istnieje jakiś magiczny sposób aby podłączyć się "na lewo" do sieci operatora i korzystać z jego infrastruktury?! Ani to dziś wygodne dla klientów (limit prędkości 3Mbps), ani dla P4 bo za dane musi słono płacić, poza tym zakupili 5MHz pasma w LTE800, za które słono zapłacili (jak pozostali) i wymagany jest od nich zasięg własny. Dlatego intensywnie go rozbudowują (poza tym klienci na prowincji to ludzie konserwatywni i Play ma tam mniejsze udziały w rynku od pozostałych, właśnie ze względu na zasięg, który jak się pojawi da im też dodatkowe możliwości powiększenia bazy abonentów).
 #1027798  autor: piotrzet
 21 paź 2018, 19:36
A kto mówi o podłączaniu się "na lewo"? Bo jakoś nie widzę. Z tego co wiem Play nie jest na rynku kilka miesięcy tylko ponad 10 lat, a inwestycję w sieć takie jak powinny być od początku ile temu się zaczeły? Nawet nie wiem czy będzie 2 lata. To co robili przez 8 lat? Spali? Czy jak?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1027800  autor: JFK2016
 21 paź 2018, 19:48
piotrzet pisze:Z tego co wiem Play nie jest na rynku kilka miesięcy tylko ponad 10 lat, a inwestycję w sieć takie jak powinny być od początku ile temu się zaczeły? Nawet nie wiem czy będzie 2 lata. To co robili przez 8 lat? Spali? Czy jak?
Za to ich "jechałem" od roku 2011-gdy praktycznie zatrzymali rozwój sieci. Wówczas klakierzy tej sieci mówili że jest wszystko OK (OT taki model biznesowy, ale to nie wolny biznes bez regulacji/pozwoleń/koncesji), a ja że jestem idiotą i najlepiej to mi jest konto zablokować żebym już o tym nie pisał. Niestety ale dziś pisanie że klienci tego operatora zabiją sieci udostępniające im infrastrukturę to bzdura wyssana z palca (tak Orange jak i pozostali chętnie by im udostępnili internet z pełną prędkością aby na tym zarobić). W ogóle ta spółka Networks to jakieś dziwactwo- przez długie lata Orange miał bdb ofert data i trzepał kasę, a T-Mobile do bani, w zeszłym roku odwrócili szyk o 180*.
 #1027801  autor: piotrzet
 21 paź 2018, 19:54
Play leży głównie po za miastami czyli tam gdzie konkurencja ma na 800 10 MHz nie dość, że to już jest zapchane to jak do tego dojdzie Play nawet z 3Mb/s to jest jeszcze gorzej. Co do ofert wszystko zależy od zarządzającego więc miej pretensje do nich. Orange obudzi się z ręką w nocniku jak zrobił to T-M gdy spadł z 1 na 4 miejsce pod względem ilości liczby klientów.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1027802  autor: JFK2016
 21 paź 2018, 20:14
piotrzet pisze:Play leży głównie po za miastami czyli tam gdzie konkurencja ma na 800 10 MHz nie dość, że to już jest zapchane to jak do tego dojdzie Play nawet z 3Mb/s to jest jeszcze gorzej. Co do ofert wszystko zależy od zarządzającego więc miej pretensje do nich.
Proszę Cię nie wymyślaj takich bzdetów nie mających nic wspólnego z realem, na prowincji Play klientów voice ma dużo mniej w stosunku do konkurencji. Sieci LTE przy obecnych ofertach voice są wstanie "zabić" jedynie abonenci data (pomijam sytuacje skrajne:miejscowości turystyczne, imprezy masowe...).
piotrzet pisze:Orange obudzi się z ręką w nocniku jak zrobił to T-M gdy spadł z 1 na 4 miejsce pod względem ilości liczby klientów.
Jeżeli okażę się prawdziwa oferta którą przedstawił mi konsultant Orange w minionym tygodniu (jestem umówiony na środę), to oznacza że już zaczynają się budzić (wiosną o takiej ofercie nie było nawet mowy, mimo kilku kontaktów od strony operatora, cóż co miesiąc o 50 zeta mniej na konto).
