Telekomunikacja jak na dłoni

PLAY - pytania i odpowiedzi

Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
Wiadomość
Autor

Re: PLAY - pytania i odpowiedzi

Postprzez Porazony » 12 paź 2018, o 16:07

Cześć
Mam pytanie.
Czy jeśli kiedyś nie dotrzymałem warunków umowy (zepsuł mi się telefon, dostałem od kumpla inny wraz z numerem i zapomniałem opłacać) Egzekucja i już wszystko spłaciłem. Czy jeśli raz nie wywiązałem się z warunków umowy, to czy jeszcze będę w stanie podpisać umowę z Play?
Dodam, że niedotrzymana była automatycznie przedłużona umowa, telefonu też nie kupowałem - więc chyba nie ma podejrzeń o złe zamiary (zdobycie i sprzedanie telefonu). Chciałbym podpisać umowę na nielmitowany Internet, miałem chyba za 59 lub 49 pln. Drugie pytanie, właśnie sobie przypomniałem. Jestem graczem Path of Exile i w sumie zarabiam na życie sprzedająć poe currency, czy "nielimitowany" Interner mogę podpinać do komputera i grać w PoE lub inne gry, czy umowa tego zakazuje?
Porazony
Obserwator
Obserwator

Postprzez kemsinenu » 12 paź 2018, o 16:49

Jeśli trafiłeś do rejestru dłużników, to może być problem u dowolnego operatora z jakimkolwiek abonamentem. Może u Play najmniejszy, bo znają dokładnie historię sprawy.
Możesz dowolny internet komórkowy wykorzystać do tego celu.
kemsinenu
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez lukjac » 12 paź 2018, o 17:05

na blogu Rzecznika pojawił się wpis o wyłączaniu RK - najpierw w centrum Poznaniu etapami poszczególni operatorzy będą wyłączani z RK
lukjac
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez neotele » 12 paź 2018, o 17:39

kemsinenu napisał(a):Jeśli trafiłeś do rejestru dłużników, to może być problem u dowolnego operatora z jakimkolwiek abonamentem

Teoretycznie: może tak być.
Praktycznie: tylko wtedy, gdy akurat będziesz miał pecha i akurat Ciebie sprawdzą (co czynią wyrywkowo).
Najlepiej zapomnieć o abonamencie i poszukać alternatywnej oferty na kartę (co bardzo często jest znacznie korzystniejsze dla klienta, niż abonament).
neotele
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez Remington » 12 paź 2018, o 18:06

lukjac napisał(a):na blogu Rzecznika pojawił się wpis o wyłączaniu RK - najpierw w centrum Poznaniu etapami poszczególni operatorzy będą wyłączani z RK

Ciekawe, na czym dokładnie będzie to polegać. Czy abonenci Play nie będą wpuszczani tam do innych sieci, czy tylko konfiguracja będzie nachalnie pchać do sieci macierzystej. Jak ktoś ma ręczny wybór, to straci zasięg, czy wtedy będzie mieć dotychczasową sieć.
Remington
Moderator
Moderator

Postprzez umcusumc » 12 paź 2018, o 19:01

Wg Gruszki straci zasięg przy ręcznym wyborze.
umcusumc
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez lukjac » 12 paź 2018, o 20:08

dokładnie, nie będziesz miał wtedy zasięgu dlatego jest mowa o tym aby mieć ustawiony wybór na Auto
lukjac
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez TomLee » 13 paź 2018, o 15:02

Od jakiegoś już czasu chodzę do salonu Play, jednego z większych w moim mieście i chcę przenieść numer do Pnk. I w kółko słyszę, że nie mają starterów do przeniesienia na kartę. Jestem już tym zmęczony i wkur...ny, tak jakby wymuszali przenoszenie do abo. Ale do Play na kartę można się przenieść tylko w salonie?
TomLee
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Model telefonu: Samsung B2100, Hammer Blade, Redmi 4A
Sieć: Play, Fakt Mobile

Postprzez vh » 14 paź 2018, o 13:24

Karta SIM abonamentowa technicznie nie różni się niczym od prepaidowej. Zajdź do tego salonu i powiedz, że chcesz się przenieść do oferty abonamentowej, a jak wyciągnie kartę SIM, to powiedz, że się pomyliłeś i miało być na kartę. W razie problemów, dzwoń w salonie od razu do biura obsługi Play. Dobrze by było, żeby za Tobą jeszcze była kolejka, to sprzedawca będzie pod presją. Zbierz kilku znajomych na akcję do zrobienia sztucznego tłumu. Możesz też zrobić transmisję z wydarzenia na Youtube! ;-)
T10s, OT-311, 1650, X501, P780, GT-C3322, E560, 3S, 4X
vh
Zapalony dyskutant
Zapalony dyskutant

Pochwały: 8
Model telefonu: Bratek
Sieć: No Range, Pay, Lose, Spam-Mobile

Postprzez WellDone » 14 paź 2018, o 14:58

I do UWAGA! tvn :)
WellDone
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Model telefonu: iPhone 8, Redmi Note 5
Sieć: Play, pozostali

Postprzez TomLee » 20 paź 2018, o 20:19

Dzisiaj zupełnie przypadkiem byłem we Wrocławiu i w Galerii Dominikańskiej w punkcie Play bez problemu przeniosłem numer.
TomLee
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Model telefonu: Samsung B2100, Hammer Blade, Redmi 4A
Sieć: Play, Fakt Mobile

Poprzednia strona

Powrót do Sieci komórkowe