Telekomunikacja jak na dłoni

[FAKT Mobile] - Dyskusja ogólna

Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: FAKT Mobile ( informacje,rozmowy,pytania,problemy )

Postprzez TomLee » 17 paź 2018, o 18:58

Czy w fakcie nie ma internetowych pakietów w wersji cyklicznej? Bo wydaje mi się, że jeszcze niedawno były.
TomLee
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Model telefonu: Samsung B2100, Hammer Blade, Redmi 4A
Sieć: Play, Fakt Mobile

Postprzez Karlos20 » 17 paź 2018, o 22:48

W Fakcie nie ma cyklicznych pakietów internetowych, wyjątek to cykliczny zintegrowany pakiet za 19,95 zł, który zawiera nielimitowane rozmowy na komórki i stacjonarne, 100 SMSów i 1 GB.
Aktywujemy go kodem: *111*996*1#
Pakiet kumuluje środki z kodów i innych płatnych pakietów (SMSy, MB [bez bonusu za przeniesienie])
Zyskaj miesiąc za 1 zł w PLAY NEXT! Zajrzyj do dedykowanego tematu lub napisz na PW!
Karlos20
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 127
Model telefonu: HUAWEI P20 PRO CLT-L29
Sieć: PLAY - ABONAMENT Smartfon, Internet Domowy T-Mobile

Postprzez wodzu177 » 19 paź 2018, o 05:33

Mam chyba problem z kartą sim Fakt mobile, lub moim routerem Alcatel Y858V. Problem jest następujący. Na karcie sim mam aktywny BzP. Kartę sim włożyłem do tego routera. Niestety co około 5 minut router się restartuje i gubi na chwilę internet. Gdy do routera mobilnego włożyłem kartę sim Orange Free na kartę to internet chodzi już 4 godziny i nie ma żadnych restartów routera i neta nie przerywa. Chodzi na LTE dość szybko.
Czy to może być wadliwa karta sim Fakt mobile, czy raczej wina routera mobilnego?
Ile kosztuje ewentualna wymiana karty sim w Fakt Mobile?
Nokia-6610/LG-KG275/Siemens-A52/A57/mitsubishi trium Eclipse i wiele innych prawie muzealnych modeli.
wodzu177
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Pochwały: 2
Model telefonu: Nokia-6610 LG-KG275 Siemens-A52 A57
Sieć: Plus, T-mobile pl, Orange, Play, FreeM, wrodzinie

Postprzez pawcio1978 » 19 paź 2018, o 11:57

Czy sprawdzałeś router z inną kartą Fakt?
pawcio1978
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Pochwały: 1

Postprzez amigo007 » 19 paź 2018, o 15:28

Wodzu177 to nie będzie wina samej karty sim, ale sieci Play/ Fakt Mobile. Musisz albo zadzwonić z konkretną reklamacją w pełni wyjaśniając problem, albo samemu napisać reklamację na play24. Niestety sieć play tak ma, że często nie działa jak należy. A już działanie darmowych pakietów także często działa źle. Tak więc tylko reklamacja, a jak to nie pomoże to w dalszej perspektywie korzystanie z dobrze działającego orange.
amigo007
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pochwały: 25
Model telefonu: Motorola RAZR XT910, Nokia 5230, LG KU250, Motorola C115
Sieć: Orange, Play

Postprzez Dorotea » 19 paź 2018, o 15:50

@wodzu177
Podejdź do salonu i wymień sim. Bo wielu konsultantów odpowiada na zgłoszenie, że przyczyna leży w uszkodzonej karcie i zalecają wymianę. Sim może być uszkodzony, w ogóle ich jakość wykonania jest dość niska. Wymiana wadliwej jest bezpłatna.
Dorotea
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Sieć: VoIP Play

Postprzez jovi123 » 20 paź 2018, o 07:28

Czy przechodząc z virgin do fakt-u otrzymam bonus za przeniesienie?
jovi123
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez jarekt » 20 paź 2018, o 08:22

Ponieważ z Virgin do Faktu nie migruje się tylko przechodzi, więc BzP się należy.
Tak samo jak z Orange nie migruje się do Faktu tylko przechodzi i BzP się należy.
Natomiast z Play i RBM do Faktu się migruje, a nie przechodzi, więc BzP się nie należy.
Ja (częściowo zmuszony przez te wszystkie babole i utrudnienia) na razie robię sobie wolne od forum i Telepolis.
Tutaj więcej info: https://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=94141&start=30#p1011827
jarekt
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez unnameduser » 20 paź 2018, o 15:44

Z tym że o ile się nie mylę i tak jest przyznawany, pod warunkiem przenosin inny operator -> Play -> Fakt
LuiN napisał(a):Desktopowa wersja Telepolis to ostatnia rzecz na której się skupiamy.
unnameduser
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez jarekt » 20 paź 2018, o 16:24

BzP czyli Bonus za Przeniesienie w Fakt, po migracji z Play do Fakt, nie jest za tą migrację, tylko za przeniesienie do Play, jeśli takie przeniesienie miało miejsce.
Przy czym system ma błąd i po takiej serii operacji (przeniesienie do Play --> migracja do Fakt) myśli, ze numer przeniesiono bezpośrednio do Fakt, i daje w związku z tym 500zł/50GB/150dni.