 #1027803  autor: piotrzet
 21 paź 2018, 20:21
JFK2016
A skąd te informacje? Bo jakoś sobie nie przypominam gdzie jest opisane który operator ile ma klientów w mieście a który po za nim. Jeśli ktoś ma telefon nie korzysta tylko z voice ale data również.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1027805  autor: JFK2016
 21 paź 2018, 20:41
piotrzet pisze: A skąd te informacje? Bo jakoś sobie nie przypominam gdzie jest opisane który operator ile ma klientów w mieście a który po za nim. Jeśli ktoś ma telefon nie korzysta tylko z voice ale data również.
Stajesz się męczący z tak głupimi pytaniami i szukaniem oficjalnych danych, których pod tym kontem chyba nikt nie rozbija. Po prostu bywam na prowincji, bo mam działkę i ani moja rodzina, ani znajomi nie chcą słyszeć o Play w RK (dziś to one cenowo nie są atrakcyjne, ale nawet w minionych latach nie było chętnych).
 #1027807  autor: piotrzet
 21 paź 2018, 20:57
Czyli skoro nie masz żadnych danych to jest nic nie warte. Proste ;) A głupie pytanie, bo brak argumentów. Normalne. Po za tym głupich pytań nie ma są głupie odpowiedzi i ta właśnie taka jest ;)

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1027815  autor: Barciur
 22 paź 2018, 00:01
Ta cała rozmowa jest w ogóle jakąs abstrakcją. Operator jest własnością prywatnej firmy, podpisuje umowę o roaming krajowy z innym bo mu się to opłaca. Jakby się nie opłacało, to by nie podpisywał. Proste jak budowa cepa, jakieś w ogóle dyskusje o pasożytach czy kij wie czym są tak wyciągniete nie wiadomo z czego, że aż oczom nie wierzę, że się tu taka rozmowa odbywa.
 #1027844  autor: Ramirez
 22 paź 2018, 09:07
mago112 pisze:jak to teraz jest ? taki nju i plush tak samo działa jeśli chodzi o prędkość priorytet itp na nadajnikach czy jest gorzej traktowany przez operatorów matki ?
W przypadku a2mobile i plusa na kartę w tym samym telefonie widzę różnice. A2mobile nie ma HD Voice i nie ma wstępu do LTE+ tylko do zwykłego LTE. Przynajmniej tak mój telefon twierdzi :mrgreen: a2mobile ma tylko znaczek LTE, plus LTE+. Coś na rzeczy jest. Przynajmniej było tak kilka miesięcy temu ale wątpię aby się zmieniło.
 #1027845  autor: iphoneski
 22 paź 2018, 09:43
Ramirez pisze:
mago112 pisze:jak to teraz jest ? taki nju i plush tak samo działa jeśli chodzi o prędkość priorytet itp na nadajnikach czy jest gorzej traktowany przez operatorów matki ?
W przypadku a2mobile i plusa na kartę w tym samym telefonie widzę różnice. A2mobile nie ma HD Voice i nie ma wstępu do LTE+ tylko do zwykłego LTE. Przynajmniej tak mój telefon twierdzi :mrgreen: a2mobile ma tylko znaczek LTE, plus LTE+. Coś na rzeczy jest. Przynajmniej było tak kilka miesięcy temu ale wątpię aby się zmieniło.
Bo jedyna zaleta a2 to cena, tam nawet karty są jakościowo gorsze niż w normalnym plusie. Jednakże w pytaniu chodziło o plusa i plusha a tu żadnych różnic w działaniu nie zaobserwowałem, jest to po prostu marka własna plusa i powinna działać tak samo.
W sumie nie wiem po co marka a2 została stworzona, moim zdaniem taki patent żeby kombinować z podatkami.
 #1027846  autor: piotrzet
 22 paź 2018, 10:04
Dokładnie wszyscy się tak podniecają tym a2mobile ale właściwie to nie wiem czym. Brak HDVoice oprócz tego śmieszny pakiet 5 GB, bo później są ograniczenia, a cena 6zł niższa niż oferty konkurencji z pakietem 10 GB gdzie ograniczeń takich nie ma. Jeszcze do tego dochodzą czasem usługi typu VoLTE czy VoWiFi

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 77 z 179
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 179
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 179