W regulaminie jest jasno napisane, że po takiej serii operacji BzP już się nie należy i go tracimy (nie otrzymamy go). Jednak w wyniku drugiego błędu system pozwala po migracji - niezgodnie z regulaminem BzP - na odpalenie BzP i to w dodatku nie BzP z Play (200zł/20GB/60dni) tylko tego z Fakt :).

Nie zmienia to faktu, że BzP jest za przeniesienie. Za migrację BzP nie ma.
Ja (częściowo zmuszony przez te wszystkie babole i utrudnienia) na razie robię sobie wolne od forum i Telepolis.
Tutaj więcej info: https://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=94141&start=30#p1011827
jarekt
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez jovi123 » 20 paź 2018, o 18:18

Pytanie o jakość rozmów w fakt mobile być może to tylko moje odczucie ale u mnie na iphone 8 słabo to wyglada czy to kwestja nie zgrania sieci z telefonem? jak miałem kartę w NJU jakość rozmów była ok, czy może tak niski bitrate jest dany w darmowym okresie ? bo jeśli tak to nie warto moim zdaniem się męczyć i prosić rozmówcę dwa razy o powtarzanie
jovi123
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez surface123 » 20 paź 2018, o 18:19

Witamy w jakości sieci Play ;)
surface123
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez juhuhu » 21 paź 2018, o 17:32

surface123 napisał(a):Witamy w jakości sieci Play ;)

Ja na telefonie jadę cały czas na roamingu Orange, bo mi zrywa rozmowy po kilku minutach, dzwoniłem na infolinię i mi powiedzieli , że nie wiedzą w czym problem, za to jak zobaczyli rachunek za roaming w sieci Play to chyba zrozumieli problem.
juhuhu
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez columbo » 25 paź 2018, o 15:11

marcin19883 napisał(a):
columbo napisał(a):Za cholerę nie mogę się połączyć z netem przez modem kartą Fakt.Cały czas błąd 633.

To nie wina ustawień. Poczytaj o tym błędzie w necie. Masz coś ze sterownikami modemu nie tak.

Racja, okazuje się że mam coś pochrzanione w systemie.
columbo
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Pochwały: 1

Postprzez wodzu177 » 25 paź 2018, o 18:51

pawcio1978 napisał(a):Czy sprawdzałeś router z inną kartą Fakt?
amigo007 napisał(a):Wodzu177 to nie będzie wina samej karty sim, ale sieci Play/ Fakt Mobile. Musisz albo zadzwonić z konkretną reklamacją w pełni wyjaśniając problem, albo samemu napisać reklamację na play24. Niestety sieć play tak ma, że często nie działa jak należy. A już działanie darmowych pakietów także często działa źle. Tak więc tylko reklamacja, a jak to nie pomoże to w dalszej perspektywie korzystanie z dobrze działającego orange.
Dorotea napisał(a):@wodzu177
Podejdź do salonu i wymień sim. Bo wielu konsultantów odpowiada na zgłoszenie, że przyczyna leży w uszkodzonej karcie i zalecają wymianę. Sim może być uszkodzony, w ogóle ich jakość wykonania jest dość niska. Wymiana wadliwej jest bezpłatna.
wodzu177 napisał(a):Mam chyba problem z kartą sim Fakt mobile, lub moim routerem Alcatel Y858V. Problem jest następujący. Na karcie sim mam aktywny BzP. Kartę sim włożyłem do tego routera. Niestety co około 5 minut router się restartuje i gubi na chwilę internet. Gdy do routera mobilnego włożyłem kartę sim Orange Free na kartę to internet chodzi już 4 godziny i nie ma żadnych restartów routera i neta nie przerywa. Chodzi na LTE dość szybko.
Czy to może być wadliwa karta sim Fakt mobile, czy raczej wina routera mobilnego?
Ile kosztuje ewentualna wymiana karty sim w Fakt Mobile?

Zrobiłem wszystko co polecaliście, łącznie z wymianą karty sim na nową. Niestety problem restartowania całego routera pozostał.

A może jest to wina profilu Playa na tym routerze alcatel Y858V? Czy Fakt Mobile korzysta z tego samego APN co Play? Jeśli tak to jaki ma APN Fakt Mobile?

PS. @amigo007 Na infolinię Faktu jeszcze nie dzwoniłem bo mi się nie chciało z powodu choroby i gorączki. Jak problem się utrzyma to jutro lub po jutrze zadzwonię na infolinię. Co na tej infolinie mam dokładnie powiedzieć caby konsultant mnie dobrze zrozumiał i wiedział o co chodzi?

PS2. Drugiej karty Faktu nie wkładałem bo jej nie mam. Ewentualnie kupię starter za 5 zł i po aktywacji darmowych 20 GB na 90 dni przetestuję z tą kartą ten router.

PS3. Router jest z dystrybucji Play i jest przez niego brandowany.
Nokia-6610/LG-KG275/Siemens-A52/A57/mitsubishi trium Eclipse i wiele innych prawie muzealnych modeli.
wodzu177
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Pochwały: 2
Model telefonu: Nokia-6610 LG-KG275 Siemens-A52 A57
Sieć: Plus, T-mobile pl, Orange, Play, FreeM, wrodzinie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oferta na kartę i mix